مواد امتحانی و ضوابط کنکور ۹۳ تغییر نمی‌کند

ابراهیم خدایی، رییس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با مهر درباره وظایف سازمان سنجش و وزارت علوم برای اجرایی کردن قانون سنجش و پذیرش دانشجو، گفت: قانون سنجش و پذیرش دانشجو که به وزارتخانه های علوم و بهداشت ابلاغ شد، دو بحث اصلی در برگزاری آزمون سال ۹۳ دارد بحث نخست این است که تاثیر سوابق تحصیلی برای سال آینده ۲۵ درصد در نظر گرفته شده است.

 

بحث دوم مربوط به برگزاری آزمون سراسری سال آینده است که مواد امتحانی آن همانند کنکور سال جاری است و در آن هیچ تغییری وجود نخواهد داشت. وی ادامه داد: اعمال تأثیر سوابق تحصیلی از سال گذشته آغاز شده است و تقریبا می‌توان گفت ۵۵ تا ۶۰ درصد از پذیرش‌های بدون آزمون در حوزه سازمان سنجش و دانشگاه آزاد ۹۰ درصد پذیرش‌های خود را به اعمال تأثیر سوابق تحصیلی یا بدون آزمون اختصاص داده است.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری ۱۳۹۹)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *