سرخط خبرها

پیش‌نویس قانون تشکل‌های اجتماعی مدنی منتشر شد

 

55-74.jpg

پیش‌نویس قانون تشکل‌های اجتماعی مدنی به منظور دریافت نظرات و دیدگاه‌های فعالان اجتماعی و کلیه افرادی که علاقه‌مند هستند در تدوین نهایی این پیش‌نویس مشارکت کنند، در پورتال وزارت کشور منتشر شد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، پیش‌نویس قانون تشکل‌های اجتماعی مدنی به منظور تحقق ارزش‌های بنیادین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تأمین آزادی‌ها و حق مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت اجتماعی خود وضع شده است.

 

همچنین اجرایی کردن سیاست‌های کلی نظام، سند چشم‌انداز بیست ساله و اصول سیاست‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تحکیم الگوی مردم‌سالاری دینی، نواندیشی و پویایی فکری و اجتماعی، بسترسازی و ایجاد و توسعه ظرفیت‌های لازم در امور اجتماعی و تقویت سرمایه‌های اجتماعی از دیگر اهداف این پیش‌نویس است.

 

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، این قانون با هدف راهبردی «تعمیق و نهادینه کردن مشارکت مردم از طریق تشکل‌های اجتماعی در عرصه‌های اجتماعی» وضع شده است.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: 66965272 -021

همچنین ببینید

نتایج آزمون دکتری ۹۶(اسامی دعوت شدگان به مصاحبه دکتری)

با سلام. همانطور که می دانید آزمون دکتری امسال به صورت تجمیع شده بین همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *