پاسخ دادستان بورس به سوال سهامداران در خصوص فروش زمین شرکت صنعتی آما

یکی از سهامداران در خصوص فروش زمین شرکت صنعتی آما ابهاماتی داشته اند که دادستان بورس به آنها پاسخ داده است:
پرسش:
با سلام و قدردانی از شما جهت اطلاع؛
 مدیرعامل شرکت صنعتی آما “با نماد فاما” در تاریخ ۹۳/۲/۲ طی نامه ای رسمی در کدال اعلام کرد که قصد فروش زمین اکباتان خود با متراژ ۱۸۴۸۶ مترمربع را دارد که در صورت تحقق این امر، تعدیل بسیار با اهمیت و قابل توجهی در سود شرکت رخ می داد.
با توجه به این نامه رسمی، بنده و تعداد زیادی از سهامداران خرد با ملاک قرار دادن این اطلاعیه کدال، اقدام به خرید و سرمایه گذاری در این سهم کردیم که با گذشت ماهها از این اطلاعیه، مدیرعامل و امور سهام این شرکت جوابگوی سوالات بحق سهامداران نیستند و بنظر می رسد نامه فوق الذکر کاملاً ساختگی بوده و قابلیت اجرایی نداشته و صرفاً جهت ایجاد جو کاذب و فروش سهام شرکت بوده است و این سهم عملاً ماهها بدون خرید و فروش و بازارگردانی سهامدار عمده سرمایه مان را بلوکه کرده است.
 آیا این اقدام مدیرعامل و هیات مدیره قابل پیگیری حقوقی و جزایی هست یا خیر؟ درصورت امکان راهکار حقوقی مناسبی را جهت پیگیری پیشنهاد فرمایید. با تشکر
پاسخ دادستان بورس:

در پاسخ به سوال  با عنوان فروش زمین شرکت صنعتی آما اعلام میدارد:

چناچه اقدامات مدیران عامل و هیئت مدیره شرکت در جهت ایجاد قیمتهای کاذب و یا اغوای اشخاص به ترغیب معاملات قلمداد گردد که با ارایه اطلاعات خلاف واقع این امر محتمل به نظر میرسد فلذا در اجرای بند ۳ از ماده ۴۶ قانون بازار و اوراق بهادار مصوب ۲/۹/۸۴ قابل طرح شکایت کیفری در دادسرای عمومی و انقلاب میباشد.

هادی مقصودی فر-وکیل پایه یک دادگستری

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب مجموعه نظریات تفسیری شورای نگهبان(مخصوص آزمون دکتری حقوق عمومی)

در این کتاب نظرات تفسیری شورای نگهبان به همراه سوالات دکتری ای که در سالهای بعد از سال 90 الی سال 1398 در آزمون دکتری آمده مورد اشاره قرار گرفته است. به دلیل اینکه هر ساله تا نزدیک به 5 سوال از نظریات تفسیری شورای نگهبان داده می شود؛ پیشنهاد می شود داوطلبان نظرات تفسیری را مطالعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *