وجود« جریان سیاسی» پشت قاچاق «مواد مخدر»

 حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی ‌اژه‌ای دادستان کل کشور با حضوردر حوزه علمیه آیت‌ا… آخوند همدان به پرسش‌های طلاب پاسخ گفت.
به‌گزارش فارس، محسنی اژه‌ای در پاسخ به این سؤال که آیا رئیس‌ جمهور، وزرا و معاونان آخرین آمار وضعیت دارایی‌هایشان را به قوه‌قضاییه ارائه کرده‌اند  و آیا صحت دارد که دارایی برخی از وزرا به بیش از هزار میلیارد می‌رسد، اظهار داشت: با اطلاعی که بنده از برخی مسئولان و مشمولان  دارم، هنوز آمار و اطلاعات را  ارائه نکرده و اگر تغییری کرده باشد آخرین خبر را نگرفته‌ام و هنوز مسئول مربوطه آخرین اطلاعات را به من نداده است.سخنگوی قوه‌قضاییه در خصوص وضعیت دارایی برخی وزرا نیز افزود: در این زمینه ارزیابی نکرده‌ام و فقط چنین چیزی را در سایت‌ها خوانده‌ام و اطلاع ندارم که چنین چیزی هست یا خیر.
  وجودجریان سیاسی پشت قضیه مواد مخدر
وی در ارتباط با نحوه برخورد قوه‌قضاییه با جرائم مشهود به خصوص موضوعات مرتبط با مواد مخدر اظهار داشت: قوه‌قضاییه در سال‌های اخیر، تمام توان خود را در زمینه امنیت و آرامش مردم  به‌کار گرفته است. پرونده‌های این جرائم  با قدرت برخورد و  افراد در کمترین زمان به مجازات اعمال خود می‌رسند. در خصوص مواد مخدر باید گفت افراد، به دنبال منافع مادی و تجاری نیستند، بلکه برخی دشمنان از این مسئله به عنوان فشار بر کشور ما استفاده می‌کنند بنابراین یک جریان سیاسی هم پشت این قضیه وجود دارد. محسنی اژه‌ای همچنین به گسترش استفاده از مواد مخدر صنعتی در بین نسل جوان اشاره و اظهار کرد: خانواده‌ها باید بدانند این حربه جدید دشمن است و نباید منتظر برخورد قضایی، نظامی‌و انتظامی‌باشند بلکه باید فرزندان خود را هدایت و راهنمایی کنند.دادستان کل کشور با اشاره به این که قوانینی وضع شده تا معتادین، از دیگر مجرمان جدا شوند، یادآور شد:  متاسفانه با وجود تلاش قوه‌قضاییه و قوانین مشخص در این زمینه، هنوز  این امکان مهیا نشده است، در سال‌های آخر دولت قبلی، مختصر گشایشی حاصل شد اما تابه حال با توجه به مشکلات اقتصادی، دولت نتوانسته کمکی در این زمینه داشته باشد.
  موسوی و کروبی می‌گویند، توبه نمی‌کنیم
دادستان کل کشور در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سران فتنه و همچنین تلاش برخی به منظور رفع حصر  توضیح داد: افرادی برای رفع حصر بی‌جهت تلاش می‌کنند که البته به نتیجه نمی‌رسند. سران فتنه کشور را به تلاطم انداخته، اموال مردم را تخریب و افرادی نیز در این راستا کشته شده و به اموال عمومی‌و دولتی نیز تعرض شد.محسنی‌اژه‌ای با بیان این که تا سران فتنه نسبت به این اقدامات مجرمانه خود اعتراف و توبه نکنند، اتفاقی نخواهد افتاد، اضافه کرد: در این فتنه خسارت‌های مالی، جانی و آبرو به حکومت وارد شد و اگر عنایت پروردگار و همبستگی مردم با حکومت و رهبر انقلاب نبود کشور دچار مشکلات جدی می‌شد و در این راستا تا زمانی که سران فتنه توبه نکنند و بر موضع خود اصرار داشته‌باشند هیچ اتفاقی در مورد آنها نخواهد افتاد و شرایط مثل سابق خواهد بود.دادستان کل کشور یادآور شد: می‌گویند ما توبه نمی‌کنیم، این افتخار ندارد، توبه یک نعمت پروردگار است و البته هرکسی هم توفیق توبه پیدا نمی‌کند.
  باید در توافق ژنو بهترین نتیجه حاصل شود
محسنی‌اژه‌ای در ارتباط با موضوع عملکرد دولت در توافقنامه ژنو، اظهار داشت: در این زمینه مقام معظم رهبری فرمودند انتقادها با شرح صدر باشد، البته دولت هم شرح صدر داشته باشد.
وی افزود: موضوع هسته‌ای مسئله  حساسی است و مردم بحق انتظار دارند که تیم هسته‌ای اجازه ندهد به هیچ وجه عزت، اقتدار و غرور ملی ما ، از بین برود. دادستان کل کشور با بیان این که بخشی از حرف‌های دشمن به خاطر ضعف‌ است، گفت:همه باید تلاش کنیم بهترین نتیجه حاصل شود، البته بعضی از سخنانی که نسبت به افراد منتقد گفته می‌شود،صحیح نیست و تعبیر به بی‌سوادی کار غلطی است.وی با بیان این که همه باید کمک کنیم و مواظب و هوشیار باشیم، تأکید کرد: دشمن تلاش می‌کند از هر روزنه‌ای وارد شود، تیم هسته‌ای هم بایدمراقب باشد تا خدای نکرده از این بابت دشمن بهره‌ای نبرد.
  برای مبارزه با فساد، باید بستر و زمینه آن از بین برود
سخنگوی قوه‌قضاییه در پاسخ به این سوال که چرا جرائم اقتصادی افزایش یافته است و دستگاه قضا چگونه با این جرائم برخورد می‌کند؟ گفت: فساد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی برای هر نظامی‌مخصوصا نظام ما که ارزشی و متکی به مردم است، واقعاً مضر است و  همه باید در مقابل هر نوع فسادی احساس وظیفه کنیم زیرا  اگر توسعه پیدا کند از درون تشکیلات و نظام را فاسد می‌کند، در این زمینه باید به فساد فرهنگی هم توجه کرد زیرا  این مسئله کمتر از فساد اقتصادی نیست.متاسفانه امروز بسیاری از افراد امیدوارند که فساد فرهنگی ایجاد کنند که این بسیار مضر است.دادستان کل کشور با تأکید بر این که اگر علت فساد بر طرف نشود و بستر و زمینه را از بین نبریم حتما تکرار خواهد شد، افزود: در پرونده ۳ هزار میلیاردی دولت هم به میدان آمد، ودر این زمینه ماه‌ها ارزیابی و آسیب‌شناسی صورت گرفت تا این اتفاق تکرار نشود البته تا زمانی که بستر و زمینه‌های فساد از بین نرود، اگر دستگاه قضایی هم برخورد کند، بازهم تکرار می‌شود.
  دشمنان در حضیض ذلت و ملت ایران در اوج عزت
همچنین حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در همدان گفت: ۳۵ سال است که دشمنان هرآنچه داشته‌اند روی میز گذاشته‌اند، نادان‌ها امروز می‌گویند همه گزینه‌ها روی میز است، مگر آنها گزینه‌ها را برداشته بودند که ادعا می‌کنند دوباره روی میز گذاشته‌اند؟ دادستان کل کشور گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی‌در حضیض ذلت و ملت ایران در اوج عزت و اقتدار هستند. وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی‌هرچه در توان داشتند در طول این مدت علیه مردم به کار گرفتند و از سال ۵۷ تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی را آغاز کردند، جنگ داخلی و توطئه به راه انداختند و از همه تجهیزات و سلاح‌های ممنوعه علیه این مرز و بوم استفاده کردند. محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: تبلیغات فراوانی را در صدها هزار شبکه رادیویی، ماهواره‌ای، سایت‌ها و وبلاگ‌ها علیه ایران راه‌اندازی کردند و تلاش داشتند این کشور را به انزوا بکشند که خوشبختانه هیچ موفقیتی به دست نیاوردند. وی خاطرنشان کرد: دشمنان امروز تهدید می‌کنند تمام گزینه‌ها روی میز است و برخی عوامل و مزدوران داخلی نیز آنها را در جهت مایوس کردن مردم همراهی می‌کنند.
  تلاش برای احقاق حقوق مردم
وی خطاب به مسئولان استانی در حوزه قضایی، استاندار و سایر کسانی که مسئولیت دارند، گفت: مردم را راهنمایی و کمک کنید و راه‌های میان‌بر را به مردم و آنهایی که نه قلم نوشتن، نه زبان گفتن و نه پای آمدن به محاکم قضایی دارند نشان دهید تا بتوانند احقاق حق داشته باشند. محسنی اژه‌ای تاکید کرد: دادستان باید داد مردم ضعیف را از افراد شرور بستاند چراکه خدمت به این مردم اجر معنوی زیادی دارد، قاضی، دادیار، بازپرس، دادگاه تجدید نظر و بدوی، هرآنچه در توان دارند برای امنیت و آرامش مردم به کار گیرند.
منبع: قانون
No votes yet.
Please wait...

About ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: 66965272 -021

Check Also

نقد حقوقی فیلم عدالت برای همه

اگه وجدان نداشته باشی هیچی نداری                         ال پاچینو در نقش یک وکیل شرافتمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *