میرکوهی: درخواست ما دستگیری عاملان اصلی حمله تروریستی به سفارت ایران است

 

80717619-4462799-1.jpg

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری با اشاره به حمله تروریستی به سفارت ایران در لبنان گفت که در سفر به لبنان، دستگیری هرچه سریعتر عاملان اصلی این حادثه را خواستار شدیم.

 

عبدالعلی میرکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: هیات قضایی با حضور نماینده‌ای از وزارت امور خارجه و یکی از قضات دادگستری و اینجانب به نمایندگی از وزارت دادگستری برای بررسی موضوع حمله تروریستی به سفارت ایران در لبنان به بیروت سفر کردیم و خواستار پیگیری هر چه سریعتر این پرونده و دستگیری عاملین آن شدیم.

 

وی افزود: از مسئولان قضایی در لبنان درخواست کردیم که هر لحظه اطلاعات مربوط به پرونده سفارت لبنان را در اختیار ما قرار دهند.

 

میرکوهی با بیان این که «ماجد الماجد» عامل اصلی این حمله تروریستی ظاهرا در اثر مرگ طبیعی فوت کرد، گفت: دو نفر دیگر که در این حمله انتحاری شرکت داشتند نیز فوت کردند.

 

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری افزود: در دو حمله صورت گرفته مقابل سفارت ایران در لبنان، ۲۷ نفر شهید و ۱۰۴ نفر مجروح شدند که دو نفر از این شهیدان و ۱۰ نفر از مجروحان از اتباع ایرانی و بقیه مجروحین و شهیدان از اتباع لبنانی، مردم عادی و محافظین سفارت و … بودند.

 

وی اظهار کرد: ۴ نفر از کسانی که در این حمله تروریستی دخیل بودند، دستگیر شده‌اند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

نقد حقوقی فیلم عدالت برای همه

اگه وجدان نداشته باشی هیچی نداری                         ال پاچینو در نقش یک وکیل شرافتمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *