کتاب مجموعه سوالات دکترای نیمه متمرکز حقوق جزا و جرمشناسی سال 1390-1391-1392-1393-1394-1395-1398-1399-1400

با سلام خدمت داوطلبان عزیز دکتری حقوق جزا و جرمشناسی.

یکی از دلایل چاپ این کتاب این بود که کتابی کامل درباره سوالات و مجموعه آزمونهای دکتری سنوات قبل و مخصوصا از سال 1390 الی 1398 وجود نداشت. اگر هم یکی دو جا منتشر کرده بودند کتاب کاملی نبود. ما در این کتاب به غیر از پاسخ تشریحی به سوالات دکتری جزا دو کار خوب دیگر نیز انجام داده ایم که کتاب را برای داوطلبان تخصصی تر می کند. دلیل این امر نیز این است که تخصصا گروه عدلیه در دکترای حقوق فعالیت دارد و بنابراین هر کتابی که کار می کند معمولا از هر جایی باید کاملتر باشد چون کل فعالیتش را به دکترای حقوق اختصاص داده است؛

مورد اول: آوردن فراوانی سوالات دکتری جزا است. به بیان دیگر با مطالعه فراوانی ها داوطلب دکتری جزا متوجه می شود کدام یک از بخش های دروس تخصصی مانند جزای اختصاصی- جزای عمومی- متون فقه و جرمشناسی مهم تر است و از هر یک از موضوعات چند سوال آمده است.

مورد دوم: اضافه کردن بخش نکات مهم و طلایی به کتاب است که به همراه برخی از سولاتی می باشد که مهم بوده و متعلق به سوالات آزمونهای دیگر مانند کارشناسی ارشد و یا تالیفی می باشد.

موافقید نمونه این کتاب را مشاهده کنید؟ روی کلمه دریافت کلیک کنید.

داوطلبان ابتدا نمونه این کتاب را دانلود کنند و بعد مقدمه کتاب که در ذیل آمده است را مطالعه نمایند. مقدمه کتاب حاوی اطلاعات کاربردی در خصوص آزمون دکتری جزا و جرمشناسی و مخصوصا سنوات اخیر می باشد. ضمنا شاید با بسته دکتری حقوق جزا و جرمشناسی ما آشنا نباشید و شاید هم آشنا باشید اما بخواهید نمونه صفحاتی از کتب و بسته ها را دانلود و مشاهده نمایید و یا از 40 50 صفحه گذاشته شده که مطالب مفیدی دارد استفاده نمایید؛ هر چند مختصر. برای مشاهده نمونه بسته و کتب تستی بعد از مقدمه نمونه ها را می آوریم که دوستانی که متمایل هستند در آخر مطلب این موضوع را پیگیری کنند. ضمنا برای خرید بسته دکتری جزا و جرمشناسی و یا هر کتابی که دوست دارید دو راه وجود دارد:

وارد سایت فروشگاه شوید که آنلاین خرید کنید و سفارش دهید.

چنانچه خریدتان اینترنتی و از طریق سایت است لطفا روی متن ذیل کلیک کنید:

http://est.academy/product-category/university-books/phd-books/criminology-phd-law-books-package/

به انتشارات تماس بگیرید و سفارش پستی و یا پیکی دهید: 02166921002-02166581748

به صورت حضوری تهیه نمایید: تهران- میدان انقلاب- جمالزاده جنوبی- بعد از بانک ملی- ساختمان 140- پلاک 94- طبقه 4- واحد 17-(خدمات حضوری دقت نمایید که بین ساعت 12 ظهر الی 7 بعدظهر است و قبل از آن باید با انتشارات هماهنگ نمایید چون صبح فعالیت های اداری و کارهای مرتبط با کتاب و چاپ و ویراستاری انجام می شود . مخصوصا اینکه مشاوره های تخصصی عموما بعدظهرها از ساعت 4 الی 6 بعدظهر است.)

مقدمه

کتاب مجموعه آزمونهای دکتری جزا(1390-1398) برای داوطلبانی تالیف و گردآوری شده که در آزمون دکتری جزا و جرمشناسی شرکت کرده و برای آزمون دکتری  پیش رو ( دراسفندماه) خود را آماده می‌کنند. مسلما داوطلبان کارشناسی ارشد حقوق نیازی به مطالعه این کتاب نخواهند داشت و تخصص سوالات دکتری جزا بالاتر از آزمون کارشناسی ارشد و هر آزمونی از جمله قضاوت و وکالت می‌باشد.

همانطور که مطلع هستید؛ تعداد سوالات تخصصی که در آزمون دکتری مطرح می‌شود 90 سوال است که بین 4 درس تخصصی متون فقه جزایی، حقوق جزای عمومی و اختصاصی، آیین دادرسی کیفری، جرمشناسی تقسیم می‌شود. یکی از نکاتی که لازم است خوانندگان این کتاب دقت نمایند این است که این کتاب شامل سوالات دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌شود(چرا که آزمونهای کارشناسی ارشد و دکتری آزاد با دانشگاه های سراسری از سال 96 تجمیع شده است و برگزار کننده سازمان سنجش شده است که هر ساله اولین جمعه یا دومین جمعه اسفند ماه این آزمون را برگزار می‌کند) و با توجه به اینکه سوالات دکتری نیمه متمرکز دارای اهمیت می‌باشد؛ بنابراین دپارتمان دکتری حقوق جزا نیز این آزمونها را که مابین سالهای 1390 الی 1398 توسط سازمان سنجش برگزار شده است؛ در قالب یک کتاب جمع آوری و تالیف نموده است. البته برخی از سوالات آزمونی که در سالهای 1390 الی 1393 مطرح شده‌اند؛ به دلیل تغییر قوانین در سالهای بین 92 الی 93 فاقد اعتبار می‌باشد که معمولا این موضوع در توضیحات تست‌ها یادآوری شده است. مهمترین این قوانین، قانون آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی می‌باشد. تصویب این دو قانون مهم، هم در برگزاری آزمونهای بعد از سال 1393 تاثیر گذاشت و هم باعث بی‌اعتبار شدن سوالات آزمونیِ سالهای 1390 الی 1393 شد؛ این حذفیات بیشتر شامل درس حقوق جزای عمومی و آیین دادرسی کیفری است. بنابراین سوالات بخش حقوق جزای اختصاصی، متون فقه و جرمشناسی به اعتبار خود باقی مانده است.

فارغ از موارد فوق، موضوعی وجود دارد مبنی بر اینکه آیا در آزمونهای دکتری جزا، سوالات امکان تکرار شدن در آزمون سالهای بعد را دارند؟ در پاسخ باید گفت که در برخی از سنوات شاهد این موضوع هستیم اما تعداد این سوالات زیاد نیست و نهایتا یک الی دو سوال و آن هم با تغییر در صورتِ مساله، می‌باشد.

طبق نتایج آماری به دست آمده در آزمون دکتری سال 98 تعداد شرکت کننده در آزمون دکتری نیمه متمرکز حقوق جزا حدود 6 هزار نفر بود که از این تعداد نهایتا کمتر از 1300 نفر قبول نهایی شدند. در حالی که در سال 1397 تعداد شرکت کنندگان با اینکه نزدیک به 7 هزار نفر بود؛ پذیرش نهایی نیز نزدیک به 1800دانشجو بود و در سال 1396 هم شرکت کنندگان دکتری جزا نزدیک به 8 هزار داوطلب بودند که نزدیک به 2000 نفر در این آزمون قبول نهایی شدند. بنابراین مشاهده می‌شود که هر سال نسبت به سال قبل هم تعداد داوطلبان و هم تعداد پذیرش در دوره دکتری کاهش یافته است. این موضوع به دو دلیل است؛ اولا اینکه تکمیل ظرفیت در دکتری مطابق مصوبه وزارت علوم برداشته شده است و هم اینکه کاهش ظرفیتهای دانشگاهها در این شاخه به دستور وزارت علوم می‌باشد. به طوری که در سالهای قبل از سال 1398 در هر دانشگاه تعداد 7 نفر ظرفیت پذیرش وجود داشت و 2 نفر نیز از طریق استعدادهای درخشان(بدون آزمون) وارد این دانشگاهها می‌شدند؛ اما سال 1398 در یک اقدامی نه چندان خوب، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاهها 3 الی 7 نفر اعلام شد؛ که این امر نهایتا باعث کاهش جذب و پذیرش نهایی داوطلبان در این شاخه شده است. بنابراین در آزمون اخیر (1398) از هر 4 داوطلب دکتری جزا نهایتا 1 نفر قبول نهایی شده و در این دانشگاهها مشغول به تحصیل شده است.ثانیا؛ هر ساله تعدادی از داوطلبان دکتری وارد صندلی های دانشگاه ها می شوند و باعث کاهش تعداد شرکت کنندگان در آزمون دکتری سال بعد می‌شوند. ضمنا وضعیت اقتصادی و تحریم ها (به دلیل شهریه بالای 10 میلیون تومان برای هر ترم) داوطلبان دکتری به صورت غیرمستقیم در کاهش مستمر داوطلبان دکتری در یکی دو سال اخیر تاثیر به سزایی داشته است.  انتظار می‌رود که این رویه در آزمون سالهای پیش رو هم لحاظ شود. به هر حال، بایستی منتظر بود تا در زمان خودش درباره آن اظهار نظر شود.

 فارغ از موضوعات فوق، به دلیل اصلی نگارش این کتاب می‌رسیم؛ که در حقیقت به این موضوع ارتباط دارد: این است که داوطلبان قدرت تست زنی پیدا کرده و تسلط خود را بر مباحث جزایی بالاتر ببرند؛ چرا که اگر داوطلبی بعد از هر مبحثی تستهای مرتبط با آن را حل نماید؛ مسلما از مسائل جزئی و نکات مهم و آزمونی آن بحث اطلاع پیدا کرده و در روز آزمون با قدرت و روحیه بالاتری سرجلسه حاضر شده و این موضوع کمک شایانی به داوطلبان این شاخه خواهد کرد. در پایان پیشنهاد می‌شود که داوطلبان عزیز، جلد دیگر کتاب تستی انتشارات عدلیه را که مربوط به تستهای تالیفی و شبیه‌سازی شده می‌باشد؛ جهت موفقیت در آزمون و تسلط بر سوالات روز آزمون مطالعه نمایند؛ اسم این کتاب مجموعه تست های شبیه سازی شده می‌باشد؛ شبیه سازی هم یعنی اینکه سطح سوالات در حد و حدود سوالات دکتری است و سطحش از سوالات سایر آزمونهای دیگر مانند کارشناسی ارشد، وکالت، قضاوت و … بالاتر است؛ چون تخصصی برای داوطلبان آزمون دکتری کار شده است. لازم به ذکر است که جلد دوم مدتی بعد از انتشار جلد اول منتشر خواهد شد.

دپارتمان تخصصی دکتری حقوق جزا   

بسته دکتری حقوق جزا و جرمشناسی

متون فقه جزایی  مشاهده نمونه فایل کتاب

آیین دادرسی کیفری   مشاهده نمونه فایل کتاب

جرمشناسی  مشاهده نمونه فایل کتاب

حقوق جزای عمومی   مشاهده نمونه فایل کتاب

حقوق جزای اختصاصی    مشاهده نمونه فایل کتاب

قوانین کاربردی دکتری جزا و جرمشناسی   مشاهده نمونه فایل کتاب

کتاب مجموعه تست های شبیه ساز جرمشناسی(مخصوص آزمون دکتری 99)   مشاهده نمونه فایل کتاب

کتاب آزمونهای دکتری حقوق جزا و جرمشناسی(1390 الی 1398) چاپ دی 98 جدید -مشاهده فایل کتاب

چنانچه خریدتان اینترنتی و از طریق سایت است لطفا روی متن ذیل کلیک کنید:

http://est.academy/product-category/university-books/phd-books/criminology-phd-law-books-package/

چنانچه سوالی دارید و یا سفارش تلفنی و یا مشاوره رایگان در خصوص بسته دکتری حقوق جزا و جرمشناسی هستید با ابوالقاسم شم آبادی از طرق ذیل می توانید صحبت کنید انتشارات عدلیه: 02166921002- 02166581748

 

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

وضعیت برگزاری آزمون دکتری سال 1399 به علت بیماری کرونا(بخشنامه 3 اسفند)

وزیر علوم در ساعاتی قبل در خصوص برگزاری آزمون دکتری و همچنین برگزاری کلاسهای دانشجویی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *