لیست منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399 و 1400

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399 و 1400 و 1400(همراه با برنامه ریزی)

با سلام- بنده ابوالقاسم شم آبادی هستم؛ در حال تهیه این مطلب برای داوطلبان حقوق خصوصی. مدتی پیش در گروه کارشناسی ارشد حقوق داوطلبان حقوق خواستند که منابعی برای مطالعه معرفی شده و حتی به صورت کلی برنامه ریزی شود. بنابراین در ادامه شما هم با منابع آشنا می شوید و هم با برنامه ریزی:

منابع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی شامل دروس ذیل است:

متون حقوقی با ضریب 2

متون فقه با ضریب 2

حقوق مدنی با ضریب 3

حقوق تجارت با ضریب 2

آیین دادرسی مدنی با ضریب 1

🛑معرفی منابع و برنامه ریزی برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399 و 1400

ابتدا به نظر بنده قبل از شروع به مطالعه باید به سوالات آزمون سه چهار سال قبل نگاه کنید و ببینید چه موضوعاتی از سایر موضوعات مهمتر است؛ این کمک می کند تا بدانید کدام قسمت ها در آزمون مورد تاکید است.

بعد از این کار لازم است اینطوری برنامه خود را بچینید:

🛑 اول- متون حقوقی


امسال ضریب متون حقوقی را در همه شاخه های آزمون ارشد بیشتر کرده اند و حداقل ۲ و در برخی شاخه ها ضریبش ۳ شده است. این یعنی کسی که برنامه مطالعاتی برای این درس داشته باشد موفقیت خوبی بدست خواهد آورد.
ضمنا حتما داوطلبان ارشد می دانند که پاشنه آشیل هر داوطلبی متون حقوقی است؛ پس این یعنی انتخاب گزینه درست برای مطالعه.

شما باید در هر روز ۱ ساعت به مطالعه متون حقوقی اختصاص دهید.

البته اگر فرصتتان حداقل ۵ ساعت در روز است و الا اگر فرصتتان کمتر است باید نیم ساعت را اختصاص دهید.
ضمنا مهمترین کار این است که ابتدا لغتهای مهم را حفظ کنید چون در متون حقوقی اگر لغات را بلد باشید تا ۹۰ درصد به سوال آزمونی پاسخ صحیح خواهید داد.
اما لغات کدام شاخه را بخوانیم؟
در آزمون کارشناسی ارشد معمولا چندین متن می آید ممکن است یک متن حقوق خصوصی و در مورد قراردادها باشد و متن دوم در خصوص بحث جزایی و سومی درباره حقوق بشر

پس باید لغات مرتبط با همه شاخه ها را مطالعه کرد.
مورد بعدی خواندن لغات متون حقوقی است که در سوالات کارشناسی ارشد آمده است‌. اگر شما این کار را انجام دهید احتمالا متون حقوقی را بالای ۵۰ درصد خواهید زد.

شیوه خواندن متون حقوقی چگونه باشد؟
سعی کنید تحت الفظی حفظ کنید و برای هر کلمه رمزی قرار دهید.
خود بنده لغاتی که در زمان مطالعه برای آزمون ارشد خوانده ام سعی کردم برای لغات اصلی رمز بگذارم. به طور نمونه تلفط یک کلمه شبیه اسم یک شیء است سعی کنید هر وقت این کلمه را دیدید آن شیء به یادتان بیاید.

نکته آخر اینکه برخی ها می گویند در دور اول روزنامه وار مطالعه کنید و در دور دوم یا سوم تست بزنید. و یا ۲۰ روز آخر را تست بزنید‌‌. خود بنده هم این شیوه را قبلا تاکید داشتم اما این شیوه به نظرم صحیح نیآمد. بهتر است داوطلب از دور اول هر مبحثی را می خواند سوالاتش را کار کند و ایرادات احتمالی خود را رفع کند. و در نهایت اینکه تست زنی را به نزدیک آزمون موکول نکنید مخصوصا اینکه آزمون آخر فروردین است و تعطیلات عید عموما مانع مطالعه است و اضافه بر اینکه ممکن است بر اثر اتفاقی داوطلب نتواند برای تست زنی وقت بگذارد..
برای اینکه کتاب خوبی را مطالعه کنید و همانطور که گفته شد منبع کاملی نیست بهتر است کتاب ذیل را مطالعه کنید. این کتاب هم لغات دارد- هم درسنامه- هم تست های کارشناسی ارشد تا اخیر:

جهت خرید کتاب فوق دو راه حل دارید؛ به انتشارات تماس بگیرید: 02166921002-02166581748 یا به صورت آنلاین سفارش اینترنتی دهید؛ که برای سفارش آنلاین لطفا اینجا را کلیک کنید.

🛑دوم: متون فقه

ابتدا باید بدانید که سوالات کارشناسی ارشد از کدام بخشها می آید. بنابراین لازم است باز نگاهی به سوالات داشته باشید.
بخشهای مهم سوالات ۹۰ الی ۹۸ از این بخشها بوده است:
قضاوت
حدود
قصاص
متاجر
دین
رهن
ضمان
شرکت
اجاره
جعاله
کفالت
وصیت
ارث

غصب
برخی اوقات از جهاد و امر به معروف هم سوال مطرح می شود که جدیدا به فقه اضافه شده است.

در مطالعه متون فقه به برخی از کلمات باید دقت خاصی داشت. مثلا در سوالات می آید که منظور از مطلقا چیست. یا کلمه اصل اشاره به چه چیزی دارد. برخی موارد هم کلمات و اصطلاحات و تعریفات خاص می آید به طور نمونه تعریف خیار حیوان. تبعض صفقه. تعریف جعل

اما در مورد ساعات مطالعه:

مطالعه متون فقه منظم و مرتب باید هر روز باشد و رها کردن چند روز معمولا به داوطلب لطمه می زند.
در روز سعی کنید ۱ ساعت را اختصاص به مطالعه دهید.

اگر فرصتتان خیلی کم است نهایتا نیم ساعت اختصاص دهید.

آخر مطالعه هر بخش تستهای آن بخش را بزنید.

یک نکته مهم هم در مطالعه این است که داوطلب ابتدا باید ترجمه جمله را یاد بگیرد و حفظ کند بعد ترجمه تحت الفظی انجام دهد.
این موضوع باعث می شود مبنایی یاد بگیرید.

ما نیز کتاب کاملی کار کرده ایم که هم مباحث جهاد و امر به معروف را دارد و هم بقیه بخش ها به صورت کاربردی کار شده و تست های مرتبط آزمونی نیز آمده است:

جهت خرید کتاب فوق دو راه حل دارید؛ به انتشارات تماس بگیرید: 02166921002-02166581748 یا به صورت آنلاین سفارش اینترنتی دهید؛ که برای سفارش آنلاین لطفا اینجا را کلیک کنید.

🛑 سوم: حقوق مدنی

در مطالعه حقوق مدنی نیز باید ابتدا نگاهی به سوالات سنوات گذشته داشته باشید.

امسال یکی از داوطلبان فقط بخش های قواعد عمومی قراردادها را خوانده بود و عقود معین را.

این مباحث متعلق به این مدنی ها است:
مدنی ۳
مدنی ۴
مدنی ۶
مدنی ۷
بیشترین سوالات کارشناسی ارشد از این مباحث می آید.

بقیه بخشها رو به نظر بنده تستهاشو کار کنید.

ضمنا حتما می دانید که حقوق مدنی برخی سوالات مساله ای طرح شده است. بنابراین سعی کنید در مطالعه تست ها ابتدا مسئله ها را بخوانید.

نمونه تست ها را هم خواهم گذاشت. البته اگر شب های دیگر نیز همین گروه تشریف بیاورید. آدرس گروه مباحثه داوطلبان کارشناسی ارشد حقوق این است:

برای حقوق مدنی بنده خیلی بررسی کردم تا یک کتاب کامل پیدا کنم ابتدا برخی داوطلبان این منابع را خوانده بودند:
مدنی ۳ و ۶ شهیدی
جزوه شهبازی که در فوق فایلش گذاشته شد.
قانون مدنی در نظم کاتوزیان
شرح قانون مدنی بیات
تست مدنی قربانی

البته برخی ها هم کتب دیگری نیز مطالعه کرده بودند. بنده بعد از این فکر کردم اگر کتابی باشد که همه مطالب فوق را در یک کتاب آورده باشد بهتر و زودتر به داوطلب کمک می کند. بنابرابن کتاب حقوق مدنی را اساتید انتشاراتمون کار کردند که همه مطالب منابع فوق را دارد و اضافه بر آن منابع دیگری هم بررسی شده است:
مانند تست مدنی شهبازی
مدنی دو جلدی علی فلاح
دوره قواعد عمومی قراردادهای دکتر کاتوزیان
مدنی های دکتر صفایی و امامی
مدنی چهارطاقی
تست های جرعه نوش
قوانین مختلف و آرای وحدت رویه
مقاله های کاربردی اساتید
سوالات ارشد تا اخیر
خلاصه کتاب کاملی شد که کمک می کند سوالات مساله ای را هم جواب دهید. بنده خودم دیگر مدنی را از این کتاب مطالعه می کنم جهت یادگیری شخصی. نمونه اش را هم خواهم گذاشت:

جهت خرید کتاب فوق دو راه حل دارید؛ به انتشارات تماس بگیرید: 02166921002-02166581748 یا به صورت آنلاین سفارش اینترنتی دهید؛ که برای سفارش آنلاین لطفا اینجا را کلیک کنید.

اما در خصوص ساعات مطالعه:
بهتر است به غیر از دوساعتی که در فوق گفته شد برای فقه و متون حقوقی بگذارید بقیه وقتتان را به مطالعه دروس تخصصی اختصاص دهید تا مدنی را تمام کنید و بعدش مثلا سراغ تجارت بروید.

ضمنا در حین مطالعه مدنی قوانین هم کنارتان باشید و مرتب به قوانین مراجعه کنید. پس جهت مدنی چند قانون را نیز بخوانید:
روابط موجر و مستاجر
تملک آپارتمانها و آپارتمان نشینی
قانون مدنی

🛑دوم: حقوق تجارت

حقوق تجارت یکی دیگر از دروسی است که داوطلبان کمی برایشان مطالعه اش سخت است و این به خاطر خشکی بسیار زیاد مطالب حقوق تجارت است. سوالات حقوق تجارت در آزمون کارشناسی ارشد بیشتر از بخش های تجارت سه یا همان اسناد- حقوق تجارت دو یا همان شرکت ها- حقوق تجارت چهار یا همان ورشکستگی

برای حقوق تجارت دو نوع مطالعه شما را کمک می کند درصد بسیار خوبی در این آزمون کسب کنید. اول بخش قوانین است؛ مهمترین قانون، قانون تجارت است مخصوصا بخشهای فوق که به ترتیب اهمیتشان ذکر شد. قانون بعدی قانون اصلاحی چک است که در سال 97 یا پارسال این قانون اصلاح شد. قانون بعدی ثبت شرکتها است که کم و بیش از این قانون هم سوال آمده است. قانون بعدی نیز که فرعی است اما اگر داوطلب فرصت داشته باشد کمک خوبی خواهد کرد: قانون تصفیه و امور وشکستگی است. شما با مطالعه این قوانین تا حدود 50 الی 70 درصد تست ها را پاسخ خواهید داد. بنابراین مطالعه قوانین بسیار مهم است.

مورد بعدی مطالعه کتاب است که دو منبع خوب برای داوطلبان پیشنهاد می شود که بهتر است در صورت مطالعه منابع اصلی این کتابها مطالعه شود: ابتدا دوره 5 جلدی دکتر ربیعا اسکینی مطالعه گردد. البته حقوق تجارت 1 بیشترین اهمیت را دارد چون قوانین زیاد نپرداخته به این موضوع که تاجر چه کسی است؟ و بحث ها را این کتاب بسیار بهتر باز کرده است.

کتاب بعدی حقوق تجارت شرکتهای دکتر ربیعا اسکینی است که در مورد بحث شرکتها است. مورد بعدی نیز کتاب 3 حقوق اسناد تجاری است. کتابهای بعدی دکتر اسکینی نیز از مر قوانین قابل مطالعه است مانند کتاب حقوق ورشکستگی یا همان تجارت 4 که بنده پیشنهاد می کنم به جای مطالعه کتاب، قوانین مطالعه شود.

کتاب بعدی که برخی از داوطلبان مطالعه می کنند کتاب قانون تجارت در نظم حقوق کنونی دمرچیلی است. این کتاب چون محشاوار است و نظریات اساتید مانند نظریات دکتر ربیعا اسکینی را در بر دارد. اگر داوطلبی فرصت نداشت سعی کند این کتاب را بخواند به علاوه قوانین دیگر.

برخی از داوطلبان نیز دو منبع دیگر را مطالعه می کنند که بنده هم پیشنهاد می کنم اما مطمئنا فرعی است. اولی کتاب حقوق تجارت 2 ( حقوق شرکتهای تجاری) دکتر محمدرضا پاسبان است که کتاب مناسبی برای آزمون کارشناسی ارشد بوده اما دقت کنید که این منبع برای ارشدها فرعی است.

مورد بعدی کتاب ساده ساز حقوق تجارت دکتر فرشید فرحناکیان است که برخی از داوطلبان مطالعه می کنند. البته بنده که مطالعه می کردم کمی سنگین به نظر رسید و فکر می کنم بهتر است داوطلبان کارشناسی ارشد این منبع را برای مطالعه در آخرین قدم در نظر بگیرند.

کتابهای تستی حقوق تجارت که برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی امسال خوب باشد؛ کدام ها در بازار خوب است؟

خود بنده کتابهای تستی را که بنده مشاهده کرده ام و به نظرم خوب بوده؛ کتاب تست های چهارگزینه ای حقوق حقوق تجارت آقای دمرچیلی است که انتشارات چتردانش چاپ کرده است. البته جزوه درسی حقوق تجارت دکتر قربانی لاچوانی به صورت رایگان وجود دارد. سوالاتش هم ظاهرا هست البته در تلگرام بنده دیده بودم و در اینترنت سرچ کردم اما ظاهرا فروشی است.

کتاب تست خوب بعدی تست های حقوق تجارت دکتر محمود عرفانی است که توسط انتشارات میزان چاپ شده است. برای اینکه آزمون های شبیه ساز ارشد بدهید می توانید از مجموعه تست هایی است که انتشارات دادآفرین چاپ کرده است و آزمونهای آزمایشی نام دارد استفاده کنید.

چند ساعت این کتاب را مطالعه کنیم؟

باید یک بخش از ساعات مطالعه را که در فوق به قوانین اختصاص داده اید قوانین مربوط به حقوق تجارت را نیز کار کنید. یعنی جزوه برنامه ریزی تان جهت مطالعه قوانین باشد. اما در خصوص مطالعه کتابها بهتر است طبق شیوه ای که گفته شد وقتتان را به این کتاب نیز اختصاص دهید. به طور نمونه ابتدا حقوق مدنی را می خوانید و کنار می گذارید در دور اول- بنابراین بعد از حقوق مدنی نوبت حقوق تجارت می رسد. این کتاب را یک بار مطالعه کنید و بعد دور دوم می رسد که باید مدنی را باز بخوانید.

یک نکته هم هست و اینکه بهتر است قبل از مطالعه نگاهی به تست های آزمونی سال قبل داشته باشید. در ضمن مطالعه نیز بعد از خواندن هر مبحث مثلا حقوق تجارت 1 تست های آن را کار کنید.

همه منابع اصلی فوق ذکر گردید اما چون در حوزه دکتری حقوق و در بالاترین تخصص گروه ما فعال بود سعی کردیم یک کتاب بسیار خوب آموزشی چاپ کنیم که مطالعه این کتاب همه موارد فوق را دارد و نیازی به تهیه تست نیز نیست. ضمنا در کتاب هم از نظرات دکتر اسکینی استفاده شده است و هم از نظرات دکتر پاسبان و هم از بهترین جزوه حقوق شرکتها که برای دکتر پاشایی است. نمونه فایل کتاب حقوق تجارت انتشارات عدلیه در ذیل به نمایش گذاشته می شود:

جهت خرید کتاب فوق دو راه حل دارید؛ به انتشارات تماس بگیرید: 02166921002-02166581748 یا به صورت آنلاین سفارش اینترنتی دهید؛ که برای سفارش آنلاین لطفا اینجا را کلیک کنید.

🛑پنجم: آیین دادرسی مدنی

داوطلبان کارشناسی ارشد حقوق خصوصی بهتر است برای آیین دادرسی مدنی فقط قانون را بخوانند و به غیر از قوانین و سوالات آزمونی سالهای قبل کتابی را مطالعه نکنند چون سوالات آزمون از مر قوانین می آید و البته ضریب این درس هم نسبت به سایر دروس دیگر بسیار پایین است؛ یعنی ضریب این درس 1 است. پس مطالعه این سرفصل را خلاصه در قوانین نمایید. اما برای اینکه بتوانید آشنا با آزمون شوید باید تستهای سنوات قبل آزمون کارشناسی ارشد را کار کنید. بهترین کتابی که کار شده بنده در انتشارات چتر دانش با عنوان کتاب تست های چهارگزینه ای را دیده ام. کتاب خوب دیگری بنده ندیده ام. ضمنا برخی ها هم جزوه آیین دادرسی مدنی کمال وند را برای آزمون کار می کنند.

برخی ها هم که به هر دلیل متوجه قانون آیین دادرسی نمی شوند به عنوان منبع فرعی دوره آیین دادرسی مدنی بنیادین دکتر عبدالله شمس را بایستی مطالعه کنند. این دوره در سه جلد است و توسط انتشارات آداک منتشر شده است.

در مورد ساعات مطالعه برای این سرفصل نیز باید مطالعه اش را محدود به ساعتی کرد که شما برای قوانین گذاشته اید. البته می توانید در هفته یک روز و آن هم برای 1 ساعت تست هم کار کنید. یعنی ابتدا قانون را بخوانید اما تست هم در هفته یک بار کار کنید. به غیر از موارد فوق به نظر بنده نیاز به مطالعه منابع دیگر نیست.

آزمون سامفا

سرویس ها

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط وضوابط ، تاریخ و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 و بیست و پنجمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور

1398/09/16

 پیرو اطلاعیه مورخ 98/09/10 بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در تمامی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و پنجمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می‌رساند با توجه به نکات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت نمایند.

شرایط ثبت‌نام‌:

ثبت‌نام برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 از ساعت 16:00 (4 بعدازظهر) روز شنبه مورخ 98/09/16 آغاز و در روز دوشنبه مورخ 98/09/25 پایان می‌پذیرد. لازم به تاکید است که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

علاقه‌مندان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد)، در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام در این آزمون شوند. 

دفترچه راهنمای ثبت نام، همزمان با شروع ثبت نام، در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان در دسترس خواهد بود.

مراحلی که داوطلب باید برای ثبت نام اقدام کند:

1-مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای خرید کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1).  

2- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

3-آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

 4- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 450.000( چهارصد و پنجاه هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تبصره: با توجه به اینکه مقرر گردیده است که در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ 6000 (شش هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند.

 5- داوطلبانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از داوطلبان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر ، به مبلغ 450.000 ( چهارصدو پنجاه هزار) ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری نمایند.

تذکر: داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 138.000 (یکصدو سی و هشت هزار) ریال دیگر نیز برای اعلام علاقه‌مندی به دوره‌های مذکور، اقدام نمایند.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه ‌نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و محل آزمون:

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 28 و 99/01/29 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه مورخ 99/01/25 لغایت روز چهارشنبه مورخ 99/01/27 با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 36 تقاضانامه تعیین می‌گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند. 

منابع و ضرایب را نیز از بخش حقوق دفترچه کارشناسی ارشد نیز مشاهده نمایید:

تحلیل تغییر ضرایب دروس مجموعه حقوق ارشد 99 

پایان

پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1389-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1391-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1380-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1370- پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1390- پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1380پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1380-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1380-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1393-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1381-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1383-پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1380-دانلود جزوات کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399- جزوات حقوق خصوصی ارشد- آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399- آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1400- آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1401- تغییرات آزمون ارشد حقوق خصوصی- تغییرات در برگزاری آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی- دانلود جزوه حقوق تجارت دکتر اسکینی- دانلود کتاب حقوق تجارت یک تاجر کیست؟ دانلود حقوق تجارت یک دکتر اسکینی- دانلود خلاصه کتاب حقوق تجارت 1 دکتر ربیعا اسکینی- دانلود خلاصه کتاب حقوق تجارت دوی دکتر ربیعا اسکینی- دانلود خلاصه کتاب حقوق تجارت دوی دکتر ربیعا اسکینی- دانلود خلاصه کتاب حقوق تجارت سه دکتر ربیعا اسکینی- دانلود حقوق تجارت چهار ربیعا اسکینی- آزمون ارشد دانشگاه روزانه- آزمون ارشد دانشگاه سراسری- دانشگاه های موجود در حقوق خصوصی- دانشگاه های موجود در حقوق خصوصی تهران- کلید سوالات کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399- دانلود کلید سازمان سنجش- کلید سوالات سازمان سنجش- دانلود کلید سوالات ارشد سازمان سنجش- سازمان سنجش و آموزش کشور- دانلود کتاب متون فقه تحریر الروضه- دانلود فقه استدلالی با ترجمه- دانلود ترجمه کتاب فقه استدلالی امینی و آیتی- دانلود ترجمه کتاب تحریرالروضه- دانلود جزوه فقه استدلالی دکتر حمید مسجد سرایی- دانلود کتاب متون فقه پیشرفته مهدی صیادی- دانلود کتاب متون فقه ارشد- دانلود کتاب متون فقه مفید برای ارشد- کتاب مفید برای ارشد حقوق خصوصی- کتاب مناسب برای ارشد حقوق خصوصی 99- کتب اصلی آزمون ارشد حقوق خصوصی 1399- کتب اصلی ارشد حقوق خصوصی 1398- کتب اصلی ارشد حقوق خصوصی 1400- دانلود منابع و کتب اصلی حقوق خصوصی 1399- دانلود آزمونهای گذشته ارشد سازمان سنجش- دانلود آزمونهای سنوات گذشته حقوق مدنی ارشد- دانلود سوالات سنوات گذشته حقوق تجارت- کتاب حقوق تجارت دکتر پاشایی- کتاب حقوق تجارت ورشکستگی- کتاب حقوق تجارت شرکتها- کتاب حقوق تجارت اسناد- حقوق اسناد- حقوق تجارت 1- حقوق تجارت 2- حقوق تجارت 3- حقوق تجارت 4- حقوق تجارت 5- فراوانی سوالات حقوق تجارت- فراوانی سوالات متون فقه در آزمون ارشد- فراوانی سوالات متون حقوقی در ارشد- بهترین منابع ارشد حقوق خصوصی- بسته ارشد حقوق خصوصی بسته آزمونی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی- بسته آزمون ارشد خصوصی- بسته آزمونی کارشناسی ارشد حقوق- بسته انتشارات عدلیه- بسته آزمونی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی- کتاب حقوق مدنی انتشارات عدلیه- کتاب و بسته حقوق مدنی عدلیه- کتاب حقوق تجارت انتشارات عدلیه- بسته حقوق تجارت عدلیه- کتاب متون فقه عدلیه- کتاب متون فقه انتشارات عدلیه- کتاب متون حقوقی فیروزه امینیان- کتاب متون حقوقی- فیروه امینیان- دانلود کتاب متون فقه با ترجمه- دانلود کتاب متون فقه عدلیه- دانلود کتاب متون فقه کمک آزمون- دانلود رایگان کتاب متون فقه پیشرفته صیادی- دانلود کتاب متون فقه پیشرفته مهدی صیادی- دانلود جزوه متون فقه پیشرفته مهدی صیادی کمک آزمون- دانلود جزوات حقوق خصوصی انتشارات عدلیه- دانلود جزوات ارشد عدلیه- دانلود جزوات آموزشی آزمون کارشناسی ارشد- پاسخنامه تشریحی آزمون ارشد حقوق خصوصی- پاسخنامه تحلیلی سوالات ارشد حقوق خصوصی 99- پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1398- پاسخنامه تشریحی آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1380- دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1397-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1395-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1398-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1394-دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوقدانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1398- خصوصی سال 1399منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوص سال 1399- منابع و جزوات آزمون ارشد حقوق خصوصی- دانلود سوالات و کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی سال 1399- برنامه ریزی ارشد حقوق خصوصی- تحلیل سوالات ارشد حقوق خصوصی- تحلیل سوالات حقوق تجارت ارشد- تحلیل سوالات متون حقوقی ارشد- تحلیل سوالات متون فقه کارشناسی ارشد- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1393- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1394- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1392- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1391- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1390- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1397- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1392- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1391- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1393- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1401- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1400- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1405- تحلیل آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1404- جزوات ارشد حقوق خصوصی- مشاوره رایگان آزمون ارشد حقوق خصوصی- مشاوره رایگان درباره آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی- مشاوره رایگان آزمونی- مشاوره رایگان برنامه ریزی ارشد حقوق خصوصی- برنامه ریزی برای آزمون ارشد حقوق خصوصی 1401- برنامه ریزی برای آزمون ارشد حقوق خصوصی 1400- تحلیل تغییرات مرتبط با آزمون ارشد- تحلیل تغییرات مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1399- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1398- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1400- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1402- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1401- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1403- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1404- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1410- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1406- جدیدترین منابع ارشد حقوق خصوصی 1405- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1398 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1397 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1398 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1401 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1400 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1390 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1391 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1392 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1393 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1394 با پاسخنامه تشریحی- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1397 با پاسخنامه تشریحی- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1396 با پاسخنامه تشریحی- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1395 با پاسخنامه تشریحی- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1396 با پاسخنامه تشریحی- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1397 با پاسخنامه تشریحی- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1398 با پاسخنامه تشریحی- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی 1399 با پاسخنامه تشریحی- دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی 1393 – دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی 1394 – دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی 1395 – دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی 1396 – دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی 1397 – دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی 1398 – دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی 1399

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

شب کنکور دکتری حقوق خصوصی

کتاب خلاصه برای آزمون دکتری حقوق خصوصی سال 1399 و 1400

با سلام خدمت داوطلبان آزمون دکترا مخصوصا داوطلبان عزیز و ارجمند دکتری حقوق خصوصی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *