کتاب حقوق کار انتشارات عدلیه
آدرس انتشارات عدلیه-

کتاب جامع حقوق اساسی(مخصوص آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال 1399)

مقدمه

حقوق اساسی تخصصا عنوان درسی است که دانشجویان رشته حقوق در مقاطع مختلف تحصیلی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری با آن آشنا می‌شوند. از همین رو دانشجویان کارشناسی ارشد حقوق عمومی که می‌خواهند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند بایستی با حقوق اساسی به صورت تخصصی به عنوان یکی از منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی آشنا شوند. 

با توجه به اصلاحیه‌ها و سرفصل جدیدی که بعد از چندین سال تغییر و تحول در سالهای بین 90 الی 98 جهت متمرکز کردن آزمون کارشناسی ارشد ایجاد شد اینک برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد حقوق عمومی چه در دانشگاه دولتی، شبانه یا دانشگاه آزاد و پردیس‌های خودگردان و … داوطلبان بایستی منابع ذیل را امتحان داده و نمره لازم را کسب کنند:

 • حقوق اساسی
 • حقوق اداری
 • متون فقه
 • متون حقوقی
 • حقوق بین الملل عمومی

باتوجه به این تغییرات، کتابی که برای داوطلبان محترم در نظر گرفته شده عبارت است از کتاب جامع حقوق اساسی که شامل قسمتهای مختلفی است. به بیان دیگر برای اینکه بتوان درصد مناسبی از حقوق اساسی در آزمون کسب کرد؛ لازم است منابع مفصل‌تری مطالعه شود؛ که این کتاب نیازهای شما را برآورده خواهد کرد؛ چرا که هم شامل درسنامه است؛ هم خلاصه کتاب اساتید طراح و خلاصه نکات کتب حقوق اساسی، هم تست و هم نکات مهم و هم مقالات کاربردی

این کتاب اولین جلد از مجموعه کتاب های بسته ارشد حقوق عمومی بوده و از ویژگی‌های خاصش کامل و جامع بودن آن است. به بیان واضح‌تر این کتاب از هفت بخش تشکیل شده است:

 • بخش اول و دوم درسنامه حقوق اساسی یک (کلیات) و حقوق اساسی دو (جمهوری اسلامی ایران) می‌باشد که  از تعداد بالغ بر 30 رفرنس و منبع اصلی برای تألیف این دو بخش استفاده شده است؛
 • بخش سوم نکات کتب حقوق عمومی(رفرنس) است: اساتیدی مانند دکتر ابوالفضل قاضی شریعت پناهی و دکتر سید محمد هاشمی.
 • بخش چهارم که برای آن زحمت زیادی کشیده شده است نکات آزمونی است که از متن کلیه سؤالات 20 سال اخیر درآورده شده و به صورت نکته‌ای در کتاب گنجانده شده است(نکات بیش از 300 تست آزمون سراسری و آزاد).
 • بخش پنجم شامل مجموعه مقالات کاربردی اساتید حقوق اساسی جهت آزمون است.
 • بخش ششم شامل خلاصه کتاب است
 • بخش هفتم شامل تست و خودسنجی است که به داوطلبان کمک خواهد کرد داشته‌های خود را محک بزنند.

 مسلماً داوطلبان با خواندن این کتاب از مطالعه هر کتاب دیگری در حقوق اساسی بی‌نیاز خواهند شد؛ و کاملا بر مسائل و مطالب حقوق اساسی جهت آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی مسلط خواهند شد.

در پایان، ضمن تشکر از مجموعه دپارتمان کارشناسی ارشد حقوق عمومی به خاطر تلاش‌های خستگی ناپذیر، چنانچه خوانندگان محترم این وجیزه، انتقاد یا پیشنهادی در مورد متن کتاب دارند؛ لطفا از طریق آدرس ذیل ما را یاری نمایند.
وووووو

دانلود نمونه صفحاتی از کتاب جامع حقوق اساسی که مخصوص آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی نگاشته شده است:

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

فراوانی موضوعی سؤالات متون فقه آزمون کارشناسی ارشد سراسری از سال 1386 الی 1391

یکی از دروس مهم در آزمون کارشناسی ارشد حقوق، متون فقه می باشد. شما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *