پرتالیف ترین اعضای هیات علمی برجسته دانشگاه در پایگاه ISC

دانشگاه تربیت مدرس رتبه دوم تولید علم در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) را کسب کرد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت : سهم مقالات دانشگاه تربیت مدرس به زبان فارسی که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) ثبت و نمایه سازی می‌شود در حدود ۱۶۴۵۶ مقاله است که این دانشگاه را در رتبه دوم تولید علم کشور در ISC قرار داده است.
دکتر جعفر مهراد در خصوص تاثیرگذاری دانشگاه تربیت مدرس در عرصه‌های گوناگون گفت: دانشگاه تربیت مدرس یکی از دانشگاه‌های بزرگ، معتبر و نام آور ایران است. این دانشگاه محصول انقلاب اسلامی است و از بدو تاسیس با دوراندیشی و اعمال سیاست‌های موثر، راه‌های ترقی را با تأسیس گروه‌ها و دانشکده‌های گوناگون و انجام تحقیقات علمی با معیارهای بین‌المللی طی کرده است.
وی ادامه داد: دانشگاه تربیت مدرس در پرتو انجام تحقیقات علمی در تولید علم در قالب مقالات بین‌المللی از دانشگاه‌های اثرگذار جمهوری اسلامی ایران است. این دانشگاه بر اساس داده‌هایی که از پایگاه استنادی اسکوپوس استخراج شده است، هر سال بر میزان تولیدات علمی افزوده و رکورد تازه‌ای را رقم زده است.
سرپرست ISC در اعلام آمار مستندات مربوط به پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس گفت: دانشگاه تربیت مدرس در سال ۲۰۰۵ میلادی تنها ۴۹۶ مدرک در پایگاه استنادی اسکوپوس ثبت و نمایه سازی کرده است. میزان تولیدات علمی دانشگاه تربیت مدرس در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ به ترتیب ۶۶۵ مدرک، ۹۴۹ مدرک، ۱۱۵۱ مدرک، ۱۳۷۵ مدرک و ۱۵۶۶ مدرک است.
وی در بیان رشد علمی و کیفی مستندات دانشگاه افزود: رشد علمی این دانشگاه در سال‌های ۲۰۱۱ به بعد نیز همچنان ادامه داشته است، طوری که میزان انتشارات علمی این دانشگاه در سال ۲۰۱۱ میلادی تعداد ۱۸۷۸، در سال ۲۰۱۲ تعداد ۱۹۴۹ و در سال ۲۰۱۳ تعداد ۱۸۱۴ مقاله شده است. این دانشگاه در ۱۴ روز اول ماه ژانویه در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز ۹۹ مقاله تولید کرده است.
مهراد در ادامه تصریح کرد: در این دانشگاه گرچه همه اعضای هیأت علمی در تحقیقات علمی نقشی موثر دارند، اما تعدادی از اعضای هیأت علمی بیش از سایرین در تحقیقات علمی و انتشار مقالات پژوهشی موفق‌تر هستند.
بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام وی در باب پرتألیف ترین پژوهشگران این دانشگاه گفت: پرتألیف ترین عضو هیأت علمی این دانشگاه، عیسی یاوری استاد علم شیمی است که تا این تاریخ از این استاد برجسته ۳۴۹ مقاله علمی در اسکوپوس ثبت و نمایه سازی شده است. جایگاه دوم پرتألیف ترین مولفین به علی مرسلی استاد شیمی تعلق دارد که ۳۴۸ مقاله تولید کرده است. رتبه سوم پرتألیف ترین مولفین در اختیار یدالله یمینی استاد شیمی تجزیه با ۲۳۰ مقاله است.
رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری گفت: رتبه چهارم تا دهم به ترتیب به مسعود سلیمانی استاد هماتولوژی با ۱۸۹ مقاله، زهیر صراف(۱) استاد هماتولوژی با ۱۴۹ مقاله، محمودرضا حقی فام استاد برق قدرت با ۱۴۸ مقاله، حمیدرضا بیژن زاده استاد شیمی با ۱۴۲ مقاله، وحید احمدی استاد برق با ۱۳۰ مقاله، کسایی استاد شیمی با ۱۱۳ مقاله و میرفضل الله موسوی کوزه کنان استاد شیمی با ۱۱۲ مقاله تعلق دارد.
مهراد در ادامه با اشاره به آمارهای مستند گفت: انوشیروان کاظم نژاد استاد آمار زیستی با ۱۱۱ مقاله، سامان حسین خانی استاد بیوشیمی با ۱۰۶ مقاله، بیژن رنجبر استاد بیوفیزیک با ۱۰۲ مقاله و خدایار قلی‌وند استاد شیمی معدنی با ۱۰۰ مقاله و عباس شجاع الساداتی استاد مهندسی شیمی با ۹۹ مقاله به ترتیب رتبه های ۱۱ تا ۱۵ پر تألیف‌ترین اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس را به خود اختصاص داده اند.
وی در پایان گفت: دانشگاه تربیت مدرس زمینه‌های تحقیقاتی و مطالعاتی گوناگون دارد. این دانشگاه در رشته های مختلف موضوعی انتشارات فراوانی را تولید کرده است. میزان تولیدات این دانشگاه بر اساس داده های اسکوپوس در رشته های مهندسی ۳۱۰۱ مقاله، شیمی ۲۵۴۴ مقاله، پزشکی ۲۰۹۰ مقاله، بیوشیمی، ژنتیک و زیست شناسی مولکولی ۱۹۹۷ مقاله، علم مواد ۱۸۱۶ مقاله، علوم کشاورزی و زیست شناسی ۱۶۵۱ مقاله، فیزیک و نجوم ۱۳۵۴ مقاله، کامپیوتر ۱۲۵۶ مقاله، مهندسی شیمی ۱۲۱۳ مقاله و محیط زیست ۹۱۰ مقاله است.
۱-طبق اعلام دکتر مهراد ،دکتر حسن زارع مایوان استاد زیست شناسی گیاهی با ۱۴۹ مقاله در رتبه پنجم قرار گرفتند که بر اساس اصلاح صورت گرفته از سوی دفتر ریاست، نام دکتر زهیر صراف جایگزین شده است.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

نقد حقوقی فیلم عدالت برای همه

اگه وجدان نداشته باشی هیچی نداری ال پاچینو در نقش یک وکیل شرافتمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *