نامه وکیل اولیای‌دم ستار بهشتی به دادستان تهران

 

uu.jpg

وکیل‌مدافع اولیای‌دم ستار بهشتی گفت که در اعتراض به صدور قرار منع تعقیب در مورد اتهام قتل عمدی متهم به قتل موکلش، به دادستان تهران نامه‌ نوشته است.

 

گیتی پورفاضل در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در پرونده قتل مرحوم ستار بهشتی،‌ بازپرس قتل را شبه‌عمد تشخیص داد و به نظرم این اشتباه بزرگی در پرونده بود.

 

وی افزود: من به این موضوع اعتراض کردم و پرونده به دادگاه رفت، ولی دادگاه نظر بازپرس مبنی بر شبه عمد بودن قتل ستار بهشتی را تایید کرد.

 

وکیل‌مدافع اولیای‌دم ستار بهشتی، اظهار کرد: با توجه به اینکه قتل شبه عمد در نهایت منجر به پرداخت دیه می‌شود و خانواده ستار بهشتی دنبال دیه نیستند‌، موافقت نکردند پرونده را پیگیری کنند.

 

وی گفت: به همین دلیل ما یک نامه مفصل به دادستان تهران نوشتیم و در آن گفتیم علیرغم همه مدارکی که در پرونده وجود داشته،‌ قتل ستار بهشتی شبه عمد تشخیص داده شده است و چون ما خواستار دیه نیستیم همه چیز را به آینده واگذار می‌کنیم.

 

این وکیل دادگستری در رابطه با پرونده سراج‌الدین میردامادی که پس از بازگشت به ایران در تابستان امسال تحت تعقیب قرار گرفته بود، گفت: روز ۱۸ دی ماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب جلسه محاکمه موکلم برگزار و طی آن اتهام تبلیغ علیه نظام به او تفهیم شد.

 

وی گفت: رییس این دادگاه در این جلسه از پرونده نقص گرفت و آن را برای رفع نقص به دادسرای اوین بازگرداند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

با شاخه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی و منابع آزمون برای سال ۹۸ و ۹۹ آشنا شوید

اطلاعات کاربردی درباره این شاخه: یکی از دو شاخه های پرطرفدار حقوق، شاخه جزا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *