منابع دکتری نفت و گاز آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۶

????
با سلام- مسلما یکی از جدیدترین شاخه‌های دکتری حقوق شاخه نفت و گاز است. البته حتما در اطلاع دارید که هیچکدام از واحدهای دانشگاهی پیام نور و آزاد و حتی غیرانتفاعی این شاخه را در مقطع دکتری ندارند. تنها دانشگاه های موجود در ایران که شاخه دکتری نفت و گاز دارند از انگشتان یک دست تجاوز نمی کند؛ به عبارتی شامل دانشگاه تهران و پردیس، دانشگاه نفت و شهید بهشتی می‌باشد.
تفاوت این شاخه با شاخه های دیگر حقوق در این است که? اولا تمامی گرایش های حقوق، مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز و اقتصاد نفت و گاز در این شاخه می توانند شرکت کنند. بنابراین دوستانی که گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی دارند حق شرکت در این شاخه را ندراد.
?ثانیا؛ هیچکدام از دانشگاه های آزاد و پیام نور شاخه دکتری نفت و گاز را ندارند. البته امید است که در سال های آتی حداقل واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گام‌های محکمی در استقرار این شاخه جذاب و فوق العاده بردارد.

نکته: جدیدا آبان ماه ۹۵  امتحان در رشته نفت و گاز برابر است با امکان انتخاب رشته دکتری نفت و گاز و دکتری سرمایه گذاری بین المللی
دروس نفت و گاز نیز مانند شاخه های دیگر دکتری تقسیم به دروس عمومی با ضریب ۱ و اختصاصی با ضریب می شود. اما برای شرکت در دکتری این شاخه چه منابعی بخوانیم؟
???بند اول: منابع عمومی که شامل زبان عمومی و استعداد تحصیلی است. که در کانال دکتری حقوق اعلام شده است و بایستی شما جوین شوید و منابع در چند مطلب بالاتر نگاه کنید.
???بند دوم: منابع اختصاصی که شامل حقوق مدنی(قسمت تعهدات)، حقوق قراردادهای نفت و گاز و حقوق تجارت بین الملل است.
تعهدات:

برای تعهدات بهترین منبع مطالعه کتاب مدنی ۳ و ۶ مرحوم دکتر مهدی شهیدی و همزمان مطالعه مواد قانون مدنی از ماده ۱۸۳ الی ۸۰۷ و قانون مسئولیت مدنی است که پیشنهاد می شود همین مواد را در قانون مدنی در نظم حقوق کنونی دکتر کاتوزیان دنبال کنید.
در صورتی که مبتدی هستید بهترین راهکار مطالعه جزوه حقوق مدنی ۱ تا ۸ محمد حسین شهبازی و مطالعه کتاب دکتر مهدی کاتوزیان از ماده ۱۸۳ الی ۸۰۷ است. به دلیل اینکه ممکن است طراح سوالات دکتر صفایی و محسن ایزانلو و احیانا دکتر رحیمی یا دکتر امیرحسین آبادی باشد لازم است کتب و مقالات ایشان نیز مطالعه شود. مانند کتاب تشکیل قراردادهای دکتر صفایی- مقاله تعهد به فعل ثالث ایزانلو و…

اگر وقت ندارید جزوه دکتری حقوق تعهدات را بخوانید که توسط انتشارات عدلیه منتشر شده و شامل:

درسنامه

نکات کتب رفرنس

مجموعه مقالات

خلاصه کتاب

محشای قانون

و تست است

در حدود ۱۰ روز هم می تونید با روزی ۴ ساعت بخونید. حالا اگر می خواهید نمونه بسته را دانلود کنید:

دانلود کنید

شماره انتشارات عدلیه برای سفارش ۶۶۹۶۵۲۷۲-۰۲۱ است

حقوق قراردادهای نفت و گاز:
به دلیل اهمیت این درس کتب و جزوات مرتبط اساتید زیر به دقت خواند شود:
۱- حقوق قراردادهای بین المللی نفت دکتر مسعود امانی
۲- جزوه حقوق انرژی دکتر بهمئی و جزوه حقوق انرژی دکتر ابراهیمی
علاوه بر آن لازم است مقالات مرتبط با موضوع دکتر شیروی، دکتر جنیدی و دکتر ایزانلو نیز مطالعه شود. همچنین بد نیست قوانین و مقررات نفتی نیز مطالعه شود.
حقوق تجارت بین الملل:
مهمترین کتاب در این زمینه کتاب حقوق تجارت بین المللی دکتر عبدالحسین شیروی است. همچنین کتاب اینکوترمز ۲۰۱۰ اتاق بازرگانی بین المللی مترجم مسعود طارم سری مفید است.
۱- اعتبارات اسنادی در حقوق تجارت بین الملل ترجمه سعید حسنی
۲- داوری تجاری بین المللی نوشته دکتر حمید رضا نیکبخت
۳- بیمه حمل و نقل بین المللی مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی
۴- کلیه مقالات مرتبط دکتر شیروی مطالعه شود
گردآورنده: ابوالقاسم شم آبادی آدرس کانال دکتری حقوق: https://telegram.me/PHDdoktori

چنانچه بسته دکتری نفت و گاز را می خواهید به انتشارات عدلیه تماس بگیرید:

۶۶۹۶۵۲۷۲- ۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶

آدرس انتشارات
آدرس انتشارات

 

X منابع دکتری نفت و گازX طراحان آزمون دکتریX دکتری سرمایه گذاری بین المللیX منبع زبان برای آزمون دکتریX بسته دکتری نفت و گازX آزمون دکتری ۹۶X آزمون دانشگاه آزادX آزمون دکتری سراسریX بسته حقوق نفت و گاز و منابع آنX بسته تعهداتX بسته دکتری تعهداتX بسته دکتری حقوق قراردادهای نفت و گازX بسته دکتری حقوق تجارت بین المللX طراحان سوال دکتری نفت و گازX منابع حقوق نفت و گاز مقطع دکتریX منظور از نیمه متمرکز شدن نفت و گازX نفت و گاز چه منابعی داردX برای قبولی در نفت وگاز

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *