مشاوره حقوقی و پاسخگویی به سوالات حقوقی

۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶

ابوالقاسم شم آبادی


ایمیل برای ارسال مدارک و مشاوره ایمیلی:ptsearch11@gmail.com

سوال: اگر زنی به یه مردی توهین کند واین توهین پیش مامورین انتظامی صورت بگیرد بنظرتون این قذف نام دارد وقاضی برای این جرم زن٫ شلاق رای میدهد یا مبلغی برایش تایین میکند؟؟این قضیه برای یکی از اقوام ما اتفاق افتاد یعنی زن پیش مامور انتظامی به مرد سیلی زده و بهش ناسزا گفته ودختره مرد را نیز فوش داده وبه دختر او زنا نسبت داده که قاضی برای سیلی زدن زن ۵۰۰هزار توان دیه و برای توهین یاهمان قذف دادن مرد ودخترش ۱۰۰هزار تومان جریمه کرده بنظر شما جزای توهین کردن ونسبت زنا بکسی دادن جرمش شلاق نیست؟؟؟چرا قاضی ۱۰۰هزارتومان اوراجریمه کرده؟؟

اولا فحاشی دو جانبه بود …و دوم اینکه حد قذف شرایطی دارد که ممکن هست حذ آن در جلسه دادگاه اثبات نشده …و با توجه به قراین حد آن اثبات نشده و به جزای نقدی تبدیل شده

سوال:زنی ک به روش سزارین بچه بدنیا بیاورد میتواند دیه اش را از شوهرش بگیرد‌واز طریق دادگاه شکایت کند؟۲-میتواند شکایت کند؟دیه دارد؟چقد هس دیه اش؟ خاهشا جواب بدین

وقتی بحث شکایت و دیه میاد وسط،یعنی جرمی صورت گرفته.جرم هم در تعریف داریم که هر فعل یا ترک فعلی که در قانون مجازات اسلامی برایش مجازات تعیین شده باشد.به قانون مجازات قسمت دیه مراجعه کنید. اما میتونه خساراتی که بابت زایمان و بارداری اش به زن وارد شده رو به صورت دادخواست از مرجع ذیصلاح بخواد.وقتی سزارین میشه قبلش بیمارستان از خود زن برائت ذمه میگیره و زن هم امضا میکنه.

سوال: ینکه اگه زن از دادگاه طلب اجرات المثل نماید ودادگاه رای را برای گرفتن اجرات المثل به نفع زن صادر کنداگر زن درخواست طلاق کند مرد میتواند اجرات المثل را از زن بگیرد یعنی اینکه زنی ک اجرات المثل گرفته از مرد بادرخواست طلاق از جانب زن اجرات المثل به مرد برمیگردد مرد میتواند اجرات المثل را طلب نمایداز طریق دادگاه یا اینکه نه نمیتواند بگیرد؟؟

با شرایطی که گفتید زن میتواند اجرت المثل را دریافت دارد و قابل برگشت نیست .

سوال: علی که مقیم شیراز است ملک مسکونی خود را که واقع در کرج است طی قرادادی در اهواز به حسین که مقیم ابادان است برای مدت دو سال اجاره میدهد.رضا مالک ملک همسایه در ملک مسکونی علی حق ارتفاق دارد.حسین از پرداخت مال الاجاره امتناع نموده وازاعمال حق ارتفاق رضا جلوگیری می نماید.

با توجه به مساله به سواات زیر مستدلا و مستندا پاسخ دهید
۱-علی برای مطالبه مال الاجاره و رضا برای اعمال حق ارتفاق خود باید در دادگاه کدام شهرستان اقامه دعوی نمایند؟
۲-چنانچه علی در دادگاه ابادان اقامه دعوی کند و دادگاه مذکور از خود به شایستگی دادگاه اهواز نفی صلاحیت کند، تکلیف چیست؟
۳- چنانچه علی فوت کند و ورثه او برای تقسیم ملک به دادگاه کرج مراجعه کند و دادگاه کرج از خود به صلاحیت مراجع ثبتی نفی صلاحیت کند تکلیف چیست؟
۴-چنانچه شخصی از علی طلبی داشته باشد برای مطالبه طلب خود دردادگاه کدام شهرستان باید اقامه دعوی کند؟

ج س۱دادگاه محل وقوع مال غیرمنقول(ملک)کرج ج س۲ دادگاه صالح کرج ج س۴ دردادگاه محل اقامت خوانده

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

اطلاعیه سازمان سنجش درباره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۸

اطاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره شرايط وضوابط ، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1398 و بيست و چهارمين دوره المپياد علمي- دانشجويي كشور1397/09/11نسخه چاپیبدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1398 در تمامي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غير دولتي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي و بيست و چهارمين المپياد علمي- دانشجويي كشور مي‌رساند با توجه به نكات ذيل و همچنين در نظر داشتن شرايط عمومي و اختصاصي مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *