مقاله حقوق خصوصی

مشاوره حقوقی رایگان و پاسخگویی به سوالات حقوقی8

مشاوره تلفنی: ۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶
ایمیل:ptsearch11@gmail.com

فسخ

با سلام و قبولی طاعات در یک قرارداد فروش تجهیزات لاندری ، که فروش تجهیزات لباس شویی و خشک شویی برای یک هتل بوده ، به نماینده فروش شرکت میگن که برای هتل ما چه مقدار تجهیزات نیازه که ایشون تجهیزاتی به ارزش ١٢٠ ملیون رو برا هتل مناسب میدونه و بر مبنای نظر ایشون قرارداد میبندن ، حالا متوجه میشن که کل تجهیزات مورد نیاز برای این هتل با این ظرفیت حدود ٧٠ ملیون کافی بوده غیر از این هم جناب نماینده اجناس و تجهیزات رو بالاتر از قیمت شرکت به هتل فروخته ، آیا شرط فسخی برای هتل متصور هست ؟ اگر هست چه نوع خیار فسخی ؟

پاسخ: با سلام، چنانچه تفاوت قیمت اموال با مظنه بازار بطور فاحش باشد، ممکن است خیار غبن فاحش جاری باشد و طبق آن بتوانید فسخ نمایید،

اثبات تهمت

با سلام ایا اگر شکایت کسی اثبات نشود متهم می تواند از شاکی به اتهام تهمت زدن شکایت کند یا برای اثبات تهمت شرایط خاصی وجود دارد؟

پاسخ: عموما این دعاوی رد میشود.

پرداخت مهریه

با سلام..همسر بنده مهریه ای 700 سکه ای را به اجرا گذاشته و فعلا دادگاه رای داده که مهریه باید پرداخت شود..من هم تقاضای اعسار از پرداخت مهریه کرده ام …سوالم این است که من فعلا بیکار هستم و اگر بعد از قسط بندی مهریه من چند ماه بعد دارای شغل دولتی شدم یا مثلا شروع به معاملات خونه و ماشین شدم …زن میتواند درخواست دهد که همسرم شرایط بهتری دارد و تقاضای رسیدگی دوباره به دادگاه بدهد…یا به طور کلی بعد از قسط بندی و پرداخت اولین قسط…از چه طریقی میتونه من رو اذیت کنه؟

پاسخ: با سلام بعد از تقسیط، چنانچه اموالی بدست آورید و همسرتان مطلع بشوند ، میتوانند تقاضای توقیف آن را از دادگاه بخواهند، و یا اگر وضع درامدی شما بهبود یابد میتواند تقاضا نماید که میزان قسط افزایش یابد، موفق باشید.

در مورد مجازات فحاشی

سلام و خسته نباشید در مورد مجازات فحاشی که یا شلاق هست و یا جزای نقدی حالا سوالی که دارم اینه که اگه یه ادم 55 ساله فحاشی کنه اونم به صورت متقابل و هر دو طرف هم از هم شکایت کرده باشن و حاضر به رضایت هم نباشن در این حالت واسه این شخص 55 ساله که ادم آبرو دار و بدون سوئ پیشینه هم هست ممکنه شلاق بنویسن؟ اگه ممکنه راهش چیه و چطور میشه کاری کرد که تبدیل به جزای نقدی بشه؟

پاسخ: با سلام ، چنانچه مشمول حد قذف نباشد، مجازات شلاق تا ٧۴ ضربه شلاق و یا جزای نقدی است، و چنانچه محکوم علیه از نظر بدنی ضعیف باشد وا برای وی خطراتی جانی داشته باشد مجازات شلاق در مورد وی اجرا نمیشود،

قولنامه ماشین

من میخوام یه ماشین رو بخرم که قبلا به صورت لیزینگی خریداری شده و هنوز در حال پرداخت اقساط میباشد.به این صورت که تا تاریخ روز کلیه مبالغ پرداختی بعنوان مبلغ نقدی محسوب میگردد و الباقی اقساط را خودم پرداخت کنم.ضمنا سند ماشین تا پرداخت تمامی اقساط گرو شرکت میباشد.ایا قولنامه این ماشین برای من از نظر حقوقی مشکلی در اینده ایجاد نمیکند؟

پاسخ: با سلام چنانچه مبایعه نامه تنظیم نمایید و وکالت در تنظیم سند بعد از پایان اقساط و اخذ پلاک جدید به نام خود و فک پلاک قبلی داشته باشید. مانعی به نظر نمیرسد. موفق باسید.

طلاق گرفتن

با سلام. من عقدم. شوهرم تقاضای طلاق داده. اگرایشون نفقه و قسط مهریه منو ماهیانه پرداخت کنه، ایا میتواند تقاضای طلاقشو پس بگیرد و بگوید که تا زمانی که مهریه میدهم زنم را طلاق نمیدهم؟ در ضمن حاضر به رفت و امد و گرفتن عروسی و اغاز زندگی مشترک نیست و فقط نفقه را پرداخت میکند.

پاسخ: سوال مبهم است. اگر تقاضای طلاق داده پس چرا باید به صرف پرداخت مهریه آن را پس بگیرد.

تصادف با خودرو

با عرض سلام وخسته نباشید حدود یک ماه پیش برادرم که عابر پیاده بود بر اثر بی احتیاطی خودرو ماکسیما به شدت از ناحیه سر مجروح شده که چند روز اول مرگ مغزی اعلام شد که با رضایت خودمان عمل مغز در دو مرحله انجام شد .در ضمن در همون روز اول با توجه به خون ریزی داخلی مورد عمل جراحی قرار گرفت که کبد ایشان مورد پارگی قرار گرفت.در حال حاضر هم نه قادر به صحبت کردنه نه قادر به راه رفتن اصلا مشخص نیست که چه اتقاقی میفته نامه پزشکی قانونی که برای متخصص مغز واعصاب نوشته دوسال طول درمان داره . حالا هم باتوجهه به پول دار بودن طرف وآشنا داشتن در دادگستری قصد آزادی خودرو را دارن به نظر شما امکان این کار وجود داره تا زمانی که برادر من قادر به شرح اتفاق برای مراجع قضایی نباشه مراجع قضایی دستور آزادی خودرو را صادر کنن .لطفا کمکم کنید من کسی رو ندارم

پاسخ: با سلام، با توجه به اینکه در این حادثه ، عمد و سؤنیت متصور نمیباشد، و جرمی صورت نگرفته، چنانچه بیمه خودرو ، تکافوی پوشش کامل هزینه های درمانی و دیه را نداشته باشد، ایشان محکوم به پرداخت مابقی هزینه ها میباشند، ولیکن شما میتوانید از دادگاه تقاضای اخذ تامین مناسبی از راننده خودرو جهت پرداخت هزینه ها داشته باشید، موفق باشید.

گرفتن مهریه

با سلام اگر مرد گواهی پزشکی درموردداشتن دیسک کمر بگیرد و بگوید که با توجه به بیماری نمیتوانم کار کنم، تکلیف مهریه همسرش(در زمان عقد) چیست. ایا دادگاه اورا مجبور به پرداخت میکند؟

پاسخ: مهریه دین است و بر ذمه شوهر باقی است. اما ایشان می تواند ضمن رسیدگی به دعوای مهریه یا پس از آن دادخواست اعسار از پرداخت مهریه را تقدیم دادگاه نماید.

ضرب و شتم والدین و تهدید به اخراج از خانه

سلام خسته نباشید من سعی میکنم به اختصار بیان کنم بنده با پدرم مشکلاتی فراوانی دارم این اقا مرتب بنده رو مورد ضرب و شتم قرار میده و هر دفعه من دچار جراحات زیادی میشم من با اینکه 25 سالمه ولی هیچ وقت دست رو این اقا دراز نمیکنم نکردم خلاصه کلام میخوام اینو بدونم که میشه بابت ضرب و شتم های ایشون شکایتی کرد در قانون برای این مورد ها ما قوانینی داریم که از فرزندان حمایت کنه ؟ من الان چشم سمت راستم دچار جراحت شدید شده و ورم کرده و در قسمت سفیدی چشم من خون مردگی دیده میشه ایا این جراحت قابل شکایت هست ؟ آیا دیه ای به این جراحت تعلق میگیره ؟من رو ایشون خیلی راحت با گیرفتن دارایی هام از خونه هر دفعه بیرون میندازه ایا کاری میشه کرد که ایشون حق انجام این اعمال رو نداشته باشه ؟ اگه لطف کنید راهنمایی کنید که من بتونم خودم رو از این وضع نجات بدم ممنون میشم ، درپایان فقط اشاره کنم بنده یه پسر 25 ساله هستم و بچه طلاق هم هستم و این اقا پرونده های نزاع خونوادگی کم نداره لطفا کمک کنید و راهنمایی که بتونم از این فرد ظالم حقم رو بگیرم

پاسخ: با سلام، شما میتوانید در دادسرا اقدام به شکایت کیفری با موضوع ضرب و جرح نمایید، و به پزشکی قانونی نیز مراجعه نمایید و در خصوص جراحات معاینه شده و طول درمان مشخص شود، و در ضمن با توجه به سن و سال شما از حزانت خارج هستید و قانونأ پدر میتواند از ورود به منزل جلوگیری نماید مگر تا زمانی که در حال تحصیل باشید، موفق باشید.

تفکیک زمین

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مادر بنده زمینی را از پدر خود به اثر برده که متراژ آن 18.74 متر مربع با کاربری تجاری بوده و کل زمین 81.35متر مربع می باشد مادر بنده با نوشتن تقسیم نامه با خواهر های خود زمین ( سهم خود را ) جدا کرده و یک باب مغازه ساخته و تامین دلیل شورای حل اختلاف را گرفته است و در حال حاضر با مراجعه به کمیسیون ماده 100 مقدار جریمه تعیین شده است مابقی زمین را خاله های بنده به فردی فروخته اند حالا آن شخص ادا می کند که چون زمین من بیشتر است مادر من باید سهم خود را به او بفروشد والا از طریق قانون از ما می گیرد آیا ادا صحیح است ؟ ما چگونه می توانیم سند 6 دانگ جدا بگیریم در حال حاضر سند تک برگی داریم ؟ با تشکر از شما

پاسخ: درود بر شما،
با توجه به متراژ پایین ملک، ملک شما قابل افراز نیست و آن شخص می تواند دستور فروش ملک را بگیرد چراکه با شما شریک است، اما نمی تواند شما را مجبور به فروش به خودش نماید به این علت که متراژ بیشتری در اختیار دارد. در خصوص سند می توانید با تقسیم نامه به اداره ثبت مراجعه و تقاضای سند علی حده به میزان سهمتان بنمایید.

اعتراض به رای صادره

باسلام وقبولی طاعات.در اثر ارتباط نامشروع دادگاه تجدید نظر به جرم منافی عفت غیر از زنا به 2سال تبعید و99شلاق محکوم کرده و به شاکیه هیچ حکمی داده نشده است وپرونده شاهد و پرینت چت را دارامی باشد.حال به دیوان عالی کشور اعتراض داده شده است آیا این رای شکسته یا کلا نقص می شود؟آیا امکان این هست که دیوان حکمی در مورد شاکیه صادر نماید.؟لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ: سلام، ماده ٢۶۴ – رسیدگی در دیوان عالی کشور شکلی است و اطراف دعوا یا وکلای آنها جهت رسیدگی احضار نمی شوند مگر آنکه شعبه رسیدگی کننده حضور آنها را لازم بداند عدم حضور احضار شوندگان موجب تاخیر در رسیدگی و اتخاذ تصمیم نمی گردد.

سوءسابقه. نرفتن سربازی

سلام خسته نباشید کسی که سربازی نرفته اگه بره واسه سوءسابقه گرفتن آیا مشخص میشه که سربازی رفته یا نه؟

پاسخ: با سلام، سؤ پیشینه هیچ ارتباطی به استعلام نظام وظیفه ندارد، و کاملاً مجزاست.

ضمانت واسه دادن مهریه

سلام خسته نباشید ممنون از راهنمائیتون در صورتی که دادگاه اعسار زوج قبول کنه آیا ضمانت میخواد از زوج واسه پرداخت اقساط مهریه مثلا سند خونه یا فیش حقوقی اطرافیانش؟ یعنی باید کسی ضمانت زوج بکنه؟

پاسخ: خیر . ضمانتی وجود ندارد

ارث و تقسیم ارث

با عرض ادب و احترام ببخشید من به دلیل مسائلی که وجود دارد نمی توانم دیگر در خانه ی پدری بمانم الان می خوام از طریق مراجع قانونی سهم الرث خودم را دریافت کنم ایا راهی وجود دارد . لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ: با سلام چنانچه گواهی حصر وراثت از شورای حل اختلاف محل اقامت متوفی دریافت کرده آید میتوانید با تقدیم دادخواست درخواست تقسیم یا عند ال لزوم فروش مال مشاع را از دادگاه بخواهد

ممنوع الخروجی و حکم رشد

با سلام دختری هستم ١۶ ساله و پدر و مادرم ٣ سال پیش از هم جدا شدند(به دلیل ازدواج مخفیانه پدرم و …) و حضانت من به عهده مادرم قرار گرفت یک سال پس از این اتفاق موفق به اخذ حکم رشد از دادگاه شدم و با توجه به اینکه با مادرم زندگی میکنم در مسافرت ها با ایشان همراه میشوم، امسال تابستان با توجه به فراغت از تحصیل مانند قبل تصمیم به مسافرت گرفتیم که متوجه شدم پدرم مرا ممنوع الخروج کرده است. حال سؤال این است که آیا با توجه به صدور حکم رشد قطعی و همچنین حضانت بنده که بعهده مادرم میباشد و همچنین عدم نقش پدرم در زندگی مالی – عاطفی- شخصی و …. اینجانب آیا ایشان حق اینکار را دارد؟! و اگر نه من چه اقدامی باید انجام دهم؟ با تشکر از زحمات شما بزرگواران

پاسخ: با سلام . پدر شما همچنان نسبت به شما ولایت دارد و ولی شما محسوب میشود، و واگذاری حق حزانت به مادربصورت کلی و همیشگی در قانون پذیرفته نمیباشد، بنابر این منطقی است که میتواند در اینخصوص اقدام نماید ، موفق باشید.
منبع:
http://persianlawyer.org/
—————————–
—————————————
———————————————
تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه 99 سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل 44 قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل-X وکالت وکالت اتفاقی وکیلX دادخواست وکالتX مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقهX مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگانX طریقه پیگیری نفقه طلاق عزلX تملک اراضیX قرار منع خروج از کشورX اجاز ولی و پدر در خروج از کشور دخترX اجازه خروج از کشور دخترX دخترX اذنX اجازهX دیوان عالی کشورX فسخX اثبات تهمتX پرداخت مهریهX مجازات فحاشیX قولنامه ماشینX ماشین قولنامه ایX تصادفX تفکیک زمینX ضرب و شتمX تهدید به اخراج از خانهX همسرX زوجX زوجهX سوء سابقهX سوء پیشینهX سربازیX مجازات فرار از سربازیX ارثX اعسارX تقسیم ارثX حکم رشدX ممنوع الخروج شدن
No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

حد نصاب قبولی در دکتری حقوق خصوصی(برای قبولی در دکتری حقوق خصوصی باید چه رتبه ای بیاوریم؟)

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری حقوق خصوصی 97 به شرح زیر است : نام دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *