منابع آزمون وکالت ۹۳ (منابع پیشنهادی رتبه های برتر وکالت چند سال اخیر ایران برای اولین بار در فضای مجازی)

گردآورنده: ابوالقاسم شم آبادی

نکته مهم

بازدید کننده گرامی سلام

یک نکته مهم را دقت داشته باشید و آن اینکه قبل از مطالعه دقت نمایید که برخی از دروس مانند کیفری و مجازات عوض شده است. در صورتی که در منابع پیشنهادی رتبه های برتر، کتاب های  قانون مجازات قبلی و یا  آیین دادرسی کیفری  مانند کتاب آقای خالقی (کتاب فعلی ایشان که به روز نشده است)یا آیین دادرسی کیفری ۷۸ ذکر شده است این موارد مناط اعتبار نیست. برای همین ما با مطالعه کلیه منابع پیشنهادی  رتبه های برتر آزمون وکالت لیستی دادیم که به روز بوده و ابتدا منابع خودمان را ذکر می کنیم بعد از آن منابع پیشنهادی سایر قبول شدگان در ذیل آورده می شود. مهمترین هدف از گرداوری منابع زیر رسیدن به یک تصمیم درست برای آزمون وکالت ۹۳ است. گرفتن یک تصمیم درست  ارزش ۲۰ دقیقه خواند تجربیات رتبه های برتر را دارد.

ایمیل ما در صورت داشتن هر سوالی:

ptsearch11@gmail.com

منابع پیشنهادی ما برای آزمون وکالت۱۳۹۳

با عرض ادب خدمت  شرکت کنندگان معزز و محترم آزمون وکالت ۱۳۹۳ قبل از مطالعه منابع آزمون وکالت خواهشمندم به موارد ذیل دقت فرمایید:

۱-برای اینکه  لیست منابع وکالت ۱۳۹۳ را در اختیار شما قرار می دادم بایستی با دقت این کار انجام می شد زیرا ارایه منابع موجب این می شود که شرکت کننده، منابع پیشنهادی دیگر را مطالعه نکند یا اینکه پایه کار خود را بر منابع پیشنهادی بگذارد. به همین خاطر برای گردآوری این منابع از چندین نفر از قبول شدگان آزمون وکالت درباره منابع پیشنهادی سوال کردم و همه روی منابع اصلی  که در ذیل آورده می شود، تاکید داشتند. بنابراین منابع اصلی زیر مورد اتفاق این دوستان است که  آن را تایید می کنند.

۲-با توجه به سابقه آشنایی و همکاری که با موسسات آموزشی در رابطه با وکالت داشته ام این منابع را تایید کرده و روی آن اجماع داشته اند. برای تایید این ادعا می توانید به سایت موسسات آموزشی این موسسات نیز مراجعه و منابع را مطالعه کنید.

۳-این منابع بدون هیچ طرفداری از موسسه خاصی ارایه شده است. تاکیدم این است که: مسلما طراحان آزمون وکالت، کتب کمکی را جلو خود نگذاشته تا از روی آن طراحی کنند بلکه سوالات عمدتا از کتب خودشان بوده معنای این امر این است که کتب کمکی از روی این کتب اصلی نت برداری و یا تالیف می شود !!! برای تصدیق می توانید کتاب کمکی را کنار یک کتاب رفرنس قرار دهید و مقایسه کنید.

۴-مورد چهارم  با چند نفر از قبول شدگان وکالت نیز مصاحبه نموده و این منابع مورد قبول آن ها بوده است. برای این کار تنها از رتبه برترها نپرسیده ام چرا که مطالعه این گروه از افراد معمولا گسترده تر بوده. بلکه از کمک سایر قبول شدگان نیز استفاده کرده ام.( نگاهم کلی و فراگیرتر بوده)

۵-بازدیدکنندگان محترم مستحضرند که سایت های حقوقی دوستان خودم نیز اقدام به ارایه این منابع در سایت های اینترنتی نموده اند و بنده نیز علاوه بر استفاده از منابع مورد اجماع آن ها در سایت، شخصا به مدیران چند سایت معتبر حقوقی تماس گرفته نظر آنان را نیز جویا شده ام.

۶-می توانید به منابع پیشنهادی سایت های معتبر حقوقی نیز رجوع کنید اما به نظر خودم بهتر است به سایت هایی که منابع کمکی را به عنوان منابع اصلی ارایه داده اند و به نوعی خیانت به بازدیدکنندگان و وقت هزاران نفر داشته اند رجوع نکنید و در صورت رجوع فقط منابع واقعا درست را استفاده کنید

۷-حتما تست های سال های قبل را تهیه و به دقت بخوانید.

۸- برخی پرسیده اند: آیا می توان به موسسات آموزشی برای وکالت مراجعه کرد؟ در پاسخ باید گفت مراجعه به مراکز آموزشی فقط در دو صورت مفید است:

 – در صورتی که مطالب را یاد گرفته اید و نیاز به رفع اشکال دارید.

-در صورتی که نیاز به یک مشوق دارید؛ برای اینکه در جریان و داخل مطالعه  قرار بگیرید یا  قرار داشته باشید.

مدنی

قانون مدنی

قانون مدنی در نظم حقوق کنونی

امول و مالکیت دکتر کاتوزیان

منابع فرعی:

قانون جدید حمایت خانواده مصوب ۹۱

قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه

قانون مسئولیت مدنی

قانون تملک آپارتمان ها

قانون روابط موجر و مستأجر مصوب ۱۳۵۶ و ۱۳۷۶

قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان اصلاحی ۸۹

قانون الحاق جنین به زوجین نابارور

قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست

آیین دادرسی مدنی

قانون  آیین دادرسی مدنی

کتاب آیین دادرسی پیشرفته عبدالله شمس(به نظرم بهتر از کتاب بنیادین است البته برخی سایت ها به کتاب بنیادین نیز نظر داشته اند ویژگی کتاب پیشرفته شمس در کامل بودن است)

منابع فرعی:

قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب۹۲

قانون شورای حل اختلاف

قانون اجرای احکام مدنی

قانون وصول برخی از درآمدهای دولت با اصلاحات به عمل آمده در سال۱۳۸۹

 جزا

جزای عمومی:

قانون جدید مجازات اسلامی

زمینه جزای عمومی اردبیلی(بیشتر دوستان به کتاب اردبیلی بیشتر تاکید داشتند هر چند کتاب زمینه حقوق جزای عمومی دکتر نور بها هم مهم است)

    جزای اختصاصی

جرایم علیه امنیت دکتر میر محمد صادقی

جرایم علیه اموال دکتر میر محمد صادقی

جرایم علیه اشخاص دکتر میر محمد صادقی

منابع فرعی:

قانون جرایم نیروهای مسلح

قانون مبارزه با مواد مخدر اصلاحی ۸۹

قانون تعزیرات حکومتی

قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس ، ارتشا و کلاهبرداری

آیین دادرسی کیفری

قانون آیین دادرسی کیفری  جدید

کتاب آیین دادرسی کیفری علی خالقی در صورتی که تغییر پیدا کند و متنش به روز شود

منابع فرعی:

قانون احیای دادسراها

قانون تشکیل دادگاه های سیار

قانون تشکیل دادگاه ویژه روحانیت

تجارت

لایحه تجارت به آزمون امسال نمی رسد و بنابراین لازم نیست مطالعه شود

قانون تجارت

پنج جلدی اسکینی به عنوان منبع اصلی

جزوات دکتر پاسبان( به دلیل طراح بودن احتمالی)

منابع فرعی:

قانون صدور چک

قانون راجع به دلالان مصوب ۱۷/۱۲/۱۳۱۷

قانون بورس و قسمتی از قانون بورس سال ۱۳۸۴

قانون اوراق مشارکت

قانون ثبت شرکتها

قانون بازار اوراق بهادار (بورس) ۱۳۸۴

قانون اداره تصفیه امور ورشکستی مصوب ۱۳۱۸

قانون تجارت الکترونیک ۱۳۸۲

اصول فقه

اصول فقه دکتر ابوالحسن محمدی

 

   آرای وحدت رویه

برای آشنایی با آرای وحدت رویه به روز و جدید تا زمستان امسال  کتاب مجموعه قوانین و آرای وحدت رویه جلد ۱ حقوقی و جلد ۱ جزایی مجموعه تنقیح قوانین چاپ روزنامه رسمی را حتما مطالعه نمایید.

—————–

منابع پیشنهادی مهدی احمد زاده رتبه ۱ کانون وکلای مرکز

در ابتدا لازم می دانم که چند نکته را ذکر کنم:

اولا: هیچ منبع یا کلاس یا آزمونی معجزه نخواهد کرد. بهترین منابع دنیا را هم در کتابخانه داشته باشید ، بدون تلاش و مطالعه مستمر مطمئنا نتیجه ای نخواهد داشت. این تجربه شخصی من است که سال ۹۱ قبول نشدم و بدون آنکه تغییر خاصی در منابعم بدهم سال ۹۲ به لطف خداوند قله کانون وکلا را فتح کردم. پس بهتر است به جای وسواس به خرج دادن در مورد منابع هر چه بهتر و بیشتر مطالعه کنید .

ثانیا:  اگر چند ماه آینده کتاب خاصی معرفی شد   به هیچ عنوان نزدیک آزمون ،منابع خود را تغییر ندهید .یکی از مشغله هایی که که ذکر کردم تالیف کتاب است پس اگر  حتی در همین وبلاگ و حتی  کتاب خودم را معرفی کردم منبع خود را نزدیک آزمون تغییر ندهید.  شما با منابعی خو گرفتید که تغییر آنها در نزدیکی آزمون چیزی شبیه خودکشی است. بازار شایعات معجزه کتابها در نزدیکی آزمون بسیار داغ خواهد شد . به عنوان مثال نزدیک آزمون سال قبل شایعاتی منتشر شد که کتابی چاپ شده است که مهمترین زیرنویس های کتاب نظم دکتر کاتوزیان را جمع آوری کرده و حتی نایاب شده است. در صورتی که عقیده من این است که مهمترین وجود ندارد، همه مهم هستند و هیچ کتابی نمی تواند جایگزین کتاب دکتر کاتوزیان شود. تنها منبعی که می توانید تغییر دهید تست است . که آن هم خیلی توصیه نمی کنم.

ثالثا:بسته به دانش پایه و سطح علمی برای قبولی در آزمون بین ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ ساعت مطالعه لازم است که دوستان می توانند با برنامه ریزی به این مهم دست یابند . پس اگر کسی ۴ ماه به آزمون شروع کند حداقل باید روزی ۱۰ ساعت مطالعه مفید داشته باشد تا نتیجه دلخواه را کسب کند.

رابعا: منابع هر کس با توجه به پایه علمی و وقت آزاد و برنامه ریزی او متفاوت است . منابعی که در زیر اعلام می شود کتبی است که من با معدل ۱۷ دوره کارشناسی در حین اشتغال تمام وقت مطالعه کردم و دوستان در صورت تمایل می توانند منابع تکمیلی ( مثل کتابهای دکتر شمس ، دکتر اسکینی و…)را با توجه به وقت خود مطالعه کنند.

خامسا:برای یادگیری بخوانید نه برای آزمون. قبولی در آزمون یکی از مراحل است، به اشتغال در آینده هم توجه کنید. مهم و مهمتر را کنار بگذارید و برای خود مساله بسازید و حل کنید . تمام مطالب مهم هستند . تا حد ممکن هیچ مبحثی را کنار نگذارید.

سادسا: منابعی که می نویسم کتبی است که  من سال گذشته استفاده کردم و هیچ تضمینی وجود ندارد که این کتب  بهترین منابع باشد. البته حتما به توضیح مختصری که بعد از منبع هر درس می دهم توجه کنید.

حقوق مدنی: قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان + تست دکتر شهبازی + جزوه مدنی دکتر شهبازی

در مورد حقوق مدنی من از ابتدا فقط کتاب نظم و تست را مطالعه می کردم و جزوه دکتر شهبازی را ۲ بار ظرف یک هفته و برای جمع بندی مطالب در ذهنم در نزدیکی آزمون مطالعه کردم . دوستان با توجه به پایه علمی و وقت  و برنامه ریزی خود می توانند کتب تفصیلی مثل عقود معین و قواعد عمومی قراردادها و …مطالعه کنند . مطمئنا مطالعه هیچ کتاب حقوقی ضرر نخواهد داشت و به علم شما برای کار در کسوت وکالت کمک خواهد کرد . ولی به وقت و برنامه ریزی خود توجه کنید.

آیین دادرسی مدنی: آیین دادرسی مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر حیاتی+ ساده ساز فرشید فرحناکیان

به دلیل علاقه شخصی به این درس، کتاب سنگین آیین دادرسی مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر حیاتی را مطالعه کردم که حتی نظرهای مشورتی ۸۰ سال گذشته  و نظرات اساتیدی چون دکتر مدنی و زراعت و … را نیز در بر می گیرد. ساده ساز فرحناکیان ۸۰% نیاز شما را برطرف خواهد کرد . پس اگر کتاب دکتر حیاتی را تهیه کردید بسیار مراقب باشید که مثل شمشیر دولبه است ، یعنی در عین حال که بسیار جامع و دوست داشتنی است . به دلیل همین جامعیت زیاد می تواند گمراه کننده و خسته کننده نیز باشد.شخصا تا به حال از دوستانی که قبول شدند نشنیدم که این کتاب را خوانده باشند و ۳ جلدی دکتر شمس بسیارمحبوبتر است . همانطور که عرض کردم اینها منابع شخصی من هستند و می تواند برای دیگران مضر باشد.

حقوق تجارت: حقوق تجارت در نظم حقوقی کنونی فرحناکیان+ ساده ساز فرشید فرحناکیان

در مورد این درس هم کتاب ساده ساز ۸۰% نیاز شما را برطرف خواهد کرد و سایر کتب کمک آموزشی مثل دوراندیشان و … را در صورت تمایل و داشتن وقت کافی میتوانید مطالعه کنید .

حقوق جزا: قانون یار مجازات اسلامی

سال ۹۲ به دلیل شرایط بسیار خاص خود یعنی تایید لایحه  قانون مجازات در اردیبهشت ۹۲ از نظر حقوق جزا بسیار بحث برانگیز شد و عملا منبع دیگری به جز منبع ذکر شده وجود نداشت . ولی اخیرا ۳ جلدی دکتر اردبیلی منتشر شده و تنها منبع تست هم ، تستهای وکالت و قضاوت ۹۲ خواهد بود. توصیه ام برای امسال مطالعه کتب اساتیدی چون میرمحمد صادقی یا اردبیلی در کنار کتب کمک آموزشی است . ضمن اینکه متن قانون بسیار بسیار مهم است.

آیین دادرسی کیفری: قانون یار آیین دادرسی کیفری+ کتاب دکتر خالقی

سال گذشته ۹۰% نیاز من در این درس را کتاب قانون یار برطرف کرد و عملا می توانم بگویم تنها منبع من بود که البته در حال حاضر و با توجه به تایید لایحه آیین دادرسی کیفری دیگر کارایی نخواهد داشت.(یادآوری- اکنون قانون جدید در اسفند ۹۲ تصویب شده است- پایگاه تخصصی حقوق و فقه)

اصول فقه: اصول فقه ابوالحسن محمدی+تست دکتر شهبازی

برخی دوستان در مورد اصول فقه دانشگاهی سوال داشتند که با توجه به اینکه بنده تا کنون این کتاب را مطالعه نکردم بنابراین هیچ نظری هم ندارم . شاید بسیار مفید باشد و حتما در اولین فرصت این کتاب را مطالعه خواهم کرد.

اینها منابعی بود که سال گذشته مطالعه کردم و البته در سالهای قبل ۴ جلدی دکتر ستوده تهرانی و ۳ جلدی دکتر شمس و کتب تحلیلی حقوق مدنی    و سایر دروس را مطالعه کرده بودم (البته در دوره کارشناسی و با هدف افزایش بار علمی و نه برای آزمون ) . پس همانطور که قبلا هم گفتم منابع هر کس با توجه به شرایط خاص خودش ممکن است متفاوت باشد و هیچ منبعی نیز معجزه نخواهد کرد . پس حتی المقدور اگر منابعی را قبلا تهیه کردید با همان ها شروع کنید و با توکل بر خدا و تلاش و تلاش و تلاش به نتیجه مطلوب برسید.

قوانین خاص آزمون وکالت به پیشنهاد مهدی احمد زاده رتبه ۱ کانون وکلای مرکز

تعداد قوانین خاص بسیار زیاد است و در سالهای گذشته مواردی بوده که از قوانینی سوال طرح شده که به ندرت داوطلبان به آن توجه کرده بودند.معمولا قوانین خاص کاربردی هر درس در کتابهای منبع آنها که در پست منابع اعلام کردم موجود است.

قانون مدنی: مهمترین قانون خاص این درس قانون روابط موجر و مستاجر ۵۶ و ۷۶ است که به نظر من از فصل اجاره قانون مدنی هم مهم تر و کاربردی تر است. همچنین قانون حمایت خانواده مصوب ۹۲ بسیار مهم است .از دیگر قوانین خاص این درس می توان به  قانون تشکیلات اوقاف و امور خیریه ، قانون مسئولیت مدنی، قانون حمایت از حقوق مولفان ،مصنفان و هنرمندان ، قانون بیمه شخص ثالث مصوب ۱۳۸۷ و قانون تملک آپارتمانها اشاره کرد. البته در این درس قوانین خاص بسیار است که قانون امور حسبی و .. هستند که در درجات بعدی اهمیت قرار دارند.

آئین دادرسی مدنی: مهمترین قوانین خاص این درس نیز قانون اجرای احکام مدنی ، قانون شورای حل اختلاف و آئین نامه آن و قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۹۲ است. از دیگر قوانین خاص این درس می توان به لایحه استقلال کانون وکلا و آیین نامه آن ، قانون نظارت بر رفتار قضات،اصلاحیه جدید هزینه های دادرسی که اصلاح ماده ۳ وصول برخی در آمدهای دولت است و ماده واحده منع توقیف اموال دولتی اشاره کرد.

حقوق تجارت: این درس از جهاتی شبیه درس حقوق مدنی است . متن قانونی نه چندان روان و تحلیلی بودن مطالب شباهت این درس را به حقوق مدنی زیاد می کند. مهمترین قوانین  خاص این درس قانون صدور چک و ماده واحده مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد چک و قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی است.از دیگر قوانین خاص این درس می توان به قانون ثبت شرکتها،قانون بورس اوراق بهادار،قانون تجارت الکترونیک و قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری و قانون بخش تعاونی اقتصاد ایران  است.

حقوق جزا: با توجه به نو بودن مباحث جزا و دست باز طراحان سوال برای بازی کردن با قوانین احتمال رجوع به قوانین خاص کمتر خواهد شد ولی با تمام این تفاسیر نمی توان اهمیت قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس،ارتشا و کلاهبرداری را نادیده گرفت. همچنین از قوانین خاص دیگر می توان ازقانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی، قانون جرایم نیروهای مسلح، اصلاح مبارزه با مواد مخدر ،انتقال مال غیر ، تبانی برای بردن مال غیر، مواد کیفری قانون ثبت،قانون پولشویی،جرایم رایانه ای  نام برد . البته ناگفته نماند که وسعت قوانین خاص این درس بسیار زیاد است و باید گزیده ای عمل کرد.

آئین دادرسی کیفری: تا مشخص شدن نتیجه قطعی تصویب این قانون همچنان مهمترین قانون خاص آن قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب موسوم به احیای دادسرا و اصلاح ماده ۱۸ آن  است. از دیگر قوانین خاص این درس  ،آئین نامه دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت ، قانون صلاحیت دادسرا و دادگاه نظامی است.البته در سال ۹۰ از قوانینی چون دادگاههای سیار و … نیز طرح سوال شده بود.

در پایان به اطلاع تمام دوستانی که لطف داشتند و درخواست پشتیبانی شخصی داشتند می رسانم که با توجه به مشغله کاری وعلمی و تمرکزم بر تدریس در حال حاضر وقت چندانی نمی یابم که تعهدی مبنی بر حمایت آنان تا آزمون را بپذیرم. زیرا عملا باید قسمتی از کار و تدریس را رها کنم تا چنین وظیفه خطیری را بپذیرم. ولی تا آنجا که در توانم باشد از طریق وبلاگ با دوستان در ارتباط خواهم بود هرچند کاملا واقفم که این ارتباط به هیچ عنوان جایگزین پشتیبان شخصی نخواهد شد.

—————————

منابع پیشنهادی آقای نیما جهانشیری رتیه ۱ کانون وکلای البرز

۱- مدنی: منابع اصلی الف) قانون مدنی ب) قواعد عمومی قراردادهای دکتر صفایی ج) قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیان (مهمترین و اصلی ترین منبع است و باید خیلی با دقت مطالعه شود). منابع تکمیلی: جزوه‌ی ارث دکتر شهبازی + جزوه‌ی اشخاص و محجورین دکتر صفایی + کتاب تست شهبازی

۲- آیین دادرسی مدنی: منابع اصلی الف) قانون آیین دادرسی (خیلی مهم است و باید تسلط کامل به آن داشت). ب) ساده‌ساز آقای فرشید فرحناکیان (اگر این کتاب را با دقت بخوانید بالای ۷٠ درصد میزنید). منابع تکمیلی: کتاب آیین دادرسی پیشرفته یا بنیادی آقای دکتر شمس

۳- تجارت: منابع اصلی الف) قانون تجارت و لایحه‌ی قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت (تمام مواد قانون را با دقت خوانده تا کاملا مسلط شوید) ب) قانون تجارت در نظم کنونی فرحناکیان. منابع تکمیلی:جزوه‌ی اسناد تجاری فرحناکیان + کتاب ورشکستگی اسکینی + ساده‌ساز تجارت فرحناکیان (این کتاب فوق‌العاده است)

۴- اصول استنباط: منا بع اصلی الف) کتاب اصول دکتر ابوالحسن محمدی ب) من از کتاب تست آقای لطفی و شهبازی و ساده‌ساز و آسان‌ساز اصول فقه و کتاب اصول فقه کاربردی آقای الهیان استفاده کردم و دفتری برای خودم درست کردم و هر صفحه از آن را به هر مبحث اختصاص دادم. مثلا برای مبحث عام یک صفحه درست کردم و از کتاب این اساتید مثالهایی را که از مواد قانون در مورد عام نوشته شده بود در آن صفحه نوشتم. این کار کمک خیلی زیادی به فهم مطالب اصول میکند یعنی بعد از خواندن مبحث عام از کتاب محمدی به دفترم رجوع میکردم و مثالهای آن را میخواندم. منابع تکمیلی: کتاب اصول فقه نموداری آقای حمید فرجی + جزوه‌ی آقای شهبازی (این جزوه عالی است)

۵- جزا: منابع اصلی الف) قانون مجازات ب) محشای قانون مجازات دکتر گلدوزیان ج) حقوق جزای عمومی دکتر اردبیلی. منابع تکمیلی: کتاب اول حقوق جزای عمومی تألیف آقای خاکی از انتشارات میثاق عدالت + کتاب تست شکری

۶- آیین دادرسی کیفری: منابع اصلی الف) قانون آدک (کاملا مسلط شوید) ب) کتاب آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی. منابع تکمیلی: کتاب اول آیین دادرسی کیفری مجتبی باری از انتشارات میثاق عدالت +کتاب تست آزمون‌یار آیین دادرسی کیفری دکتر صبری (این کتاب ۳ جلدی است)

۷- و در نهایت: قوانین خاص + آراء وحدت رویه

دوستان عزیز مطمئن باشید با توکل به خدا و پشتکار و مطالعه این منابع بدون نیاز به هیچ مؤسسه و کلاسی،
در هر آزمونی موفق خواهیدبود(انشاالله).یا حق

—————————————-

منابع پیشنهادی آزمون وکالت  به قلم حسین صوفی رتبه ۲  سال ۹۲ قزوین

حقوق مدنی
 ۱-قانون مدنی و قانون مسئولیت مدنی مصوب۱۳۳۹-قانون روابط موجر و مستاجر۱۳۵۶-قانون روابط موجر و مستاجر
 ۱۳۷۶
 
۲-قانون مدنی در نظم کنونی دکتر ناصر کاتوزیان
۳-اعمال حقوقی دکتر ناصر کاتوزیان (قسمت عقد - ایقاع لازم نیست)
۴-وقایع حقوقی دکتر ناصر کاتوزیان
۵-درس هایی از عقود معین جلد ۱و۲ دکتر ناصر کاتوزیان
۶-درسهایی از شفعه - وصیت - ارث دکتر ناصر کاتوزیان
حقوق تجارت
 ۱-قانون تجارت مصوب ۱۳۱۱ ، لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷ ، قانون صدور چک با آخرین اصلاحات، قانون تصفیه امور ورشکستگی، قانون بازار اوراق بها دار، قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب ۱۳۸۶
 ۲-جلدحقوق شرکتهای تجاری، دکتر ربیعا اسکینی
۲- حقوق تجارت، دکتر ربیعا اسکینی (کلیات حقوق تجارت)
۴- حقوق اسناد تجاری، دکتر کورش کاویانی
 ۵- حقوق تجارت، دکتر ربیعا اسکینی (ورشکستگی)
 
 (در مورد قانون تجارت جدید بعید است که به آزمون وکالت امسال برسد هرچند امکان اجرایی شدن آن هم دور از انتظار نیست)
۶- جزوه کلاسی دکتر مجید قربانی
آیین دادرسی مدنی
۱- قانون آئین دادرسی مدنی مصوب ۱۳۷۹ ، قانون و آئین نامه قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب ۱۳۷۳ با اصلاحات بعدی، قانون اجرای احکام مدنی، مبحث صلاحیت دادگاهها از قانون امور حسبی مصوب ۱۳۱۹ ، قانون تشکیل شورای حل اختلاف مصوب ۱۳۸۷ ، قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۸۵ ، قانون لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری
 ۲- سه جلد آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین دکتر عبدالله شمس 
حقوق جزا
 ۱-قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ ( بخش تغزیرات) ،ماده ۱۰۰ تا ۱۱۷ قانون ثبت، قانون مبارزه با مواد مخدر، ،قانون مبارزه با پولشویی،قانون جرایم رایانه ای،قانون قاچاق انسان
۲- زمینه حقوق جزای عمومی دکتررضا نوربها
۳- دو جلد حقوق جزای عمومی دکتر محمدعلی اردبیلی
*کمک آزمون حقوق جزای عمومی:مهدی صیادی(انتشارات آرائ سبز)
۴- سه جلد حقوق جزای اختصاصی دکترحسین میر محمد صادقی (جرائم علیه اشخاص، جرائم علیه اموال، جرائم علیه امنیت)
آیین دادرسی کیفری( قانون ایین دادرسی کیفری جدید مطاله گردد)
 

 ۱-قانون آئین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۸۷ با اصلاحات، قانون حفظ حقوق شهروندی، آئین نامه دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت،قانون مطبوعات، قانون اصلاح پاره ای از قوانین دادگستری
۲- آیین دادرسی کیفری دکتر علی خالقی
۳- کمک آزمون آئین دادرسی کیفری .تالیف: مهدی صیادی
اصول فقه
۱- اصول فقه کاربردی تالیف قافی و شریعت
 ۲-مبانی استنباط حقوق اسلامی دکتر ابوالحسن محمدی
 
مجموعه قوانین کاربردی در آزمونهای حقوقی تدوین: مجید صارمی

——————————-

منابع پیشنهادی مهزیار کاوه رتبه ۳ کانون وکلای اصفهان:

در تلاش هستم تا بهترین منابع را انتخاب کنم و با توجه به کلیه ی شرایط در خدمتتان قرار دهم
ولی برای دوستانی که از الان قصد شروع مطالعه دارن یکسری منابع معرفی میکنم :
مدنی: ابتدا کتاب های قواعد عمومی قراردادهای  دکتر صفایی و عقود معین ۱ و ۲ دکتر کاتوزیان را بخوانید(سعی کنید همواره کتاب نظم کنونی در کنارتان باشد تا نکاتی را که از کتاب های اصلی می خوانید در کنار ماده ی مربوطه در نظم کنونی وارد کنید) + جزوه دکتر شهبازی(موجود در همین سایت) + تست دکتر شهبازی +کمک حافظه دوراندیشان (منبع مرور : نکاتی را که می خواهید برای مرور یک ماه اخر داشته باشید در این کتاب بنویسید)
آیین دادرسی مدنی: کتاب های بنیادین دکتر شمس+ کتاب ادله اثبات ایشان+ تست ساده ساز فرحناکیان (یا کمالوند) +کمک حافظه علی فلاح(نکاتی را که می خواهید برای مرور یک ماه اخر داشته باشید در این کتاب بنویسید)
تجارت:کتاب تجارت ۱ اسکینی + تجارت ۳ کاویانی+تجارت ۴ اسکینی (جزوه تجارت ۳ دکتر فخاری برای دوستان ضعیفتر خوب است)+(دوستان می توانند به جای این کتب کتاب نظم کنونی فرحناکیان را بخوانند) + تست ساده ساز فرحناکیان(یا تست دکتر قربانی)+کمک حافظه دوراندیشان(نکاتی را که می خواهید برای مرور یک ماه اخر داشته باشید در این کتاب بنویسید)
اصول فقه:اصول فقه دانشگاهی + کتاب دکتر محمدی + تست های ۱۰ سال اخیر
جزا : فعلا متن قانون را مسلط شوید تا منابع را معرفی کنم
آیین دادرسی کیفری احتمالا عوض میشود بنابراین فعلا مطالعه نکنید(یادآوری- اکنون قانون جدید در اسفند ۹۲ تصویب شده است- پایگاه تخصصی حقوق و فقه)
(دوستان به نظرم اصول فقه را هم بگذارید ماه اخر بخوانید)
روش مطالعه هم در روز های اینده در اختیارتان قرار می دهم
موفق و سر بلند باشید

———————–
منابع پیشنهادی  عزیز الله حیدری نفر سوم آزمون ورودی سال ۹۱ و چهاردهم سال ۹۲ کانون وکلای کرمان

من صورتی ها رو خوندم

بنفش ها رو توصیه میکنم حتما بخونید

جزوات مدنی ، عقود معین و قواعد عمومی قراردادها رو به کسانی که نظم کنونی رو مشکل دارن توصیه میکنم

نام درسمنابع پیشنهادینویسندهانتشاراتتلفن انتشارات
حقوق مدنیقانون مدنی در نظم حقوقیکاتوزیانمیزان ۸۸۳۴۹۵۲۹-۳۱
تست مدنی شهبازیمیزان ودادافرین۸۱۰۵۴و۸۸۳۴۹۵۲۹-۳۱
کتاب عقود معین ۲ جلدی کاتوزیان گنج دانش۶۶۴۹۲۱۹۶و۳۳۱۱۰۵۷۵
قواعد عمومی قراردادها  صفاییمیزان ۸۸۳۴۹۵۲۹-۳۱
قوانین خاص ؟
جزوه۴۰۴ صفحه ای تایپی مدنیشهبازیقابل دانلود؟
آیین دادرسی مدنیقانون آیین دادرسی ۶۶۴۹۰۹۹۸
آیین دادرسی مدنی پیشرفته ۳ جلدیشمسدراک۸۸۵۱۹۰۹۱
تست آیین دادرسی  مدنی*کمالوندمیزان ودادافرین۸۱۰۵۴و۸۸۳۴۹۵۲۹-۳۱
ساده‌ساز آیین دادرسی  مدنیفرحناکیان میزان۸۸۳۴۹۵۲۹-۳۱
قوانین خاص قابل دانلوددر پست مربوطه درج شد؟
جزاقانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲( دو جلد حقوق جزای عمومی )اردبیلیمیزان 
محشای قانون مجازات اسلامی(منطبق با قانون ۱۳۹۲)

یا
سه جلد حقوق جزا اختصاصی
گلدوزیانمیرمحمدصادقیمجد۶۶۴۹۰۹۹۸
تست* فقط برای بخش تعزیرات*نورمحمد صبری
قوانین خاص  ؟
آیین دارسی کیفریقانون ا.د.ک جدید ** 
  فعلا منبعی وجود ندارد.
تستفعلا وجود ندارد
قوانین خاص ؟؟
تجارتحقوق تجارت ۵ جلدی***اسکینیسمت۴۴۲۴۶۲۵۰-۲و۶۶۴۰۸۱۲۰
ساده ساز حقوق تجارتفرحناکیان میزان۸۸۳۴۹۵۲۹-۳۱
اصولاصول استنباط اسلامی + اصول فقه دانشگاهی****

 

قوانین خاص درس حقوق مدنی

قوانین خاص درس آیین دادرسی مدنی

قوانین خاص درس تجارت

 

لایحه استقلال کانون وکلا و دیگر قوانین مرتبط وکالت رو هم از کتاب دکتر شمس مطالعه بفرمایید.

قوانین مالک و مستاجر و دیگر قوانین موجود در کتاب نظم کنونی اینجا اورده نشده اند * از کتاب نظم کنونی مطالعه بفرمایید

لایحه استقلال کانون وکلا و دیگر قوانین مرتبط وکالت رو هم از کتاب دکتر شمس مطالعه بفرمایید.

——————————————————

محمد صادق امانی رتبه ۱۰ کانون وکلای مرکز ۹۱

درس مدنی

نظم کنونی استاد کاتوزیان

اموال و مالکیت کاتوزیان

عقود معین دوره مقدماتی جلد اول و جلد دوم قسمتهای بیع،اجاره، شرکت،رهن،ضمان،

مدنی ۲ دکتر صفایی که مربوط به عقود و قرارداد ها هست…………..

قانون مدنی

قانون حج و اوقاف

و قوانین : تملک آپارتمانها

موجر مستاجر

مسئولیت مدنی

قانون بیمه اجباری شخص ثالث سال ۱۳۸۷

تست دکتر شهبازی

درس دادرسی مدنی:

سه جلد بنیادین شمس رو کامل و با دقت بخونید

قانون دادرسی مدنی

قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۹۲

قانون شورای حل اختلاف،

قانون اجرای احکام مدنی

قانون وصول برخی از درامدهای دولت سال ۸۹

تست فرحناکیان

آیین دادرسی کیفری

قانون دادرسی کیفری جدید

کتاب دادرسی کیفری دکتر خالقی

قانون تجدید نظر دادگاهها سال ۷۲ فقط قسمت دادگاههای نظامی ۱و۲

قانون دادگاههای کیفری ۱و۲ که الان می شن دادگاهها نظامی ۱و۲

قانون احیای دادسراها را هم چند بار بخونید

و قانون دادگاههای سیار

دادگاههای روحانیت

تست نور محمد صبری و کلانتریان

درس جزای عمومی و اختصاصی

قانون جزا

جزای عمومی نوربها

جزای اختصاصی میر محمد صادقی قسمتهای کلاهبرداری، خیانت در امانت، رشا و ارتشا، جعل، بقیه رو هم از محشای گلدوزیان بخونید

و قانون جرایم رایانه ای

ق جرایم سمعی بصری،

ق جرایم اخلاگران اقتصادی،

ق مجازات کسانی که برای بردن مال دیگری تبانی می کنند

ق مجازات کسانی که مال دیگری را به عنوان مال خود معرفی می کنند.

ق پولشویی

تست جزای عمومی و اختصاصی نور محمدصبری

درس تجارت

۲۰ تا ماده اول را از کتاب دمرچیلی

شرکت های سهامی را از اسکینی

شرکت های اشخاص را از دمرچیلی

چک و برات و سفته رو از کتاب اسکینی

ورشکستگی از کتاب دمرچیلی بخونید

قانون

قانون چک

قانون اداره تصفیه ورشکستگی

تست فرحناکیان

درس اصول فقه

جلد اول کتاب اصول فقه کاربردی قافی و شریعت رو بخونید کتابش بی نظیره

و کتاب ابوالحسن محمدی

تست دکتر شهبازی

آراء وحدت رویه ۲ جلدی انتشارات فردوسی از آقای قربانی رو هم حتما بخونید.

—————————

———————–

منابع پیشنهادی آقای احمد رضا تحریری رتبه ۲ کانون وکلای مرکز  

۱) حقوق مدنی

الف-” قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی” اثر گرانقدر استاد بزرگ حقوق ایران آقای دکتر ناصر کاتوزیان

ب- قواعد عمومی قراردادهای آقای دکتر صفایی

ج-جزوه مدنی دکتر شهبازی

د-قوانین خاص موجود در کتاب قانون مدنی در نظم

ه-آرای وحدت رویه جدید

_ روش پیشنهادی مطالعه برای داوطلبان با سطح متوسط رو به بالا:

مدنی در آزمون وکالت دارای ضریب ۳ می باشد که بسیار تاثیر گذار است و قطعا به همراه درس آدم بایستی بیشترین زمان مطالعه را به آن اختصاص دهید.

طبق برنامه مطالعه خود ( شخصی یا آزمون آزمایشی موسسات) با کتاب نظم حقوقی کنونی شروع کنید، ابتدا ماده قانونی را به “دقت” مطالعه نمایید.سپس یادداشت های ذیل هر ماده را با دقت یکبار بطور کامل مطالعه کنید و بار دوم یادداشت ها را مطالعه و یادداشت مهم را علامت گذاری کنید.

اگر ماده مربوطه و یا هر کدام از یادداشت های ذیل مواد را متوجه نشدید “حتما” به جزوه دکتر شهبازی و یا پاسخهای تشریحی انتهای کتاب تست دکتر شهبازی و یا کتب اصلی دکتر کاتوزیان از قبیل اعمال حقوقی، وقایع حقوقی، عقود معین و … مراجعه و نکته مربوط به آن ماده و یا یادداشت را در حاشیه ماده، تمیز و خوانا بنویسید.

تست: کتاب تست حقوق مدنی آقای دکتر شهبازی

حتما نکات استخراجی از این کتاب را در حاشیه کتاب در نظم حقوقی کنونی یادداشت کنید.

در صورت امکان علاوه بر این شیوه یکبار مبحث مربوط به برنامه خود را نیز از جزوه دکتر شهبازی مطالعه کنید.

آزمون تشریحی امسال سوالات مدنی صرفا از کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی طرح شده بود، برای آماده بودن در آزمون تشریحی نیز سعی کنید مطالب ذیل مواد را خیلی دقیق و بطور کاملا مفهومی یاد بگیرید.

_روش پیشنهادی مطالعه برای داوطلبان با سطح متوسط رو به پایین:

دوستانی که در اصول اولیه حقوقی و فهم مباحث مختلف اشکال دارند قبل از موارد فوق حتما بایستی یک دوره جزوه دکتر شهبازی، کتاب قواعد عمومی قراردادهای دکتر صفایی، کتاب اشخاص و اموال دکتر صفایی و مباحث مهم کتب درسهایی از عقود معین دکتر کاتوزیان را مطالعه کنند. و سپس به شیوه مذکور در بالا عمل کنند.

-برنامه خود را حتما بصورت مبحثی اجرا کنید نه ساعتی یا صفحه ای.

-هدفتان فهم مطلب باشد نه گذراندن ۲ ساعت مطالعه.

 

۲) آیین دادرسی مدنی

الف-متن قانون آیین دادرسی مدنی+قانون اجرای احکام+قانون دیوان عدالت اداری (چاپ جدید) ( کتابی بگیرید که فضای مناسب جهت حاشیه نویسی داشته باشد.)

ب-دوره ۳ جلدی بنیادین آقای دکتر شمس + کتاب ادله اثبات دعوای آقای دکتر شمس

ج-کتاب کمک حافظه ی آیین دادرسی مدنی آقای فلاح( برای دوستان ضعیفتر)

د-تست آیین دادرسی مدنی آقای کمالوند

_روش مطالعه:

طبق برنامه مطالعاتی خود مبحث مربوطه را از کتاب بنیادین به دقت مطالعه و نکات مربوط به هر ماده را در حاشیه آن ماده در کتاب قانون خود حتما بنویسید.این توصیه بسیار مفید است.

در حین مطالعه مباحث شبیه به هم مثل طرق فوق العاده شکایت از رای و یا مباحث تامین خواسته و دستور موقت را حتما با یکدیگر تطبیق داده و در قسمت مواد مربوط به هر کدام نکته تطبیقی آن را بنویسید.

پس از مطالعه مباحث مربوطه حتما تست بزنید و نکات استخراجی را در حاشیه مواد بنویسید.

۳) حقوق تجارت

الف- کتاب قانون تجارت در نظم حقوقی کنونی دکتر دمیر چیلی یا آقای فرحناکیان( هر کدام را که دارید)

ب-کتاب اسناد تجاری دکتر کاویانی

ج-کتب کلیات و ورشکستگی دکتر ربیعا اسکینی

د- بخشهای مربوط به قانون تجارت در قانونهای چهارم و پنجم توسعه

ه-قوانین خاص موجود در کتب در نظم حقوقی کنونی

تذکر: این منابع بر اساس قانون فعلی است و باید مطالعه گردد تا زمانیکه قانون جدید ابلاغ و اجرایی شود، بدیهی است در صورت اجرایی شدن قانون جدید با فاصله مناسب از آزمون منبع، کتب جدید بر مبنای قانون جدید خواهد بود.

_روش مطالعه:

مانند دروس قبلی.مطالعه قانون محور همراه با مراجعه به کتب مرجع و حاشیه نویسی.

 

تذکر:

_توصیه مربوط به حاشیه نویسی مواد را جدی بگیرید، این توصیه هنگام مرور دروس در ملکه کردن نکات در ذهنتان بسیار تاثیرگذار است.

_برنامه خود را بصورت مبحثی اجرا کنید و تا فهم کامل از هر مطلب از آن دست نکشید.

_در صورت عدم فهم هر مطلبی به کتب مرجع اساتید مراجعه کنید.

_مهمترین کتابی که برای آزمون وکالت باید همیشه در کنارتان باشد کتاب قانون مدنی در نظم حقوق کنونی است.

_متن قوانین اصلیترین منبع ازمون وکالت است پس ابتدا بر قوانین مسلط شوید.

_در صورت امکان در آزمون آزمایشی یکی از موسسات حقوقی مطرح شرکت کنید.

 

( بخش دوم_ دروس جزایی و اصول فقه)

۱) حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

قوانین جدید 

_ روش پیشنهادی مطالعه :

معمولا داوطلبان آزمونهای حقوقی در دروس حقوق خصوصی قوی تر هستند مگر افرادی که به سبب علاقه در دوران لیسانس مطالعه بهتری داشته اند، پیشنهاد می گردد حتما یک دوره کتب ۳ جلدی دکتر میر محمد صادقی مطالعه گردد و سپس با مطالعه ترکیبی متن قانون و کتب دکتر صادقی به همراه حاشیه نویسی پیش روید.

۲) اصول فقه

الف-کتاب مبانی استنباط حقوق اسلامی ( اصول فقه) دکتر ابوالحسن محمدی

ب- تست اصول فقه دکتر اسدالله لطفی

_روش مطالعه:

– این درس دارای ضریب ۱ است و نسبت به دروس دیگر اهمیت کمتری دارد اما بیشتر داوطلبان معمولا به سبب عدم مطالعه اصولی در این درس نمره کمی از این درس کسب می کنند و این فرصتی است برای بهترینها که هیچ درسی را رها نمی کنند.

بنده در این درس در آزمون تستی ۷۶ درصد و در آزمون تشریحی از ۲۰ نمره، ۲۰ گرفتم، راهکار ساده و عملی برای کسب نمره و درصد بالا در این درس به شرح زیر است:

منبع بسیار خوب این درس کتاب استاد محمدی است، اما شما باید کتب قوانین خود مخصوصا کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی را نیز همیشه در کنار این کتاب داشته باشید، به این صورت که مطالب کتب دکتر محمدی را با تاکید بیشتر بر قسمتهای حقوقی که مثالهای حقوقی بیشتر آمده مطالعه کنید.

تمام موادی که در مثالها چه بطور تشریحی آمده و چه فقط موادی که شماره آن به عنوان مثال ذکر شده در قوانین مربوطه که بیشتر مربوط به قانون مدنی است پیدا کنید و علاوه بر فهم آن، نکته مورد نظر را در کنار مواد بنویسید.

پس از مطالعه هر مبحث تست بزنید و مثالهای بیشتر را نیز به همان ترتیب قبل در کنار مواد قانونی در کتب قوانین خود یادداشت کنید، بدین ترتیب علاوه بر مطالعه اصول فقه در زمان اختصاصی آن در حین مطالعه دروس دیگر نیز مخصوصا درس مدنی مثالهای حقوقی اصول فقه را مرور می کنید.

در ضمن علاوه بر این روش، همیشه در حین مطالعه متن قوانین دقت کنید و مواد را با مباحث اصول فقه تطبیق دهید و بدین صورت اصول فقه خود را قوی کنید.

————————

محمد رحیمی   رتبه ۴ کانون وکلای فارس ۱۳۹۲

 

روش مطالعه من برای آزمون وکالت ۹۲

از اول شهریور ماه ۹۲به صورت جدی وبا تمام اراده و توان خود شروع به درس خواندن کردم ودراین مدت ۳ماهه تا تاریخ آزمون (اول آذرماه ۹۲)روش درس خواندنم به این شکل بود که تمام تمرکز خودرا بر روی سه درس حقوق مدنی،آیین دادرسی مدنی،حقوق تجارت گذاشتم.اصول فقه برایم مهم نبود در هفته پایانی نگاهی اجمالی به این درس داشتم.آیین دادرسی کیفری هم که همیشه به این درس تسلط داشتم وبرای این درس از پایه خوبی برخوردار بودم وقت زیادی را روی آن نگذاشتم .در این درس(آیین دادرسی کیفری)فقط قانون وآراء وحدت رویه را با دقت خوندم. واما برای سایر دروس…

 در درس حقوق مدنی،ابتدا جزوه دکتر شهبازی را چند دور با دقت خواندم.بعد کتاب قانون مدنی در نظم کنونی کاتوزیان را خوندم.هر وقت که نکته ای بود که دارای ابهام ویا آن را متوجه نمی شدم به کتب کاتوزیان از جمله عقود معین ۱و۲مراجعه می کردم.وبعد از مطالعه جزوه شهبازی ونظم کنونی ،کتاب تست شهبازی را می خوندم وشروع به تست زدن وتست خواندن می کردم .بعضی از نکات درسی است که فقط در تست می شود آن را یاد گرفت.مباحث مدنی را به صورت فصلی می خواندم مثلا تا زمانی که فصل ضمان قهری یا فصل ارث یا فصل تعهدات را تمام نمی کردم ،سراغ بحث دیگر یا درس دیگری نمی رفتم.

در درس آیین دادرسی مدنی،ابتدا قانون را و سپس سه جلد  پیشرفته دکتر شمس را با صبر وحوصله خواندم ،با اتمام سه جلد پیشرفته ،ساده ساز فرحناکیان را که کتاب کامل وبی نظیری است شروع به خوندن کردم ومباحث آن را فصل به فصل ومباحث مرتبط را مانند دستور موقت وتامین خواسته یا اعتراض شخص ثالث واعاده دادرسی را باهم می خوندم تا فصلی را از یک بحث درسی تمام نمی کردم سراغ مبحثی دیگر یا درس دیگری نمی رفتم .در مطالعه مباحث این کتاب(ساده ساز)هر وقت نکته ای بود که متوجه نمی شدم به کتاب شمس مراجعه می کردم.این درس چون ضریب ۳نیز داشت بیشتر تمرکزم را روی مسلط شدن به کتاب ساده ساز گذاشته بودم که خدا رو شکر تونستم درحدود ۸۵درصد بزنم.

در درس حقوق تجارت.من از ابتدا ساده ساز حقوق تجارت از فرحناکیان را خوندم .در درس تجارت قسمت اسناد تجاری چون از پایه حقوقی نسبتا خوبی برخوردار بودم سعی کردم بیشتر وقتم را روی دیگر مباحث از جمله مباحث شرکت ها و ورشکستگی بگذارم .درس تجارت درس فراری است طوری برنامه ریزی کردم که بعد از مطالعه دیگر دروس ،این درس رابخوانم .در ماه پایانی نیز در دوره کردن دروس ،این درس نیز در پایانی ترین لحظات دوره شد .اما برای مطالعه درس تجارت.من تمرکزم روی ساده ساز بود.هروقت نکته ای را متوجه نمی شدم .سعی می کردم از کتاب در نظم کنونی فرحاکیان ،آن را یاد بگیرم.دوره ۵جلدی اسکینی را نخواندم. اما در جاهایی که ساده ساز ساکت بود به آن کتب مراجعه می کردم.

در درس جزا.چون قانون مجازات اسلامی جدید(مصوب ۹۲)منبع طرح سوالات این درس بود .من کتاب قانون یار مجازات اسلامی چتر دانش را خواندم که خیلی هم کتاب خوبی نبود،کتاب دیگری تو بازار نبود ناچارا این کتاب راخواندم.درقسمت تعزیزات ،کتاب محشای قانون مجازات گلدوزیان را خواندم.برنامه من طوری بود که سه درس اول را جدی ومهم می دانستم تقریبا بیشتر وقت وتمرکزم روی آن سه درس بود ،نتوانستم درس جزا را بادقت بخوانم همین امر باعث شد که درس جزا را درآزمون خیلی ضعیف وبا درصد پایین بزنم(۱۴درصد)وهمچنین همین امر باعث شد که آیین دادرسی کیفری که از پایه، قوی بودم وفکرم این بود که درس آیین دادرسی کیفری را ۱۰۰بزنم که این طور نشد و۶تا سوال آن را از قانون مجازات جدید داده بودند که در درس آیین دارسی کیفری ۷۱زدم.

ودر پایان ذکر این نکته لازم است که آراء وحدت رویه را به طور کامل خواندم وهمچنین سوالات چند سال اخیر آزمون وکالت را با دقت خواندم وآن را تجزیه و تحلیل کردم.در این سه ماه که برای آزمون وکالت درس می خواندم، روزانه به طور میانگین از ۸الی ۱۱ساعت درس می خواندم .روش من این بود که از منابع گوناگون استفاده نکردم وسعی کردم به طور خلاصه منابع اصلی را بخوانم چراکه اگر کتب زیادی را دور بر خود جمع می کردم دچار سردر گمی می شدم. وهمچنین در هیچ کلاس آموزشی ویا آزمون آزمایشی شرکت نکردم .

امیداورم آنهایی که در این مسیر تلاش کرده وزحمت می کشند نتیجه تلاش خود راببینند.

(ان شاء الله)

——————————————

منابع پیشنهادی به قلم جمال الدین میرفردی رتبه ۲۹کانون کرمان

 

 نکاتی در خصوص مطالعه جهت توفیق در آزمون وکالت

۱٫توکل برخدا و خشوع در مقابل او

توکل تضمین الهی برای کسی است که همیشه‏ حامی و پشتیبان حق است. خداوند در قرآن کریم می فرماید:از پیمودن راه حق نترسید و به خدا توکل کنید، از نیروی باطل نترسید و به خدا توکل کنید.عزیزان باور کنید اسرار عجیبی در نماز و یاد خدا وجود دارد..آرامش :امتیاز کمی نیست ,اگر از میان هزاران سر نهفته تنها به این شاه راز معنوی نگاه بیاندازیم خواهیم دید که آرامش پایه و اساس نیل به اهداف و آمال و موفقیت های ماست..با یاد او و توکل بر او شروع کنید و از این امتیاز گرانبها بهرمند شوید.

۲٫انگیزه و پشتکار

من روانشناس نیستم ولی عزیزان باور کنین که انگیزه و پشتکار ویژگی نیست که من از آن دارا باشم و شما از ان بی بهره..انگیزه و پشتکار خصلتیست بالقوه که شما باید آن را بالفعل کنید,استعدادیست نهفته در وجود شما.انسان برای هر هدفی مسلما انگیزه ای دارد انگیزه ی پول انگیزه ی شهرت انگیزه ی خدمت و…پس این انگیزه در شما وجود دارد.پشتکار, سعی و کوشش شماست,استقامت و پایداری شماست در پیشبرد اهدافتان..کسی که انگیزه دارد بدنبال راهیست که این انگیزه را تقویت کند و این عامل مقوی همان پشتکار شماست که باید شکوفا شود..فقط با یک تلنگر به خودتان

۳٫برنامه ریزی صحیح

 عزیزان شک نکنید که ارایه یک برنامه ریزی هرچند پر ریخت و پاش توسط خودتان از برنامه ریزی من و برخی موسسات (نه همه موسسات) و هرکس دیگری موثر تر خواهد بود(من پارسال به یکی از موسسات رفتم و به مشاور گفتم یه برنامه برا وکالت میخوام.شروع کرد به سفسطه و مغالطه و تعریف از موسسه. بعد گفتم اقای مشاوربرنامه ی شمارو قبول دارم ولی این درست نیست که به همه یک جور برنامه ریزی پیشنهاد بدین .این برنامه ی منه ارزیابیتون چیه گفت همین خوبه!هفته ی دیگه باز یه سر بزن(کیستو شل کن))دوستان با این حال از میان این مشاوران و موسسات کم کسانی نیستند که واقعا و دلسوزانه مشاوره بدهند و..برنامه ریزی یعنی برنامه ای که مشتمل بر شرایط و وضعیت شما در ساعات شبانه روزیست..هنر خودتان را در مدیریت و برنامه ریزی روی کاغذ پیاده کنید و از آن لذت ببرید.چند نکته که همه ی ما باید در برنامه ریزی به آن توجه کنیم: ۱٫قبل از برنامه ریزی باید تلاش کنید که توانتان را برای آمادگی اجرای برنامه بالا ببرید۲٫برنامه شما متناسب با توان متعارف شما باشد به گونه ای که خستگی بی مورد ایجاد نشود۳٫بعد یا قبل از برنامه ریزی به حرفهای بی اساس دوستان و آشنایان بی تجربه که باعث یاس در شما میشود توجه نکنین(نمونه:برنامت خوووبه ولی پابندت میکنه و خسته میشی بعدم بی میل میشی به مطالعه, ولی خوب با این حال خودت میدونی!!)این حرف ممکن است به ظاهر دلسوزانه باشد ولی شک نکنید مخرب و زیانبار است پس اهمیت ندهید۴٫قبل از برنامه ریزی منابعو به طور کامل گرد آوری کنید و مدام تغییر ندهید و اگر حس میکنید قرار است در آتی کتاب یا جزوه یا منبعی اضافه بشودجای آن را در برنامه ی خود محفوظ بگذارید

۵٫سعی کنید برنامه شما برای هر درسی روزانه یا هفتگی باشد نه ساعتی..(یک روز کامل مدنی یا یک هفته کامل مدنی)

۴٫منابع مطالعاتی وکالت

.مدنی(ضریب ۳) : قواعد عمومی قراردادها (عقد و ایقاع) و مدنی در نظم کنونی دکتر کاتوزیان به همراه جزوه دکتر شهبازی و تست دکتر شهبازی,(فایل صوتی مدنی ۳دکتر ابراهیم دلشاد موجود در وبلاگ)

 

آیین دادرسی مدنی و اجرای احکام مدنی(ضریب ۳) :جلد ۱ بنیادین  جلد ۲ پیشرفته جلد ۳بنیادین شمس به همراه متن قانون  و قانون اجرای احکام(جزوه بنده به عنوان منبع تکمیلی و فایل صوتی موجود در وبلاگ)

 

.تجارت(ضریب ۲) :قانون تجارت در نظم کنونی دمرچیلی(احتمال تغییر فانون تجارت برای سال ۹۳ خیلی کم است)فایل صوتی اسناد تجاری و ورشکستگی دکتر ابراهیم  دلشاد تست مجد

 

.آیین دادرسی کیفری(ضریب ۲):آیین دادرسی کیفری جدید(صرف قانون کفایت میکند ولی برای مطالعه ی این منبع عجله نکنید) تست کمالوند

.جزای عمومی و اختصاصی(ضریب ۲) :قانون مجازات اسلامی مصوب۱۳۹۲ .

۱حقوق جزای عمومی از اردبیلی۲-حقوق جزای اختصاصی از دکترمیرمحمد صادقی

بخش تعزیرات از روی نطم کنونی رضا شکری و مبحث جعل از روی محشای گلدوزیان در صورت امکان


اصول فقه(ضریب ۱) : (دوستان من این منبع رو در آزمون ۹۲ مطالعه نکردم و وقتم رو صرف مدنی و دادرسی مدنی کردم)اصول فقه دانشگاهی و فایل صوتی دکتر شهبازی

۵٫ابزار مناسب

استفاده از فایلهای صوتی اساتید حقوقی (به افراد مبتدی اکیدا توصیه میشود) و استفاده از صداگیر موجود در فروشگاههای عرضه ی کالا پزشکی,اینترنت  و رایانه در حد امکان,میز مطالعه در حد امکان

۶٫موانع

عدم استفاده از ساعت یا گوشی در حین مطالعه وهر آنچه تمرکز را به هم میزند(موکدا)

۷٫فضای مناسب:

دوستان اینکه هرکس به یک محیطی عادت دارد پندار نادرستی است .وقتی هدف مشخص و مهم و پشتکار جدی باشد اینجا و آنجا معنا ندارد و گفتن آن تا حدودی بهانه گیری است..یه اتاق ساکت با یه دکور ساده و بی رنگ و لعاب کافیست..کتابخانه محیطیست نسبتا مناسب ولی ارتباط بی رویه با دوستان (این روزا کسی بحث حقوقی نمیکنه تو کتابخونه )باعث میشود وقت زیادی تلف شود..با این حال برای کسانیکه منزل آنها آمد و رفت زیادی دارد یا مداوم شلوغ است توصیه میشود..

۷٫صحیح خوانی و رمز گذاری نکاتی که به سختی در حافظه باقی می ماند:

مثلا موهامنمادام عاقله (موضعه هاشمه منقله و..) قاقط (قصاص اعدام قطع عضو) ثحبت (ثلث حبس تولیت)

درصدهای اینجانب در کانون ۴۴۰۰نفری کرمان

مدنی: ۶۳٫۳۳

دادرسی مدنی:۷۶٫۶۶

تجارت۷۰٫۰۰

اصول استنباط ۵٫۰۰

حقوق جزا۶۴٫۹۱

آیین دادرسی کیفری۵۰٫۰۰

تراز:۹۱۱۳                                        

   ——————  

انشا… بتوانید از جمیع منابع پیشنهادی تصمیم درستی بگیرید

موفق باشید 

ابوالقاسم شم آبادی

——————————-  

منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت – منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت-  منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت-  منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت-  منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  -منابع آزمون وکالتX آزمون وکالت+جدیدترین منابعX جدیدترین منابعX منابع وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالتX منابع کارآموزی وکالتX منابع آزمونX منابع آزمون وکالت ۹۲ و ۹۳X بهترین منابع آزمون وکالت۹۲X جدیدترین منابع وکالت ۱۳۹۲X بهترین و جدیدترین منابع آزمون وکالتX منابع پیشنهادی آزمون وکالتX منابع آزمون وکالت۹۲X منابع پیشنهادی وکالت ۹۲-۹۳X بهترین منابع برا
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ی آزمون وکالتX دقیق تری
X منابع آزمون وکالت دادگستریX منابع آزمون کارآموزی وکالتX منابع وکالتX منبع جدید برای وکالتX وکالت و منابع جدیدX وکالتX منابعX ۱۳۹۳X وکالت ۱۳۹۳X منابعی برای وکالتX دانلود رایگانX جزوات وکالتX دانلودX رایگانX جزوه وکالتX دانلود رایگان جزوه برای وکالتX منابعی برای آزمونX ۹۳X آزمون۱۳۹۳X آزمون وکالت ۱۳۹۳X منابع پیشنهادی برای وکالتX منابع جدید وکالتX برای وکالت چه منابعی را باید مطالعه کردX بهترین منابع وکالتX جدیدترین منابع وکالتX آزمون وکالت و منابع آنX آزمون وکالت ۹۳ و منابع ن منابع وکالتX چه کتاب هایی را باید برای وکالت خواندX منابع پیشنهادی وکالتX منابع برای آزمون وکالتX منابعی برای وکالت  –  ,;hgj- lkhfu Hcl,k ,;hgj 932- fijvdk lkhfu Hcl,k ,;hgj- Hcl,k ;hk,k ,;ghd lv;c- ;hkk,k ,;ghd-

               

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

داشتن کتاب در مصاحبه دکتری چند نمره یا امتیاز دارد؟

در نوشته ذیل اطلاعاتی در مورد داشتن کتاب برای مصاحبه دکتری داده شده و اضافه بر آن سوالاتی که ممکن است در روز مصاحبه ازکتاب شما بپرسند؛ توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *