بیمه/ مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره تلفنی:

۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶


ایمیل برای ارسال مدارک و درخواست ها:

ptsearch11@gmail.com

۱- در صورت مفقودی بیمه نامه شخص ثالث المثنی صادر می شود؟
با تشکر از آقای قاسم پور ، بلی با کارت ماشین به نماینده واحد صدور بیمه ناه ثالث خود مراجعه فرمایید ، گواهی بیمه ثالث معادل المثنی برایتان صادر میگردد.
۲- باعرض سلام وخسته نباشید.زمانی که بایه ماشین تصادف کردم نرخ دیه ۱۱۴میلیون تومان بودولی بیمه نامه راننده ۹۴میلیون تومان بودوالحاقیه روپرداخت نکرده بودالان که نرخ دیه۱۵۰میلیون تومان شده اگه نصف دیه کامل انسان شاملم بشه چقدرش باید بیمه بده وچقدرشم راننده؟
با تشکر از جناب کریمی زاده از طرح سوال بیمه نامه ثالث ، به استحضار میرساند مبلغ دیه بر اساس نرخ روز دیه در روز صدور حکم محاسبه میشود و شرکت بیمه بر اساس حداکثر تعهد مندرج در بیمه نامه برای روز حادثه خسارت را جبران می نماید ، به دلیل طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده و صدور حکم دادگاه پیشنهاد میگردد بیمه گذاران همواره بر اساس دیه روز و حتی ۲۵% بیشتر تعهدات بیمه نامه خود را تهیه نمایند که در صورت بروز حوادثی همچون این موضوع بیمه نامه در یوم الادا پوشش کافی برای جبران داشته باشد.
۳- حداقل و حداکثر بیمه خویش فرما چقدر است؟و بیمه سنوات را بر اساس چند سال پرداخت میکند ؟
دوستان عزیزی سئوالاتی در مورد بیمه تامین اجتماعی ارسال میکنند که متاسفانه در تخصص اینجانب نبوده و این سایت مربوط به کارگزاری بیمه های بازرگانی تحت نظارت بیمه مرکزی میباشد و هیچ ارتباطی با تامین اجتماعی یا خدمات درمانی ندارد.
۴- من متاهلم ایامیتوانم توسط پدرم یاپدرهمسرم بیمه تکمیلی شوم؟

با تشکر از خانم امیری ، خانمها از لحظه شروع زندگی مشترک از کفالت پدر خارج شده و تحت تکفل همسر محسوب میشوند لذا شما می توانید در صورت پوشش درمان تکمیلی همسرتان بعنوان عضو تبعی ایشان تحت پوشش قرار گیرید . البته به ندرت در برخی از سازمانها فرزندان پس از ازدواج نیز میتوانند تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی پدرومادر یا پدرشوهر و مادر شوهر خود قرار گیرند که باید از نوع قرارداد پدرشوهر خود مطلع شوید.
۵- اگر در بیمه کار افرین حادثه ای رخ دهد مثلاً دست یا پای تان بشکند به شما تا سقف چند میلیون تومان کمک هزینه درمانی می پردازد ؟ چگونه ؟ با تشکر

با تشکر از آقای بهشتی ، بیمه عمروسرمایه گذاری شرکت بیمه کارآفرین پوشش هزینه پزشکی ندارد ولی اگر این حادثه منجر به از کار افتادگی بیمه شده گردد و بیمه شده خود پرداخت کننده حق بیمه باشد ، در صورت وجود پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در اثر از کار افتادگی ، بیمه نامه تا پایان مدت بیمه نامه رایگان خواهد شد.البته بیمه نامه شرکتهای دیگری هست که پوشش هزینه پزشکی را داشته باشند.

 

۶- نحوه استفاده از مراکز تشخیصی طرف قرارداد بیمه تکمیلی چگونه است؟

مراکز تشخیصی اغلب با شرکتهای بیمه برای جذب بیمه شدگان آنها طرف قرارداد هستند و بیمه شدگان میتوانند با مراجعه به این مراکز از تعرف های مصوب بیمه ای برای انجام امور تشخیصی درمانی خود استفاده نمایند ولی مستلزم این است که مرکز درمانی معرفی نامه ای از شرکت بیمه بابت پوشش بیمه ای مراجعه کننده دریافت نموده و بر اساس سقف تعهدات و فرانشیز مندرج در این معرفینامه بیمه شده را پذیرش نماید.با توجه به اینکه برخی از شرکتهای بیمه ای خصوصا شرکتهای بیمه ای بزرگ بدلیل تعداد زیاد بیمه شدگان و عدم امکان صدور معرفینامه برای موارد پاراکلینیکی از این امر امتناع می ورزند و موجب تضییع حقوق بیمه شدگان خود میشوند.

این شرکتها به بیمه شدگان خود اعلام می نمایند با مراجعه به مراکز تشخیصی و انجام امور درمانی خود مدارک خود را بابت جبران خسارت به شرکت بیمه تحویل دهند ، بیمه شدگان نیز بر اساس لیست مراکز درمانی طرف قرارداد شرکت بیمه به یکی از مراکز مراجعه نموده و بدلیل عدم همراه داشتن معرفی شرکت بیمه و هر گونه مستنداتی که نشان دهنده میزان پوشش و فرانشیز بیمه شده باشد در مرکز طرف قرارداد شرکت بیمه پذیرش آزاد میشود و هزینه خود را بر اساس تعرفه آزاد محاسبه و پرداخت می نماید ، متاسفانه بیمه شده با ارائه مدارک کامل و مثبت خود برای دریافت هزینه های درمانی بعمل آمده فقط بر اساس تعرفه آن مرکز با شرکت بیمه پس از کسر فرانشیز ، هزینه اش جبران میشود ، مگر اینکه مرکز درمانی طرف قرارداد بیمه گر پایه بوده باشد و بر اساس تعرفه صورتحساب ایشان را صادر نموده که در این صورت در اغلب موارد هزینه صورت پذیرفته تا سقف تعهدات از سوی شرکت بیمه جبران خواهد شد.

این امر اغلب بدلیل اینکه با صدور معرفی نامه سقف تعهدات بیمار در آن ردیف پوشش بیمه ای بسته شده و امکان استفاده مجدد از خدمات آن ردیف را تا بازگشت معرفی نامه و مشخص شدن دقیق مبلغ استفاده شده میسر نمی باشد از طرف بیمه گر تکمیلی به بیمه شده توصیه میشود تا بر اساس مراجعه آزاد به مراکز درمانی سرپایی امور خود را انجام دهد تا بتواند با تواتر بیشتر نسبت به استفاده از این خدمات بهره مند گردد.

یک مثال : بابت سونوگرافی طبق دستور پزشک به مرکز تصویر برداری طرف قرارداد بیمه تکمیلی خود مراجعه می کنم ، حالات ذیل در این مراجعه محتمل خواهد بود:

الف) از طرف بیمه گر تکمیلی خود معرفی نامه کتبی داشته و مرکز تصویر برداری طبق تعرفه بیمه بنده را پذیرش می کند ولی در صورت نیاز به هریک موارد پارا کلینیکی ردیف ۱ قرارداد درمان تکمیلی سازمان بنده، تا ارسال صورتحساب بنده به شرکت بیمه تکمیلی من امکان دریافت معرفی نامه مجدد از باقیمانده سقف تعهدات خود را نخواهم داشت.

ب) بنده معرفی نامه نداشته و مرکز تصویر برداری طبق تعرفه آزاد محاسبه می کند و شرکت بیمه بر اساس تعرفه خود با مرکز تصویر برداری هزینه بنده را پس از کسر فرانشیز تسویه می نماید ولی بنده با مراجعات متعدد به مراکز تشخیصی تا تکمیل سقف تعهدات پاراکلینیکی ۱ خود میتوانم از خدمات بیمه تکمیلی استفاده نمایم.

مشکل مطرح شده فوق صرفا بدلیل عدم بهره مندی شرکتهای بیمه از خدمات فن آوری اطلاعات در بحث پذیرش درمانی بوده و بدلیل بهنگام نبودن اطلاعات مراکز درمانی و شرکتهای بیمه ای امکان صدور معرفی نامه دوم تا وصول اطلاعات معرفی نامه اول میسر نبوده و تحمیل هزینه های تعرفه آزاد بر بیمه شدگان به امری عادی از سوی مراکز درمانی و شرکتهای بیمه تبدیل شده و به نوعی که بهترین روش در اجرای پوشش بیمه ای پاراکلینیکی همین است و بس ، ناگفته نماند که برخی از شرکتهای انگشت شمار بصورت کتبی برای پذیرش موارد پاراکلینیکی معرفی نامه صادر نموده و در صورت نیاز به معرفی نامه جدید هزینه قبلی بیمه شده را بصورت تلفنی از مرکز درمانی قبلی استعلام نموده و برای سقف مانده بیمه شده معرفی نامه صادر می نمایند ، این امر شاید راه حل مقطعی برای حمایت از حقوق بیمه شده باشد ولی راه حل بلند مدت و منطقی و اساسی نخواهد بود چرا که با تجهیز شرکتهای بیمه با فناوری اطلاعات این امر به سادگی و بصورت آنلاین امکان پذیر خواهد بود.

جالب است بدانید بر اساس تجربه مستند نگارنده و استعلام از شرکتهای بیمه ای مختلف اگر هر هزینه درمانی بستری و سرپایی و غیره را یک فاکتور لحاظ کنیم ، بیش از ۹۰% فاکتورهای قراردادهای درمان تکمیلی در بخش سرپایی خواهد بود ولی عملا هزینه های سرپایی اغلب با هزینه آزاد و جبران تعرفه بیمه ای به سرانجام میرسند.

۷- سلام با شرکت بیمه x قراردای ۳۰ ساله بیمه عمر بسته میشود حال شخص بعداز۱۵ سال میخواهد انصراف بدهد و مثلا سود ۱۸% است در جدول تضمینی اول ۱۵%و دوم ۲۰%و سوم۲۵%هم دارد یه سود سالانه هم که هر سال اعلام میکننددارند حالا شرکت بیمه کدام سودرا پرداختمیکند ؟ ایا زود انصراف دادن دلیلی برای کاهش سود است با تشکر

تشکر از جناب آقای نریمانی و دقت نظرشان،شرکتهای بیمه اغلب در صورت انصراف زودتر از موعد پایان بیمه نامه ، معمولا بر اساس حداقل سود تضمین شده و یا بعضا یک تا چند درصد کمتر از سود تضمین شده نسبت به بازخرید بیمه نامه اقدام می کنند.

از بین شرکتها چند شرکت معدود هستند که سود روز شمار سرمایه گذاری بیمه نامه را تا روز انصراف محاسبه نموده و پرداخت می کنند.

در مورد بخش دیگر سوال شما که شرکتها بر اساس کدام سود پیش بینی شده اقدام به پرداخت خواهند کرد ،‌ اینکه بر اساس سود محقق شده در هر سال کلیه این سود به همه بیمه نامه ها تعلق میگیرد با این شرط که اگر سود بیمه نامه کمتر از سود تضمین شده باشد این میزان بر اساس درصد تضمین شده عمل خواهد شد.

جهت اطلاع از شرایط مختلف بیمه نامه های شرکتهای مختلف و تناسب آن با شرایط خو از بخش مشاوره اینترنتی بهره مند گردید.

مشاوره بیمه عمر و سرمایه گذاری

 

۸- با سلام من زنی ۳۷ ساله و خانه دار هستم می خواهم خودم را بیمه کنم به نظر شما کدام بیمه بهتر است ؟ لطفا مرا راهنمایی کنید ؟ با تشکر

با تشکر از خانم خلیلی از طرح سوال فوق ، با توجه اینکه طرف مشاوره چند سازمان بوده و اغلب کارکنانی که همسرشان خانه دار هستند بدنبال بیمه مناسبی برای همسر خود هستند معمولا این سوال را می پرسند.کلا برای خانمها چه شاغل چه خانه دار بهترین بیمه نامه برای متاهلین بیمه نامه مشترک (شرکتهای بیمه کارآفرین ، آرمان ،‌ما و پارسیان)‌و برای افراد مجرد بیمه نامه انفرادی کلیه شرکتها مناسب است حال برای اطلاع از مناسبترین بیمه نامه با شرایط اختصاصی شما با تکمیل اطلاعات خود در بخش ذیل همکاران کارگزاری با شما جهت مشاوره کامل تماس می گیرند.

مشاوره بیمه عمر و سرمایه گذاری

 

 

۹- سلام با شرکت بیمه x قراردای ۳۰ ساله بیمه عمر بسته میشود حال شخص بعداز۱۵ سال میخواهد انصراف بدهد و مثلا سود ۱۸% است در جدول تضمینی اول ۱۵%و دوم ۲۰%و سوم۲۵%هم دارد یه سود سالانه هم که هر سال اعلام میکننددارند حالا شرکت بیمه کدام سودرا پرداختمیکند ؟ ایا زود انصراف دادن دلیلی برای کاهش سود است با تشکر
باتشکر از آقای مهدی نریمانی بابت این سوال ، این سوال یکی از مهمترین سوال مخاطبین من در جلسات همایش بازاریابی پیشرفته بیمه و مشاوره بیمه های عمر کلیه شرکتهاست ، سودی که در جدول بیمه نامه درج میشود شامل تضمین برای ۵ تا ۱۰ سال آینده می باشد و پس از ۱۰ سال نیز بنا به تصویب شورای عالی بیمه با توجه به شرایط روز میزان تضمینی برای کلیه شرکتها مشخص میگردد.ولی ۲ نکته مهمی که میتواند پاسخ این سوال باشد عبارتند از:

۱- سودی که شرکتها در سالهای اخیر به آن دست یافته اند عملا بیش از مبلغ تضمین شده بوده و اگر سود حاصله از سرمایه گذاریهای شرکتهای بیمه کمتر از میزان تضمینی باشد آن مبلغ پرداخت خواهد شد. پس ستون تضمینی حداقل سود قابل پرداخت خواهد بود نه سود حاصله!

۲- برخی از شرکتها سود پرداختی بیمه نامه را در صورت بازخرید قبل از پایان بیمه نامه کاهش می دهند و به نوعی جریمه بازخرید قبل از پایان بیمه نامه در بیمه نامه پیش بینی کرده اند و لازم است که بیمه گذار قبل از تهیه بیمه نامه از این قضیه کاملا مطمئن شود که شرکت بیمه در صورت بازخرید قبل از پایان بیمه نامه به چه صورتی اندوخته را به ایشان پرداخت خواهد نمود. چون نحوه عملکرد شرکتهای بیمه در این زمینه بسیار متفاوت است از درج اطلاعات شرکتهای مختلف در این مورد صرفنظر کردم ولی بصورت موردی شرایط شرکت مورد نظر خود را میتوانید از مشاوران بیمه عمر سایت پرتال بیمه جویا شوید برای دسترسی به مشاوران اینجا را کلیک کنید

۱۰- من یک مکانیک ۳۶ ساله هستم دارای ۳ فرزند که هیچ بیمه ای ندارم به نظر شما چه نوع بیمه ای برای من بهتر ومقرون به صرفه است
ممنون از طرح سوالتان آقای زین العابدین حسین زاده، بنده مشاور بیمه ای یک شرکت صنعتی هستم ، با تعریف مشخصات بیمه عمرو سرمایه گذاری که پوشش عمر، حادثه ، امراض ، از کارفتادگی و مستمری دارد ، کارمندان شرکت چنان هیجان زده شدند که گفتند ما از ماه بعد بیمه تامین اجتماعی خود را قطع می کنیم و از طریق بیمه عمر و سرمایه گذاری اقدام می کنیم، ولی بنده بدین صورت برایشان مطرح نمودم که هر بیمه ای پوشش مخصوص به خود را دارد هیچ بیمه ای تمام پوششها را در یک قالب ندارد، بیمه تامین اجتماعی علاوه بر اینکه یک بیمه اجباری برای کارفرمایان در قبال کارکنانشان بوده ، از طرفی بحث درمان کلیه بیماریها و مستمری مادام العمر در صورت از کارافتادگی و یا فوت بیمه شده را داراست ، بیمه عمرو سرمایه گذاری تمامی شرکتهای بیمه بازرگانی با وجود مزایای زیاد ولی اگر بیمه شده در ماه ششم قرار داد از کار افتاده شده یا فوت کند فقط سرمایه عمر با توجه به حق بیمه پرداختی به استفاده کنندگانش پرداخت میکند و در این مدت کوتاه عملا اندوخته ای برایش ایجاد نشده که منجر به مستمری شود ، بیمه عمر و سرمایه گذاری یک بیمه نامه برای مدت طولانی بوده و برخی از پوششهای آن در دراز مدت به سطح قابل قبولی میرسد، ولی خدمات بیمه تامین اجتماعی علاوه بر شرایط اختصاصی بیمه شده به مصوبات قانونی دولت و مجلس نیز بستگی دارد و از اولین ماههای پوشش میتواند مستمری مادام العمر داشته باشد.لذا پیشنهاد میگردد شما در صورت امکان یک بیمه تامین اجتماعی خویش فرما و یک بیمه عمر و سرمایه گذاری را تهیه نمایید، شاید این دو بیمه نامه در مواردی هم پوشانی داشته باشند ولی شرایط متفاوتی از هم دارند.هر یک به تنهایی ریسکهایی از زندگی شما را پوشش داده و آرامش گرانبهای ذهنی را برای شما به ارمغان می آورد. جهت مشاوره و اطلاع از شرایط بیمه نامه های مختلف با مشاوران ما در تماس باشید.در صورت تماس حتما شهر محل سکونت خود را اعلام نمایید تا نزدکترین مشاور به شما معرفی شود . موفق باشید و همواره سایه پر برکتتان بر سر خانواده مستدام باد.

۱۱- با سلام، دختری ۲ ساله دارم میخوام بیمه عمر وپس انداز کنم، لطفا راهنمایم کنید که کدام بیمه از همه بهتر یا بهترین است،با تشکر از مسولین محترم
با تشکر از خانم میرشاهی از ارسال سوال ، این سئوال در جلسات خصوصی و عمومی مشاوره بیمه عمر یکی از مهمترین سئوالات پدرو مادرهاست در این مورد یک نسخه به همه جواب نمی دهد بیمه عمر پیراهنی است که باید با شرایط شما تهیه شود ، بدین منظور شرایط خود را با یک مشاور حرفه ای مطرح نمایید تا ایشان نزدیکترین بیمه نامه به شرایط شما را معرفی کند ، شما میتوانید همین الان با کلیک این لینک به صفحه مشاوران ما رفته و با تکمیل اطلاعات اولیه خود ، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت. بهترین حالت در این مورد بیمه شدن پدر و مادر به نفع کودک خواهد بود. 

۱۲- سلام بر شما عزیزان بیمه فروش سئوال خدمت شما داشتم بیمه …………… تضمینی بیمه اش ۱۵در صد است ولی امثال تا ……..% سود داده است حال من ده سال قبل قرار داد من ۲۰ ساله با بیمه ………. نوشتم امسال سال۹۲میخواه انصراف بدهم روی ۱۵درصد یا X% پرداخت میکند اگر امکان دارد شرایطش را ساده توضیح دهید با تشکر التماس دعا
ممنون از آقای امیر حسین احمدی با این سوال که سوال اغلب دوستان در جلسات مشاوره عمومی و خصوصی بیمه ای می باشد، توجه شما را به ۳ نکته جلب می کنم: (البته ببخشید نام شرکت را حذف کرده ام این سایت قصد ایجاد شبهه علیه هیچ شرکت بیمه را نداشته و مشاور کلیه بیمه نامه های کلیه شرکتها بوده و تمام بیمه نامه بطور همزمان محاسن و معایبی دارند که با توجه به شرایط بیمه شده قابل انتخاب خواهند بود)۱- همانطورکه می‌دانید اساس بیمه کار با اعداد بزرگ است در محاسبه نرخ حق بیمه، پوشش عمر و سایر پوشش‌های تکمیلی، میانگین سن و تعداد افراد گروه، مبنای محاسبه می‌باشد لذا میزان ذخایر فنی و ریاضی و نحوه سرمایه‌گذاری هر شرکت بیمه نیز می‌تواند متفاوت باشد، به همین دلیل لزوماً با ورودی‌های یکسان نمی‌توان انتظار جداول یکسان از کلیه شرکت‌های بیمه داشت، با این‌حال مهمترین نکته در مقایسه جداول شرکت‌های بیمه پوشش‌های عمر و حادثه و امراض می‌تواند مهمترین پارامتر باشند چرا که بیمه شده، یک حساب پس انداز افتتاح نمی‌کند که مبالغ سرمایه‌گذاری برایش مهم باشد بلکه بیمه نامه‌ای تهیه می‌کند که هر چه پوشش‌های بیمه‌ای آن کاملتر باشد بهتر خواهد بود و در این‌صورت باید انتظار اندوخته کمتری داشت.
انتظار بیمه نامه‌ای که هم بخش عمر کاملی داشته و بخش سرمایه‌گذاری قوی هم در کنارش باشد، انتظاری غیر معقولی است چرا که هرچه بخش عمر بیمه نامه تقویت شود حق بیمه صرف شده بابت آن بخش، بیشتر شده و بخش کمتری از مانده حق بیمه به بخش سرمایه‌گذاری منتقل خواهد شد، لذا اگر الویت بیمه شده در حساب بانکی‌اش، املاک و مستغلاتش و بیمه عمرش فقط تقویت بخش سرمایه‌گذاری باشد، عملاً بیمه عمرش حالت تشریفات به خود خواهد گرفت.
پس مهمترین فلسفه بیمه نامه عمر فقط زمانی است که برای بیمه شده اتفاقی افتاده و با داشتن پوششهای کامل رنج مشکلات اقتصادی را برای بازماندگان و عزیزانش بکاهد، توصیه میشود تمرکز بر سود سرمایه گذاری را در موارد دیگری غیر از بیمه عمر دنبال کنید چون در اینصورت بیمه عمر ضعیفی خواهید داشت.

۲- از لحاظ علمی گروه بیمه شدگان هر شرکت بیمه ای بزرگتر و سالمتر باشد ریسک آن گروه نوزیع شده و کمتر میشود ، بنابراین حق بیمه مصرفی برای پوششها کمتر شده و مبلغ بیشتری از پرداختی بیمه گذار به بخش سرمایه گذاری بیمه نامه منتقل میشود ودر حالت مساوی برای پوششها ، اصل و فرع سود بیشتری به بیمه شده تعلق خواهد گرفت، به مثال زیر توجه نمایید:

الف ) بیمه گذاری ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت حق بیمه بیمه عمر و سرمایه گذاری به شرکت بیمه پرداخت می نماید، شرکت بیمه بدلیل مدیریت ریسک و بزرگی گروه بیمه شدگانش حق بیمه کمتری بابت پوشش عمر و پوششهای تبعی محاسبه می کند مثلا ۵٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال بابت پوششها کسر میشود و مابقی بمیزان ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال به بخش سرمایه گذاری منتقل میشود که با سود ۲۱% در پایان سال بیمه ای به مبلغ ۵٫۴۴۵٫۰۰۰ ریال خواهیم رسید.

ب ) همین بیمه گذار ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بابت حق بیمه بیمه عمر و سرمایه گذاری به شرکت بیمه دیگری پرداخت می نماید، این شرکت بیمه بدلیل عدم مدیریت ریسک و عدم بزرگی گروه بیمه شدگانش حق بیمه بیشتری بابت پوشش عمر و پوششهای تبعی محاسبه می کند مثلا ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال بابت پوششها کسر میشود و مابقی بمیزان ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال به بخش سرمایه گذاری منتقل میشود که با سود ۲۵% در پایان سال بیمه ای به مبلغ ۴٫۳۷۵٫۰۰۰ ریال خواهیم رسید.

پس نتیجه میگیریم صرفا بالا بودن درصد سود اعلامی شرکت رقم بالاتری باشد لزوما سود بیشتری پرداخت نخواهد کرد ، به مقدار مبلغ درج شده در جداول ضمیمه بیمه نامه استناد نموده و آنها را با هم مقایسه نمایید.

۳- در ۱۰ سال گذشته بیمه نامه های بسیاری صادر شده که شرایط عمومی و اختصاصی متفاوتی داشته اند و صرفا با علم به اینکه بیمه نامه شما متعلق به کدام شرکت است نمیتوان گفت که مقدار سود پرداختی به چه میزان خواهد بود ، دقت نمایید شرکتها علاوه بر اعلام سود سالیانه در بخشی از بیمه نامه درج نموده اند که در صورت بازخرید بیمه نامه قبل از پایان مدت بیمه نامه سود متعلقه به بیمه نامه کاهش می یابد و برخی دیگر از شرکتها نیز در جدولشان ستون بازخرید قبل از موعد دارند.

۱۳- به نظر جنابعالی در بین شرکتهای بیمه کدام یا کدامین بهتر است؟ چرا؟ آیا شرکتی هست که بعد از کارافتادگی مستمری بدهد؟
با تشکر از آقا یا خانم مردانی که این سوال را ارسال نموده اند بصورت مطلق نمیتوان گفت کدام شرکت بهتر از همه شرکتهای بیمه است چرا که در این صورت همه بیمه گذاران از آن شرکت بیمه نامه خود را تهیه می کنند و سایر شرکتها بدون مشتری می مانند ، بهتر بودن بیمه عمر و سرمایه گذاری مانند دیگر بیمه نامه ها با توجه به نیاز و شرایط بیمه شده تعیین میشود و یک امر نسبی می باشد لذا با تعیین الویت های خود و انتظارات از یک بیمه نامه و بررسی شرایط شرکتهای بیمه میتوان بهترین بیمه نامه را تهیه نمود. در مورد پوشش پرداخت مستمری در صورت از کار افتادگی بله شرکتهایی همچون بیمه ما – بیمه آرمان و چند شرکت دیگر نیز این پوشش را ارائه می نمایند.در صورتیکه برای انتخاب شرکت بیمه خود نیاز به مشاوره دارید میتوانید از لینک ذیل مشاور خود را انتخاب نموده و با تکمیل اطلاعات اولیه و شماره همراه خود مشاور در اسرع وقت جهت ارائه مشاوره با شما تماس خواهد گرفت

انتخاب مشاور

۱۴- سلام خدمت آقای ایرجی عزیز سئوال چند خانواده است قبل هم سئوال کردیم لطفا جواب دهید منظور ما بیمه کار افرین چگونه از ورشکستگی خودش جلوگیری میکند مثلا ۱۰۰۰٫۰۰۰تومان میگیرد ۲۵میلیون تومان فوت ۱۰۰میلیون تومان حادثه ویوشش های دیگر و سود هم می دهد با این روند بیمه کار افرین چگونه از ورشکستگی خودش جلوگیری میکند
آقا یا خانم ربیعی با تشکر از سوال شما این بحث در جلسات مشاوره خصوصی یا گروهی بسیار مطرح میشود ، آیا شما تا بحال سراغ دارید شرکت بیمه ای در تاریخ ۷۸ ساله کشور ما یا در تاریخ چند ساله دنیا اعلام ورشکستگی کند ، بیمه یک علم است و محاسبات این ریسکهایی که شما میفرمایید در این علم اکچوئری نامیده میشود که با لحاظ تمام موارد ورشکستگی اتفاق نیافتد ، اگر شما از افرادی میشنوید که با وجود بیمه نامه نتوانسته اند از شرکت بیمه خسارت خود را بگیرند این یا به عدم اطلاع بیمه شده از مقررات یا به کامل نبودن بیمه نامه مورد نظر ربط داشته و حتما هیچ ربطی به ورشکستگی شرکت بیمه نداشته ، سوابق بیمه در کشور ما بدلیل عدم اطلاع عموم مردم از مقررات آن سوابق خوبی نیست و با وجود تاسیس بیمه ایران از ۷۸ سال قبل ضریب نفوذ ناچیزی در کشور ما وجود دارد.ولی برای روشن شدن موضوع و باور شما و افرادی که مثل شما تصور دارند شرکت بیمه تعهدات غیر واقعی را به بیمه شدگان عرضه می کند مثالی ارائه می کنم:

در یکی از جلسات آموزش نمایندگان بیمه در یکی از استانها نماینده ای سئوال فوق را مطرح کرد و گفت من در مقابل سئوال فوق نمیتوانم بیمه گذار را مجاب کنم ولی بنده گفتم در حال حاضر حق بیمه، بیمه نامه ثالث حدود ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال بطور متوسط است و پوشش جانی بیمه نامه معادل ۱٫۵۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال به ازای هر فوت می‌باشد این نسبت یعنی حدود ۳۰۰ برابر و برای هر نفر و اگر راننده‌ای در یک تصادف، مقصر فوت ۳ نفر باشد این مبلغ به ۹۰۰ برابر حق بیمه پرداخت نموده شامل خواهد شد که با وجود این نسبت شرکت‌های بیمه به تعهدشان در قبال حکم دادگاه عمل می‌کنند، در این صورت نسبت ۱۰۰ برابر در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نسبت غیر معقولی نخواهد بود.
تنها دلیلی که باعث بروز این ذهنیت میشود مقایسه سود بانکی با سرمایه بیمه عمر است که هیچ سنخیتی باهم نداشته و فلسفه وجودی بیمه این موضوع است که با دریافتهای اندک خسارتهای سنگین را جبران نماید.
متاسفانه هر سال بیش از ۲۰٫۰۰۰ نفر در سوانح رانندگی فوت می نمایند و شرکتهای بیمه این خسارت را جبران می کنند ، و اگر نسبت متوفیان بیمه شده عمر و سرمایه گذاری نسبت به کل جمعیت بیمه شدگان دقیقا به نسبت سوانح رانندگی باشد نیز به قول شما بجای سرمایه ۳۰۰ برابری ، سرمایه حادثه ۱۰۰ برابری دارند و مشکلی برای شرکتهای بیمه بوجود نخواهد آورد ، کلیه این ریسکها در اکچوئری بیمه نامه ها بررسی و دیده شده است.
بیمه شدگان برای اطمینان از میزان ایفای تعهدات شرکت بیمه در قبال بیمه نامه های خود میتوانند درصد توانگری مالی شرکتهای بیمه که از سوی بیمه مرکزی منتشر میشود را بابت تهیه بیمه نامه های خود مد نظر قراردهند ،بدین صورت که از بین شرکتها شرکتی را انتخاب نمایند که در سطح یک رتبه بندی نسبت توانگری مالی قرار گرفته اند .
شما میتوانید برخی از خسارتهای دریافت شده استفاده کنندگان و درصد توانگری مالی شرکتهای بیمه را در سایت www.portalbime.com مشاهده نمایید.

۱۵- با سلام خدمت آقای ایرجی عزیز سوال من از جنابعالی به عنوان یه بازاریاب این هست که من در یک کارگزاری به صورت بازاریاب فعالیت دارم می خواهم بدانم که چه مقدار حق مالیات به بیمه نامه هایی که من صادر می کنم تعلق می گیرد ؟ البته ما ۶% مالیات رو از بیمه گذار که می گیریم حالا از شرکت بیمه گر خواستیم کارمزد بگیریم که ۶% رو از ما کم کرده و ۳% هم جدا می تونید یه توضیحی بدین که در آخر کارگزار هم چقدر حق مالیات پرداخت میکنه ؟
آقا یا خانم اسماعیلی در صنعت بیمه خوشبختانه همه چیز بسیار شفاف و قانونمند است ، در مورد کارمزد کارگزاران و نمایندگان و بازاریان نیز ابتدا کلیه کسورات از قبیل ۶% مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری و در ضمن ۳% مالیات علی الحساب تکلیفی از حق بیمه کسر گردیده و سپس کارمزد محاسبه میشود.
۱۶- درصورتی در بیمه کارآفرین کار افتاده شود چه می شود؟ ایا مستمری ماهانه دارد؟
آقا یا خانم مردانی متاسفانه هنوز در بیمه کارآفرین پوششی برای مستمری از کارافتاده در نظر گرفته نشده و فقط معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی لحاظ شده است.
۱۷- باسلام . دوستی دارم که تحت پوشش بیمه عمر شرکت بیمه …. بوده در سفر خاج از کشور با اتومبیل تصادف کرده و فوت شده آیا شرکت بیمه ملزم به پرداخت تعهدات خویش میباشد؟
این سوال را آقای رشید جاورسینه پرسیدند ، بیمه های اشخاص محدودیت زمانی یا مکانی ندارند یعنی در مدت اعتبار بیمه نامه بیمه شده در هر نقطه از کره زمین باشد و حادثه و خطر وقوع یافته جزء استثنائات بیمه نامه نباشد تحت پوشش خواهد بود، در موردی که بیمه شده خارج از مرزهای جغرافیایی کشور باشد باید مدارک و مستندات فوت شخص به تایید سفارت یا حافظ منافع ایران در آن کشور برسد و سپس جهت دریافت غرامت به اداره خسارت شرکت بیمه تحویل شود.
۱۸- آقای مهدی پرسیده اند من بیمه انفرادی دارم و بعد از ۲سال میخواهم مشترک شود مشود؟چگونه؟
بیمه گذار باید با درخواست کتبی و تکمیل فرم پیشنهاد بیمه عمر و سرمایه گذاری و اصل بیمه نامه انفرادی به شرکت بیمه مراجعه نماید.
۱۹- من میخواهم به جای بیمه تامین اجتماعی بیمه کارافرین را برای پیری خودم استفاده کنم به نظر شما خوب است یا نا ؟سالانه ۱۴۰۰٫۰۰۰تومان با تعدیل ۱۰درصد؟
این سوال آقا یا خانم مردانی هست ، سئوال فوق را اکثر بیمه شدگان در همایشها و مشاوره ها می پرسند ، هر بیمه ای جایگاه خود را دارد و بندرت بیمه نامه ای کاملا بتواند جایگزین بیمه دیگر شود ، البته بیمه ها همپوشانی دارند ولی انطباق ندارند.با یک مثال این موضوع را روشن میکنم :

شخصی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار میگیرد حدود یکسال بعد بدلیل یک بیماری صعب العلاج فوت می کند ، خانواده اش بصورت مادام العمر از بیمه تامین اجتماعی مستمری با ضریب افزایش سالانه دریافت می کنند.

حال اگر این شخص بجای بیمه تامین اجتماعی ، بیمه عمروسرمایه گذاری داشت و بقول شما ۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال نیز حق بیمه داده بود حدود ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال سرمایه عمر به ایشان تعلق میگرفت و خانواده این شخص با سپرده گذاری این مبلغ در بانک سود روز شمار با نرخ سالانه ۲۰% بگیرد چیزی در حدود ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال در سال بدون ضریب افزایش سالانه دریافت خواهد نمود.

تامین اجتماعی مستمری را به افراد تحت تکفل پرداخت می کند و اگر متوفی فرزند پسر بالای ۱۸ سال و یا دختر متاهل داشته باشد پرداخت مستمری نخواهد کرد ولی بیمه عمر و سرمایه گذاری بر اساس لیست استفاده کنندگان عمل می کند و کاری با کفالت ذینفعان ندارد.

ضمنا بیمه تامین اجتماعی در مراکز درمانی خود پوشش بیمه ای کاملی ارائه می کند ولی بیمه عمر و سرمایه گذاری فقط برای بیماریهای صعب العلاج پوشش می دهد آن هم یک بار در طول مدت بیمه نامه.

همه موارد نشانگر این است که هر بیمه ای بخشی از ریسکهای ما را پوشش می دهد و همه آنها به نوعی برای ایجاد آرامش در زندگی ما مورد نیاز است.

۲۰- با سلام درود فراوان در کتاب من خانواده ام را دوست دارم نوشتیید سود وام بیمه زیر۵درصد است ولی الان با سود بانک ها مقایسه می کنید ؟سود چقدر است؟
در بیمه های عمر و سرمایه گذاری بخشی از حق بیمه شما سرمایه گذاری میشه و فقط سود آن به شما تعلق میگیره ، حال وام معادل ۹۰% سود تعلق یافته به شماست ، یعنی شما برای بهم نخوردن روند سرمایه گذاری بیمه نامه خود مبلغ برداشته شده بعنوان وام را به شرکت بیمه پس می دهید که این بهره معادل جبران کاهش ارزش و کارمزد عملیات بانکی می باشد. مثلا در بیمه کارآفرین به اندوخته شما ۲۱% سود تعلق مگیرد و از طرفی به وام شما حدود۲۴% بهره تعلق خواهد گرفت که مابعدالتفاوت این دو مبلغ حدود ۳% میشود که کمتر از ۵% مذکور خواهد بود
۲۱- با سلام درود فراوان بیمه کارافرین یه سالی میخواهد مستمری بدهد من از کجا بفهمم حدودا چقدر است؟ فرمول خواستی دارد؟ راهنمایی کنید؟
سئوال فوق را آقا یا خانم رفیعی ارسال کرده اند، مقدار مستمری به شرایط متعددی بستگی دارد ، همانطور که در بیمه تامین اجتماعی نیز از بیمه شدگان تحت پوشش سوال بفرمایید هیچ کدام نمی دانند اولین ماه بازنشستگی خود چه مبلغی دریافت خواهند نمود ، در بیمه های عمر و سرمایه گذاری این قضیه پیچیده تر خواهد بود چرا که هر شخص بیمه نامه خود را طراحی می کند و سرمایه عمر و حادثه و امراض و از کار افتادگی و نیز ضرایب سود سالانه که بصورت قطعی هر سال تعیین میشود نهایتا تعیین کننده اندوخته پایانی بیمه نامه خواهد بود که بر اساس آن مستمری محاسبه خواهد شد، حتی در سیستم بانکی که فقط سپرده گذاری میشود امکان تعیین سود سپرده برای ۱۰ سال آینده وجود ندارد چه برسد به تعیین مستمری در ۲۰ یا ۳۰ سال آینده!پیشنهاد میشود مبنای انتخاب شما بهترین شرایط سرمایه عمر و حادثه باشد که بصورت قطعی تا ریال آخرش بصورت دقیق در بیمه نامه درج گردیده و سود سرمایه گذاری و مستمری نیز با اندکی تفاوت در سال پایانی نسبت به شرایط روز اقتصادی تعیین خواهد شد.

۲۲- آقای حیدرزاده اسکوئی: عرض سلام و احترام می خواستم از حضورتان سوال بکنم که برای یک شخص محدودیتی برای بیمه عمر و سرمایه گذاری از شرکت های مختلف بیمه ای وجود دارد یا نه؟ (یعنی یک شخص می تواند تعداد ۲ یا بیشتر بیمه عمر از شرکت های مختلف بیمه ای داشته باشد؟) با تشکر
محدودیتی در تعداد بیمه نامه برای هر شخص وجود ندارد ولی محدودیت سرمایه عمر وجود دارد لذا بیمه شده بایستی بیمه نامه های قبلی و در جریان صدور را به شرکت بیمه ای که قصد دریافت بیمه نامه جدید از آن دارد را اعلام نماید
۲۳- مادرم به علت خونریزی مغزی وسیع از ناحیه سمت راست بدن فلج شده و نیاز به فیزیوتراپی بالای صد جلسه دارد اما فقط بیمه خدمات درمانی دارد چگونه می توانم او را بیمه تکمیلی کنم تا در هزینه های درمانی و مخصوصاً فیزیوتراپی به من کمک شود؟
شخص بیمار را بصورت انفرادی یا خانوادگی هیچ شرکت بیمه ای تحت پوشش قرار نمی دهد و در بیمه نامه های گروهی سقف تعهدات آنچنان رقم بالایی نیست که کفاف هزینه ۱۰۰ جلسه فیزیوتراپی را بدهد لذا بهترین راه استفاده از مراکز طرف قرارداد دفترچه خدمات درمانی خواهد بود.بیمه تکمیلی برای هزینه های سنگین بستری پوشش خوبی دارد چرا که ریسک آن کم است ولی در هزینه های سرپایی بدلیل ریسک بالا معمولا پوششهای محدودی ارائه میشود.

۲۴- اگردر روزی که بیمه نداشتی و مقصر نبودی وهمان روز ماشین را بیمه نماییم آیا بیمه مقصر ملزم به پرداخت خسارت به زیان دیده نیست؟
دوست عزیز شروع اعتبار بیمه از ساعت ۲۴ روز صدور خواهد بود لذا عملا تعهد شرکت بیمه برای پرداخت خسارت از فردای روز صدور بیمه نامه می باشد
۲۵- باسلام میخواستم بدونم که آیا به قیمت حق بیمه ای که توجدول ذکر شده مالیات برارزش افزوده تعلق میگیره ونمایندگی بیمه باید از مابگیره مثال . توجدول بیمه من سال دوم مبلغ ۵/۵۰۰/۰۰۰ قید شده ولی از من سالانه ۵/۹۲۰/۰۰۰ ریال دریاف کردن که تفاوت زیادی است لطفا دراین باره راهنمایی کنید
مالیات بر ارزش افزوده قانون مصوب مجلس بوده و شرکت بیمه آنرا از کلیه بیمه شدگان دریافت و در مقاطع فصلی به حساب اداره دارایی واریز می نماید ولی اخذ آن در بیمه های عمر و سرمایه گذاری در شرکتهای مختاف به روش مختلف صورت می پذیرد۱- به حق بیمه دریافتی افزوده شده و دریافت میشود ۲ – از محل سود بیمه نامه مبلغ مالیات کسر و برداشت میشود که در هر ص.رت برای بیمه شده تفاوتی نخواهد کرد چرا که مبلغ پرداختی یکسان خواهد بود
۲۶- سلام من برای یک مقاله دانشگاهی نیاز به تعداد کارکنان شاغل در دفاتر بیمه ها دارم، یعنی تعداد کل. چطور میتوانم این امار را داشته باشم
دوست عزیز شما میتوانید با مراجعه به روابط عمومی شرکتهای بیمه این اطلاعات را بدست آورید
۲۷- بنده یکدستگاه تریلرکش با یدک کفی رادوماه پیش بیمه شخص ثالث نمودم.مدتی بعد خودرومذکور ازجاده منحرف شده وراننده آن قطع نخاع گردیده است.پس از تشکیل پرونده وارائه کروکی توسط زیان دیده درگزارش راهنمایی رانندگی یدک تریلر کش تانکر حمل گازوییل ذکر شده است که در زمان صدور بیمه نامه یدک کفی اعلام شده بوده ولی متاسفانه موقع تکمیل فرم پیشنهاد بنده امضای بیمه گذاررانگرفته ام.حالا باتوجه به اختلاف در حق بیمه دریافتی ونوع کاربری،پس از اعمال قاعده نسبی حدود بیست میلیون تومان مابه التفاوت دیه زیاندیده میشود که شرکت تصمیم دارد به حساب بنده به عنوان نماینده منظور نماید. اکنون با توجه به عدم اعلام بیمه گذار موقع صدور واینکه بنده از نظر وجدانی واخلاق حرفه ای مقصر نمیباشم لطفا راهنمایی نمایید تا از این موضوع وپرداخت بخشی از خسارت معاف گردم. با سپاس
همکار عزیز از حادثه رخ داده برای بیمه شده شما بسیار متاسفم ، در صنعت بیمه پیشنهاد بیمه نامه مهمتر از خود بیمه نامه است چرا که دستور بیمه گذار برای صدور بیمه نامه بوده است ، تنها کاری که میتوانید بکنید با تعامل با شرکت بیمه خود بخشی از مبلغ را تخفیف بگیرید و بصورت اقساطی پرداخت نمایید و دقت کنید در آینده کلیه مراحل صدور را با دقت طی نمایید.
۲۸- آیا مرجع کاملی برای تهیه اطلاعات بیمه عمرو سرمایه گذاری وجوددارد؟
بلی ، این اطلاعات دز کتابی بنام “راهنمای جامع اطلاعات بیمه عمروسرمایه گذاری بیمه کارآفرین” از سری کتابهای “من خانواده ام را دوست دارم ” منتشر شده است ، جهت تهیه کتاب از طریق لینک ذیل اقدام نمایید: http://www.portalbime.com/News.Aspx?nid=49
۲۹- برای مشاهده جدول عددی بیمه نامه عمرو سرمایه گذاذی شرکتهای بیمه چگونه اقدام کنیم؟
با کلیک “اطلاعات بیمه ای” در سمت راست همین صفحه جداول و نرم افزار برخی شرکتها نمایش داده میشود.
۳۰- وضعیت بیمه نامه در صورتی که ذینفع یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده شود چگونه خواهد بود؟
سود متعلقه طبق قرارداد به سایر ذینفعان به نسبت تعیین شده یا وراث قانونی تعلق میگیرد.
۳۱- وضعیت قرارداد بیمه در صورت خودکشی بیمه شده چگونه خواهد بود ؟
فقط درصورت وقوع خودکشی در دوسال اول قرارداد ، سود متعلقه به ذینفع پرداخت میشود ولی اگر خودکشی پس از دوسال از تاریخ قرارداد رخ دهد کلیه شرایط قرارداد پابرجا بوده و غرامات پرداخت میگردد.
۳۲- تحت چه شرایطی شرکت بیمه ، بیمه شده را آزمایش پزشکی میکند؟
فقط برای سنین خاص ومبالغ بیمه متجاوز از میزانی خاص معاینه پـــــزشکی لازم است . در کلیه موارد هزینه معاینه پزشکی به عهده بیمه‌گر است . مثلا در شرکت بیمه کارآفرین برای سرمایه بیش از ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و نیز عدم تناسب قد و وزن و داشتن سوابق بیماری های مهم نیاز به آزمایش می‌باشد
۳۳- آیا تهیه بیمه نامه تابع شرایط سنی است؟
بیمه شده میتواند بدو تولد تا ۶۵ سالگی بیمه عمر گردد. حداقل مدت بیمه نامه ۵ سال و حداکثر تا ۷۰ سالگی بیمه شده است. مجموع سن بیمه شده بعلاوه مدت بیمه نامه حداکثر ۷۰ میباشد.
۳۴- آیا تعیین استفاده کنندگان در بیمه نامه بر اساس قوانین ارث است؟
مبلغ قابل پرداخت در صـورت فوت به ذینفع ، تابع قـــــانون ارث نخواهد بود و طبق بیمه نامه چک در وجه ذینفع یا ذینفعان صادر میگردد.
۳۵- آیا به سرمایه بیمه عمر و سرمایه گذاری مالیات تعلق میگیرد؟
سود و سرمایه بیمه عمر همواره به هر میـــــزان از معافیت مالیاتی بر خوردار است
۳۶- منظور از انعطاف پذیری در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری چیست؟
در بیمه عمر وسرمایه گذاری ، سرمایه و یا حق بیمه علاوه بر اعمال ضریب تعدیل در هر زمانی از قرارداد قابل کاهش و افزایش است بطور کلی غیر از شخص بیمه شده کلیه مشخصات بیمه نامه قابل تغییر است.
۳۷- چگونه میتوان از محل سود انباشته بیمه نامه ضمانت نامه گرفت؟
بیمه گذار میتواند به پشتوانه سود انباشته خود در بیمه نامه ، برای تضمین شرکت در مناقصات یا اخذ وام از موسسات مالی و اعتباری ، بدون ضامن ضمانت نامه اخذ نماید.
۳۸- حقوق بازنشستگی از محل عمر چه تفاوتی با حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دارد؟
– در مدت ۲۰ سال حقوق دریافتی بیش از حقوق دریافتی با سابقه ۳۰ ساله تامین اجتماعی است. – جمع حق بیمه پرداختی ۲۰ ساله بسیار کمتر از ۳۰ سال تامین اجتماعی است. – نیاز به اشتغال در محل یا تایید بازرس تامین اجتماعی نمیباشد و مناسب برای خانمهای خانه دار یا کودکان و نوزادان. – حقوق تامین اجتماعی فقط برای شخص بازنشسته ، یا همسر و فرزندان مجرد متوفی شامل میگردد ولی این حقوق مادام العمر و به استفاده کننده مشخص شده در بیمه نامه تعلق گرفته و قابل انتقال به وراث است.
۳۹- آیا میتوان سود نهایی بیمه عمر را تبدیل به حقوق بازنشستگی نمود؟
استفاده کننده یا استفاده کنندگان حیات یا فوت بیمه نامه میتوانند سرمایه یا سود انباشته متعلقه را بصورت یکجا دریافت نکنند و سود ماهیانه آنرا بصورت حقوق بازنشستگی گرفته و اصل سرمایه کاهش پیدا نکند.
۴۰- برداشت وام از محل سود انباشته بیمه عمر به چه صورت است؟
یمه گذار میتواند ۹۰% ذخیره انباشته خود را بصورت وام بانکی بدون نیاز به ضامن دریافت کند. زمان بازپرداخت وام توافقی میباشد. بهره باز پرداخت مطابق با مصوبات بانک مرکزی خواهد بود. در اینصورت روند سود تصاعدی انباشته بهم نخواهد خورد.
۴۱- آیا میتوان از محل سود بیمه عمر برداشت کرد؟
به دو صورت میتوان از سود بیمه عمر برداشت کرد : الف : برداشت نقدی ب : برداشت وام (۹۰% کل سود انباشته را میتوان بصورت وام دریافت کرد)
۴۲- نحوه تخصیص سود سالیانه به حق بیمه پرداختی به چه صورت است؟

شرکت های بیمه از محل حق بیمه ، بیمه های عمر و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف سرمایه گذاری نموده و بصورت سالیانه پس از برگزاری مجمع شرکت و تصویب تراز سالیانه سود سرمایه گذاریها ، از محل حق بیمه عمر بیمه گذاران ، درصد سود بیمه نامه را بصورت مکتوب به آدرس بیمه گذار ارسال میکند. این سود اعلام شده به بیمه گذار تعلق دارد و هرلحظه که اراده کند میتواند آنرا بصورت نقد یا وام برداشت کند.

 

۴۳- برای مشاوره درباره مسائل مالی بیمه نامه چه باید کرد؟

با توجه به اینکه جدول تعهدات مالی و سود سالیانه هر شخص بستگی به شرایط درخواستی و سن او دارد لذا خواهشمند است جهت دریافت مشاوره و جدول درخواستی خود با وارد کردن اطلاعات خود در بخش “مشاوره اینترنتی بیمه نامه” مشاوران ما بهترین شرایط مالی را با توجه به مشخصات شما در اسرع وقت به اطلاع شما خواهند رساند. باتوجه به اینکه بیمه عمروسرمایه گذاری یکی از اساسی ترین نیازهای بشر بوده و می باشد و بر اساس مدارک باستانی بدست آمده قدمت هزاران ساله دارد لذا برای احاطه بر کلیه جوانب تهیه چنین بیمه نامه مهمی از مشاوره رایگان و آشنایی با آن استفاده نمایید. مهم نیست بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری شما از کدام شرکت بیمه باشد بلکه مهم این است که آنرا با آگاهی تمام و بررسی همه جانبه تهیه نموده باشید ودر بخش ممات وحیات از بهترین پوششها خوردار باشید.

 

۴۴- تفاوت حساب پس انداز بانکی با بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

حساب بانکی امکان نقد شوندگی خوبی دارد حساب بانکی ضریب رشد و سود سپرده بالایی دارد حساب بانکی در صورت فوت صاحب حساب مسدود میشود حساب بانکی پس از فوت صاحب حساب نیاز به انحصار وراثت دارد موجودی حساب بانکی پس از کسر مالیات به وراث قانونی پرداخت میشود نرخ بهره بانکی هر ساله بر اساس بخشنامه بانک مرکزی کاهش می یابد. نرخ سود بیمه عمر و سرمایه گذاری تا ۱۰ سال تضمین میشود بیمه عمر در صورت فوت بیمه شده بین ۲۵ تا ۱۰۰ برابر حق بیمه رشد می کند بیمه عمر معاف از مالیات است بیمه عمر برای دریافت سرمایه نیاز به انحصار وراثت ندارد پس اگر مطمئن باشیم عمر جاودانه خواهیم داشت نیازی به بیمه عمر نیست و فقط یک حساب بانکی خوب کافی است ولی احتمال وجود ریسک (حادثه و از کارافتادگی و … ) را احساس می کنید حتما در کنار یک حساب بانکی خوب یک بیمه نامه خوب عمروسرمایه گذاری داشته باشید. ما مطئن هستیم شما در هر حالت دوستدار خانواده خود هستید

 

۴۵- تهیه بیمه نامه از این کارگزاری چه مزایایی دارد؟

– صدور سریع بیمه نامه و ارائه آن به بیمه شده با پیک رایگان – اطلاع رسانی از وضعیت بیمه نامه زمان تمدید و تبریک مناسبتها از طریق مرکز ارسال پیامک خودکار اختصاصی – صدور کارت شناسایی بیمه عمر و سرمایه گذاری از طریق سایت پرتال بیمه (اختصاصی کارگزاری) برای همراه داشتن مشخصات بیمه عمر و سرمایه گذاری توسط بیمه شدگان – اشتراک رایگان پنل ارسال پیامک تکی و گروهی (ارسال آنی و قابل برنامه ریزی) از طریق اینترنت برای مدت یک سال برای بیمه گذاران عمر با اعتبار رایگان برای ارسال ۱۰۰ sms رایگان و با امکان شارژ اعتبار از طریق کلیه کارتهای شتاب – همکاران کارگزاری بر خلاف معمول پس از دریافت حق بیمه شمارا فراموش نمی کنند بلکه بعنوان مشاور متخصص برای حل کلیه مشکلات بیمه ای در خدمتتان خواهند بود. – بین بیمه شدگان عمر و سرمایه گذاری این کارگزاری سالانه یکبار جهت تقدیم کارت تخفیف بیمه بدنه خودرو و آتش سوزی منزل قرعه کشی بعمل می آید – پرداخت اینترنتی حق بیمه از طریق کلیه کارتهای شتاب بعنوان اولین و تنها کارگزاری جهت ایجاد تسهیلات برای بیمه شدگان – وجود مشاوران کارآزموده و امکان ثبت درخواست بیمه عمر بصورت اینترنتی با مشاوره همزمان رایگان آیا می دانید آگاهی از یک نکته کوچک در مشاوره با همکاران ما سود شما را در بلند مدت ۱۰تا ۵۰میلیون تومان افزایش می دهد!!!!

 

۴۶- چرا اغلب مردم بر این اعتقادند؟ “شرکتهای بیمه فقط بلدند حق بیمه بگیرندو بهنگام پرداخت خسارت هزار بهانه می آورند تا از پرداخت خسارت طفره بروند”

واقعا مشکل چیست؟ آیا مشکل زرنگی شرکتهای بیمه است؟ واقعا چنین چیزی نیست مثل این است که بگوییم همه در کنکور رد میشوند و کسی نمیتواند قبول شود ُ چرا کسانی که مسلط به دروس مربوطه باشند از امتحان کنکور قبول میشوند . پس مشکل در عدم وجود اطلاعات مردم بهنگام دریافت و صدور بیمه نامه است و زمانی از شرایط ناقص بیمه نامه خود مطلع میشوند که بسیار دیر شده و هنگام دریافت سود یا خسارت بیمه نامه است و در این زمان هیچ تغییری در بیمه نامه نمیتوان انجام داد. قبل از صدور بیمه نامه با مشاوره رایگان و کارشناسی با همکاران ما بیمه نامه صحیح و کارا داشته باشید. هر کاغذی که آرم و مهر بیمه داشته باشد بیمه نامه نیست! همکاران ما با تخصص بیمه های عمر و سرمایه گذاری کلیه شرکتهای بیمه منتظر تماس شما هستند تا با ارائه مشاوره رایگان شما را در طراحی بهترین بیمه نامه برای خود و عزیزانتان یاری نمایند. بیمه نامه صادر شده پس گرفته میشود! بیمه نامه ای که از طریق این کارگزاری دریافت می کنید تا یک ماه از تاریخ صدور بدون کسر ریالی قابل پس دادن بوده و حق بیمه در وجه شما عودت میگردد و مهم این است که از این لحظه تحت پوشش قرار گیرید و بعد اگر مشکلی داشتید حتی میتوانید آنرا پس دهید! هیچ یک از ما از لحظه آینده خود خبر نداریم چه برسد به فردا!

 

۴۷- چرا داشتن بیمه عمر معادل این جمله است : “من خانواده ام را دوست دارم”

ارزش افزوده در هیچ مکانیزمی بیش از بیمه عمر نیست در چه سازوکاری با پرداخت ۱ میلیون تومان میتوان عزیزان خود را در صورت فوت در اثر حادثه معادل ۱۰۰ میلیون تومان ذینفع نمود! در کدام حساب پس انداز شما نقد شوندگی بالایی هم از لحاظ نسبت و هم از لحاظ زمانی بیش از بیمه عمر در صورت بروز اتفاقی ناگوار برای جبران تبعات اقتصادی خانواده خود سراغ دارید؟ شما عملا حساب پس اندازی برای آینده خود افتتاح می کنید ولی از مزایای متعدد آن در حیات و ممات بهره مند میگردید. به نوعی می توان این بیمه نامه را در هر صورت برای بیمه شده برد دانست چرا که بد ترین حالت از لحاظ اقتصادی زمانی رخ می دهد که بیمه شده در صحت و سلامت مدت بیمه نامه اش به پایان رسیده و از هیچ یک از سرمایه های بیماری ، از کارافتادگی و فوت و حادثه استفاده نکرده باشد در اینصورت چندین برابر پس انداز خود در طول مدت بیمه نامه را نقدا گرفته یا به حقوق بازنشستگی تبدیل می کند! باورش سخت است چرا که شما سالهاست خودروی خود را بیمه کرده اید ولی هرگز سرمایه گذاری محسوب نشده و سودی به شما پرداخت نشده فکر می کنید چرا؟ جواب بسیار روشن است بیمه نامه اتومبیل شما سالانه ? کوپن برای دریافت خسارت دارد ولی بیمه نامه عمر شما فقط یک کوپن آنهم برای طول مدت عمرتان دارد پس فرصتی برای سرمایه گذاری وجود دارد که از این سرمایه گذاری بهره مند گردید.

 

۴۸- چرا بیمه عمر لازم است؟

من خانواده ام را دوست دارم همسرم، فرزندم ، پدرم ، مادرم و… همواره به فکر تامین آنها هستم حتی زمانیکه خدای ناکرده ….. بیمه عمر چیست؟ بیمه عمر و سرمایه چیست؟ شرایط کدام شرکت بیمه بهتر است ؟ شرایط بیمه عمر کدام است ؟ جدول بازخرید بیمه عمر ؟ و هزار سئوال دیگر که هر روزه به ذهن ما خطور میکنند همه این سئوالات در این سایت به طرز ساده ای مطرح شده است برای اطلاعات بیشتر با مشاوران بیمه عمر که در ادامه شماره آنها آمده است تماس بگیرید اگر چاه نفتی داشته باشید و چند بشکه نفت از نظر شما جهت بیمه کردن آنها کدامیک الویت دارد؟ مطمئنا جوابتان الویت با چاه نفت است چرا که بشکه های نفت از وجود آن چاه استخراج میشوند . حال به زندگی خود بنگرید شما به عنوان چاه نفت زندگی خود آیا بیمه نامه ای دارید؟ ولی بشکه های نفت خود را بموقع بیمه می کنید اتومبیل و دیگر مواردی که از وجود پر برکت شما حاصل گردیده اند. اگر روزی بر بشکه های نفت اتفاقی بیافتد چاه نفت قادر به جبران آنهاست ولی درصورتی که خدای ناکرده چاه نفت از بین برود چه تدبیری برای جبران اقتصادی آن اندیشیده اید؟
No votes yet.
Please wait...
X بیمهX پرسش در مورد بیمهX سوال در مورد بیمه فوتX بیمه گذارX مشاور حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX وکیل پایه یکX وکیل پایه یک دادگستریX مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

ابطال مصوبه حدنصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از سوی دیوان عدالت اداری

با شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری، دستورالعمل کسب حداقل ۵۰ نمره از مصاحبه دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *