کتاب خلاصه و تست دکترای حقوق عمومی- خلاصه کتاب حقوق کار- خلاصه جزوه ارشد حقوق کار- خلاصه جزوه حقوق اساسی- خلاصه جزوه حقوق اداری تطبیقی- خلاصه جزوه حقوق اساسی تطبیقی- تست تالیفی دکترای حقوق عمومی- پاسخ تشریحی به تست های دکتری حقوق عمومی

کتاب خلاصه شب کنکور دکتری حقوق عمومی(جزوه خلاصه و مختصر و مفید برای دروس تخصصی آزمون دکترای حقوق عمومی 1399 و 1400)

با سلام قبل از اینکه مقدمه کتاب شب کنکور دکترای حقوق عمومی را مطالعه کنید لازم است بدانید که این کتاب مطالبق تغییرات اخیر در سال 1398 به روز آوری شده و مباحث حقوق کار و متون فقه(سرفصلهای جدید مانند انفال- احیای موات- امر به معروف و نهی از منکر- قضا و شهادت) به کتاب اضافه شده است. ضمنا کتاب فوق العاده حرفه ای و تخصصی کار شده و فقط نیاز است به اینکه قوانین مهم مانند قانون کار- آیین دادرسی کار- قانون اساسی- قانون مدیریت- قانون دیوان- قانون شوراها- قانون مناقصات در کنار این کتاب مطالعه گردد. این کتاب در حقیقت جزوه بهترین کتابهای حقوق عمومی می باشد که اخیر منتشر شده است.

مقدمه

عنوان کتاب پیش رو«شب کنکور حقوق عمومی» است. کتاب شب کنکور به معنای کتاب خلاصه مطالب می‌باشد که مختصر و مفید است. با توجه به زیاد شدن سرفصلهای حقوق عمومی در آزمون دکتری سال  1399(بخش حقوق کار و مباحثی از متون فقه عمومی) داوطلبان حقوق عمومی نیازی به کتابی دارند که در این فرصت کم تا آزمون به یاری آنها بشتابد.

کتاب شب کنکور دکتری حقوق عمومی در راستای رفع این نیاز اساسی تالیف شده است. یکی از موضوعاتی که در تالیف کتاب لازم بوده این است که در برخی از مباحث نیاز به سوالات تالیفی و یا آزمونی بوده و ما این موضوع را سعی کرده ایم در نظر بگیریم. البته خلاصه بودن کتاب شب کنکور در حقیقت مانع چنین کاری به صورت گسترده می شود.

در چند سال اخیر سوالات دکتری از بخشهای تطبیقی و نظریات مبنایی حقوق عمومی بیشتر طرح شده است. به طور نمونه در آزمون دکتری سال 1398 و 1397 حدود 10 سوال در هر آزمون از سوالات تطبیقی بوده است. اضافه بر آن هر ساله چندین سوال از بخش نظریات حقوق عمومی مطرح شده است. به این موضوع، در کتاب پرداخته‌ایم.

از نکات دیگری که لازم به ذکر بوده، اهمیت مبحث متون فقه است. با بررسی ای که از سوالات سنوات قبل انجام شده متوجه اهمیت تحریرالوسیله امام شدیم؛ بنابراین در شب کنکور امسال این بخش را به شب کنکور نیز اضافه کرده ایم. به نظر می رسد در آزمون دکتری پیش رو بخش انفال و احیای موات اهمیت پیدا کند. بنابراین این دو بخش را با دقت بیشتری در این کتاب مورد اشاره قرار داده‌ایم.

به هر حال گمان نمی‌کنیم خیلی، خارج از این مباحث سوالی در دکتری بیاید که در این کتاب پوشش نداده باشیم؛ هر چند به هر حال همیشه تا 30 درصد سوالات ممکن است از مباحث و مسائلی باشد که امکان حدس زدن آن وجود نداشته و یا از منبع بسیار خاصی مطرح شده باشد که متوجه آن نبوده باشیم. جهت آشنایی داوطلبان حقوق عمومی در تالیف این کتاب نزدیک به 100 منبع مورد استفاده قرار گرفته است که ذکر آنها در اینجا ممکن نیست.

در پایان هرچند در تألیف این کتاب عالی‌ترین حد دقت به کار گرفته شده که کتاب به‌عنوان رفرنس اصلی در مطالعه داوطلبان حقوق عمومی قرار گیرد یک خواسته هم داریم مبنی بر اینکه اگر احیاناً اشتباهی و یا لغزشی در ارائه صحیح مطالب صورت گرفته(کما اینکه بدون نقص تنها ایزد باریتعالی است) در هنگام مطالعه علامت زده و به اطلاع نویسندگان از طریق آی دی تلگرام و یا ایمیل زیر[1] برسانید. مسلماً کمک شما است که کتاب را غنی‌تر و پخته‌تر می‌کند؛ و این نکته نیز در یاد خواننده محترم باشد که این کتاب چاپ اول خود را می‌گذراند.

 بهمن ماه یکهزار و سیصد و نودوهشت


[1] : آی دی تلگرام @a_shamabadi:ایمیل- shamabadi. abolghasem@yahoo. com

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

جزوه ارث دکتر محمد حسین شهبازی(جزوه حقوق مدنی 8- جزوه حقوق مدنی هشت دکتر کاتوزیان/ خلاصه کتاب شفعه وصیت ارث دکتر ناصر کاتوزیان)

نکاتی در خصوص ارث    موجبات ارث : به تصریح ماده 861 ق. م ²موجبات ارث دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *