مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی ۳۶

مشاوره تلفنی: ۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶


ایمیل برای ارسال مدارک:ptsearch11@gmail.com

 

x
نام :
با سلام
اگر زنی در خیابانی توسط یک فرد آشنای نامحرم کتک بخورد در این حین شاهدی بر گفته ی خود نداشته باشد وظیفه ی او چیست؟آیا شاهد نداشتن تمام امور را کان لن یکن تلقی می کند.در ضمن شوهر او به دلیل هم فامیل بودن جانب هیچ کدام از طرفین را نمی گیرد.
پرسش :
می تواند از وی شکایت نماید چنانچه ایشان در گیری را بپذیرد مورد از موارد لوث محسوب وبه مجازات قانونی محکوم می شود در هر صورت اثبات ادعا وظیفه مدعی وشاکی است.
پاسخ :

غلامرضا – نگاری
نام :
جناب آقای سربازی
با عرض سلام و تقدیم احترام و با تشکر از اقدام مبتکرانه و شجاعانه جنابعالی در ایجاد سایت وکالت
مرحوم پدر اینجانب در یکی از روستاهای اطراف اراک دارای زمینی زراعی بود که از حدود ۲۰ سال پیش توسط عده ای از اهالی همان روستا قسمتی از زمین ایشان و تعدادی دیگر از کشاورزان تصرف شده و هر بار که آن مرحوم یا سایر کشاورزان به متصرفان اعتراض مینمودند آنها با تهدید و ارعاب و یا با ایراد ضرب و جرح برخورد می نمودند .
سه سال پیش اداره راه اقدام به ایجاد اتوبان جدید کمربندی اراک نمود که از زمینهای تصرف شده مرحوم پدرم و آن کشاورزان میگذشت . متصرفان که در ادارات و ارگانهای اراک دارای نفوذ میباشند با اعمال نفود توانستند نسبت به دریافت قسط اول مبلغ پرداختی اداره راه اقدام نمایند .
پس از اینکه مرحوم پدرم و چند نفر از کشاورزان به اداره راه مراجعه نمودند و اصل سندهای ۶ دانگ و سیم سربی خود را ارائه دادند اداره راه از پرداخت مابقی مبالغ زمین ها خودداری و اعلام نمود که پرداختها را موکول به اعلام نظر دادگستری مینماید .
پس از طرح شکایت مرحوم پدرم و تعدادی از کشاورزان به دادگستری مبنی بر تصرف زمینها و تهدید و ارعاب طی چندین مرحله متصرفین اقدام به ضرب و جرح و نابودی موتور آب و مسدود نمودن چاه های آب و . . . نمودند که کلیه موارد بصورت شکایت به دادگستری اعلام و صحت آنها به اثبات رسید که حتی چند نفر از ضاربین نیز مدتی بازداشت شدند .
در پی بالا گرفتن اقدامات آنها و ممانعت از پرداخت پول زمینها و ادامه تصرف زمینها مرحوم پدرم و تعدادی دیگر از کشاورزان به یک وکیل در اراک مراجعه نمودند که آن وکیل از آنها وکالت بلاعزل گرفت که نسبت به پس گرفتن اصل زمینهای تصرف شده و قسط اول پولی که متصرفان دریافت کرده بودند و همچنین دریافت مابقی پول اقدام نماید و در عوض از کل مبلغ و کل زمینهای مورد ادعا یک دانگ به او بدهند .
حدود ۷ ماه پیش هنگامی که چند نفر از موکلین نسبت به وضعیت پرونده از وکیل سوال کرده بودند و شماره پرونده در اداره راه را پرسیده بودند وکیل مذکور به بهانه آماده بودن پول زمین ها از موکلین خواسته بود تا اصل سندهایشان را به او بدهند تا اقدام کند .
مرحوم پدرم و سایرین نیز اصل سندها را به تحویل داده بودند . مرحوم پدرم حدود ۲ ماه پیش فوت نمودند و هنگامی که ما جهت پس گرفتن سند به ایشان مراجعه کردیم ایشان گفتند من وکیل پدرتان بودم و سند را تا زمانی که یک دانگ زمین ها را تفکیک نکنم و سهم یکدانگ خودم از پولها را مشخص نکنم نمیدهم . در مراجعه مجدد ایشان اعلام نمودند که باید بروید و انحصار وراثت کنید تا من سند را به وراث ایشان بدهم .
با توجه به اینکه برای انحصار وراثت اقدام نموده ایم و دادگستری گفته که باید روزنامه بشود و این امر حدود یک ماه طول میکشد حال سوالات زیر برای ما بوجود آمده است :
۱ – چگونه ما باید سند خود را از این وکیل پس بگیریم .
۲ – این وکیل از دادن هر کونه اطلاعاتی نسبت به پرونده فوق الذکر به ما خودداری می کند و حتی شماره پرونده را نیز نمی گوید . چگونه میتوانیم قانونا از او اطلاعات و اقداماتی را که در مورد پرونده و مبالغ پرداختی و وضعیت زمینها انجام شده است دریافت کنیم ؟
۳ – در اراک به چند نفر وکیل مراجعه نمودیم متاسفانه با توجه به کوچک بودن شهر و آشنایی آنها با یکدیگر و یا سایر موارد . . . وکلا یا به ایشان اطلاع میدهند یا ما را سر میدوانند . چه باید بکنیم ؟
ما ۴ برادر و ۵ خواهر هستیم . برادر بزرگترمان با وکیل مذکور دوست است و در اصل او ایشان را برای اینکار به مرحوم پدرم و سایر کشاورزان معرفی کرده و هنگام تقاضای انحصار وراثت حاضر به اقدام نشد و حتی با ادعای گم کردن شناسنامه اش آن را جهت تقاضا تحویل نداد . هر اقدامی که ما انجام میدهیم ایشان به وکیل مذکور اطلاع میدهد . وکیل مذکور دارای زد و بند و ارتباطات گسترده ای در ادارات مختلف و ارگانهای اراک میباشد . برای متوقف کردن ایشان و احقاق حق و حقوقمان و عزل ایشان از وکالت و ادامه رسیدگی به رونده چه باید بکنیم ؟
پرسش :
جناب آقای نگاری یکبار به صورت تلفنی موضوع را پرسیده بودید که راهنمائی مختصری شد اگر مشکل حل نشده لطفا مجددا تماس بگیرید .موفق باشید
پاسخ :

معصومه شامی
نام :
عرض سلام خدمت جناب آقای سربازی و همکاران محترم شما سوال خاصی ندارم صرفا پیشاپیش سال بسیار خوب و مبارکی را برایتان آرزو دارم امیدوارم در سایه توجهات حق تعالی موفق و کامروا باشید همچنین از زحمات کلیه همکاران محترمتان که تلفنی پاسخگو می باشند نیز سپاسگذارم .
پرسش :
خانم شامی از محبت وعنایت شما بسیار سپاسگزاریم وتوفیق وشادابی شما دوست عزیز وخانواده محترمتان را آرزومندیم واز تاخیر در پاسخ به بزرگواری شما پوزش می طلبیم.موفق وتندرست باشید.
پاسخ :

حسین
نام :
سلام جناب آقای سرباز واقعا از راهنماییهای شما ممنونم . مزید امتنان خواهد بود اگر بفرمایید شرایط تعقیب کیفری و اقدام برای یک چک برگشتی چیست ؟ باز متشکرم
پرسش :
دوست عزیز در صورتی می توان صادر کننده چک برگشتی را تحت تعقیب کیفری قرار داد که اولا چک مدت دار نباشد یعنی به روزباشد بابت تضمین وامثال آن صادر نشده باشد در متن چک قید بابت انجام کار یا قراردادی نوشته نشده باشد اگر در وجه شخص معینی است وحواله کرد خط خورده فقط وی مجاز به برگشت واقامه شکایت کیفری است قبل از سپری شدن مدت ۶ماه از تاریخ صدور برگشت خورده باشد وتا ۶ماه از تاریخ برگشت شکایت طرح شده باشد .موفق باشید
پاسخ :

مقدم
نام :
با سلام
بنده حدود ۶ ماه پیش یک فقره چک به مبلغ ۵ میلیون تومان را که در وجه شخص دیگری بجز من بود برای ان شخص از بانک مربوط نقد کردم البته نا گفته نماند که وی به علت نداشتن کارت شناسایی معتبر این کار را به من محول کرد در ضمن وی پشت چک را امضا نمود و من انرا نقد کرده و در بانک به او تحویل دادم حا وی به دادگستری رجوع کرده و طی شکایتی مدعی شده بنده پول چک را به وی نداده ام حال سوال من لینست که ادعای وی از نظر قانونی بجاست؟
پرسش :
اگر وی پشت چک را امضاء کرده است در واقع آنرا منتقل نموده ودیگر حقی نسبت به آن ندارد ونمی تواند ادعائی داشته باشد
پاسخ :

نوایی
نام :
باسلام خانه خود را در آبان ماه قولنامه نموده بعد از گرفتن چک اول پشمان شده وسپس به بنگاه مراجعه نمودم وبه بنگاه دار مطلب راگفتم حق پشیمانی رانیز نوشته بود اما مدت رادر آن ننوشته که بعد رفتن من به بنگاه وی با شیادی تمام مدت ۲۴ساعت رابه قولنامه اضافه نموده بود وخریدار نیز حاضر به فسخ معاملع نمیباشد وبه دادگاه نیز شکایت کرده است وقاضی نیز گفته وحکم داده است در صورت پراداخت مابقی پول باید خانه را در ثبت به نام ایشان نمایید حال نیز ایشان چون میخواهد وامی بگیرد اول باید من در ثبت امضا نمایم وبعد وام را بگیرد سپس پول را پرداخت نماید من هم از رفتن به ثبت خوداری میکنم واگر خریدار نیز پول را به حساب دادگستری بریزد نماینده دادگستری مرود وبرای وی امضا میکند در صورتی که نداشته باشد نه خواهشمنداست راهی جهت گرفت منزل وفسخ معملع جلوی راه ما بگذارید
پرسش :
اگر قید ۲۴ساعت در مبایعه نامه درج شده است ومدت مذکور منقضی شده باشد فسخ معامله امکان پذیر نخواهد بود وشما مکلف به انجام تعهدات خویش از جمله انتقال رسمی مبیع هستید.
پاسخ :

victor
نام :
ایا میتوان هم مدرک سردفتری ومدرک وکالت داشت.
پرسش :
خیر ممنوع است.
پاسخ :

رضا حسین زاده
نام :
با عرض سلام مجدد.
مصدوم حادثه رانندگی هنگام دریافت دیه از شرکت بیمه متن چاپی زیر را امضا نموده است. آیا امضای این متن به معنی رضایت نامه است. آیا پس از امضای این متن و دریافت دیه مصدوم میتواند ادعای خسارتمجدد کند. توضیح اینکه در مورد بنده عملا شکایت مجدد شده است و قاضی هم به کارشناسی داده است. بنده در مقابل این شکایت مجدد چه میتوانم بکنم . متن چاپی بیمه چنین است: اینجانب از آنجا که خودروی مقصر حادثه دارای بیمه نامه شخص ثالث نزد شرکت سهامی بیمه ایران بوده و آن شرکت نیز بر اساس ضوابط تمامی تعهد خود را در مقابل اینجانب بصورت کامل ایفا کرده است لذا بدینوسیله رضایت کامل خود را نسبت به شرکت سهامی بیمه ایران اعلام و ضمن عقد خارج لازم هر گونه ادعا و اعتراض بعدی و احتمالی ولو بعنوان ضرر و زیان در خصوص دیه و ارش موضوع پرونده خسارتی را نسبت به شرکت بیمه ایران از خود سب و ساقط مینمایم. ضمنا کلیه حقوق و دعاوی اینجانب نسبت به اشخاص حقیقی یا حقوقی که ممکن است مسپول حادثه باشند به شرکت بیمه ایران واگذار میگردد.
خواهشمندم راهنماپی بفرمایید. با آرزوی سر بلندی و سلامتی شما
پرسش :
با امضای رضایت نامه مذکور مصدوم حق مطالبه وجهی به هر عنوان را ندارد.
پاسخ :

محمد حسن
نام :
با عرض سلام و خسته نباشید
حدود یکسال پیش ۹ نفر خارج از شهر به این جانب با ضربات چاقو و … حمله نمودند. نتیجه بازداشت ضاربین و اقرار و تایید ان توسط گواهان در محل بود بعد از چند روز از ضاربین محبوس توطئه ای شکل گرفت و اسلحه ای گرم (کلت) معرفی و در منزل یکی از ضاربین کشف گردید ضارب مالکیت این اسلحه غیر مجاز را به من نسبت داد ومدعی شد که در صحنه درگیری توسط من علیه ضاربین استفاده شده است . توسط اگاهی اثر انگشت احد از ضاربین معلوم شد و مورد استفاده قرار گرفتن ان تایید ننگردید دادگاه بدون توجه به گواهان اینجانب که عدم وجود سلاح گرم را تایید مینمودند و صرفا بر اساس ادعای سه تن از ضاربین که به عنوان شهود به همراه متهم اصلی امده بودند متهم اصلی را تبرئه و به ناحق اینجانب را محکوم به تحمل ۷ ماه زندان نموده است هیچ دلیل و مستندی در پرونده علیه اینجانب هم وجود ندارد . از شما در این زمینه راهنمایی می خواهیم. در ضمن تجدید نظر هم حکم بدوی را تایید نموده است.
پرسش :
هر چند اظهار نظر در اینگونه موارد صرفا با مطالعه پرونده وملاحظه محتویات ومستندات میسر است وبا توجه به اینکه فرموده اید رای صادره قطعی شده است تنها از طریق اعاده دادرسی امکان پیگیری موضوع وجود دارد که بهتر است به صورت حضوری به وکیل مراجعه کنید.
پاسخ :

مرضیه
نام :
آیا دادن جهیزیه بر عهده پدر عروس می باشد. و اگر پدر عروس از دادن جهیزیه خوداری کرد.می توان از او شکایت کرد؟
پرسش :
چنانچه توافقی در این زمینه شده باشد وپدر زوجه متعهد به آن شده باشد وظیفه اوست که به تعهد خویش عمل کند والا دادن جهیزیه وظیفه وتکلیف قانونی پدر زوجه نمی باشد وبا توجه به مفهوم ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی که تهیه اثاث البیت و لباس وسایر مایحتاج زندگی را وظیفه زوج می داند خانواده زوجه در این خصوص تکلیفی ندارند هر چند رعایت برخی رسوم وعادات نیکو مانند جهیزیه تکریم زوجه است با این توضیح بنظرم نمی توان از پدر زوجه شکایت کرد.
پاسخ :

آذری
نام :
ضمن تشکر از سایت پر محتوی و عالیتان
اینجانب یک ملک از یک فرد خریداری کرده ام که ملک فوق بعلت اینکه قدیمی و گلنکی بود دارای ۳ سند مجزا بود که فروشنده متاسفانه فقط ۲ سند را به اینجانب نشان داده و سند سوم را نشان نداده است و حالا ادعا می کند که ملکی را که در سند سوم است را به اینجانب نفروخته است و نیز چون کل متراژ معامله ۹۰۰ متر بوده دو سند داده شده به اینجانب فقط ۷۵۰ متر را تکمیل می نماید. حالا من چطور می توانم ثابت کنم که فروشنده کلاهبرداری کرده است
پرسش :
با سپاس از اظهار محبت شما، بستگی به مبایعه نامه دارد اگر در مبایعه نامه مشخصات کامل ملک با متراز ۹۰۰ متر نوشته شده باشد یا بگونه ای باشد که تمام ملک را بعنوان مبیع معین کرده باشد حق با شماست در صورت امکان مبایعه نامه را به رویت من برسانید .
پاسخ :

saman
نام :
با سلام
اگر مردی در حال پرداخت مهریه همسر سابق خود بصورت اقساط باشد و همسر سابق آن مرد مجددا ازدواج نماید ‌. آیا مهریه او بخشیده خواهد شد یا خیر ؟
پرسش :
خیر مهریه به قوت خود باقی است.
پاسخ :

فاطمه
نام :
با سلام
من مدت ۸ ماه است که با همسرم عقد نموده ام ولی هنوز عروسی نکرده ایم. بخاطر مشکلات پیش آمده ایشان ۴ ماه است که مرا ترک کرده اند. چه اقدام قانونی برای برگرداندن وی میتوانم انجام بدهم؟ آیا در این مدت نفقه به من تعلق می گیرد؟
پرسش :
خانم فاطمه هر چند شخصا معتقدم به زور والزامات قانون نمی توان کسی را مجبور به زندگی کرد اما شما می توانید دادخواست تعیین تکلیف در دادگاه خانواده مطرح کنید واز تاریخ عقد نفقه مطالبه کنید .بله به محض اجرای صیغه عقد زوجه مستحق نفقه و مهریه است .
پاسخ :

مسعود
نام :
با سلام و خسته نباشید
خواهشمندم در خصوص مراحل‌‌ و مدارک مورد نیاز همچنین مراکزی برای مراجعه و تنظیم دادخواست انحصار وراثت پس از فوت اقوام درجه یک (پدر) و نیز اعتبار وصیت نامه غیر محضری توضیح بفرمایید؟
پرسش :
مدارک شامل گواهی فوت ،استشهادیه محضری ،کپی شناسنامه وراث،گواهینامه تسلیم اظهارنامه مالیاتی .پس از تقدیم دادخواست مربوطه در آخرین محل سکنای متوفا ونشر آگهی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار انجام می شود.سربازی۲۴/۱/۸۶
پاسخ :

مژگان
نام :
مردی از نزدیکان ما راننده جاده بوده درطی سالیان از گوشه وکنار می شنیده که همسرش خلاف میکند ولی به دلیل علاقه به همسرش فقط با او صحبت میکند که در زندگی چه مشکلی دارید همسر نیز از علاقه او سواستفاده کرده و میگویدمن دلخوشی به زندگی ندارم اگر خانه را به نامم کنید به زندگی ام می چسبم مرد باشرط تمکین او این کاررا میکند البته این شرط بین آن دو بوده و شفاهی صورت میگیرد بعد از مدتی مرد جهت تعویض خودروی ولوی خود به شرکت ولو مراجعه و مبلغی جهت خرید وسیله نو به شرکت واریز میکند زن از فرصت استفاده کرده و مبلغ واریزی را از باب مهریه توقیف میکند بعد از آن هم مرد را دیگر به خانه راه نمیدهد امااز آنجاییکه به فرزندانش علاقه مند میباشد همیشه بدون اینکه نوشته ای بگیرد نفقه آنها رامیدهد حدود دو سال میگذرد روزی از آمریکا از سوی دختر عمه های خودش سی دی و عکسهای همسرش راکه در آغوش پسر عمه مرد میباشد با حالتهای مستهجن دریافت میدارد وتلفنی دختر عمه ها از امریکا به او میگویند در این مدت برادر ما هرموقع به ایران می آمده با همسر تو روابط داشته این عکسها و سی دی ها را ما وقتی برگشت ایران از کیفش پیدا کردیم و برایت فرستادیم و زن تو فاسد میباشد مرد که در مرحله جنون میباشد میخواهد توسط وکیل اقدام به شکایت علیه زنش و پسر عمه اش که در آمریکا میباشد بکند ولی آهی دربساط ندارد خواهشمندم همچنان مارا مورد عنایت قراردهید و بفرمائید با حدود ۶۰۰ عکس و سی دی میشودبه عنوان دلیل شروع به شکایت کرد وثانیا آیا پس از اثبات میتواند حداقل خانه اش راپس بگیرد زیرا زن شرط تمکین کرده بود ولی درآن زمان هم به همسرش خیانت میکرده و نهایتا بفرمائید این مرد برای احقاق حق شرعی خود در مورد خیانت زنش و پسرعمه اش که خارج است چه کارمیتواند بکند و درمورد مسائل مالی که باترفندهمسرش متضررشده چگونه میتواند پس بگیرد خواهشمندم چون ایشان در وضعیت روحی بدی قرارگرفته و متوجه شده ایم به مواد رو آورده باارشادات شما روزنه ای برایش بگشائئید بینهایت از بذل اوقات و اطلاعاتتان متشکرم
پرسش :
خانم مژگان لطفا با من تماس بگیرید امیدوارم تا حدودی بتوانم در حل مشکل کمکتان کنم.
پاسخ :

omid_j
نام :
سلام عرض ادب و احترام خدمت شما دارم .
جناب آقای سربازی در سئوال قبلی جواب گرفتم از شما برادر محترم کمال تشکر دارم
لذا چنانچه بنده استطاعت پرداخت نصف مهریه نداشته باشم حکم دادگاه در مورد اینجانب چگونه میباشد. لطفا راهنمایی کنید چرا که بنده دانشجو میباسم
پرسش :
می توانید دادخواست اعسار داده تا دادگاه متناسب با وضعیت مالی شما مهریه را تقسیط کند.
پاسخ :

محمد
نام :
آیا خانه و ماشین جزوه اموالی که شخص باید با همسرش در صورت طلاق نصف کنند می باشد؟ و آیا در صورتی که شخص الان ماشین و خانه خود را بفروشد و یک ماه بعد و یا بیشتر همسر خود را طلاق دهد دادگاه می تواند زوج را به تقلب متهم کند
پرسش :
اولا اصل موضوع در صورتیست که شرط ضمن عقد مربوطه در عقد نامه امضاء شده باشد ثانیا در شرط مذکور آمده تا نصف اموال یعنی می تواند حسب مورد بسیار کمتر از نصف باشد ثالثا شرط مذکور صرفا پس از طلاق محقق میشود به این معنی که تا زمانی که طلاق با شرایط مندرج در شرط واقع نشود زن حقی در اموال زوج ندارد بنا بر این اگر زوج اموال خود راقبل ازطلاق بفروشد اگر مهریه زوجه را داده باشد یا اینکه توانائی پرداخت داشته باشد وبا مطالبه زوجه بپردازد مرتکب تخلفی نشده است.
پاسخ :

عیسی سمیعی
نام :
سلام
چگونه میتوانم سهم الارث خود را از منزل پدری قبل از دادن مالیات و صدور انحصار ورثه به دیگری واگذار نمایمبا تشک
پرسش :
واگذاری مورد نظر شما صحیح نیست ومشکلات زیادی برای شما وخریدار ایجاد خواهد کرد بهتر آن است که تشریفات قانونی را رعایت کنید.
پاسخ :

مهدی
نام :
با سلام بنده یک گوشی سونی اریکسون مدل k750iخریداری کردم که فروشنده موقع فروش عنوان کرد اصل است(از نظر ریجستر مخابرات بودن ) و روی فاکتور اهم قید کرد اصلی حال با توجه به مشکلات بوجود آمده اگر مشخص شود ریجستر نیست ایا بنده می توانم اقدام قانونی کنم ؟ با احترام
پرسش :
بله می توانید.
پاسخ :

saeed
نام :
چند درصد از فرزندان طلاق بزهکار شده اند؟
پرسش :
آمار دقیق وقابل ارائه ای وجود ندارد ولی مسلما طلاق تاثیرات منفی غیر قابل انکاری در تربیت فرزندان دارد که درغالب موارد منتهی به بروز مشکلات شخصیتی واجتماعی می گردد با این حال در موارد زیادی نیز طلاق بهترین راهکار تلقی می شود که تاثیرات مناسبی در تربیت فرزندان نسبت به تداوم زندگی زناشوئی دارد.
پاسخ :

احمد پوریوسف
نام :
با احترام
لطفا شرایط داور را در انجام مراحل طلاق توافقی بفرمائید.
پرسش :
مسلمان،آشنائی نسبی به مسائل شرعی خانوادگی واجتماعی،حداقل ۴۰سال تمام،متاهل،معتمدوعدم اشتهار به فسق و فساد.البته دادگاهها نوعا به اکثر موارد توجهی ندارند.
پاسخ :

اسماعیل فیروزی
نام :
شرایط شرکت در ازومن وکالت چیست؟ و چه زمانی برگزار می شود؟ شما به عنوان یک وکیل این حرفه را چگونه می بینید؟
پرسش :
شرایط شرکت در آزمون وکالت وزمان آن معمولا در آگهی های مراکز برگزاری آزمون در روزنامه های کثیر الانتشارو سایت اتحادیه کانونهای وکلای و مرکز امور مشاوران حقوقی و وکلا قوه قضائیه اعلام می شود.در مورد حرفه وکالت انشاءالله در مجالی مناسب نظرم را اعلام میکنم.
پاسخ :

علی رضا
نام :
اگر قاضی با خوانده ی پرونده دوست صمیمی باشد و با زیر پا گذاشتن عدالت رای صادر کند. چگونه میتوان قاضی را محکوم کرد؟ (لطفا تشریح نمایید – با تشکر)
پرسش :
هر چند مورد از موارد رد دادرس نیست لیکن اگر اثبات شود که قاضی به لحاظ رابطه دوستی یا هر دلیل دیگر بر خلاف قانون ریسدگی کرده ورای داده است علاوه بر اینکه رای صادره بی اعتبار خواهد بود ونقض آنرا می توانید از مرجع تجدید نظر بخواهید می توانید از طریق دادسرای انتظامی قضات ودادسرای کارکنان دولت از قاضی شکایت کنید.موفق باشید
پاسخ :

غلامرضا صادقی
نام :
باعرض پوزش ملکی رادرسال ۶۷ازآقاپی درقبال وجه نقدخریداری نموده ام وسال ۸۵یک نفرازبردارن وخواهران ایشان باطرح دادخواست حکم ادخال یددرملک رادریافت وتجدیدنظرنیزتاپیدنموده است این درحالی میباشدکه درمبایعه نامه ودرحضورشهودکلیه مسولیتهای بعدی را پذیرفته است حال چگونه دادخواستی بایددرارتباط با خلع یدآنان دهم ممنون ازشما
پرسش :
بنظرمی رسد ملک خریداری شده مشاع بوده ویکی از شرکاء که دادخواست حاضر را داده ورای گرفته است مبایعه نامه را امضاء نکرده است بنابر این حق وحقوق وی در ملک محفوظ است شماحق دارید بابت خساراتی که وارد شده است به فروشنده مراجعه کنید همینطور می توانید فروش مال مشاع را بدهید وچنانچه در آنجا متصرف نیستید دادخواست خلع ید ایشان را مطرح کنید.موفق باشید
پاسخ :

مجتبی
نام :
لطفا انواع قتل ها رابا جزئیات انها در حد فهم یک دانشجوی ترم دو تشریح بفرمایید. با تشکر
پرسش :
جناب آقای مجتبی ما زمانیکه دانشجوی ترم دو بودیم در مورد مسائل حقوقی مقالات وتحقیقات متعددی با راهنمائی اساتید خود انجام می دادیم دانشگاه هم دانشگاه های قدیم.انشاءالله اگر فرصتی دست داد برای اطلاع بازدید کنندگان محترم طی مقاله ای به این مباحث هم خواهیم پرداخت.در ضمن منتظر مقالات شما هم می مانیم تا در سایت وکالت درج کنیم.
پاسخ :

نازی
نام :
با سللم وحسته نباشید
اینجانب زنی هستم که مدت سی سال باشوهرم زندگی می کنم وتاریخ عقد ما سال ۱۳۵۴ می باشد الان شوهرم بدونه هیچ دلیلی در خالی که در منزل مسکونی با سه فرزند با اوزندگی می کنم به عنوان عدم تمکین دادخواست طلاق داده است. حال با توجه به اینکه در آن تاریخ شرایط ضمن عقد را هر دو طرف امضاه کرده ایم طبق ماده ۱۱ قانون حمایت از خانواده آیا نصف دارای شوهرم به من تعلق می گیرد.
پرسش :
ماده ۱۱ مورد اشاره جنابعالی در خصوص تنصیف اموال زوج نیست تا بر فرض تحقق شروط مربوطه شما بتوانید مدعی تا نصف اموال وی شوید.بلکه ماده مذکور در مورد مقرری ماهیانه است که با توجه به مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام وسایر قوانین مربوطه هنگام طلاق بدون علت دادگاه مقادیری از اموال زوج را تحت عنوان نحله و اجرت المثل به زوجه می بخشد.بنظرم شرط تنصیف اموال زوج در عقد نامه های سال ۱۳۵۴ نبوده وطبیعتا به امضای زوج نرسیده است .در هر صورت نگران نباشید چنانچه وی بخواهد بدون عذر موجه شما را طلاق دهد باید مقادیری از اموال خویش را تحت عنوان نحله یا اجرت المثل به شما پرداخت کند.
پاسخ :

سید علی حسینی
نام :
باسلام و خسته نباشید .
سوالی دارم در مورد پرونده ای بشرح ذیل :
دادخواستی به خواسته افراز یکدانگ مشاع از ششدانگ یک روستا مطرح نموده ایم . بعلت در دست نبودن نشانی دقیق مالکین رسمی ، خواندگان مجهول المکان اعلام و با دستور دادگاه اقدام به انتشار آگهی وقت رسیدگی در خصوص دادخواست مطروحه شد .
در جلسه اول برخی از خواندگان حضور داشتند و پس از یک سری مذاکرات ، موضوع به کارشناس رسمی دادگستری جهت افراز ارجاع و بصورت علی الحساب مقدار حدود یک میلیون تومان بابت هزینه کارشناسی پرداخت و کارشناس اقدام به انجام کارشناسی و افراز اراضی و املاک روستا با توجه به تصرفات مالکین رسمی و میزان سهام متعلق به ایشان نمود .
بالاخره پس از دو سال و نیم کارشناسی به اتمام رسید و کارشناس نظریه را به دادگاه تحویل و تقاضای تتمه مبلغ کارشناسی به میزان حدود ۱۳ میلیون تومان نمود .
پس از یک سری کشمکش بالاخره هزینه کارشناسی با درخواست کارشناس و با دستور دادگاه رسیدگی کننده به اجرای احکام ، از حساب بانکی ما خارج و به کارشناس تحویل گردید .
با توجه بصدور نظریه کارشناس و با توجه به اینکه خواندگان مجهول المکان اعلام شدند توسط دفتر شعبه رسیدگی کننده اخطاریه جهت مراجعه به دادگاه و انتشار آگهی ابلاغ نظریه کارشناسی برای ما ارسال شد . با توجه به اینکه در کشمکشهای پرداخت یا عدم پرداخت هزینه مذکور بودیم مراجعه به دادگاه جهت انتشار آگهی ابلاغ نظریه در مهلت قانونی انجام نشد لذا نسبت به دادخواستی که نزدیک به سه سال و اندی بطول انجامید قرار رد دفتر صادر گردید و نسبت به این قرار اعتراضی ننمودیم و الان یک سال از آن میگذرد .
سوالاتی که از خدمتتان داشتم بشرح ذیل میباشد :
۱ – آیا دادگاه میتوانسته با درخواست کارشناس ، موضوع را به اجرای احکام ابلاغ تا هزینه کارشناسی را از حساب ما خارج و به کارشناس پرداخت نماید ؟
۲ – با توجه به اینکه کارشناس مذکور در حال حاضر از هر کارشناس دیگری به موضوع خواسته احاطه بیشتری دارد ، آیا در صورت مطرح نمودن همان دادخواست ، دادگاه موضوع را به همان کارشناس ارجاع خواهد نمود ؟
۳ – آیا امکان دارد به درخواست ما موضوع کارشناسی به همان کارشناس ارجاع گردد تا با بررسی مجدد و ضمیمه نمودن مالکین رسمی احتمالی جدید همان نظریه را با تاریخ فعلی ملاک عمل قرار دهد ؟
۴ – در غیر اینصورت ، برای اینکه موضوع کارشناسی به همان کارشناس ارجاع گردد چه راهکاری وجود دارد ؟
اگر در ارائه پاسخ تسریع گردد موجب امتنان خواهد بود .
با تشکر فراوان . ۱۵/۱۲/۸۵
پرسش :
جناب حسینی در مورد سوال اول دقیقا مشخص ننمو ده اید تشریفاتی که منتهی به برداشت از حساب شما گردیده چگونه طی شده است بنظرم با وصفی که عنوان نموده اید اقدام دادگاه صحیح نباشد.۲-در مورد سوال دوم تا چهارم با توجه به اعلام نظر کارشناس و وجود نظریه ایشان .شما می توانید بدون در خواست اعلام نظر کارشناس .نظریه وی را مستند دعوی قرار داده وصرفا افراز مال مشاع را به نحو مذکور بخواهید بنظرم مشکل نخواهید داشت.
پاسخ :

نیما
نام :
اینجانب زمین کشاورزی را با شراکت یک نفر خریداری کرده و بنده کل بهای زمین را پرد اخت نمودهام و مدارک ان موجود است حال شریک من ار پرداخت سهم خویش سر باز زده است . با توجه به مدارک موجود چگونه می توانم طلب خود را دریافت نمایم . در حالی که دادگاه شکایت بنده را قابل پیگیری نمیداند.
پرسش :
جناب نیما لطفا شکایت ونظر دادگاه را برایم ارسال کنید یا ارائه نمائید بنظرم در نحوه طرح دعوی اشتباه کرده اید.
پاسخ :

نبی
نام :
یکسال از متارکه بنده و همسرم می گذرد.در زمان جدایی ایشان بدون اجازه و رزضایت بنده کلیه اموال من را با خود برده است همچنین اتومبیل بنده را برده و فروخته است . ضمنآ از اقساط وامی که ضمانت ان به عهده بنده بود خوداری می نمایید لطفآ در راستای غاحقاق حق بنده را راهنمایی فرمایید .
پرسش :
لطفا با تلفن های سایت بامن تماس بگیرید
پاسخ :

شادی
نام :
سلام خواهشمند است سوال مرا پاسخ دهید در تاریخ ۳/۵/۱۳۸۳ به عقد همسرم در آمدم دو ماه بعد با هم ازدواج کرده ولی زیر یک سقف نرفتیم و به علت رفتارهای بد شوهرم ۱۰ ماه بعد مهریه ام را که ۶۰۰سکه و ۱کیلو طلا بود به اجرا گذاشتم بعد ایشان برای من عدم تمکین داد و دعوی ایشان رد شد ودر رای دادگاه قید شد که زوج سوئ معاشرت و رفتار دارد که حضور زوجه در منزل وی متضمن بیم ضرر بدنی و مالی میباشد و برای اینجانب نیز نفقه معوقه و آینده تعیین شد . بعد شوهرم به خاطر ماده ۲مهریه برای ۲۱ روز به زندان رفت و بعد خودم رضایت دادم تا آزاد شد دو بار اعسار داد و به علت حاضر نشدن در دادگاه و یا نداشتن شهود دعوی اعسارش نیز رد شد و بعد با وساطت مراسم عروسی برگذار و به زیر یک سقف رفتیم لازم به ذکر است که قبل از زندانی شدن اقدام به ضرب و شتم من و خانواده ام نمود که در این پرونده هم محکوم به پرداخت دیه شد و جرم فحاشی و ضرب و شتم و تخریب به وی تفهیم شد که بعد از صدور رای من و خانوادهام رضایت دادیم و روی پرونده اجراییه صادر نکردیم وبالاخره ۹ ماه از زندگی مشترک زیر یک سقف ما گذشت تا اینکه در ۱۹/۱۰/۱۳۸۵ اقدام به کتککاری و فحاشی کرد و عینک و موبایلم را نیز شکست و بدون حجاب از خانه بیرونم کرد شکایت کردم به موضوع ضرب و شتم و فحاشی و تخریب وهم ترک انفاق که برای هر دو مورد نیز قرارمجرمیت صادر شد و دادگاه ضرب و شتم هم تشکیل شده ولی هنوز رای صادر نشده وباز ۱۵ روز به خاطر مهریه به زندان رفت و اعسار داد و دادگاه حکم به تقسیط۱۰گرم طلا هر ماه و بعد هر ماه یک سکه دادحلا ایشان دادخواست عدم تمکین داده اندآیا با این اوصاف دعوی تمکین رد است ؟ لازم به ذکر است که اینجانی یک کاغذ دست نویس به عنوان حق طلاق به اینجانب با خط و امضا ی خودش داده …..حال من تقاضای طلاق داده ام آیا با این اوصاف عسر و حرج من ثابت و با مهریه می توانم طلاق بگیرم با چند وکیل صحبت کردم همه امید طلاق با مهریه داده اند وکیل خودم هم همین را می گویندنظر شما چیست ؟ممکن هست که مهریه به من تعلق نگیرد چون خودم تقاضا داده ام ؟به نظر شما رای تقسیط مهریه ام را به تجدید نظر بفرستم ؟ آیابا این اوصاف نفقه به من تا زمان وقوع صیغه ی طلاق تعلق می گیرد؟خواهشمندم که مرا راهنمایی کنید تا از این استرس رهایی پیدا کنم …از شما نهایت تشکر را دارم …در پناه حق پیروز و سربلند باشید…
پرسش :
خانم شادی با توجه به توضیحاتی که داده اید دعوی تمکین وی محکوم به رد است بنظر اینجانب نیز شما می توانید با تحقق شروط ضمن عقد هم طلاق وهم مهریه خویش را بگیرید نفقه هم به شما تعلق می گیرد .اگر اموالی دارد که جزء مستثنیات دین نیست به رای تقسیط اعتراض کنید.امیدوارم از این مشکلات غیر قابل تحمل رهائی یابید .
پاسخ :

pari
نام :
شوهر من در خانه پدرم می نشیند و من می خواهم طلاق بگیرم. می ترسم با دادن درخواست طلاق مرا اذیت کند. آیا می توانیم از راه دادن او به خانه از طریق قانونی ممانعت نماییم.
پرسش :
اگر قرار داد اجاره وجود ندارد می توانید از ورود ایشان ممانعت کنید.
پاسخ :

مهدی
نام :
هزینه نوشتن یکه لایحه معمولی برای پرونده تمکین حدود چقدر است
پرسش :
بستگی به انصاف تنظیم کننده دارد.
پاسخ :

رضا حسین زاده
نام :
با عرض سلام و تشکر از زحمات شما که به نوعی پناهگاه مردم شده اید. سوال بنده این است : آیا کسی که دیه خود را طبق رای دادگاه از بیمه گذار مجرم دریافت نموده و به بیمه رضایت داده میتواند مجددا شکایت کند و مطالبه ضرر و زیان کند.
پرسش :
در خصوص امکان مطالبه ضررو زیان مازاد بر دیه بین حقوقدانان اختلاف نظر وجود دارد لیکن رویه برخی از قضات رسیدگی وصدور حکم است هر چند پس از اعلام رضایت حق مطالبه مجددی وجود ندارد.
پاسخ :

عباس
نام :
باسلام مجدد
بنده جهت خرید یک دستگاه خودرو، ضامن فردی شدم که ایشان ازپرداخت اقساط آن (به تعداد۲۶ قسط)خودداری نموده ودرحال حاضر ازفیش حقوقی اینجانب کسر میشود.خواهشمنداست جهت خلاصی ازاین مشکل بنده را راهنمایی فرمایید. باتشکر
پرسش :
معنی ضمانت همین است شما فقط می توانید اقساط پرداختی را اگر کمتر از ۱۰میلیون ریال است از طریق شورای حل اختلاف والا از طریق دادگاه حقوقی از وی مطالبه کنید وبقیه اقساط را هم پرداخت واز ایشان بانضمام کلیه خسارات مطالبه کنید.
پاسخ :

مجید جلالی کیان
نام :
آپارتمانی را یک مجتمع ۱۵ واحدی درحال ساخت در سال ۱۳۸۱ از شخصی با مبایعه نامه عادی در بنگاه املاک بصورت پیش فروش خریدم. در سال بعد فروشنده علاوه بر فروش ملک به شخص دیگر بدون اذن من با ترهین کل ملک اقدام به اخذ وام کرده و بدهی مربوطه را به بانک پرداخت نکرده و در حال حاضر بانک مطالبه اصل وام و کارمزد و جریمه دیرکرد را از مالکین دارد. ضمن اینکه بنده و تعداد دیگری از خریداران از فروشنده شکایت و وی نیز محکوم به کلاهبرداری گردیده و متواری نیز میباشد. سوال بنده این است با توجه به تقدم قرارداد مبایعه عادی اینجانب نسبت به عقد قراردادترهین رسمی فروشنده و بانک موجب ابطال عقد ترهین میشود یا خیر ؟ لطفا راهنماپی بفرماپید. با امتنان و تشکر قلبی. پاسخ برایم حیاتی و فوریت دارد.
پرسش :
جناب آقای جلالی چنانچه تقدم قرار داد شما احراز شود قرارداد های دیگر بی اعتبار است حتی رهن بانک.
پاسخ :

مهرداد
نام :
با سلام من ساکن تهران هستم و خانم اینجانب مهریه خود را به اجرا گذاشته و از طرفی هم معسر شناخته شده ام البته دادگاه ما در لنگرود (شمال ) است در همین مدت دادگاه مبلغ یک و نیم میلیون از حساب من برداشت کرده است حال سئوال من این است آنها اگر بخواهند با حکم جلب مرا بگیرند چه مدت طول میکشد و سئوال دوم اینکه این مبلغ میتواند به عنوان پیش قسط باشد که این مسئله با قاضی در میان گذاشته شد قبول نکرد من چطور میتوانم این مبلغ را به عنوان پیش قسط قبول کنم.
پرسش :
اگر توانائی پرداخت یکجای مهریه را ندارید نگران نباشید با دستورالعمل رئیس قوه قضائیه که در آرشیو اخبار سایت وجود دارد دادگاه مجازبه زندانی کردن شما نیست .اینکه جلب یا اقدامات دادگاه چقدر طول می کشد بستگی به وضعیت پرونده دارد .اما در مورد پیش قسط دادگاه بر اساس توانائی شما مبلغ پیش قسط واقساط را تعیین می کند اگر رای صادره را موافق با اوضاع واحوال نمی دانید می توانید به آن اعتراض کنید تا مجددا در دادگاه تجدید نظر مورد رسیدگی قرار گیرد.
پاسخ :

مهدی
نام :
با سلام
آیا استخدام در شهرداری وهمزمان نیزانجام کار وکالت،مشمول قاعده جمع مشاغل میشود یا خیر؟
پرسش :
تردید نکنید.سربازی
پاسخ :

حسن خورشیدی
نام :
با سلام وعرض خسته نباشی احتراما باستحضار میرسانم که در سال ۱۳۴۱مرحوم پدرم مغازه ای را اجاره داده است که در قولنامه مدت اجاره مشخص نشده ومبلغ سر قفلی هم قید نشده است واصلا هیچگونه پولی دریافت نشده است فقطمبلغ اجاره ماهیانه قید شده ومستاجر حق واگذاری به غیر را ندارد بعد از چند سال فرزند مستاجر به جای پدر مشغول کسب شده است در سال ۱۳۷۶پدرم قبل از فوت مالکیت ملک را بنام فرزندانش انتقال داد واین مغازه جز همین ملک میباشد و سه مرحله اقدام به تعدیل اجاره بها شده است ضمنا مستاجر که قولنامه بنام او است چند سال است که فوت کرده است چند بار حضورااز مستاجر خواسته شده است که در قبال دریافت حق کسب وپیشه بمیزان کارشناسی منطقه اقدام به تخلیه مغازه کند واو قبول نمیکند لطفا مرا راهنمایی کنید با کمال تشکر
پرسش :
مطابق ماده ۴۶۸ قانون مدنی مدت اجاره باید معین شود والا اجاره باطل است می توانید از این طریق اقدام کنید والا چنانچه تخلفی از ناحیه ایشان سر نزند یا اینکه احتیاج شخصی شما به مورد اجاره احراز نشود امکان تخلیه نیست.
پاسخ :

مژگان
نام :
با سلام و خسته نباشید
ملکی را خریداری کرده و به پدرم جهت کارهای اداری (حقوقی) اجاره دادم در تاریخ ۲۳/۱۱ ۸۴
بعد از گذشت یک سال به این بهانه که آن ملک از جانب موکلین پدرم شناخته شده اظهار تمایل جهت خرید ملک از من نمودند بنده نیز به قیمت روز موافقت به فروش ملک به پدرم نمودم در روز معامله مقرر شد که یک چک رمزدار برای من از بانک بگیرد و من نیز به علت داشتن فرزند کوچک و البته داشتن اعتماد به پدر زودتر از دریافت چک به دفترخانه رفته و وکالت نامه (بلاعزل) تنظیم شده از قبل را امضا نمودم لیکن چک مذکور نه در آنروز و نه تا کنون به من داده نشده و پدرم تلفنهای مرانیز جواب نمیدهد و جدیدا مشخص شده است که تصمیم به ازدواج با یکی از موکلین جوانش گرفته است هنوز همسرم از قضیه اطلاع ندارد برای پس گرفتن ملک وکالت داده شده میتوان کاری کرد یا خیر
با تشکر
پرسش :
اگر از وکالتنامه اعطائی استفاده نموده وملک را بنام خویش منتقل نموده باشد پس گرفتن ملک بسیار دشوار است البته در مواردی نادر امکان پذیر است واگر بنام دیگری نموده باشد پس گرفتن ملک غیر مقدور است لیکن می توانید قیمت ملک را از وی بگیرید.

منبع: سایت وکیل

——————-

———————-

مرکز مشاوره رایگان

مشاوره خانوادگی

مشاوره خانواده

مشاوره تلفنی ازدواج

مشاوره تلفنی طلاق

مشاوره تلفنی مهریه

شماره تلفن مشاوره خانواده

تلفن مرکز مشاوره تلفنی هوشمنر سراسری

شماره تلفن مشلوره تلفنی حقوقی

مشاوره حقوقی خانوادگی

سایت وکیل دادگستری

سایت وکلای دادگستری

سایت وکیل پایه یک دادگستری

سایت وکیل در بزد

سایت وکلای تهران

سایت وکیل مشاوره

سایت وکیل پایه یک

طلاق توافقی چگونه است

چگونه توافقی طلاق بگیریم

چگونه مهریه خود را بگیریم

تلفن مشاوره

تلفن مشاوره حقوقی

تلفن مشاوره خانوادگی

تلفن مشاوره طلاق

تلفن مشاوره مهریه

تلفن مشاوره رایگان

تلفن مشاوره

تلفن مشاوره حقوقی

تلفن مشاوره خانوادگی

تلفن مشاوره طلاق

تلفن مشاوره مهریه

تلفن مشاوره رایگان

تلفن مشاوره حقوقی در ایام تعطیلات

تلفن مشاوره حقوقی در نوروز

تلفن مشاوره خانوادگی

تلفن مشاوره طلاق

تلفن مشاوره مهریه

تلفن مشاوره رایگان

مشاوره با وکیل در ایام تعطیلات
مشاوره حقوقی در ایام تعطیلات

مشاوره با وکیل رایگان

مشاوره با وکیل برای طلاق

مشاوره با وکیل حقوقی

مشاوره با وکیل خانواده

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره رایگان با وکیل

وکیل تلفنی رایگان

وکیل تلفنی رایگان

مشاوره وکیل تلفنی رایگان

وکیل تلفنی

شماره تلفن وکیل تلفنی

وکیل مشاوره تلفنی

مشاوره وکیل تلفنی

مشاوره با وکیل رایگانمشاوره با وکیل

مشاوره با وکیل برای طلاق

مشاوره با وکیل حقوقی

مشاوره با وکیل خانواده

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره رایگان با وکیل

مشاوره حقوقی طلاق

مشاوره حقوقی کار

مشاوره قضایی تلفنی

مشاوره قضایی انلاین

مشاوره قضایی خانوداه

مشاوره قضایی ۱۲۹

مشاوره قضایی انلاین قوه قضاییه

مهریه ۱۱۰ سکه چیست

متن قانون مهریه ۱۱۰ سکه چیست

شرایط اعمال و استفاده از مهریه ۱۱۰ سکه

مهریه ۱۱۰ سکه

محاسبه مهریه به نرخ روز

محاسبه خسارت تاخیر تادیه به نرخ روز

مبنا و ملاک پرداخت دیه یوم الادا یا زمان وقوع تصادف

شرکت بیمه چه میزان دیه می دهد

شکایت برای مطالبه مهریه

مشاوره با وکیل برای طلاقمشاوره با وکیل رایگان

مشاوره با وکیل حقوقی

مشاوره با وکیل خانواده

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره رایگان با وکیل

قانون ۱۱۰ سکه مهریه

ایا مهریه زندان دارد

چگونه مهریه را قسطی کنیم

چگونه حکم اعسار بگیریم

متن استشهادیه اعسار مشاوره حقوقی رایگان

مهریه بیشتر از ۱۱۰ هم زندان دارد.

ایا ۵۰ درصد دیه در حیت رسیدگی قابل دریافت است .

ترک انفاق و به زندان انداختن شوهر

عدم پرداخت مهریه و زندان

حکم جلب به خاطر عدم پرداخت مهریه و دیه

مشاوره حقوقی با وکیل

سایت مشاوره حقوقی انلاین

شماهره تلفن وکیل

سایت وکلای یزد

سایت و ادرس وکیل در یزد

شماره همراه وکیل در استان یزد

نحوه اعسار و تقسیط مهریه

نحوه تعدیل مهریه همسر

نحوه قسط بندی مهریه

میزان پیش پرداخت و پیش قسط

مشاوره با وکیل

مشاوره با وکیل رایگان

مشاوره با وکیل برای طلاق

مشاوره با وکیل حقوقی

مشاوره با وکیل خانواده

مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

مشاوره رایگان با وکیل

وکیل تلفنی رایگان

وکیل تلفنی رایگان

مشاوره وکیل تلفنی رایگان

وکیل تلفنی

شماره تلفن وکیل تلفنی

وکیل مشاوره تلفنی

مشاوره وکیل تلفنی

نحوه محاسبه پیش پرداخت و پیش قسط

مجازات مزاحمت برای زنان و دختران و نوامیس

مجازات زنای محصنه و زنای محصن

مجازات رابطه نامظروع و زنا

سایت مشاوره حقوقی تلفنی و انلاین

سایت مشاوره حقوقی ۱۲۹

سایت مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره حقوی غیر حضوری

تماس با وکیل

شماره همرا وکیل

تماس تلفنی با وکیل

مشاور نت

سایت مشاوره حقوقی خانواده

سایت مشاوره حقوقی انلاین

شماره تماس وکیل

مرکز مشاوره حقوقی دادگستری

سایت مشاوره حقوقی ۱۲۹

وکیل مشاور

شماره تلفن مشاوره حقوقی

شماره تلفن مشاوره تلفنی در ایام تعطیل

طلاق
طلاق توافقی
طلاق به درخواست زوج
طلاق به درخواست زوجه
ابطال نکاح
فسخ نکاح
مشاوره حقوقی خانواده قبل از ازدواج
نحوه مطالبه مهریه از طریق دادگاه یا اجرای ثبت
نحوه مطالبه نفقه زوجه

نحوه مطالبه نفقه فرزند مشترک

مشاوره حقوقی در روز تعطیل و

اعمال و اجرای شروط ضمن عقد نکاح
مطالبه اجرت المثل کارهای زوجهدرمنزل زوج
الزام زوجه به تمکین و انجام وظایف زناشویی
نحوه مطالبه واسترداد هدایای دوران نامزدی
نحوه حضانت و سرپرستی فرزند مشترک
نحوهسلب حضانت همسر اعتیاد گواهی پزشکی قانونی
مشاورهدرزمینه ازدواج موقت

شماره تلفن مشاوره رایگان

تماس تلفنی با وکیل در مشهد

پاسخ به مشکلات حقوقی در ایام

شماره تلفن مشاوره خانوادگی و طلاق

مرکز مشاوره حقوقی قوه قضاییه

وکیل مشاور رایگان

شماره وکیل دادگستری در تبریز
وکیل مشاورتلفنی

وکیل مشاور طلاق حضانت ملاقات

شماره تلفن وکیل خانواده

مرکز مشاوره حقوقی

ارتباط با وکیل در تعطیلات

تلفن مرکز مشاوره حقوقی

مرکز مشاوره حقوق

شماره تماس با مرکز مشاوره حقوقی

رایگان

سایت وکالت و مشاوره حقوقی

سایت مشاوره حقوقی قوه قضاییه

مشاوره در خصوص تصادفات و تعطیلات

وکالت انلاین و فوری

شماره تلفن همراه وکیل

مشاوره حقوقی تلفنی

شماره وکیل دادگستری در تبریز

مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد

مشاوره حقوقی تلفنی در تهران

مشاوره حقوقی تلفنی در اصفهان

داوری

مطالبه مبلغ پرداختی ضامن

مطالبه تعهدات پرداختی ضامن به بانک ها

دادخواست مطالبه طلب

دادخواست مطالبه مبلخ پرداختی با بانک بابت تعهدات و بدهی و سررسید وام

‌ وصول مطالبات

مرکز خدمات حقوقی

موسسه حقوقی

سایت مشاوره حقوقی انلاین

مرکزمشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تخصصی

مرکزمشاوره حقوقی حضوری

مشاوره رایگان حقوقی

مشاوره حقوقی غیر حضوری

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره رایگان، وکالت

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره با وکلا

مشاوره پرونده های حقوقی

مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی مالی

مشاوره حقوقی قراردادها

مشاوره حقوقی ملکی

مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی جزایی

مشاور حقوقی

مشاوره ثبتی

مشاوره حقوقی و قضایی

مشاوره حقوقی با وکیل

پرسش . پاسخ های حقوقی

مشاوره تلفنی با وکیل

سایت مشاوره حقوقی خانواده

سایت مشاوره حقوقی انلاین

شماره تماس وکیل

مرکز مشاوره حقوقی دادگستری

سایت مشاوره حقوقی ۱۲۹

وکیل مشاور

شماره تلفن مشاوره حقوقی

شماره تلفن مشاوره تلفنی

طلاق
طلاقتوافقی
طلاقبهدرخواست زوج
طلاقبهدرخواست زوجه
ابطال نکاح
فسخ نکاح

ارتباط با وکیل

ارتباط انلاین به وکیل و وکلا

تماس با وکیل

دفتر وکالت و مشاوره حقوقی
مشاورهحقوقی خانواده قبل از ازدواج
نحوه مطالبه مهریه از طریق دادگاه یا اجرای ثبت
نحوه مطالبه نفقه زوجه
نحوه مطالبه نفقه فرزند مشترک
اعمال و اجرای شروط ضمن عقد نکاح
مطالبه اجرت المثل کارهای زوجهدرمنزل زوج
الزام زوجه به تمکین و انجام وظایف زناشویی
نحوه مطالبه واسترداد هدایای دوران نامزدی
نحوه حضانت و سرپرستی فرزند مشترک
نحوهسلب حضانت همسر اعتیاد گواهی پزشکی قانونی
مشاورهدرزمینه ازدواج موقت

شماره تلفن مشاوره رایگان

شماره تلفن مشاوره خانوادگی و طلاق

مرکز مشاوره حقوقی قوه قضاییه

وکیل مشاور رایگان

وکیل مشاورتلفنی

وکیل مشاور طلاق حضانت ملاقات

شماره تلفن وکیل خانواده

مرکز مشاوره حقوقی

تلفن مرکز مشاوره حقوقی

مرکز مشاوره حقوق

شماره تماس با مرکز مشاوره حقوقی

رایگان

سایت وکالت و مشاوره حقوقی

سایت مشاوره حقوقی قوه قضاییه

وکالت انلاین و فوری

شماره تلفن همراه وکیل

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی در مشهد

مشاوره حقوقی تلفنی در تهران

مشاوره حقوقی تلفنی در اصفهان

داوری

‌ وصول مطالبات

مرکز خدمات حقوقی

موسسه حقوقی

سایت مشاوره حقوقی انلاین

مرکزمشاوره حقوقی رایگان

مشاوره حقوقی فوری

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تخصصی

مرکزمشاوره حقوقی حضوری

مشاوره رایگان حقوقی

مشاوره حقوقی غیر حضوری

مشاوره حقوقی آنلاین

مشاوره رایگان، وکالت

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی رایگان

مشاوره با وکلا

مشاوره پرونده های حقوقی

مشاوره حقوقی خانواده

مشاوره حقوقی مالی

مشاوره حقوقی قراردادها

مشاوره حقوقی ملکی

مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره حقوقی جزایی

دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل ۴۴ قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- X وکالت وکالت اتفاقی وکیلX دادخواست وکالتX مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقهX مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگانX طریقه پیگیری نفقه طلاق عزلX تملک اراضیX قرار منع خروج از کشورX اجاز ولی و پدر در خروج از کشور دخترX اجازه خروج از کشور دخترX دخترX اذنX اجازهX دیوان عالی کشورX فسخX اثبات تهمتX پرداخت مهریهX مجازات فحاشیX قولنامه ماشینX ماشین قولنامه ایX تصادفX تفکیک زمینX ضرب و شتمX تهدید به اخراج از خانهX همسرX زوجX زوجهX سوء سابقهX سوء پیشینهX سربازیX مجازات فرار از سربازیX ارثX اعسارX تقسیم ارثX حکم رشدX ممنوع الخروج شدن-نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه-
و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل ۴۴ قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- X وکالت وکالت اتفاقی وکیلX دادخواست وکالتX مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقهX مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگانX طریقه پیگیری نفقه طلاق عزلX تملک اراضیX قرار منع خروج از کشورX اجاز ولی و پدر در خروج از کشور دخترX اجازه خروج از کشور دخترX دخترX اذنX اجازهX دیوان عالی کشورX فسخX اثبات تهمتX پرداخت مهریهX مجازات فحاشیX قولنامه ماشینX ماشین قولنامه ایX تصادفX تفکیک زمینX ضرب و شتمX تهدید به اخراج از خانهX همسرX زوجX زوجهX سوء سابقهX سوء پیشینهX سربازیX مجازات فرار از سربازیX ارثX اعسارX تقسیم ارثX حکم رشدX ممنوع الخروج شدن-نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه-X مشاوره حقوقی رایگانX مشاوره حقوقیX مشاوره با وکیلX جعلX کلاهبرداریX شورای حل اختلافX دادگاه صالحX امور حسبیX مفروزX مشاعX وکالتX وکلای پایه یک تهرانX مشاوره با بهترین وکلای تهران-X مشاوره حقوقی رایگانX مشاوره حقوقیX مشاوره با وکیلX جعلX کلاهبرداریX شورای حل اختلافX دادگاه صالحX امور حسبیX مفروزX مشاعX وکالتX وکلای پایه یک تهرانX مشاوره با بهترین وکلای تهران-X فرزند خواندگیX مشاوره با وکیلX مشاوره حقوقیX مشاوره در مورد پروندهX قتلX شکایت از قاضیX مهریهX طلاقX پرونده طلاقX طلاق توافقیX نفقهX پرونده ملکX اعتراض ثالثX فریب در نکاحX مال غیرX تملک املاکX فروختن ملک دیگریX رشوهX ارتشاX مشاوره رایگانX مشاوره رایگان حقوقیX مشاوره با وکیل پایه یکX وکیلX وکلای تهرانX وکیل متبحر در قتلX وکیل متبحر در ملکX وکیل متبحر در زمینX وکیل ماهر در طلاقX طلاق و گرفتن مهریهX حضانت فرزندانX منع خروج از کشورX کلاهبرداری اینترنتیX فحش و توهین و ناسزاX مجازات توهینX حق ارث مادرX ارث فرزندانX چگونگی محاسبه مهریه-دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل ۴۴ قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- X وکالت وکالت اتفاقی وکیلX دادخواست وکالتX مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقهX مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگانX طریقه پیگیری نفقه طلاق عزلX تملک اراضیX قرار منع خروج از کشورX اجاز ولی و پدر در خروج از کشور دخترX اجازه خروج از کشور دخترX دخترX اذنX اجازهX دیوان عالی کشورX فسخX اثبات تهمتX پرداخت مهریهX مجازات فحاشیX قولنامه ماشینX ماشین قولنامه ایX تصادفX تفکیک زمینX ضرب و شتمX تهدید به اخراج از خانهX همسرX زوجX زوجهX سوء سابقهX سوء پیشینهX سربازیX مجازات فرار از سربازیX ارثX اعسارX تقسیم ارثX حکم رشدX ممنوع الخروج شدن-نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه-
و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-X مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX شماره تلفن وکیلX مشاوره با وکیلX پاسخگویی به سوالات حقوقیX پرسش و پاسخ حقوقیX رایگانX مزاحمت تلفنیX حضانتX زمین خواریX تجدیدنظرX کلاهبرداریX شکایتX شکواییهX دادخواستX خرید و فروش قولنامه ایX ابطال پروانه مشاورهX آیا می توان از ارسال پیام از طریق تانگو و وی چت و وایبر شکایت کردX وایبرX وی چتX تانگوX لاینX واتساپX صیغه ۹۹ سالهX موجر و مستاجرX سوء پیشینهX سند زدن خودروX مطالبه وجه چکX شکایت از شوهرX مهرX مهریهX نفقهX طلاقX طلاق توافقیX طلاق خلعX طلاق مباراتX اعتبار اجاره نامه دست نویسX شاهدX شهادت-تملک املاک و اراضی- ستاد اجرایی فرمان امام-دادگاه اصل ۴۴ قانون اساسی-ملی شدن- اراضی ملی شده-نفقه-حق نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه و دادخواست وکالت وکالت اتفاقی وکیل- X وکالت وکالت اتفاقی وکیلX دادخواست وکالتX مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقهX مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگانX طریقه پیگیری نفقه طلاق عزلX تملک اراضیX قرار منع خروج از کشورX اجاز ولی و پدر در خروج از کشور دخترX اجازه خروج از کشور دخترX دخترX اذنX اجازهX دیوان عالی کشورX فسخX اثبات تهمتX پرداخت مهریهX مجازات فحاشیX قولنامه ماشینX ماشین قولنامه ایX تصادفX تفکیک زمینX ضرب و شتمX تهدید به اخراج از خانهX همسرX زوجX زوجهX سوء سابقهX سوء پیشینهX سربازیX مجازات فرار از سربازیX ارثX اعسارX تقسیم ارثX حکم رشدX ممنوع الخروج شدن-نفقه-دادخواست نفقه-طلاق توافقی-حقوق جزا-اقساط نفقه-تجدیدنظر- اعتراض به تجدیدنظر-ازدواج تجدیدنظر از احکام حضانت فرزند حق الوکاله خلع ید زوج زوجه صداق طریقه پیگیری نفقه طلاق عزل وکیل مشاوره با وکیل مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی رایگان مهر مهریه نفقه نفقه زوجه نفقه-X مشاوره حقوقی رایگانX مشاوره حقوقیX مشاوره با وکیلX جعلX کلاهبرداریX شورای حل اختلافX دادگاه صالحX امور حسبیX مفروزX مشاعX وکالتX وکلای پایه یک تهرانX مشاوره با بهترین وکلای تهران-X مشاوره حقوقی رایگانX مشاوره حقوقیX مشاوره با وکیلX جعلX کلاهبرداریX شورای حل اختلافX دادگاه صالحX امور حسبیX مفروزX مشاعX وکالتX وکلای پایه یک تهرانX مشاوره با بهترین وکلای تهران-X فرزند خواندگیX مشاوره با وکیلX مشاوره حقوقیX مشاوره در مورد پروندهX قتلX شکایت از قاضیX مهریهX طلاقX پرونده طلاقX طلاق توافقیX نفقهX پرونده ملکX اعتراض ثالثX فریب در نکاحX مال غیرX تملک املاکX فروختن ملک دیگریX رشوهX ارتشاX مشاوره رایگانX مشاوره رایگان حقوقیX مشاوره با وکیل پایه یکX وکیلX وکلای تهرانX وکیل متبحر در قتلX وکیل متبحر در ملکX وکیل متبحر در زمینX وکیل ماهر در طلاقX طلاق و گرفتن مهریهX حضانت فرزندانX منع خروج از کشورX کلاهبرداری اینترنتیX فحش و توهین و ناسزاX مجازات توهینX حق ارث مادرX ارث فرزندانX چگونگی محاسبه مهریه

مشاور حقوقی

مشاوره ثبتی

مشاوره حقوقی و قضایی

مشاوره حقوقی با وکیل

پرسش . پاسخ های حقوقی

مشاوره تلفنی با وکیل در یزد

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی

سایت قوه قضاییه

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

ابطال مصوبه حدنصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از سوی دیوان عدالت اداری

با شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری، دستورالعمل کسب حداقل ۵۰ نمره از مصاحبه دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *