کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(دکتری)

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری ۱۳۹۹)

گوشزد: این کتاب مخصوص آزمون دکتری ۹۹ بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی ۹۹ داشته باشید.

گوشزد: نمونه فایل این کتاب در پایین این نوشته قرار دارد.

ضمنا جهت تهیه این کتاب بایستی به بخش فروش انتشارات عدلیه تماس بگیرید:

۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ و ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

مقدمه کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص دکتری)

یکی از سرفصل های آزمون دکتری(نیمه متمرکز) حقوق اساسی است.  به همین دلیل فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد که می‌خواهند در آزمون دکتری موفق شوند، بایستی بتوانند درصد خوبی در این درس کسب کنند؛ چرا که ضریب این درس ۴ بوده و تاثیر بسیار زیادی در کسب نمره کل و رتبه داوطلب و دعوت شدن به مصاحبه دارد. بنابراین، با توجه به اصلاحیه‌ها و سرفصل جدیدی که بعد از چندین سال تغییر و تحول در سال ۹۵ جهت متمرکز کردن آزمون دکتری ایجاد شد اینک برای ورود به این مقطع چه در دانشگاه دولتی، شبانه یا دانشگاه آزاد اسلامی و پردیس‌های خودگردان و … داوطلبان بایستی منابع تخصصی(حقوق اساسی- حقوق اداری- متون فقه)  و منابع عمومی(زبان عمومی و استعداد و هوش) را امتحان داده و نمره لازم را کسب کنند. ضمنا ضریب دروس تخصصی ۴ و ضریب دروس عمومی ۱ می‌باشد.

کارشناسی ارشد که می‌خواهند در آزمون دکتری موفق شوند، بایستی بتوانند درصد خوبی در این درس کسب کنند؛ چرا که ضریب این درس ۴ بوده و تاثیر بسیار زیادی در کسب نمره کل و رتبه داوطلب و دعوت شدن به مصاحبه دارد. بنابراین، با توجه به اصلاحیه‌ها و سرفصل جدیدی که بعد از چندین سال تغییر و تحول در سال ۹۵ جهت متمرکز کردن آزمون دکتری ایجاد شد اینک برای ورود به این مقطع چه در دانشگاه دولتی، شبانه یا دانشگاه آزاد اسلامی و پردیس‌های خودگردان و … داوطلبان بایستی منابع تخصصی(حقوق اساسی- حقوق اداری- متون فقه)  و منابع عمومی(زبان عمومی و استعداد و هوش) را امتحان داده و نمره لازم را کسب کنند. ضمنا ضریب دروس تخصصی ۴ و ضریب دروس عمومی ۱ می‌باشد.

  • باتوجه به تغییرات و چرخش طراحان سوالات دکتری حقوق عمومی مخصوصا از سال ۱۳۹۵، کتابی که برای داوطلبان محترم در نظر گرفته شده عبارت است از کتاب جامع، کاربردی و همچنین تخصصی حقوق اساسی برای داوطلبان آزمون دکتری حقوق عمومی که شامل قسمت های مختلفی است. به بیان دیگر برای اینکه بتوان درصد مناسبی از حقوق اساسی در آزمون کسب کرد؛ لازم است منابع مفصل‌تری مطالعه شود؛ که این کتاب نیازهای شما را برآورده خواهد کرد.؛ چرا که هم شامل درسنامه فوق‌العاده کاربردی است؛ هم خلاصه کتاب اساتید طراح و نکات مهم کتب حقوق اساسی، هم نکات مهم بیرون کشیده شده از کتب اساتید طراح و هم مقالات کاربردی برای دکتری و بیش از ۳۰۰ نکته بیرون کشیده شده از سوالات دکتری و حتی سایر آزمون ها و در نهایت تست و خودسنجی. جالب تر اینکه در این کتاب نظریات و تئوری های حقوق عمومی به صورت کاربردی در یک بخش از کتاب تالیف شده است و اضافه بر آن بخشی وجود دارد با عنوان نکات بیرون کشیده شده از سوالات آزمون دکتری و همچنین نکات شبیه سازی شده دکتری که کار را برای قبول شدن شما تمام خواهد کرد. این کتاب جلد اول از مجموعه کتاب های جامع دکتری حقوق عمومی بوده(جلد دوم و سوم شامل حقوق اداری و متون فقه عمومی می‌باشد) و  از پنج بخش تشکیل شده است:
  • بخش اول و دوم درسنامه حقوق اساسی یک (کلیات) و حقوق اساسی دو (جمهوری اسلامی ایران) می‌باشد که  از تعداد بالغ بر ۱۰۰ رفرنس و منبع اصلی برای تألیف این دو بخش استفاده شده است؛
  • بخش سوم نکات مهم کتب‌ اساتید حقوق اساسی(رفرنس دکتری) است: اساتیدی مانند دکتر ابوالفضل قاضی شریعت پناهی و دکتر سید محمد هاشمی.
  • þ  بخش چهارم که برای آن زحمت زیادی کشیده شده است نکات آزمونی است که از متن کلیه سؤالات ۲۰ سال اخیر درآورده شده و به صورت نکته‌ای در کتاب گنجانده شده است.
  • بخش پنجم شامل مجموعه مقالات کاربردی اساتید حقوق اساسی جهت آزمون است.
  • بخش ششم شامل خلاصه کتب حقوق اساسی می باشد.
  • بخش هفتم شامل نظریات و نظریه پردازان حقوق عمومی است.
  • بخش هشتم تخصصا شامل نکات بیرون کشیده شده از سوالات دکتری می باشد.
  • بخش نهم: تخصصا شامل حقوق اساسی تطبیقی و مطالب مربوط به حقوق اساسی تطبیقی است که همزمان با تغییرات آزمون دکتری در سال ۹۸(طراحی سوالات تطبیقی) در این کتاب مدنظر قرار گرفته است.(به دلیل جدید بودن این تغییرات در نمونه فایل، فعلا نمونه صفحاتی از بخش نهم را قرار نداده ایم)
  •  مسلماً داوطلبان با خواندن این کتاب از مطالعه هر کتاب دیگری در حقوق اساسی بی‌نیاز خواهند شد؛ و کاملا بر مسائل و مطالب حقوق اساسی جهت آزمون دکتری حقوق عمومی مسلط خواهند شد.

نکته فوق العاده مهم: برای یادگیری دقیق این کتاب حتما جلد دیگری که با عنوان سوالات شبیه سازی شده حقوق اساسی است؛ مطالعه نمایید چرا که سوالات مطابق صفحات این کتاب تنظیم شده است و به شما در یادگیری نکات کتاب جامع کمک شایانی خواهد کرد.

نمونه فایل کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

قوانین ارگانیک چیست؟ بررسی تحلیلی قوانین ارگانیک در حقوق ایران وفرانسه

خلاصه: قوانین ارگانیک: این قوانین بر مبنای درخواست صریح قانونگذار اساسی برای تکمیل یا تشریح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *