پرسش بیمه ای

مشاوره تلفنی:

۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶

ایمیل برای ارسال مدارک و درخواست ها:

ptsearch11@gmail.com

۱- خطرات مورد تعهد در بیمه نامه اتومبیل شامل چه مواردی می شود؟

 • برخورد دو اتومبیل؛
  •برخورد اتومبیل با یک جسم ثابت یا متحرک؛
  •برخورد اشیا به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت یا ساکن)؛
  •واژگون شدن اتومبیل؛
  •سقوط اتومبیل.

۲- محدوده اعتبار بیمه نامه اتومبیل چگونه است؟

بیمه‌نامه بدنه اتومبیل فقط در داخل ایران اعتبار دارد و برای خارج از کشور نیاز به توافق خاص است.

۳- در صورتیکه مورد بیمه به شخص دیگری مننتقل شود آیا بیمه نامه نیز قابل انتقال است ؟

بادرخواست کتبی بیمه گذار و موافقت بیمه گر و کارشناسی مجدد مورد بیمه ، بیمه نامهقابل انتقال خواهد بود،ولی تخفیفات به بیمه گذارجدید منتقل نخواهد شد . که دراینصورت با صدور الحاقیه بیمه نامه به مالک جدید قابل انتقال می باشد.

۴- آیا بیمه گذارمی تواند بیمه نامه را به اتومبیل دیگری انتقال دهد ؟

بله ، بیمه گذار می تواند بیمه نامه را از هر اتومبیلی ، به اتومبیل دیگری که به نام خود اوست انتقال دهد وتخفیفات احتمالی نیز منتقل می شود ولی به اتومبیل دیگری که به نامش نیست قابل انتقال نمی باشد.

۵- از نظر بیمه در چه موقعی اتومبیل ازدست رفته کلی تلقی می شود ؟

 • هنگامی که هزینه تعمیر وتعویض قسمتهای اسیب دیده از ۷۰درصد مبلغ بیمه شده بیشتر باشد.
  •هنگامی که خودرو سرقت شده با شد واز اعلام آن به مراجع قضایی وانتظامی۳ماه گذشته با شد وپیدا نشده باشد.

۶- در صورتیکه مقصر حادثه مشخص نباشد و یا مقصر خود بیمه گزار باشد تکلیف چیست ؟ (زمانی که خودرو پارک است وشخص ناشناسی تصادف نماید ، زمانی که خود شخص داخل پارکینگ و یا اماکن دیگر به دیوار می زند )

اولین کاری که بیمه گزار باید انجام دهد تماس با پلیس ۱۱۰جهت دریافت گزارش پلیس وسپس مراجعه به مراجع حل اختلاف جهت تایید گزارش پلیس و سپس تهیه مدارک لازم ومراجعه به بیمه ایران.

۷- در بیمه قسطی چنانچه شخصی از پرداخت یک یا قسمتی از اقساط خودداری کند تکلیف چیست ؟

در کلیه بیمه نامه هاچنا نچه هر یک از اقساط در موعد مقرر پرداخت نگردد مطابق ماده ده قانون بیمه تعهد شرکت بیمه به نسبت حق بیمه پرداختی به کل حق بیمه کاهش می یابد ، وچنانچه حتی کل بدهی یک روز دیر تر تسویه شود ادامه پوشش بیمه فقط بعد از بازدید کارشناس بیمه میسر است وصرفا”پرداخت اقساط معوق برای ادامه پوشش کافی نیست .

۸- در خسارتهای بیمه ای اختلاف بر سر میزان خسارت چگونه حل می شود ؟

 • با مذاکره وکدخدا منشی و در بیمه بدنه معرفی به مراکز ونمایندگیهای مجاز
  •تعیین داور توسط طرفین
  •در صورت عدم توافق مراجعه به مراجع قضایی

۹- از نظر بیمه در چه موقعی اتومبیل ازدست رفته کلی تلقی می شود ؟

 • هنگامی که هزینه تعمیر وتعویض قسمتهای اسیب دیده از ۷۰درصد مبلغ بیمه شده بیشتر باشد.
  •هنگامی که خودرو سرقت شده با شد واز اعلام ان به مراجع قضایی وانتظامی۳ماه گذشته با شد وپیدا نشده باشد.

۱۰- به چه منظور بازدید مجدد بایست صورت گیرد؟

هر زمان خسارتی اتفاق افتاده و بیمه گذار مبلغ خسارت و یا تعمیر اتومبیل را از شرکت بیمه دریافت نماید موظف است پس از تعمیر اتومبیل مورد بیمه را به رؤیت کارشناس بیمه گر برساند تا بازدید مجددا از سلامتی اتومبیل مورد بیمه تهیه گردد و در بیمه نامه این موضوع ذکر شود به این امر اصطلاحا بازدید مجدد ( پس از خسارت ) می گویند. علت این امر آنست که مشتری موظف است پس از دریافت خسارت اتومبیل را به حالت اول برگرداند تا چنانچه مجددا خسارتی وارد شود معلوم گردد که خسارت مربوط به حادثه جدید است یا قبلی.

باسلام.در صورت گم کردن کارت بیمه شخص ثالث خودرو چه باید کرد؟ایا المثنی صادر خواهد شد؟

المثنی در بیمه نامه شخص ثالث صادر نمی گردد اما گواهی بیمه نامه شخص ثالث خود را با مراجعه به شعبه صادر کننده بیمه نامه خود(با ارئه سند مالکیت و کارت شناسایی معتبر) می توانید دریافت نمایید.

درصورتیکه مقصردارای گواهینامه ب باشدوحق رانندگی باوسایل نقلیه عمومی رانداشته باشد بیمه باید خسارت زیان دیده را پرداخت کند؟

در بیمه نامه های شخص ثالث خسارت به زیان دیده پرداخت می گردد و اصل خسارت از مقصر حادثه دریافت می گردد(ریکاوری) اما در بیمه نامه بدنه خسارت غیر قابل پرداخت می باشد.

اگر برگه بیمه یک خودرو به دزدیده شود،شرکت بیمه برگه ی المثنی صادر می کند؟یا اینکه وسیله ی نقلیه باید دوباره بیمه شود؟؟

المثنی صادر نمی شود اما با ارائه نامه سرقت ، سند مالکیت و کارت شناسایی معتبر گواهی بیمه نامه خود را می توانید از شعبه صادر کننده بیمه نامه دریافت نمایید.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت چیست؟

لطفا به لینک های زیر مراجعه فرمائید:۱-لینک ۱ ۲-لینک۲

مبلغ بیمه بدنه اتومبیل۲۰۶تیپ۶چقدراست

مبلغ بیمه نامه بدنه با عنایت به ارزش مورد بیمه و پوششهای درخواستی توسط شما تعیین می گردد لذا به شما پیشنهاد می شود با مراجعه به یکی از نمایندگی های شرکت و مشخص نمودن ارزش مورد بیمه و پوششهای درخواستی شما مبلغ حق بیمه مشخص شود.

درصورتی که در وسط زمان بیمه تعرفه بیمه بعلت افزایش دیه دوبرابر شود ایا بیمه گزار باید به مقدار حق بیمه مابه التفاوت را بپردازد؟

بله. تعهدات مندرج در بیمه نامه ثابت می باشد ،در صورت درخواست افزایش تعهدات با درخواست خود به محل صدور بیمه نامه مراجعه فرمایید.

در قانون جدید دیه سال ۹۰ تصادفی که در سال ۸۹ در ماه حرام رخ داده و پرونده در حال بررسی است پرداخت دیه توسط بیمه تا چه میزان پرداخت می گیرد؟

دیه با توجه به نرخ روز مشخص می گردد اما تعهدات شرکت در حد تعهدات مندرج در بیمه نامه شما می باشد.

آیا شخصی که اتومبیلش برای مدت ۶سال بیمه شخص ثالث بوده ودراین مدت تصادف نکرده واز بیمه استفاده نشده باید بدین صورت باشد که بایک تصادف تمام درصد های تخفیف ۶ساله از بین رفته ودوباره از صفر شروع بکند بدون تخفیف به نظر من هیچ منطقی نمی باشد خواهشمند است دراین خصوص اعلام بفرمایید

قانون اعطای تخفیفات در شورای عالی بیمه و تایید هیات دولت مشخص می شود .(موضوع ۱۳۸ قانون اساسی)وفق ماده ۱۳ مصوبه بیمه مرکزی که در تاریخ ۸/۱۲/۸۹ به تایید شورای عالی بیمه رسیده است اذعان می دارد حق بیمه آن دسته از بیمه گذارانی که در مدت اعتبار بیمه نامه موجب پرداخت خسارت از محل بیمه نامه شوند هنگام تجدید بیمه نامه علاوه بر محرومیت از تخفیفات مستلزم پرداخت جریمه نیز می باشد.

با سلام 
بیمه ثالث من ۶۰ م بود وبعد از اجرای طرح۹۰ م ،آنرا به ۹۰م افزایش دادم ،حال که ملغی شده تکلیف ماالتفاوت پرداختی ما چیست؟
متشکرم

تا زمان قطعی نشدن نرخ نهایی دیه در سال ۹۰ پیشنهاد می گردد اقدام خاصی انجام ندهید ولی در صورت درخواست شما می توانید با مراجعه به شعبه صادر کننده بیمه نامه مبلغ ما به التفاوت خود را وفق شرایط جاری دریافت نمایید.

با سلام
احتراما اینجانبدر مورخه ۷/۳/۹۰ اقدام به خرید بیمه شخص ثالث نمودم که در آن زمان با توجه به بحث تغییر قیمت دیه مجبور به پرداخت ۵۲۱۰۰۰تومان جهت خرید پوشش ۱۰۰۰۰۰۰۰۰تومانی گردیدم با توجه به بازگشت نرخ دیه به ۶۰۰۰۰۰۰۰تومان مابه التفاوت را چگونه می توانم بازپس بگیرم؟

تا زمان قطعی نشدن نرخ نهایی دیه در سال ۹۰ پیشنهاد می گردد اقدام خاصی انجام ندهید ولی در صورت درخواست شما می توانید با مراجعه به شعبه صادر کننده بیمه نامه مبلغ ما به التفاوت خود را وفق شرایط جاری دریافت نمایید.

با عرض سلام و خسته نباشید
اینجانب در یک حادثه رانندگی که البته برخورد با گاردیل جاده بوده مصدوم شدم و از ناحیه ساق پا و زانو دچار شکستگی شده و تحت درمان قرار گرفتم آیا می توانم از بیمه سرنشین استفاده نمایم ضمن اینکه خودم راننده بودم و تاریخ تصادف ۲۵/۱۲/۸۹ بوده است لطفا اگر پاسخ مثبت است مراحل آن را جهت اینجانب بیان فرمایید
از راهنمایی شما سپسگذارم

در صورتیکه پوشش سرنشین را در بیمه نامه خود خریداری نموده باشید می توانید با مراجعه به شعب خسارتی در سراسر شرکت (در تهران صرفا واقع در خ شهید مطهری بعد از قائم مقام فراهانی مهونت امور اجرایی بیمه های اتومبیل)و به همراه داشتن کروکی ، مدارک بیمارستانی و پزشکی قانونی ، بیمه نامه و سایر مدارک اقدام به تشکیل پرونده و دریافت خسارت نمایید.

با سلام
خواستم بدونم برای گرفتن مبلغ فاکتور قسمت های خسارت دیده وسیله نقلیه ام که از بیمه ایران مقصر استفاده شده نشان دادن خود وسیله نقلیه هم لازم است ؟
با تشکر

در صورتیکه اعلام خسارت شما بدون کروکی بوده و مبلغ خسارت بیش از ۰۰۰/۰۰۰/۵ ریال باشد رویت خودرو پس از سلامت نیاز می باشد.

نرخ دیه برای بیمه شخص ثالث چقدر است؟ تا چه سقفی باید بیمه نمود؟

نرخ دیه در سال ۸۹ ، ۰۰۰/۰۰۰/۴۵۰ ریال و در ماه حرام ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰ ریال بوده و در سال ۹۰ در حال بررسی می باشد. با توجه به درخواست شما می توانید از ۰۰۰/۰۰۰/۶۰۰ ریال به بیشتر با توجه به صلاحدید خود و بررسی ریسک های موجود خریداری نمایید.

با سلام و خسته نباشید 
درصورتی کی یک اتومبیل به اتومبیل دیگری بزند آیاد اتومبیل خسارت دیده می تواند افت قیمت اتومبیل خود را از بیمه بگیرد .

افت خودرو در تعهدات بیمه گر نمی باشد اما در صورت درخواست ، می توانید از مقصر حادثه مطالبه نمایید.(مقصر حادثه افت خودرو را بایداز جیب خود جبران نماید)

ایا قیمت بیمه در امسال افزایش خواهد یافت

در صورت افزایش نرخ دیه در سال ۹۰ ،حق بیمه نیز افزایش می سابد.( حق بیمه متناسب با تعهدات می باشد)

در تصادفات در صورت اینکه مقصر دارای بیمه نامه شخص ثالث باشد ولی راننده گواهینامه نداشته باشد آیا خصارات مالی پرداخت میشود؟ تکلیف زیان دیده چیست؟

در بیمه نامه های شخص ثالث خسارت به زیان دیده پرداخت می گردد و اصل خسارت از مقصر حادثه دریافت می گردد(ریکاوری)

سلام من ساکن شهر مسکو هستم و قصد دارم به مدت یک ماه با خودروی شخصی به ایران سفر نمایم برای بیمه خودرو به مدت یک ماه چه باید بکنم؟ مبلغ بیمه چقدر خواهد بود؟  به کجا باید مراجعه کرد لطفا سریع پاسخ دهید با تشکر

زمان ورود به داخل کشور در مرز ایران باجه های شرکت سهامی بیمه ایران آماده صدور بیمه نامه می باشند. با توجه به اینکه شما بیمه نامه یک ماهه می خواهید طبق تعرفه کوتاه مدت بیمه شما در مرز جمهوری اسلامی ایران صادر خواهد شد.

آیا فردی که دارای بیمه نامه بدنه می باشد می تواند هنگام تمدید جهت استفاده از تخفیف بیشتر از تخفیف شخص ثالث نیز استفاده نماید یا خیر؟

بله ، تخفیفات ثالث هنگام صدور به بیمه نامه بدنه منتقل می شود به شرط اینکه از بیمه نامه های خود(ثالث و بدنه) استفاده نشده باشد.

آیا شخصی که بیمه بدنه دارد و چند سال تخفیف دارد هنگام فروش ماشین و خرید ماشین جدید می تواند این تخفیف عدم استفاده از بیمه نامه بدنه خود را به خودروی جدید (یا صفر) انتقال دهد؟

‌بله . در صورتیکه سند خودروی جدید به نام شما باشد و اصل بیمه نامه را ارائه نمایید می توانید از تخفیفات خود استفاده کنید.

در زمان تصادف تا چه میزان مبلغ می توان بدون کروکی خسارت دریافت نمود ازبیمه بدنه

تا مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۵ ریال. در صورتیکه مبلغ بیش از این باشد معمولا کروکی تهیه می گردد در غیر اینصورت جای بررسی دارد.

آیا می توان سابقه نداشتن تصادف در شخص ثالث و تخفیف آن را انتقال داد؟
اگر می شود به چه صورت ؟

وفق قانون جدید می توان تخفیفات ثالث را منتقل نمود.اما تا اجرایی شدن این قانون اندکی زمان نیاز است.

تعرفه فسخ بیمه نامه به صورت کوتاه مدت چیست؟ یعنی برای زمانهای مختلف چند درصد حق بیمه درصورت فسخ کسر می گردد

بیمه نامه شخص ثالث را نمی توانید فسخ نمایید.بیمه نامه بدنه نیز طبق تعرفه کوتاه مدت محاسبه می شود.
اما اگر در خواست صدور بیمه نامه شخص ثالث کوتاه مدت را داشته باشید جهت صدور دوره های زمانی زیر حق بیمه متناسب با آن نیز قید شده است:
تا ۵ روز ۵% حق بیمه
از ۶ روز تا ۱۵ روز ۱۰% حق بیمه
از۱۶ روز تا ۳۰ روز ۱۵%حق بیمه
از ۳۱ روز تا ۶۰ روز ۲۵% حق بیمه
از ۶۱ روز تا ۹۰ روز ۳۰% حق بیمه
از ۹۱ روز تا ۱۲۰ روز ۴۰% حق بیمه
از ۱۲۱ روز تا ۱۵۰ روز ۵۰% حق بیمه
از ۱۵۱ روز تا ۱۸۰ روز ۶۰% حق بیمه
از ۱۸۱ روز تا ۲۷۰ روز ۸۰% حق بیمه
از ۲۷۱ روز بیشتر ۱۰۰% حق بیمه
حق بیمه کوتاه مدت بیمه نامه بدنه نیز به شرح زیر می باشد:
تا ۵ روز ۵% حق بیمه
از ۶ روز تا ۱۵ روز ۱۰% حق بیمه
از۱۶ روز تا ۳۰ روز ۲۰%حق بیمه
از ۳۱ روز تا ۶۰ روز ۳۰% حق بیمه
از ۶۱ روز تا ۹۰ روز ۴۰% حق بیمه
از ۹۱ روز تا ۱۲۰ روز ۵۰% حق بیمه
از ۱۲۱ روز تا ۱۵۰ روز ۶۰% حق بیمه
از ۱۵۱ روز تا ۱۸۰ روز ۷۰% حق بیمه
از ۱۸۱ روز تا ۲۷۰ روز ۸۵% حق بیمه
از ۲۷۱ روز بیشتر ۱۰۰% حق بیمه
در صورتیکه توجیهی جهت فسخ بیمه نامه ها وجود داشته باشد وفق تعرفه های فوق الذکر حق بیمه محاسبه و مابقی مسترد می گردد.

سلام خسته نباشین میخواستم بدونم اگربیمه شخص ثالث ماشینم رو که ۱۰/۰۴/۹۰ تمام میشه ۳۰/۰۴/۹۰ اقدام کنم برای تعویض مشمول جریمه میشود؟اگر میشود چقدر جریمه دارد؟مرسی

بله مشمول جریمه می شود . میزان جریمه بستگی به شرایط بیمه نامه و خودروی شما دارد لذل پیشنهاد می گردد با مراجعه به یکی از نمایندگی های شرکت سهامی بیمه ایران بصورت حضوری از میزان حق بیمه و جریمه خود آگاه شوید.

آیا صدور بیمه نامه ی المثنی موتور سیکلت امکان پذیر است؟

بیمه نامه ثالث المثنی ندارد اما با مراجعه به شعبه صادر کننده بیمه نامه خود و در دست داشتن اسناد و مدارک شناسایی گواهی بیمه نامه خود را دریافت نمایید.

خسارت بیمه مقصرین ۵۰ ۵۰چگونه است

ج)نصف خسارت طرفین از محل بیمه های ثالثشان قابل پرداخت می باشد.مثلا اگر من با شما تصادف کردم و ۵۰ ۵۰ شدیم نصف کل خسارت اتومبیل من از محل بیمه نامه شما و نصف خسارت اتومبیل شما از محل بیمه نامه من پرداخت می شود.

درصد خسارت برای سرقت

سوالتان واضح نمی باشد.اگر منظورتان فرانشیز سرقت در بیمه نامه بدنه می باشد، ۲۰% خسارت بعنوان فرانشیز از کل مبلغ کسر می گردد.در غیر اینصورت لطفا توضیح بیشتری در مورد سوال بفرمایید.

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده در تاریخ ۱۵/۴/۹۰ تصادف کردم و خسارت را نیز دریافت کردم اما در موقع دریافت خسارت بنده را ۵۸۵۰۰۰ ریال به علت دیرکرد قسط به مدت یک ماه(۴۰۰۰۰۰مبلغ قسط) جریمه شدم به نظر بنده این امر منطقی نمی باشد خواهشمنداست فرمول یا محاسبه دقیق این جریمه را برای بنده توضیح دهید ضمناً کارکنانی که در پذیرش بدنه می باشد اصلاً راهنمایی نمی کنند از اقایان پرسیدم که جریمه چگونه حساب می شود فرمودند که سیستم حساب می کنه لطفاً در صورت امکان امکان قبول زحمت فرموده و بنده را راهنمایی فرمائید( خودرو بنده ون دلیکا ایران ۳۳- ۱۲۵ت۸۷ به نام سجاد نوظهور می باشد)

شما به دلیل اینکه قسط بیمه نامه خود را در سررسید مقرر پرداخت ننموده اید دچار این مشکل گشته اید.میزان دقیق رسیدگی به پرداخت خسارت در چنین مواقعی از قرار زیر می باشد:
میزان خسارت ارزیابی شده ضربدر میزان حق بیمه پرداخت شده تقسیم بر حق بیمه ای که باید تا آن مورخ پرداخت می شده است.

سلام و خسته نیاشید. من عابری بودم که تصادف کردم.اتوموبیل سواری بیمه ثالث دارد. من هم بیمه تامین اجتماعی دارم .ایا استفاده از دفترچه بیمه تامین اجتماعی در بیمارستانهای نیمه خصوصی و استفاده از بیمه ی بیکاری تامین اجتماعی ،باعث این میشود که پرداخت دیه از جانب بیمه ثالث بیمه ایران با مشکل و خدشه ای دچار شود؟ یا منافاتی با هم ندارند.لطفا چند خط توضیحات مبسوط را ارائه فرمایید…. با تشکر فراوان

با عنایت به اینکه شما در این حادثه زیان دیده می باشید و بیمه در پرداخت غرامت دیه، رای دادگاه را ملاک قرار می دهد لذا در صورت دریافت هر گونه غرامتی از تامین اجتماعی، تاثیری در میزان غرامت دیه دریافتی از بیمه ندارد.

با سلام و تشکر از ایجاد ارتباط بر خط

عنوان بیمه نامه شخص ثالث اتومبیل اینجانب تا پارسال کلمه “شخص ثالث و سرنشین” بود و در قسمت پوشش ها عبارت “… و سرنشینان خودرو” را نیز شامل می شد.

ولی امسال پس از تمدید دارای این عبارت نمی باشد و در عنوان بیمه نامه عبارت “شخص ثالث و سرنشین (راننده)” درج شده است.

از آنجایی که من از نمایندگی عیناً همان پوشش پارسال را طلب کرده بودم:
آیا از پوشش بیمه من نسبت به پارسال کاسته شده است؟
آیا ممکن است نمایندگی برای کسب سود عمداً پوشش کمتری منظور کرده باشد؟
در این صورت نحوه اصلاح و یا اعتراض به چه صورت است؟

سپاسگزارم

با عنایت به اصلاح قانون شخص ثالث در حوادث رانندگی فقط راننده مقصر سرنشین محسوب می گردد و سایر افراد شخص ثالث می باشند لذا پوشش سرنشین فقط به راننده اعطا می شود در نتیجه بیمه نامه شما درست صادر گشته است.

در صورت مفقود شدن کارت بیمه چه باید کرد؟لطفا فوری

با در دست داشتن مدارک مالکیت خودرو و کارت شناسایی معتبر به واحد صادر کننده بیمه نامه خود مراجعه نمایید.

با سلام ، سوالم در مورد تصادفات ۵۰ به ۵۰ است. چنانچه یک خودروی وانت با کامیونی تصادف نماید و تشخیص کارشناسی ۵۰ به ۵۰ باشد، کامیون خسارتی ندیده باشد، تکلیف خسارت وانت و میزان آن از بیمه چگونه است. اگر این تصادف مزبور منجر به فوت راننده وانت شده باشد، آیا دیه کامل باید پرداخت می شود؟

نصف کل خسارت وانت از محل بیمه نامه کامیون پرداخت می گردد.همچنین نصف غرامت دیه راننده وانت نیز از محل بیمه نامه کامیون پرداخت می گردد.

منبع:http://www.iraninsurance.ir/

X [sj[X ;dgX ;hgjX jivhkX lv;cX جستجوی وکیلجستجوی وکلاچگونه وکلای تهران را پیدا کنیمچطوری آدرس وکلای تهران را پیدا کنیمجستجوی وکیل در تهران و البرزاسامی وکلااسامی وکلای کانون مرکزوکلای کانون مرکزسرچ وکلای کانون مرکزشماره تلفنشماره تلفن وکلای تهرانوکلای دادگستریوکلای پایه یکوکیل پایه یکوکیل پایه یک دادگستریوکیلپایه یکوکیل پایه ۱ دادگستریپایه ۱ دادگستریپایه۱وکیل پایه۱ دادگستریوکلای کانون تهرانبهترین وکلای ایرانمعرفی وکلای خوبمشاوره برای انتخاب وکیلبهترین وکیل در زمینه قتلبهترین وکیل در زمینه طلاقبهترین وکیل در زمینه مواد مخدرقاچاق کالاوکیل متبحر در دیوان عدالت اداریوکیل دادگستریوکیل خوب برای ملکبهترین وکیل برای بحث قراردادهابهترین وکلا برای امر وکالتبهرین وکلا برای دیوان عالی کشوردیوان عالی کشوروکیل کارکشته برای دعاوی نفتیقراردادهای نفتی X شکستگی استخوان دست ودیه متعلقهX دیهX مقدار دیهX فاضل دیهX مقدار دیه پاX مقدار دیه دستX دیه خراشیدگی صورتX دیه شکستن سرX دیه کندن موX مبلغ دیهX راهکار دریافت دیهX ndiX ndi \hX a;aj’dX ndi kohuX ndi rxu nsjX قطع دستX دیه انگشتX مشاوره در مورد دیهX مشاوره در مورد دیه پاX دیه دست راستX دیه دست چپX دیه انگشت شستX دیه انگشت میانیX دیه گوشX دیه چشمX دیه بریدنX دیه بریدگی دستX دیه انگشتان پاX دیه استخوان پاX دیه ساق پاX خراشیدگی ساق پاX دیه ناخنX دیه ناخن دستX دیه ناخن پاX دیه آرنجX دیه بریدگی گوشX دیه خراش صورتX دیه سیلی به صورتX دیه خون

مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX مشاوره حقوقی با وکیل دادگستریX وکیل پایه یک دادگستریX وکالت در دعاویX وکیل پایه یک در تهرانX وکیل پایه یک دادگستری در تهرانX تهران و وکالت دادگستریX مشاوره حقوقی با وکیلX وکیل دارای پروانه در تهرانX وکالت در مرکزX وکیل البرزX وکیل متبحر در دیوان عدالت اداریX بهترین وکیل برای دعاوی دیوان عدالت اداریX بهترین وکیل برای قتلX بهترین وکیل برای دیوان عالی کشورX بهترین وکیل در ایرانX قدرتمندترین وکیل ایرانX وکالت اتفاقیX وکالت تسخیریX وکالت رایگانX مواد مخدرX قاچاق کالا-نحوه گرفتن طلاق توافقیX مدارک لازم برای طلاق توافقیX طلاق توافقیX طلاقX مهریهX مهریه و اجرای آنX چگونه مهریه خود را به اجرا به گذاریمX مهریه و نفقهX گرفتن نفقهX زن و شوهرX به زندان انداختنX حبسX حبس شوهرX حق حبسX حضانتX مدارک لازمX xghrX توافقیX دادگاه خانوادهX مدت طلاق توافقیX سیر طلاق توافقیX پروسه طلاق توافقی، ,;dg \hdi d; nhn’sjvdT ,;hgj nv xghr j,htrd- nhno,hsj xghr j,htrdT xghr j,htrdT j,htr nv xghrT lnhv; xghr j,htrd، وکیل پایه یک دادگستری، وکالت در تهران، وکیل در تهران، وکیل تهران، وکیل مشهد، وکیل دادگستری، وکیل پایه یک، وکالت پایه یک دادگستری، وکالت تخصصی در طلاق، طلاق به شیوه توافقی مدت طلاق توافقی- چه مدت باید در دادگاه انتظار کشید برای صدور رای، صدور رای، اجرای رای، ابلاغ رای، مهریه و نفقه و نحوه گرفتن آن، حبس شوهر در طلاق توافقی، طلاق توافقی و حضانت، حضانت دختر، حضانت پسر، در طلاق توافقی حضانت به چه کسی می رسد، در طلاق چه مدارکی لازم است، مدارک لازم برای تشکیل پرونده طلاق، طلاق از شوهر معتاد، اعتیاد و طلاق، طلاق در کوتاه ترین زمان، برای طلاق سریع چکار کنیم، راه حل های طلاق، راه حل های طلاق توافقی، طلاق و توافق در آن، طلاق توافقی با استفاده از وکیل، وکیل در طلاق، تبحر در امر وکالت، حق حبس، تکلیف فرزندان، تکلیف خانه، تکلیف دختر، تکلیف پسر، حقوق زن-نحوه گرفتن طلاق توافقیX مدارک لازم برای طلاق توافقیX طلاق توافقیX طلاقX مهریهX مهریه و اجرای آنX چگونه مهریه خود را به اجرا به گذاریمX مهریه و نفقهX گرفتن نفقهX زن و شوهرX به زندان انداختنX حبسX حبس شوهرX حق حبسX حضانتX مدارک لازمX xghrX توافقیX دادگاه خانوادهX مدت طلاق توافقیX سیر طلاق توافقیX پروسه طلاق توافقی، ,;dg \hdi d; nhn’sjvdT ,;hgj nv xghr j,htrd- nhno,hsj xghr j,htrdT xghr j,htrdT j,htr nv xghrT lnhv; xghr j,htrd، وکیل پایه یک دادگستری، وکالت در تهران، وکیل در تهران، وکیل تهران، وکیل مشهد، وکیل دادگستری، وکیل پایه یک، وکالت پایه یک دادگستری، وکالت تخصصی در طلاق، طلاق به شیوه توافقی مدت طلاق توافقی- چه مدت باید در دادگاه انتظار کشید برای صدور رای، صدور رای، اجرای رای، ابلاغ رای، مهریه و نفقه و نحوه گرفتن آن، حبس شوهر در طلاق توافقی، طلاق توافقی و حضانت، حضانت دختر، حضانت پسر، در طلاق توافقی حضانت به چه کسی می رسد، در طلاق چه مدارکی لازم است، مدارک لازم برای تشکیل پرونده طلاق، طلاق از شوهر معتاد، اعتیاد و طلاق، طلاق در کوتاه ترین زمان، برای طلاق سریع چکار کنیم، راه حل های طلاق، راه حل های طلاق توافقی، طلاق و توافق در آن، طلاق توافقی با استفاده از وکیل، وکیل در طلاق، تبحر در امر وکالت، حق حبس، تکلیف فرزندان، تکلیف خانه، تکلیف دختر، تکلیف پسر، حقوق زن-نحوه گرفتن طلاق توافقیX مدارک لازم برای طلاق توافقیX طلاق توافقیX طلاقX مهریهX مهریه و اجرای آنX چگونه مهریه خود را به اجرا به گذاریمX مهریه و نفقهX گرفتن نفقهX زن و شوهرX به زندان انداختنX حبسX حبس شوهرX حق حبسX حضانتX مدارک لازمX xghrX توافقیX دادگاه خانوادهX مدت طلاق توافقیX سیر طلاق توافقیX پروسه طلاق توافقی، ,;dg \hdi d; nhn’sjvdT ,;hgj nv xghr j,htrd- nhno,hsj xghr j,htrdT xghr j,htrdT j,htr nv xghrT lnhv; xghr j,htrd، وکیل پایه یک دادگستری، وکالت در تهران، وکیل در تهران، وکیل تهران، وکیل مشهد، وکیل دادگستری، وکیل پایه یک، وکالت پایه یک دادگستری، وکالت تخصصی در طلاق، طلاق به شیوه توافقی مدت طلاق توافقی- چه مدت باید در دادگاه انتظار کشید برای صدور رای، صدور رای، اجرای رای، ابلاغ رای، مهریه و نفقه و نحوه گرفتن آن، حبس شوهر در طلاق توافقی، طلاق توافقی و حضانت، حضانت دختر، حضانت پسر، در طلاق توافقی حضانت به چه کسی می رسد، در طلاق چه مدارکی لازم است، مدارک لازم برای تشکیل پرونده طلاق، طلاق از شوهر معتاد، اعتیاد و طلاق، طلاق در کوتاه ترین زمان، برای طلاق سریع چکار کنیم، راه حل های طلاق، راه حل های طلاق توافقی، طلاق و توافق در آن، طلاق توافقی با استفاده از وکیل، وکیل در طلاق، تبحر در امر وکالت، حق حبس، تکلیف فرزندان، تکلیف خانه، تکلیف دختر، تکلیف پسر، حقوق زن-نحوه گرفتن طلاق توافقیX مدارک لازم برای طلاق توافقیX طلاق توافقیX طلاقX مهریهX مهریه و اجرای آنX چگونه مهریه خود را به اجرا به گذاریمX مهریه و نفقهX گرفتن نفقهX زن و شوهرX به زندان انداختنX حبسX حبس شوهرX حق حبسX حضانتX مدارک لازمX xghrX توافقیX دادگاه خانوادهX مدت طلاق توافقیX سیر طلاق توافقیX پروسه طلاق توافقی، ,;dg \hdi d; nhn’sjvdT ,;hgj nv xghr j,htrd- nhno,hsj xghr j,htrdT xghr j,htrdT j,htr nv xghrT lnhv; xghr j,htrd، وکیل پایه یک دادگستری، وکالت در تهران، وکیل در تهران، وکیل تهران، وکیل مشهد، وکیل دادگستری، وکیل پایه یک، وکالت پایه یک دادگستری، وکالت تخصصی در طلاق، طلاق به شیوه توافقی مدت طلاق توافقی- چه مدت باید در دادگاه انتظار کشید برای صدور رای، صدور رای، اجرای رای، ابلاغ رای، مهریه و نفقه و نحوه گرفتن آن، حبس شوهر در طلاق توافقی، طلاق توافقی و حضانت، حضانت دختر، حضانت پسر، در طلاق توافقی حضانت به چه کسی می رسد، در طلاق چه مدارکی لازم است، مدارک لازم برای تشکیل پرونده طلاق، طلاق از شوهر معتاد، اعتیاد و طلاق، طلاق در کوتاه ترین زمان، برای طلاق سریع چکار کنیم، راه حل های طلاق، راه حل های طلاق توافقی، طلاق و توافق در آن، طلاق توافقی با استفاده از وکیل، وکیل در طلاق، تبحر در امر وکالت، حق حبس، تکلیف فرزندان، تکلیف خانه، تکلیف دختر، تکلیف پسر، حقوق زن

نحوه گرفتن طلاق توافقیX مدارک لازم برای طلاق توافقیX طلاق توافقیX طلاقX مهریهX مهریه و اجرای آنX چگونه مهریه خود را به اجرا به گذاریمX مهریه و نفقهX گرفتن نفقهX زن و شوهرX به زندان انداختنX حبسX حبس شوهرX حق حبسX حضانتX مدارک لازمX xghrX توافقیX دادگاه خانوادهX مدت طلاق توافقیX سیر طلاق توافقیX پروسه طلاق توافقی، ,;dg \hdi d; nhn’sjvdT ,;hgj nv xghr j,htrd- nhno,hsj xghr j,htrdT xghr j,htrdT j,htr nv xghrT lnhv; xghr j,htrd، وکیل پایه یک دادگستری، وکالت در تهران، وکیل در تهران، وکیل تهران، وکیل مشهد، وکیل دادگستری، وکیل پایه یک، وکالت پایه یک دادگستری، وکالت تخصصی در طلاق، طلاق به شیوه توافقی مدت طلاق توافقی- چه مدت باید در دادگاه انتظار کشید برای صدور رای، صدور رای، اجرای رای، ابلاغ رای، مهریه و نفقه و نحوه گرفتن آن، حبس شوهر در طلاق توافقی، طلاق توافقی و حضانت، حضانت دختر، حضانت پسر، در طلاق توافقی حضانت به چه کسی می رسد، در طلاق چه مدارکی لازم است، مدارک لازم برای تشکیل پرونده طلاق، طلاق از شوهر معتاد، اعتیاد و طلاق، طلاق در کوتاه ترین زمان، برای طلاق سریع چکار کنیم، راه حل های طلاق، راه حل های طلاق توافقی، طلاق و توافق در آن، طلاق توافقی با استفاده از وکیل، وکیل در طلاق، تبحر در امر وکالت، حق حبس، تکلیف فرزندان، تکلیف خانه، تکلیف دختر، تکلیف پسر، حقوق زن-نحوه گرفتن طلاق توافقیX مدارک لازم برای طلاق توافقیX طلاق توافقیX طلاقX مهریهX مهریه و اجرای آنX چگونه مهریه خود را به اجرا به گذاریمX مهریه و نفقهX گرفتن نفقهX زن و شوهرX به زندان انداختنX حبسX حبس شوهرX حق حبسX حضانتX مدارک لازمX xghrX توافقیX دادگاه خانوادهX مدت طلاق توافقیX سیر طلاق توافقیX پروسه طلاق توافقی، ,;dg \hdi d; nhn’sjvdT ,;hgj nv xghr j,htrd- nhno,hsj xghr j,htrdT xghr j,htrdT j,htr nv xghrT lnhv; xghr j,htrd، وکیل پایه یک دادگستری، وکالت در تهران، وکیل در تهران، وکیل تهران، وکیل مشهد، وکیل دادگستری، وکیل پایه یک، وکالت پایه یک دادگستری، وکالت تخصصی در طلاق، طلاق به شیوه توافقی مدت طلاق توافقی- چه مدت باید در دادگاه انتظار کشید برای صدور رای، صدور رای، اجرای رای، ابلاغ رای، مهریه و نفقه و نحوه گرفتن آن، حبس شوهر در طلاق توافقی، طلاق توافقی و حضانت، حضانت دختر، حضانت پسر، در طلاق توافقی حضانت به چه کسی می رسد، در طلاق چه مدارکی لازم است، مدارک لازم برای تشکیل پرونده طلاق، طلاق از شوهر معتاد، اعتیاد و طلاق، طلاق در کوتاه ترین زمان، برای طلاق سریع چکار کنیم، راه حل های طلاق، راه حل های طلاق توافقی، طلاق و توافق در آن، طلاق توافقی با استفاده از وکیل، وکیل در طلاق، تبحر در امر وکالت، حق حبس، تکلیف فرزندان، تکلیف خانه، تکلیف دختر، تکلیف پسر، حقوق زن-X جبران خسارتدریافت خسارتمشاوره حقوقیمشاوره حقوقی رایگانوکیل پایه یکX ;dgX ;dg \hdi d;X ;dg \hdi d; nhn’sjvdX طلاق توافقیطلاقوکیل پایه ۱وکیل پایه ۱ دادگستریازدواجتقاضای طلاقسازشگواهی سازشعدم امکان سازشحق مسکنثبت گواهی طلاقطلاق از توافقچگونه طلاق بگیریمچگونه طلاق توافقی بگیریمرابطه نامشروعمهریهنفقهX livdiX ktriX h[vhd p;lX h[vhd hp;hl ;dvtdX h[vhd hp;hl lnkdX ilsvdhfdX shdj ilsvdhfdX نحوه طلاقمدارک لازم برای طلاقعسر حرجطلاق از روی عسر و حرجشکایت همسرشکایت از اقامتگاه زنتابعیتتبدیل تابعیتمهاجرت به خارج از کشورفحاشیتوهین-X جبران خسارتدریافت خسارتمشاوره حقوقیمشاوره حقوقی رایگانوکیل پایه یکX ;dgX ;dg \hdi d;X ;dg \hdi d; nhn’sjvdX طلاق توافقیطلاقوکیل پایه ۱وکیل پایه ۱ دادگستریازدواجتقاضای طلاقسازشگواهی سازشعدم امکان سازشحق مسکنثبت گواهی طلاقطلاق از توافقچگونه طلاق بگیریمچگونه طلاق توافقی بگیریمرابطه نامشروعمهریهنفقهX livdiX ktriX h[vhd p;lX h[vhd hp;hl ;dvtdX h[vhd hp;hl lnkdX ilsvdhfdX shdj ilsvdhfdX نحوه طلاقمدارک لازم برای طلاقعسر حرجطلاق از روی عسر و حرجشکایت همسرشکایت از اقامتگاه زنتابعیتتبدیل تابعیتمهاجرت به خارج از کشورفحاشیتوهین-X جبران خسارتدریافت خسارتمشاوره حقوقیمشاوره حقوقی رایگانوکیل پایه یکX ;dgX ;dg \hdi d;X ;dg \hdi d; nhn’sjvdX طلاق توافقیطلاقوکیل پایه ۱وکیل پایه ۱ دادگستریازدواجتقاضای طلاقسازشگواهی سازشعدم امکان سازشحق مسکنثبت گواهی طلاقطلاق از توافقچگونه طلاق بگیریمچگونه طلاق توافقی بگیریمرابطه نامشروعمهریهنفقهX livdiX ktriX h[vhd p;lX h[vhd hp;hl ;dvtdX h[vhd hp;hl lnkdX ilsvdhfdX shdj ilsvdhfdX نحوه طلاقمدارک لازم برای طلاقعسر حرجطلاق از روی عسر و حرجشکایت همسرشکایت از اقامتگاه زنتابعیتتبدیل تابعیتمهاجرت به خارج از کشورفحاشیتوهین-X ilsvdhfdX livdiX shdj ilsvdhfdX xghrX آثار طلاق در رابطه همسریازدواجبررسی عضویت در سایت های همسریابیترک منزلتوافقجق مسکنحقوق و فقهزن شوهر دارشکایت از همسرطلاقطلاق توافقیعضویت در سایت های همسریابیملکنفقهکلاهبرداری-X ilsvdhfdX livdiX shdj ilsvdhfdX xghrX آثار طلاق در رابطه همسریازدواجبررسی عضویت در سایت های همسریابیترک منزلتوافقجق مسکنحقوق و فقهزن شوهر دارشکایت از همسرطلاقطلاق توافقیعضویت در سایت های همسریابیملکنفقهکلاهبرداری

 

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

یک دیدگاه

 1. باسلام مستحضریدکه خودروهای مرتکب جرائم خاص بارای دادگاه جزواموال ستاداجرائی فرمان حضرت امام میشوندکهستادآنهارابفروش رسانده وبنام خریداران سندجدیدصادرمینمایدوبیمه نامه شخص ثالث این خودروهاازتاریخ سندجدیدوبدون تخفیف عدم خسارت وبدون جریمه دیرکردانجام میشودآیادراین موردبخشنامه ای وجوددارد؟لطفاراهنمائی بفرمائید متشکرم

  No votes yet.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *