مقاله حقوق خصوصی

معرفی وبلاگ حقوقی:تاملات حقوقی (حمیدرضا صالحی)

به نام اول طبیب عالم

یکی از وبلاگ های  به روز وفعال در زمینه حقوق پزشکی ٰباعنوان تاملات حقوقی متعلق به جناب آقای دکتر حمیدرضا صالحی  می باشد ؛ هدف  ایشان از راه اندازی این وبلاگ ارائه خدمات تخصصی و به اشتراک گذاشتن تحقیقات و مقالات نوین در زمینه حقوق و اخلاق پزشکی به طور کلی است. تعدادی از مقالات ایشان که بعضا به طور مشترک با اساتید حقوقی نگاشته شده است ٰ به شرح زیر می باشد:

حقوق بیوتکنولوژی از منظر قوانین ایران

کرامت انسانی؛ فصل الخطاب اندیشه‌های دینی و تفکرات اخلاقی

ماهیت حقوقی قراردادهای درمان

مطالعه تطبیقی مسؤولیت مدنی پرستاران در حقوق ایران و فرانسه

شمایی از مسؤولیت مدنی پرستاران

ماهیت حقوقی قراردادهای رحم جایگزین و

لازم به ذکر است کتاب مسئولیت مدنی ناشی از فرآیند درمان که قسمتی از آن برگرفته از پایان نامه کارشناسی ارشد ایشان است؛این کتاب توسط انتشارات حقوقی و زیر نظر مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به طبع رسیده است.اکنون این کتاب مورد ویراستاری مجدد قرار گرفته وتوسط انتشارات میزان به چاپ دوم رسیده است.
در این کتاب ضمن بحث از انواع مسؤولیت صاحبان حرف پزشکی و وابسته و تاریخچه مختصری از آن‌، به بررسی بحث به نتیجه یا وسیله بوده تعهدات صاحبان حرف پزشکی در مواردی نظیر آزمایشات پزشکی، انتقال خون، اعضای مصنوعی، جراحی‌های زیبایی و غیره کاربرد و اعمال نظریات تقصیر و خطر در حیطه مسؤولیت پزشکی پرداخته شده است. همچنین از بحث از بین بردن فرصت شفا یا حیات بیمار و جبران خسارات ناشی از این امر بحث شده و در فصلی دیگر از فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی بیمه مسؤولیت مدنی صاحبان حرف پزشکی و وابسته بحث به میان آمده است.

با کلیک بر روی لینک به عناوین تمام مقالات دست خواهید یافت.Dr salehi

About ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: 66965272 -021

Check Also

ماهیت ابرا در حقوق ایران و انگلیس

محمد پریشانی فروشانی دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم   …

۸ comments

 1. واقعاً از تلمذ از محضر ایشان خرسندم. انصافاً سر کلاس ایشان انسان پی میرد که از حقوق هیچ نمیداند. محققی جوان و با آینده ای درخشان.

  • منم کاملا موافقم. ما هم از محضر دکتر حمید رضا صالحی در دانشگاه شهید مطهری تهران استفاده خیلی خوبی بردیم. بهترین ها را برای این استاد فرهیخته ارزومندم.

 2. سابقه پژوهش جناب دکتر صالحی واقعاً ستودنی است. در مجلاتی مقاله دارند که خیلی از اساتید بزرگ دانشگاه هایمهم نیز مقاله ندارند. مقاله دانشگاه آرمسترانگ آقای دکتر حمید رضا صالحی واقعاً تحسین برانگیز است. به عنوان یک متخصص زبان انگلیسی اقرار میکنم ادبیات انگلیسی این مقاله فوق العاده است.
  با آرزوی موفقیت روزافزون برای این نخبه جوان

 3. دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

  استاد فرهیخته جناب آقای دکتر حمید رضا صالحی
  از اینکه افتخار شاگردی شما نصیب اینجانب شد بسی خرسندم. امیدوارم روز به روز بر میزان موفقیت هایتان افزوده شود. کلاس سیمنار شما هرگز فراموش نخواهد شد.
  از اینکه مهربانانه و مشفقانه امثال من را یاری کردید بسیار ممنونم.
  در پناه حق موفق و پیروز باشید

  • سید صادق حسینی

   منم موافقم. اشراف آقای دکتر صالحی بر روش تحقیق و چگونگی مقاله نویسی و کتاب و پایان نامه نویسی خیلی عالیه. انضافاً از بسیاری از اساتید دوره دکتری ما از این لحاظ سرتر هستند. حیف که دیگه نمیشه از وجود ایشون استفاده کرد.

 4. جناب آقای حمیدرضا صالحی
  از مطالعه کتاب ارزشمند مسئولیت مدنی ناشی از فرآیند درمان شما بسیار بهره بردم. امیدوارم تالیفات ارزشمند شما روز افزون باشد.
  آرزومند بهترین ها برای شما هستم.
  پارسا حبیبی
  متخصص قلب و عروق

 5. سلام و درود بر همگان
  بنده نیز مطالعه کتب پربار و علمی آقای دکتر حمید رضا صالحی با عنوان «مسئولیت مدنی ناشی از فرآیند درمان» را به همه پزشکان و پیراپزشکان و قضات و وکلا و دانشجویان و سایر علاقه مندان در این زمینه توصیه میشود.
  بر خلاف برخی از کتابهایی که در زمینه حقوق پزشکی در بازار کتاب وجود دارند و عمدتاً بی مایه یا بسیار کم مایه هستند روش تحقیقی این کتاب در خور تامل و تحسین بر انگیز است.
  با آرزوی بهترین ها برای این حقوق دان جوان و توانا
  دکتر میلانی

 6. استاد چرا از دانشگاه شهید مطهری رفتید!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
  تازه یه استاد باحال و باسواد پیدا کرده بودیم ولی حیف . . .
  کلاسهاتون به یادماندنی بهستند
  خوش به حال دانشجویان جدیدتان
  در پناه حق
  دوستون داریم استاد آلمانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *