۳۵۱۰ سهم از شرکت کشت و صنعت جوین خراسان‌جنوبی وقف شد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از وقف ۳ هزار و ۵۱۰ سهم از شرکت کشت و صنعت جوین توسط یک روحانی خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی با اعلام این خبر افزود: حجت‌الاسلام غلام حیدر حیدری، واقف خیراندیش، سهام خود را وقف بر عزاداری امام حسین (ع) در ماه محرم و صفر در روستای ماسنان درمیان کرد.

گرایلی با بیان این‌که «این موقوفه به شماره ۹۵ در شرکت سهامی ثبت است» گفت: ارزش تقریبی این سهام، ۱۷۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان برآورد شده است.

وی ادامه داد: با احتساب این موقوفه تعداد وقف‌های خراسان جنوبی در سال ۹۳ به عدد ۲۶ رسیده است.

۲۰۰ موقوفه خراسان شمالی در سال ۹۲ سنددار شدند

رئیس اداره حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، از اخذ دو هزار و ۸۲ جلد سند مالکیت موقوفات در استان تاکنون خبر داد و گفت: ۲۰۰ موقوفه خراسان شمالی در سال ۹۲ سنددار شدند.

مهدی محمودی گفت: با توجه به تکلیف برنامه‌ای در حوزه اخذ سند مالکیت موقوفات، سال گذشته سند مالکیت ۲۰۰ موقوفه اخذ شد.

وی، تکلیف برنامه‌ای امسال را برای استان خراسان شمالی سنددار کردن ۳۸۳ موقوفه ذکر و اظهار کرد: این طرح با هدف تثبیت موقوفات، جلوگیری از تعرضات و حفظ حقوق موقوفات انجام می‌شود.

وی، بهترین راه حفظ و صیانت از موقوفات را اخذ سند مالکیت برای موقوفات دانست.

بر اساس اعلام اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی؛ در استان خراسان شمالی چهار هزار و ۳۲۸ موقوفه، هشت هزار و ۷۰۵ رقبه، ۱۵۴ بقعه متبرکه و هزارو ۳۰۲ مسجد به ثبت رسیده است.

وقفی ۵ میلیارد ریالی در چهارمحال و بختیاری با نیت نشر معارف مهدوی ثبت شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال و بختیاری از وقف یک قطعه زمین و یک باب ساختمان به ارزش ۵ میلیارد ریال در این استان با نیت خیرات و مبرات و نشر معارف مهدوی خبر داد.

‎حجت‌الاسلام محسن غلامیان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ۲۰ هزار مترمربع زمین و یک باب ساختمان به ارزش ۵ میلیارد ریال توسط رضا طهماسبی وقف شد.

وی افزود: این وقف با نیت خیرات و مبرات و نشر معارف مهدوی در شهر بلداجی انجام گرفت.

غلامیان با اشاره به ضرورت هدایت وقف در راستای نیازهای جامعه، گفت: با گذشت زمان نیازهای جامعه نیز تغییر می‌کند و چنانچه وقف‌های جدید به‌سمت این نیازها هدایت شوند، به‌طور قطع گامی مؤثر در رفع نیازهای جامعه امروز برداشته می‌شود.

۵۱ اصله درخت گردو مثمر در پاوه وقف مسجد حضرت رسول (ص) شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پاوه گفت: ۵۱ اصله درخت گردو مثمر در این شهرستان وقف مسجد حضرت رسول (ص) شد.

رمضانی در این باره گفت: جمعی از اهالی روستای چیلانه از توابع پاوه در معیت امام جماعت این روستا با مراجعه به اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان، جمعا ۵۱ اصله درخت گردو مثمر را وقف کردند.

وی ادامه داد: این واقفین درختان گردو را جهت صرف هزینه‌های ضروری مسجد حضرت رسول (ص) این روستا وقف کردند.

رمضانی ارزش تقریبی این وقف را ۵۰ میلیون تومان برآورد کرد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

محمد جواد گواهی: اوراق صکوک

دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی رباط کریم مقدمه                                                        نیاز، در طول زندگی بشر موجب تحرک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *