بسته دکتری حقوق عمومی برای آزمون نیمه متمرکز ۹۶

??? منابع دکتری حقوق عمومی مطابق آزمون نیمه متمرکز ۹۶ از دو قسمت منابع عمومی و منابع تخصصی تشکیل شده:

منابع عمومی عبارتند از زبان و استعداد با ضریب ۱

منابع اختصاصی عبارتند از متون فقه- حقوق اداری و حقوق اساسی

اگر فرصت مطالعه ندارید سه جلد کتب حقوق اداری- حقوق اساسی و متون فقه(قسمت جهاد و ولایت) را از انتشارات عدلیه تهیه نمایید:

منابع امسال به دلیل اینکه آزمون دکتری برای همه دانشگاه ها تجمیع شده و یک آزمون مشترک چه برای سراسری آزاد و پیام نور و خودگران گرفته می شود، به صورت دقیق تر منابع آزمون دکتری نیمه متمرکز حقوق عمومی ۹۶ شامل موارد ذیل است:

هر کدام از بسته های حقوق اساسی و اداری از قسمت های ذیل تشکیل شده است:

۱- ????درسنامه هم در پک اساسی و هم اداری: درسنامه حقوق اساسی یک- دو و حقوق بشر و حقوق اساسی تطبیقی
برای اداری: درسنامه اداری یک- دو و حقوق اداری تطبیقی
برای متون فقه هم درسنامه جهاد و ولایت
۲-????بخش خلاصه کتاب های اساتید حقوق اساسی و اداری به صورت نکته ای(شامل خلاصه شش کتاب پایه ای در حقوق عمومی)
۳- ????جزوه اساتید مصاحبه کننده(جزوات دکتر سید محمد هاشمی- جزوات دکتر محمد حسین زارعی- جزوه دکتر بیژن عباسی- جزوات دکتر محمد جلالی- جزوه دکتر بابک درویشی- جزوه متون دکتری و….)
۴_ ????خلاصه مقالات مهم اساتید حقوق اداری و حقوق اساسی
۵-???? قوانین اساسی و اداری آنالیز شده آزمونی(محشای قانون) با پاورقی مطابق ۱۰ سال آزمون کارشناسی ارشد و چند سال دکتری(مانند قانون اساسی- قانون مدیریت خدمات کشوری)
۶_???? تست های تالیفی اساسی اداری با پاسخ
شماره سفارش یا هماهنگی جلسه رایگان مشاوره: ۰۲۱۶۶۹۶۵۲۷۲

نمونه پک حقوق اساسی برای آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۶

دانلود کنید

ضمنا مقدمه این کتاب در ادامه قرار داده می شود:

نمونه پک حقوق اداری برای آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۶

دانلود کنید

 

نمونه پک متون فقه قسمت ولایت و جهاد

دانلود کنید

انشا… چند روز دیگر بسته دکتری متون فقه هم مطابق آزمون امسال آماده شده که در اینجا قرار داده می شود

اگر فرصت مطالعه منابع را دارید، آزمون دکتری حقوق عمومی امسال مطابق اعلامیه سازمان سنجش از دو قسمت منابع اختصاصی حقوق عمومی و منابع عمومی دکتری حقوق عمومی تشکیل شده است. به بیان دیگر منابع شامل موارد ذیل است:

منابع تخصصی(قسمت اول)

۱- ? کتاب های اصلی حقوق اساسی ۱ و ۲ و حقوق بشر
کتاب بایسته های قاضئ
اساسی ۱ هاشمی
مبانی حقوق اساسی بیژن عباسی
مبانی حقوق عمومی دکتر گرجی
در تکاپوی حقوق اساسی دکتر گرجی
حقوقی سازی سیاست
حقوق بشر دکتر هاشمی
حقوق اساسی دکتر منوچهر طباطبایی موتمنی
مبانی و کلیات حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران
حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی
حقوق اساسی دکتر حسن حبیبی
کتاب نظارت بر اعمال حکومت موسی زاده
۲_?منابع حقوق اداری:
حقوق اداری دکتر منوچهر طباطبایی موتمنی
حقوق اداری تطبیقی دکتر رضایی زاده
حقوق اداری دکتر رضایی زاده
حقوق اداری تطبیقی رضایی زاده
حقوق اداری جلد اول یک و دو: کورش تمامی و استوار سنگری
حقوق اداری(استخدام ) دکتر عبدالحمید ابوالحمد
نظارت بر اعمال حکومت موسی زاده
کلیات حقوق اداری دکتر انصاری
۳_?متون فقه: کتب فقهی ….شهید اول و ثانی در مورد ولایت و کتاب های فقهای دیگر از المقنع تا شرایع الاسلام تا آیت الله خویی جوادی آملی و امام خمینی
البته از همه منابع فوق ما کتابی(انتشارات عدلیه) را در دست چاپ داریم که به نوعی دچار سردرگمی نشوید
۴_? جزوات اساتید:
جزوات اساسی و بشر دکتر سید محمد هاشمی
جزوات دکتر بیژن عباسی
جزوات دکتر جلالی
جزوات زارعی
۵_? مجموعه قوانین مانند قانون اساسی. مدیریت خدمات کشوری. ق.ش- ق.ت.د.ع.ا و….

منابع عمومی(قسمت دوم)

????منابع استعداد تحصیلی و زبان عمومی جهت آزمون دکترای حقوق (نیمه متمرکز ۹۶) همه شاخه ها:
???برای استعداد تحصیلی دکتری حقوق نیمه متمرکز ۹۶چه بخوانیم؟
تنها منابعی که برای استعداد تحصیلی فعلا وجود دارد کتبی است که توسط چند انتشارات منتشر شده و اضافه بر آن سوالات دکتری استعداد هم قابل استفاده می باشد:
اما برای اینکه داوطلبان دکتری حقوق بتوانند از منابع موجود استفاده کنند موارد ذیل پیشنهاد می شود:
???استعداد تحصیلی شامل قسمت های درک مطلب، منطقی، تحلیلی و تجسمی است.
??اولین منبع کتابی است که توسط انتشارات فرهنگ منتشر شده و شامل دفترچه سوالات آزمون استعداد تحصیلی دکتری است. این کتاب توسط هادی مسیح خواه و محمد وکیلی گردآوری شده است.البته شما بایستی قسمت علوم انسانی را(در یک جلد مجزا ) تهیه نمایید.
??دومین منبع باز هم کتابی هست از دو نویسنده فوق که شامل مباحث درک مطلب، تحلیلی و تجسمی بوده و توسط انتشارات فرهنگ چاپ شده است.
??سومین منبع کتابی است که توسط سایت پی اچ دی تست رایگان در وبسایت قرار داده شده و ما نیز در مطالب آتی رایگان در دست شما قرار خواهیم داد.
??چهارمین منبع کتاب استعداد تحصیلی منتشره توسط انتشارات مدرسان شریف گرد آوری شده توسط مهندس حسین نامی می باشد.
??? برای زبان عمومی دکتری متمرکز ۹۶ چه کتبی بخوانیم؟
یکی از سوالات مهمی که در مورد دکتری امسال مطرح است؛ درباره زبان دکتری متمرکز ۹۵ است. به بیان دیگر برای زبان دکتری حقوق خصوصی، عمومی، جزا یا بین الملل چه منابعی را بخوانیم؟
با توجه به اینکه خیلی از حقوقی ها تنها در حول و حوش مسایل تخصصی حقوق به زبان انگلیسی کار کرده اند مطالعه و یادگیری در مورد زبان عمومی برای آنها به دلیل عدم علاقه یا فرصت سخت تر است. اما برای قبولی بایستی منابع ذیل را مطالعه فرمایید:

کتاب ۵۰۴ واژه ضروری (۵۰۴Absolutely Essential Words)
کتاب لغات ضروری تافل (Barron’s Essential Words For The TOEFL)
۱۱۰۰ واژه که باید بدانید (Barron’s 1100 Words You Need to Know)
برای بخش گرامر هم کتاب لانگمن را بخوانید.

جزواتی که برای زبان و استعدا تحصیلی در ذیل برای دکتری حقوق عمومی منتشر می شود:

جزوه زبان گرامر:

 

دانلود کنید(رایگان)

 

جزوه زبان:‌۱۱۰۰ واژه

دانلود کنید( لغات)

جزوه استعدا تحصیلی 

 

دانلود کنید

نمونه بسته های ما  اداری و اساسی  در بالا قرار داده شد بد نیست دانلود کنید و نگاهی داشته باشید

پرسش خود را فقط در مورد دکتری حقوق مطرح کنید پاسخ بگیرید. طرح پرسش در:????

a_shamabadi@

کانال دکتری حقوق

https://telegram.me/PHDdoktori

انتشار بدون ذکر منبع ممنوع است.

مقدمه بسته حقوق اساسی(کتاب)

مقدمه

حقوق عمومی به عنوان سیاسی ترین رشته حقوق به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که یکی از مهم‌ترین شاخه‌های آن حقوق اساسی است. حقوق اساسی که مجموعه قواعد حاکم بر پدیده های سیاسی و چارچوب بندی حقوقی آنهاست با هدف حمایت و تضمین حقوق بنیادین شهروندان شکل گرفته است. در پشت پرده ایجاد آن ماجراهای فراوانی نهفته که ذکر آن در این مقال نمی گنجد  و همین بس که یادگیری حقوق اساسی و در راس آن قانون اساسی (به عنوان قانون مادر) تکلیفی است بر دوش همه شهروندان. جالب اینکه دریافت تابعیت یک کشور مستلزم آشنایی با این قانون است. حقوق اساسی تخصصا عنوان درسی است که دانشجویان رشته حقوق در مقاطع مختلف تحصیلی با آن آشنا می شوند. از همین رو فارغ التحصیلانی که می خواهند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند بایستی با حقوق اساسی به صورت تخصصی به عنوان یکی از منابع آزمون حقوق عمومی آشنا شوند. با توجه اصلاحیه ها و سرفصل های جدیدی که بعد از چندین سال تغییر و تحول در تابستان امسال(۱۳۹۶) برای آزمون دکتری مشخص شد اینک برای ورود به دکتری حقوق عمومی چه در دانشگاه دولتی و شبانه یا دانشگاه آزاد و پردیس های خودگران و یا پیام نور و… بایستی منابع تخصصی«شامل حقوق اساسی- حقوق اداری و متون فقه(بخش جهاد و ولایت)» و عمومی( زبان عمومی و استعداد تحصیلی)  را امتحان داده و نمره لازم را جهت دعوت به مصاحبه کسب کنند.

بنابراین بسته‌ای که برای شما در نظر گرفته شده عبارت است از پنج جلد شامل حقوق اساسی، حقوق اداری، متون فقه، زبان و استعداد تحصیلی. جلد اول بسته حقوق عمومی درسنامه حقوق اساسی است که به دلیل سطح بالا و تخصصی آزمون دکتری شامل قسمت‌های مختلفی است. به بیان دیگر برای اینکه بتوانید درصد مناسبی از حقوق اساسی را در آزمون دکتری بیاورید لازم است منابع مفصل‌تر و زیادتری از حقوق اساسی را مطالعه کنید. این منابع شامل کتب حقوق اساسی- جزوات اساتید مطرح و تراز اول- مقاله‌های مهم حقوق اساسی، قوانین و تست است.

جالب اینکه شما با خواندن کتاب ذیل خواهید توانست به منابع فوق دسترسی پیدا کنید. اهمیت این مجموعه در این است که شما بدون اینکه نیاز به خواندن ده ها جلد کتب حقوق اساسی، جزوه های نایاب و گاها غیرقابل دسترس، قوانین پراکنده و مقالات داشته باشید، خواهید توانست این منابع را یکجا در دسترس داشته باشید و در وقت و  پول خود صرفه جویی کنید. به بیان دیگر این درسنامه شامل بخش های ذیل است:

الف- شرح و تفصیل مطالب حقوق اساسی یک، دو، حقوق بشر و حقوق اساسی تطبیقی

ب- نکته‌های مهم کتب اساتید حقوق اساسی

ج- ساده ساز قوانین حقوق اساسی

د- تست‌های تالیفی و آزمونی

ه- نکات مهم مقالات و جزوه های اساتید حقوق اساسی

با کمی تدقیق متوجه خواهید شد که قبولی در آزمون دکتری حقوق عمومی در مطالعه منابع فوق خلاصه شده است. بنابراین گروه حقوق عمومی انتشارات عدلیه به مدت سه سال تمام تجربه خود را جهت تدوین یک درسنامه جامع صرف کرده و همزمان با تغییرات صورت گرفته در برگزاری آزمون دکتری به صورت جامع و متمرکز منابع خود را به روزآوری کرده و توانست مجموعه پیش رو را در اختیار شما قرار دهد. البته این کوشش ناچیز در برابر وجود اساتید مسلم در حقوق اساسی همچون دکتر منوچهر سید محمد هاشمی، دکتر علی اکبر گرجی ازندریانی، دکتر خیرالله پروین، بیژن عباسی، دکتر حسن حبیبی قدمی است لرزان و رجاء واثق داریم این کتاب به‌عنوان ممارستی باشد بر آنچه از محضر ایشان تلمذ کرده‌ایم. البته ناگفته نماند که مطالب این درسنامه در حقیقت تالیفی بوده و به دلیل اینکه معمولا سوالات دکتری از منابع رفرنس طراحی می شود مبنای کار و سرفصل ها مطابق اندیشه ها و دکترین اساتید حقوق اساسی در دانشگاه های معتبر می باشد. در پایان لازم می‌دانیم از مدیر محترم انتشارات حقوقی عدلیه که با انتشار این وجیزه، زمینه دسترسی کلیه علاقه‌مندان را به این کتاب فراهم کردند؛ قدردانی نماییم. مشتاقانه چشم‌انتظار انتقادات سازنده مخاطبین گرامی خواهیم بود.

 

  • راهنمای شرکت در آزمون دکتری

یکی از مشکلاتی که در کشورمان از قبل وجود داشته و دارد، عدم ثبات منابع آزمونی و مقررات واحد است. هر ساله ما شاهد این هستیم که در نحوه برگزاری آزمون های دکتری تغییر ایجاد می شود. امسال نیز با توجه به دیدگاه کلی و عمومی کشور و قوه قانونگذاری درباره تجمیع آزمون دکتری، دانشگاه های مختلف اعم از دولتی، پیام نور، آزاد و پردیس های خودگردان ملزم شده اند که یک آزمون مشترک برای ورودی دکتری در هر یک از شاخه های حقوق و سایر شاخه ها داشته باشند. بنابراین سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که منابع آزمون دکتری حقوق عمومی دانشگاه آزاد یا دولتی و یا پردیس چیست؟ برای پاسخ به این سوال لازم است  مطالب زیر را مطالعه کنید:

الف- نحوه برگزاری آزمون دکتری

پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۶ بر اساس قانون “سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی” مصوب ۹۴ مجلس محترم شورای اسلامی و مصوبات “شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی  انجام می شود. لذا ضرورت دارد تمامی متقاضیان ورود به دوره دکتری در کلیه رشته ­های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی اعم از دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون ورودی دوره­های دکتری (Ph.D) شرکت نمایند. لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش منتشر می­شود)، صورت خواهد گرفت.

قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور  مصوب ۹۴ و ابلاغی ۹۵ به شرح ذیل است:

ماده۱ـ تعریف اصطلاحات به کار رفته در این قانون به شرح زیر است:

الف ـ دانشگاه: به کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی تحت پوشش وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی غیر دولتی اطلاق می‌شود.

ب ـ وزارتین: به وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاق می‌شود.

پ ـ سنجش: فرآیندی است که با هدف ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی، ایجاد فضای رقابتی یکسان و برقراری عدالت آموزشی برای کلیه داوطلبان تحصیلات تکمیلی از طریق آزمون، مصاحبه علمی، بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی و فناوری انجام می‌شود.

ت ـ پذیرش: فرآیندی است که با شرکت داوطلب در آزمون آغاز و با بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری، انجام مصاحبه علمی و سنجش عملی تکمیل و با اعلام نتایج قبولی توسط وزارتین از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پایان می‌یابد.

ث ـ تحصیلات تکمیلی: شامل مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری ناپیوسته و دکتری تخصصی می‌باشد.

ماده۲ـ برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی به شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها با ترکیب زیر واگذار می‌شود که در این قانون به اختصار «شورا» نامیده می‌شود:

۱ـ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس شورا)

۲ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۳ـ دو نفر از رؤسای دانشگاه‌های دولتی به انتخاب وزارتین

۴ـ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بدون حق رأی

۵ ـ رئیس دانشگاه پیام نور

۶ ـ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور (دبیر شورا)

۷ـ دو نفر از نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر

تبصره۱ـ عضویت اعضاء در «شورا» قابل تفویض به غیر نمی‌باشد و «شورا» با حضور حداقل پنج نفر از اعضای دارای حق رأی، رسمیت می‌یابد.

تبصره۲ـ «شورا» می‌تواند برای انجام وظایف محوله، کارگروههای تخصصی تشکیل دهد.

تبصره۳ـ شـورا مـوظف است در اجـرای این قـانـون، سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی مقـام معظم رهبری و مصـوبات شـورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت نماید.

ماده۳ـ وظایف و اختیارات شورا درخصوص سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی عبارت است از:

الف ـ تصویب شیوه‌نامه اجرائی سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه.

ب ـ تصویب عناوین و تعیین ضرایب دروس آزمون مربوط به هر رشته تحصیلی.

پ ـ نظارت بر حسن اجرای فرآیند سنجش و پذیرش و اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان.

ت ـ تعیین نصاب قبولی در مرحله سنجش عمومی برای ورود به مرحله بعدی سنجش.

ث ـ تصویب دروس آزمون متمرکز دوره کارشناسی ارشد در هر یک از رشته‌های تحصیلات تکمیلی و تعیین ضرایب آنها.

ج ـ تعیین تعداد دفعات برگزاری آزمون متمرکز در هر سال و مدت اعتبار آن.

چ ـ تصویب معیارهای اختصاصی درخصوص رشته‌های خاص.

ماده۴ـ سنجش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته براساس آزمون متمرکز از دروس تخصصی مقطع کارشناسی و تأثیر معدل داوطلب (در رشته‌های مرتبط) توسط وزارتین انجام می‌شود.

ماده۵ـ سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته برحسب هر یک از شیوه‌های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می‌شود:

الف ـ دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

۱ـ آزمون‌های متمرکز (۵۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)

ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

۱ـ آزمون‌های متمرکز (۳۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)

۴ـ تهیه طرح واره (۲۰ درصد)

تبصره۱ـ برگزاری آزمون‌های متمرکز زیر نظر هریک از وزارتین و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود. شورا می‌تواند با لحاظ بند (ت) ماده (۱) از ظرفیت دانشگاههای کشور اعم از دولتی و غیردولتی در برگزاری آزمون متمرکز استفاده کند.

تبصره۲ـ هریک از وزارتین موظفند در چهارچوب آمایش آموزش عالی کشور، سالانه نسبت به تعیین سقف ظرفیت مجاز پذیرش دانشجو برای تمامی رشته محلهای مورد تأیید شورای گسترش خود اقدام نمایند.

تبصره ۳ـ طرح‌واره موضوع بند (۴) دکتری پژوهش‌محور باید در جهت رفع یکی از مشکلات ملی باشد و به تصویب دستگاه اجرائی ذی‌ربط رسیده باشد.

تبصره۴ـ شورای سنجش و پذیرش دانشجو می‌تواند هر سه سال یکبار نسبت به اضافه نمودن معیارهای دیگر و تعدیل حداکثر ده درصد (۱۰%) معیارهای موجود اقدام کند. زمان اعمال این تغییرات حداقل یک سال پس از اعلام عمومی آن است.

ماده۶ـ سهمیه‌های مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی کماکان به قوت خود باقی است.

تبصره ـ افرادی که براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی از شرکت در آزمون ورودی دوره‌های تحصیلات تکمیلی معاف شمرده شده‌اند، از شمول این قانون مستثنی هستند.

قانون فوق مشتمل بر شش ماده و هشت تبصره در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ هجدهم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۸/۱/۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسید».

بر اساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه­های « آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می­شود:

الف ـ دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می­گیرد:

۱ـ آزمون متمرکز (۵۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)

ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:

۱ـ آزمون­ متمرکز (۳۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)

۴ـ تهیه طرح­واره (۲۰ درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و … توسط دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

ب- منابع و سرفصل های رشته حقوق عمومی

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۶ به شرح زیر خواهد بود:

الف) آزمون زبان با ضریب (۱)

ب) آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (۱)

ج) آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (۴) که شامل حقوق اساسی، حقوق اداری و متون فقه(بخش جهاد و ولایت) می باشد.

سنجش و پذیرش برای کلیه دوره ­ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس­های خودگردان، پیام نور، بورس اعزام به خارج، دانشگاه آزاد اسلامی و …. بر اساس قانون فوق صورت گرفته و لذا کلیه متقاضیان ورود به دوره دکتری (Ph.D)  لازم است در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند. جدول زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون به شرح خواهد بود:

زمان ثبت نام آزمونزمان برگزاری آزمون
۱۶ الی ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵۶ اسفند ماه ۱۳۹۵

مقدمه بسته(کتاب) حقوق اداری

مقدمه

حقوق عمومی به عنوان سیاسی ترین رشته حقوق به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که یکی از مهم‌ترین شاخه‌های آن حقوق اداری است. حقوق که مجموعه قواعد حاکم بر کارمندان و نهادهای مامور به خدمات حقوقی است با هدف حمایت و خدمت به شهروندان شکل گرفته است. در پشت پرده ایجاد آن ماجراهای فراوانی نهفته که ذکر آن در این مقال نمی گنجد  و همین بس که یادگیری حقوق اداری و در راس آن قانون اساسی (به عنوان قانون مادر) تکلیفی است بر دوش همه شهروندان. حقوق اداری تخصصا عنوان درسی است که دانشجویان رشته حقوق در مقاطع مختلف تحصیلی با آن آشنا می شوند. از همین رو فارغ التحصیلانی که می خواهند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند بایستی با حقوق اداری به صورت تخصصی به عنوان یکی از منابع آزمون حقوق عمومی آشنا شوند. با توجه اصلاحیه ها و سرفصل های جدیدی که بعد از چندین سال تغییر و تحول در تابستان امسال(۱۳۹۶) برای آزمون دکتری مشخص شد اینک برای ورود به دکتری حقوق عمومی چه در دانشگاه دولتی و شبانه یا دانشگاه آزاد و پردیس های خودگران و یا پیام نور و… بایستی منابع تخصصی«شامل حقوق اساسی- حقوق اداری و متون فقه(بخش جهاد و ولایت)» و عمومی( زبان عمومی و استعداد تحصیلی)  را امتحان داده و نمره لازم را جهت دعوت به مصاحبه کسب کنند.

بنابراین بسته‌ای که برای شما در نظر گرفته شده عبارت است از پنج جلد شامل حقوق اساسی، حقوق اداری، متون فقه، زبان و استعداد تحصیلی. جلد دوم بسته حقوق عمومی درسنامه حقوق اداری است که به دلیل سطح بالا و تخصصی آزمون دکتری شامل قسمت‌های مختلفی است. به بیان دیگر برای اینکه بتوانید درصد مناسبی از حقوق اداری را در آزمون دکتری بیاورید لازم است منابع مفصل‌تر و زیادتری از حقوق اداری را مطالعه کنید. این منابع شامل کتب حقوق اداری- جزوات اساتید مطرح و تراز اول- مقاله‌های مهم حقوق اداری، قوانین و تست است.

جالب اینکه شما با خواندن کتاب ذیل خواهید توانست به منابع فوق دسترسی پیدا کنید. اهمیت این مجموعه در این است که شما بدون اینکه نیاز به خواندن ده ها جلد کتب حقوق اداری، جزوه های نایاب و گاها غیرقابل دسترس، قوانین پراکنده و مقالات داشته باشید، خواهید توانست این منابع را یکجا در دسترس داشته باشید و در وقت و  پول خود صرفه جویی کنید. به بیان دیگر این درسنامه شامل بخش های ذیل است:

الف- شرح و تفصیل مطالب حقوق اداری یک، دو، و حقوق اداری تطبیقی

ب- نکته‌های مهم کتب اساتید حقوق اداری

ج- ساده ساز قوانین حقوق اداری

د- تست‌های تالیفی و آزمونی

ه- نکات مهم مقالات و جزوه های اساتید حقوق اداری

با کمی تدقیق متوجه خواهید شد که قبولی در آزمون دکتری حقوق عمومی در مطالعه منابع فوق خلاصه شده است. بنابراین گروه حقوق عمومی انتشارات عدلیه به مدت سه سال تمام تجربه خود را جهت تدوین یک درسنامه جامع صرف کرده و همزمان با تغییرات صورت گرفته در برگزاری آزمون دکتری به صورت جامع و متمرکز منابع خود را به روزآوری کرده و توانست مجموعه پیش رو را در اختیار شما قرار دهد. البته این کوشش ناچیز در برابر وجود اساتید مسلم در حقوق اداری قدمی است لرزان و رجاء واثق داریم این کتاب به‌عنوان ممارستی باشد بر آنچه از محضر ایشان تلمذ کرده‌ایم. البته ناگفته نماند که مطالب این درسنامه در حقیقت تالیفی بوده و به دلیل اینکه معمولا سوالات دکتری از منابع رفرنس طراحی می شود مبنای کار و سرفصل ها مطابق اندیشه ها و دکترین اساتید حقوق اداری در دانشگاه های معتبر می باشد. در پایان لازم می‌دانیم از مدیر محترم انتشارات حقوقی عدلیه که با انتشار این وجیزه، زمینه دسترسی کلیه علاقه‌مندان را به این کتاب فراهم کردند؛ قدردانی نماییم. مشتاقانه چشم‌انتظار انتقادات سازنده مخاطبین گرامی خواهیم بود.

 

  • راهنمای شرکت در آزمون دکتری

یکی از مشکلاتی که در کشورمان از قبل وجود داشته و دارد، عدم ثبات منابع آزمونی و مقررات واحد است. هر ساله ما شاهد این هستیم که در نحوه برگزاری آزمون های دکتری تغییر ایجاد می شود. امسال نیز با توجه به دیدگاه کلی و عمومی کشور و قوه قانونگذاری درباره تجمیع آزمون دکتری، دانشگاه های مختلف اعم از دولتی، پیام نور، آزاد و پردیس های خودگردان ملزم شده اند که یک آزمون مشترک برای ورودی دکتری در هر یک از شاخه های حقوق و سایر شاخه ها داشته باشند. بنابراین سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که منابع آزمون دکتری حقوق عمومی دانشگاه آزاد یا دولتی و یا پردیس چیست؟ برای پاسخ به این سوال لازم است  مطالب زیر را مطالعه کنید:

الف- نحوه برگزاری آزمون دکتری

پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۶ بر اساس قانون “سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی” مصوب ۹۴ مجلس محترم شورای اسلامی و مصوبات “شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی  انجام می شود. لذا ضرورت دارد تمامی متقاضیان ورود به دوره دکتری در کلیه رشته ­های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی اعم از دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون ورودی دوره­های دکتری (Ph.D) شرکت نمایند. لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش منتشر می­شود)، صورت خواهد گرفت.

قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور  مصوب ۹۴ و ابلاغی ۹۵ به شرح ذیل است:

ماده۱ـ تعریف اصطلاحات به کار رفته در این قانون به شرح زیر است:

الف ـ دانشگاه: به کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی تحت پوشش وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی غیر دولتی اطلاق می‌شود.

ب ـ وزارتین: به وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاق می‌شود.

پ ـ سنجش: فرآیندی است که با هدف ایجاد وحدت رویه و هماهنگی در بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی، ایجاد فضای رقابتی یکسان و برقراری عدالت آموزشی برای کلیه داوطلبان تحصیلات تکمیلی از طریق آزمون، مصاحبه علمی، بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی و فناوری انجام می‌شود.

ت ـ پذیرش: فرآیندی است که با شرکت داوطلب در آزمون آغاز و با بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی، فناوری، انجام مصاحبه علمی و سنجش عملی تکمیل و با اعلام نتایج قبولی توسط وزارتین از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پایان می‌یابد.

ث ـ تحصیلات تکمیلی: شامل مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری ناپیوسته و دکتری تخصصی می‌باشد.

ماده۲ـ برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی به شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها با ترکیب زیر واگذار می‌شود که در این قانون به اختصار «شورا» نامیده می‌شود:

۱ـ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (رئیس شورا)

۲ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۳ـ دو نفر از رؤسای دانشگاه‌های دولتی به انتخاب وزارتین

۴ـ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بدون حق رأی

۵ ـ رئیس دانشگاه پیام نور

۶ ـ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور (دبیر شورا)

۷ـ دو نفر از نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان ناظر

تبصره۱ـ عضویت اعضاء در «شورا» قابل تفویض به غیر نمی‌باشد و «شورا» با حضور حداقل پنج نفر از اعضای دارای حق رأی، رسمیت می‌یابد.

تبصره۲ـ «شورا» می‌تواند برای انجام وظایف محوله، کارگروههای تخصصی تشکیل دهد.

تبصره۳ـ شـورا مـوظف است در اجـرای این قـانـون، سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی مقـام معظم رهبری و مصـوبات شـورای عالی انقلاب فرهنگی را رعایت نماید.

ماده۳ـ وظایف و اختیارات شورا درخصوص سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی عبارت است از:

الف ـ تصویب شیوه‌نامه اجرائی سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه.

ب ـ تصویب عناوین و تعیین ضرایب دروس آزمون مربوط به هر رشته تحصیلی.

پ ـ نظارت بر حسن اجرای فرآیند سنجش و پذیرش و اعلام نتایج پذیرفته‌شدگان.

ت ـ تعیین نصاب قبولی در مرحله سنجش عمومی برای ورود به مرحله بعدی سنجش.

ث ـ تصویب دروس آزمون متمرکز دوره کارشناسی ارشد در هر یک از رشته‌های تحصیلات تکمیلی و تعیین ضرایب آنها.

ج ـ تعیین تعداد دفعات برگزاری آزمون متمرکز در هر سال و مدت اعتبار آن.

چ ـ تصویب معیارهای اختصاصی درخصوص رشته‌های خاص.

ماده۴ـ سنجش در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته براساس آزمون متمرکز از دروس تخصصی مقطع کارشناسی و تأثیر معدل داوطلب (در رشته‌های مرتبط) توسط وزارتین انجام می‌شود.

ماده۵ـ سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته برحسب هر یک از شیوه‌های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می‌شود:

الف ـ دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

۱ـ آزمون‌های متمرکز (۵۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)

ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور براساس معیارهای زیر صورت می‌گیرد:

۱ـ آزمون‌های متمرکز (۳۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)

۴ـ تهیه طرح واره (۲۰ درصد)

تبصره۱ـ برگزاری آزمون‌های متمرکز زیر نظر هریک از وزارتین و از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز سنجش آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود. شورا می‌تواند با لحاظ بند (ت) ماده (۱) از ظرفیت دانشگاههای کشور اعم از دولتی و غیردولتی در برگزاری آزمون متمرکز استفاده کند.

تبصره۲ـ هریک از وزارتین موظفند در چهارچوب آمایش آموزش عالی کشور، سالانه نسبت به تعیین سقف ظرفیت مجاز پذیرش دانشجو برای تمامی رشته محلهای مورد تأیید شورای گسترش خود اقدام نمایند.

تبصره ۳ـ طرح‌واره موضوع بند (۴) دکتری پژوهش‌محور باید در جهت رفع یکی از مشکلات ملی باشد و به تصویب دستگاه اجرائی ذی‌ربط رسیده باشد.

تبصره۴ـ شورای سنجش و پذیرش دانشجو می‌تواند هر سه سال یکبار نسبت به اضافه نمودن معیارهای دیگر و تعدیل حداکثر ده درصد (۱۰%) معیارهای موجود اقدام کند. زمان اعمال این تغییرات حداقل یک سال پس از اعلام عمومی آن است.

ماده۶ـ سهمیه‌های مصوب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی کماکان به قوت خود باقی است.

تبصره ـ افرادی که براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی از شرکت در آزمون ورودی دوره‌های تحصیلات تکمیلی معاف شمرده شده‌اند، از شمول این قانون مستثنی هستند.

قانون فوق مشتمل بر شش ماده و هشت تبصره در جلسه علنی روز سه‌شنبه مورخ هجدهم اسفندماه یکهزار و سیصد و نود و چهار مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۸/۱/۱۳۹۵ به تأیید شورای نگهبان رسید».

بر اساس قانون فوق، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه­های « آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می­شود:

الف ـ دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می­گیرد:

۱ـ آزمون متمرکز (۵۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ درصد)

ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:

۱ـ آزمون­ متمرکز (۳۰ درصد)

۲ـ سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ درصد)

۳ـ مصاحبه علمی و بخش عملی (۳۰ درصد)

۴ـ تهیه طرح­واره (۲۰ درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و … توسط دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

ب- منابع و سرفصل های رشته حقوق عمومی

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال ۱۳۹۶ به شرح زیر خواهد بود:

الف) آزمون زبان با ضریب (۱)

ب) آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (۱)

ج) آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (۴) که شامل حقوق اساسی، حقوق اداری و متون فقه(بخش جهاد و ولایت) می باشد.

سنجش و پذیرش برای کلیه دوره ­ها شامل: روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پژوهش محور، پردیس­های خودگردان، پیام نور، بورس اعزام به خارج، دانشگاه آزاد اسلامی و …. بر اساس قانون فوق صورت گرفته و لذا کلیه متقاضیان ورود به دوره دکتری (Ph.D)  لازم است در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند. جدول زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون به شرح خواهد بود:

زمان ثبت نام آزمونزمان برگزاری آزمون
۱۶ الی ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵۶ اسفند ماه ۱۳۹۵

 X بسته دکتری حقوق عمومیX دکتری حقوق عمومیX حقوق عمومی دکتریX دکترای حقوق عمومیX بسته دکتری نیمه متمرکز ۹۶X آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۶X آزمون حقوق عمومی دکتری ۹۶X آزمون و بسته دکتری حقوق عمومیX دکتری نیمه متمرکز ۹۶X منابع امسال حقوق عمومیX دانلود جزوات دکتری حقوق عمومیX دانلود جزوه جهاد و ولایتX دانلود جزوه جهاد+ آزمون دکتریX دانلود جزوه ولایت برای آزمون دکتریX دانلود تست های دکتری حقوق عمومیX دانلود پاسخنامه دکتری دانشگاه آزادX دانلود جزوات دکتر هاشمیX دانلود جزوات دکتر بیژن عباسیX دانلود جزوات دکتر محمود جواد رضایی زادهX دانلود جزوه حقوق بشر سید محمد هاشمیX طراحان سوال دکتری ۹۶X طراحان دکتری حقوق عمومی نیمه متمرکزX زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۶X مهلت ثبت نام دکتری ۹۶X مهلت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد اسلامیX دانلود رایگان جزوه دکتری حقوق اساسیX دانلود رایگان بسته حقوق اساسیX دانلود رایگان بسته حقوق اداری دکترX حقوق اداری دکترای عمومیX منابع دکترای عمومیX دانلود جزوه استعداد تحصیلی رایگانX دانلود جزوه زبان عمومی دکتریX زبان عمومی دکترای ۹۶X گرامر زبان برای آزمون دکتری ۹۶X دانلود کتاب استعداد تحصیلی رایگانX دانلود کتاب زبان عمومی رایگانX دانلود بسته زبان رایگانX دانلود حقوق اساسی+ جزواتX lkhfuX n;jvd- جزوات دکتر اردشیر امیر ارجمند- جزوات دکتر کورش استوار سنگری- جزوات دکتر محمد امامی- جزوه حقوق اداری دکتر محمد جلالی- جزوه دکتری اسدالله یاوری- جزوه دکتری اداری- دانلود رایگان جزوات اداری- جزوات دکتری اداری- جزوات دکتری اساسی- جزوات دکتری قراردادهای اداری- آزمون دکتری دانشگاه آزاد- آزمون دکتری دانشگاه پیام نور- منابع دکتری دانشگاه آزاد- منابع دکترای حقوق عمومی دانشگاه آزاد- منابع دکتری حقوق عمومی آزاد اسلامی- منابع دکتری حقوق دولتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه تهران- اساتید طراح سوالات دکتری حقوق عمومی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه دولتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه روزانه- منابع دکتری حقوق عمومی پردیس خودگردان- دانلود جزوات حقوق عمومی دانشگاه تهران- دانلود جزوات حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی- زمان ثبت نام آزمون دکتری- ثبت نام آزمون دکتری حقوق عمومی- تمدید ثبت نام دکتری حقوق عمومی- اساتید مصاحبه کننده دانشگاه آزاد اسلامی- اساتید مصاحبه کننده دکتری حقوق عمومی دانشگاه دولتی- 

 X بسته دکتری حقوق عمومیX دکتری حقوق عمومیX حقوق عمومی دکتریX دکترای حقوق عمومیX بسته دکتری نیمه متمرکز ۹۶X آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۶X آزمون حقوق عمومی دکتری ۹۶X آزمون و بسته دکتری حقوق عمومیX دکتری نیمه متمرکز ۹۶X منابع امسال حقوق عمومیX دانلود جزوات دکتری حقوق عمومیX دانلود جزوه جهاد و ولایتX دانلود جزوه جهاد+ آزمون دکتریX دانلود جزوه ولایت برای آزمون دکتریX دانلود تست های دکتری حقوق عمومیX دانلود پاسخنامه دکتری دانشگاه آزادX دانلود جزوات دکتر هاشمیX دانلود جزوات دکتر بیژن عباسیX دانلود جزوات دکتر محمود جواد رضایی زادهX دانلود جزوه حقوق بشر سید محمد هاشمیX طراحان سوال دکتری ۹۶X طراحان دکتری حقوق عمومی نیمه متمرکزX زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۶X مهلت ثبت نام دکتری ۹۶X مهلت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد اسلامیX دانلود رایگان جزوه دکتری حقوق اساسیX دانلود رایگان بسته حقوق اساسیX دانلود رایگان بسته حقوق اداری دکترX حقوق اداری دکترای عمومیX منابع دکترای عمومیX دانلود جزوه استعداد تحصیلی رایگانX دانلود جزوه زبان عمومی دکتریX زبان عمومی دکترای ۹۶X گرامر زبان برای آزمون دکتری ۹۶X دانلود کتاب استعداد تحصیلی رایگانX دانلود کتاب زبان عمومی رایگانX دانلود بسته زبان رایگانX دانلود حقوق اساسی+ جزواتX lkhfuX n;jvd- جزوات دکتر اردشیر امیر ارجمند- جزوات دکتر کورش استوار سنگری- جزوات دکتر محمد امامی- جزوه حقوق اداری دکتر محمد جلالی- جزوه دکتری اسدالله یاوری- جزوه دکتری اداری- دانلود رایگان جزوات اداری- جزوات دکتری اداری- جزوات دکتری اساسی- جزوات دکتری قراردادهای اداری- آزمون دکتری دانشگاه آزاد- آزمون دکتری دانشگاه پیام نور- منابع دکتری دانشگاه آزاد- منابع دکترای حقوق عمومی دانشگاه آزاد- منابع دکتری حقوق عمومی آزاد اسلامی- منابع دکتری حقوق دولتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه تهران- اساتید طراح سوالات دکتری حقوق عمومی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه دولتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه روزانه- منابع دکتری حقوق عمومی پردیس خودگردان- دانلود جزوات حقوق عمومی دانشگاه تهران- دانلود جزوات حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی- زمان ثبت نام آزمون دکتری- ثبت نام آزمون دکتری حقوق عمومی- تمدید ثبت نام دکتری حقوق عمومی- اساتید مصاحبه کننده دانشگاه آزاد اسلامی- اساتید مصاحبه کننده دکتری حقوق عمومی دانشگاه دولتی- 

بسته دکتری حقوق عمومیX دکتری حقوق عمومیX حقوق عمومی دکتریX دکترای حقوق عمومیX بسته دکتری نیمه متمرکز ۹۶X آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۶X آزمون حقوق عمومی دکتری ۹۶X آزمون و بسته دکتری حقوق عمومیX دکتری نیمه متمرکز ۹۶X منابع امسال حقوق عمومیX دانلود جزوات دکتری حقوق عمومیX دانلود جزوه جهاد و ولایتX دانلود جزوه جهاد+ آزمون دکتریX دانلود جزوه ولایت برای آزمون دکتریX دانلود تست های دکتری حقوق عمومیX دانلود پاسخنامه دکتری دانشگاه آزادX دانلود جزوات دکتر هاشمیX دانلود جزوات دکتر بیژن عباسیX دانلود جزوات دکتر محمود جواد رضایی زادهX دانلود جزوه حقوق بشر سید محمد هاشمیX طراحان سوال دکتری ۹۶X طراحان دکتری حقوق عمومی نیمه متمرکزX زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۶X مهلت ثبت نام دکتری ۹۶X مهلت ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد اسلامیX دانلود رایگان جزوه دکتری حقوق اساسیX دانلود رایگان بسته حقوق اساسیX دانلود رایگان بسته حقوق اداری دکترX حقوق اداری دکترای عمومیX منابع دکترای عمومیX دانلود جزوه استعداد تحصیلی رایگانX دانلود جزوه زبان عمومی دکتریX زبان عمومی دکترای ۹۶X گرامر زبان برای آزمون دکتری ۹۶X دانلود کتاب استعداد تحصیلی رایگانX دانلود کتاب زبان عمومی رایگانX دانلود بسته زبان رایگانX دانلود حقوق اساسی+ جزواتX lkhfuX n;jvd- جزوات دکتر اردشیر امیر ارجمند- جزوات دکتر کورش استوار سنگری- جزوات دکتر محمد امامی- جزوه حقوق اداری دکتر محمد جلالی- جزوه دکتری اسدالله یاوری- جزوه دکتری اداری- دانلود رایگان جزوات اداری- جزوات دکتری اداری- جزوات دکتری اساسی- جزوات دکتری قراردادهای اداری- آزمون دکتری دانشگاه آزاد- آزمون دکتری دانشگاه پیام نور- منابع دکتری دانشگاه آزاد- منابع دکترای حقوق عمومی دانشگاه آزاد- منابع دکتری حقوق عمومی آزاد اسلامی- منابع دکتری حقوق دولتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه تهران- اساتید طراح سوالات دکتری حقوق عمومی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه دولتی- منابع دکتری حقوق عمومی دانشگاه روزانه- منابع دکتری حقوق عمومی پردیس خودگردان- دانلود جزوات حقوق عمومی دانشگاه تهران- دانلود جزوات حقوق عمومی دانشگاه شهید بهشتی- زمان ثبت نام آزمون دکتری- ثبت نام آزمون دکتری حقوق عمومی- تمدید ثبت نام دکتری حقوق عمومی- اساتید مصاحبه کننده دانشگاه آزاد اسلامی- اساتید مصاحبه کننده دکتری حقوق عمومی دانشگاه دولتی

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

سهمیه ۱۰ درصدی مربیان در هر رشته محل در آزمون دکتری ۹۸

سهمیه ۱۰ درصدی مربیان در هر رشته محل در آزمون دکتری ۹۸ در هر یک …

یک دیدگاه

  1. ممنون سایت خیلی خوبی دارید کمکم کرد

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *