معاون قوه قضائیه: مبارزه با زمین‌خواری از دغدغه‌های قوه قضائیه است

 

30640620-1837994.jpg

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جلسه شورای اداری شهرستان دالاهو گفت: عزم مسئولان و کارکنان دستگاه قضایی در راستای ارائه خدمات بهینه به مردم، جدی است.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تویسرکانی که در سفر آیت‌الله آملی لاریجانی به استان کرمانشاه به نمایندگی از رئیس قوه قضائیه جهت بازدید از دادگستری وادارات زیر مجموعه قوه قضاییه به شهرستان دالاهو عزیمت کرده بود، با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان دالاهو از نزدیک در جریان اقدامات، فعالیت‌ها و مشکلات بخش‌های مختلف اجرایی و قضایی این شهرستان قرار گرفت و با اشاره به عزم مسئولان تمامی بخش‌های دستگاه قضایی در راستای ارائه خدمات بهینه به مردم گفت: مردم حق بزرگی به گردن مسئولان دارند و این حق جز با ارائه خدمات مناسب و ایجاد رضایتمندی در آنان ادا نخواهد شد.

 

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جغرافیایی، صنعتی، کشاورزی و دامپروری، تعامل تمامی مسئولان اجرایی، قضایی و امنیتی شهرستان را در شناخت و بهره‌گیری از این توانمندی‌ها لازم دانست و گفت: با برنامه‌ریزی و مدیریت مناسب به منظور بهره‌گیری و استفاده مناسب از امکانات می‌توان نسبت به رفع بسیاری از مشکلات و نارسایی‌های موجود اقدام کرد.

 

تویسرکانی همچنین با اشاره به توطئه‌های گوناگون دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، وحدت، همدلی و ایستادگی مردم را رمز اصلی عدم موفقیت دشمنان در اجرا کردن برنامه‌های خود دانست و گفت: مردم غیور، با صلابت و وفادار این منطقه در عرصه‌های مختلف مقابله با دشمنان این مرز و بوم بویژه در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس توانستند با ایستادگی و فداکاری، افتخار بزرگی در تاریخ میهن عزیز اسلامیمان برای خود ثبت کنند.

 

معاون قوه قضائیه در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، افزود: در حال حاضر اقتصاد مقاومتی بهترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان است و فرهنگ‌سازی در این زمینه لازمه تحقق آن است.

 

تویسرکانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در حوزه‌های مختلف خدمات‌رسانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اشاره کرد و گفت: این سازمان در راستای تکالیف قانونی خود و با حرکتی هدفمند و استراتژی دقیق، پای در مسیر تغییر گذاشته و هم‌اکنون با تلاش و برنامه‌ریزی مناسب بخش زیادی از اهداف ترسیمی، محقق شده است.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جایگزینی شیوه‌های نو و بهره‌گیری از فن‌آوری‌های جدید در مسیر ارائه خدمات تخصصی و متنوع ثبتی به جامعه را اقدامی اساسی و زیربنایی توصیف کرد و یادآور شد: هم‌اکنون بسیاری از فرایندهای ثبتی در حوزه صدور اسناد مالکیت اشخاص و دولت، دفاتر اسناد رسمی، ثبت شرکت‌های تجاری و مؤسسات غیرتجاری، ثبت اختراعات و اجرای مفاد اسناد رسمی با شیوه‌های نوین و در فضای مجازی انجام می‌گیرد.

 

تویسرکانی در تبیین بخشی از آثار انجام این اقدامات گفت: شفاف‌سازی امور، افزایش سرعت خدمات‌رسانی به مردم و مراجعان به واحدهای ثبتی و دفاتر اسناد رسمی، کاهش هزینه‌ها و بهره‌مندی بیشتر از منابع و دسترسی به اطلاعات و آمار دقیق و به لحظه، بخشی از آثار اجرای سیاست‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی سال‌های اخیر است.

 

معاون قوه قضاییه با اشاره به اینکه “مبارزه با پدیده زمین‌خواری و جلوگیری از تعدی به اراضی دولت و منابع طبیعی از دغدغه‌های قوه قضائیه است”، تأکید کرد: سند دار کردن اراضی و عرصه‌های دولتی مهمترین و اساسی‌ترین راهکار جلوگیری از این پدیده است و دستگاه‌های متولی در این زمینه ضمن تلاش در جهت حفظ و حراست از عرصه‌های تحت مسئولیت خود باید اقدامات لازم را به منظور دریافت سند مالکیت این اراضی بعمل آورند.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پایان اظهار کرد: سازمان ثبت در این راستا همواره اعلام آمادگی کرده است و از هیچ همکاری دریغ نخواهد کرد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

دانلود سوالات دکتری حقوق بین الملل ۹۸

برای دانلود سوالات روی عبارت ذیل کلیک کنید: سوالات دکتری حقوق بین الملل ۹۸دریافت Rate …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *