متون فقه آزمون ارشد- کتاب متون فقه آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال99

کتاب متون فقه آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1399(حقوق عمومی- حقوق خصوصی- حقوق جزا و جرمشناسی)

سخنی با خوانندگان کتاب

مسلما تصمیم خوبی گرفته‌اید در انتخاب این کتاب برای مطالعه آزمون کارشناسی ارشد امسال؛ اگر یک نگاه کوچک به صفحات کتاب داشته باشید و تورقی در قسمت‌های مختلف آن زده باشید متوجه می‌شوید؛ که تقریبا آنچه برای آزمون کارشناسی ارشد لازم بوده؛ در عبارات کتاب آمده است؛ کما اینکه در آزمون های کارشناسی ارشد با در برداشتن بیش از 80 درصد سوالات، کتاب بسیار موفقی بوده است.

مهمترین نکته در مورد کتاب متون فقه کارشناسی ارشد؛ کاربردی بودن، شفاف بودن ترجمه کلمات و جملات(سلیسی خاص) و کاملا تخصصی بودن آن است. بدین صورت که:

 الف- ابتدا جمله عربی بیان شده است. جالب اینکه در جای جای کتاب، هر عبارت یا کلمه‌ای که مهم بوده(بولد) شده و درجه اهمیت مطالب بیان شده است و یا اگر نیازی به توضیح داشته است؛ در جای خود به آن اشاره شده است. بنابراین شما هنگام مطالعه یک پاراگراف کلیت مطلب را  با جزییات آن، در مشتان خود قرار خواهید داد. چند صفحه که به این ترتیب مطالعه کنید؛ به:

 ب- قسمت نکات مهم می‌رسید که این دومین ویژگی این کتاب است. در قسمت نکات مهم، مهمترین مطالب پاراگراف‌های قبلی آمده و هم اشاره مجدد به مطالب مهم خواهد شد و در حقیقت شما لوپ و چکیده مطالب مهم همان بخش را در اختیار خواهید داشت. بعد از اینکه آمادگی پیدا کردید و مطالب را به حافظه سپردید؛

ج- بخش ترجمه را مطالعه کنید. این موضوع باعث یادگیری و کمک به شما در ترجمه کلمات خواهد شد.

د-قسمت بعد خودسنجی و تست است. این سازوکار باعث تثبیت یادگیری مطالب قبلی خواهد شد.

بنابراین این کتاب در چندین قسمت تهیه و تالیف شده که  چندین بخش  به صورت درسنامه بوده و قسمت آخر هر مبحث معمولا تست و خود سنجی است. البته حدود نصف بیشتر از صفحات کتاب مربوط به بخش حدود، قصاص دیات است. بنابراین با توجه به اینکه پراکندگی سوالات کارشناسی ارشد بیشتر از این سه بخش بوده و هست؛ در این مجموعه هم بالتبع این سه بخش بیشترین صفحات را به خود اختصاص داده است. ضمنا از نظر موضوعی هم با بررسی های آماری انجام شده بیشترین سوالات مربوط به متاجر، جهاد، حدود و قصاص، اجاره، جعاله، ضمان، شرکت، رهن، طلاق، قضا، شهادت و اندازه دیات بوده است.

نکته آخر اینکه از چند سال پیش، طراحان سوال بخش جهاد را هم جزو آزمون کارشناسی ارشد قرار داده اند؛ بنابراین از مطالعه این بخش کاربردی غافل نشوید.

دانلود نمونه صفحات کتاب متون فقه آزمون کارشناسی ارشد

جهت دانلود نمونه صفحات کتاب متون فقه ارشد حقوقی روی عبارت ذیل کلیک کنید

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

علایم ویروس کرونا چیست؟(کرونا ویروس)

با سلام خدمت باز دیدکننده عزیز. در این روزها برای شما پاسخ به این پرسش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *