مشاوره حقوقی در مورد فک پلاک، تعویض پلاک، خودرو لیزینگی و انتقال خودرو

مشاوره تلفنی:

۰۹۳۶۴۴۶۳۱۴۶


ایمیل برای ارسال مدارک و درخواست ها:

ptsearch11@gmail.com

با سلام و احترام با توجه به اینکه اینجانب از شهرستان شاهرود به بندرعباس مراجعه نموده ام نمی توانم ماشین صفر خود را شماره گذاری نًمایم.لطفا مرا راهنمایی کنید.

با ارائه یکی از مدارک احراز سکونت از قبیل فیش آب ، برق ، تلفن ، گاز و … به نام مالک که در دستورالعمل های ابلاغی پلیس راهور ناجا اعلام شده ابتدا آدرس محل سکونت را در سامانه شماره گذاری تغییر داده و سپس نسبت به شماره گذاری خودرو اقدام نمائید.

———–

لطفا شرایط و ضوابط تاسیس دفاتر خدمات خودرویی شهرستانها را هم بطور کامل مثلا تعداد کارکنان فضای مورد نیاز و … در سایت بگذارید.

تاسیس دفاتر خدمات خودروئی و تعداد کارکنان و فضای مورد نیاز و … بسته به تعداد جمعیت و خودروهای موجود در شهرستان میباشد که با مجوز از معاونت فنی مهندسی پلیس راهور ناجا و با مراجعه به شعبه راهگشای استان دائر می گردد.

——–

سلام مادر من از پدرم وکالتنامه برای ماشین داره پدرمم فوت کردن حالا برای تعویض پلاک چیکار باید بکنم؟

طبق قانون وکالت با فوت یک از طرفین(وکیل و یا موکل) مورد وکالت باطل و فسخ می گردد. لذا پس از انجام مراحل انحصار وراثت و اخذ گواهی حصر وراثت با معرفی یکنفر از آنها به عنوان کفیل یا قیم اعلامی مرجع قضایی امکان تعویض پلاک میسر می باشد.

———

با سلام ، احتراما خواهشمندم به سوالات زیر که برای اینجانب مبهم میباشد(در خصوص احراز محل سکونت خریدار برای تعویض پلاک) در صورت امکان توضیح ارائه فرمایید : توضیح اینکه اینجانب خریدار میباشم و یک پلاک آزاد نیز در یکی از مراکز تعویض پلاک دارم. ۱- با توجه به اینکه آدرس محل سکونت بنده نسبت به پلاک آزاد خودم تغییر کرده و در منزل نوسازی هستیم که هنوز سند ندارد آیا برای تغییر آدرس پلاک خودم که قرار است روی ماشینی که میخرم نصب شود ارائه فیش تلفن ثابت قابل قبول است یا خیر؟

برابر دستورالعمل های ابلاغی پلیس راهور ناجا فیش تلفن از مدارک احراز سکونت میباشد.
۲و۳-نظر به اینکه معرفی مالک از سوی مراجع معتبری مانند تامین اجتماعی و اداره دولتی که اطلاعات مالک در اختیار آنان می باشد خود به عنوان ملاک سکونت دائم افراد تلقی میگردد لذا با ارائه معرفی نامه از مراجع مذکور امکان احراز سکونت افراد میسر می باشد.

———-

با سلام اینجانب اقدام به فک پلاک خودرو خودم در مرکز تعویض پلاک در بیهقی نمودم و الان پلاک قبلی بنده در ان مرکز است حالا در یک بنگاه اقدام به خرید ماشین صفر کیلومتر پاژیرو مربوط به گروه بهمن نمودم صاحب بنگاه میگویند که برای شماره گذاری با ماشین باید به مرکز میثم در جاده مخصوص بروم ایا با توجه به اینکه شماره فک شده اینجانب در مرکز بیهقی است این مرکز نمیتواند ماشین صفر اینجانب را شماره گذاری کند و یا باید حتما به جاده مخصوص ببرم راهنمایی بفرمایید ممنون خواهم بود چون ماشین شماره ندارد و باید با مشین بر ببرم که خودتان مطلع هستید دارای مشکلاتی است ؟

شماره گذاری خودرو های وارداتی به دلیل استقرار غرفه های شهرداری و دارائی در مرکز تعویض پلاک غرب تهران(میثم ) انجام میگیرد . دراین رابطه میبایست خودرو بوسیله خودرو بر به آن مرکز منتقل شده وپس از سیر مراحل شماره گذاری و اختصاص پلاک آزاد، مالک می بایست جهت اخذآن به انباری که پلاک در آن وجود دارد مراجعه نماید.و برابر قانون و مقررات حرکت وسایل نقلیه در سطح شهر بدون پلاک ممنوع می باشد

———-

احتراما خواهشمندم به سوالات زیر که برای اینجانب مبهم میباشد(در خصوص احراز محل سکونت خریدار برای تعویض پلاک) در صورت امکان توضیح ارائه فرمایید:توضیح اینکه اینجانب خریدار میباشم و یک پلاک آزاد نیز در یکی از مراکز تعویض پلاک دارم. ۱- با توجه به اینکه آدرس محل سکونت بنده نسبت به پلاک آزاد خودم تغییر کرده و در منزل نوسازی هستیم که هنوز سند ندارد آیا برای تغییر آدرس پلاک خودم که قرار است روی ماشینی که میخرم نصب شود ارائه فیش تلفن ثابت قابل قبول است یا خیر؟

برابر دستورالعمل های ابلاغی پلیس راهور ناجا فیش تلفن از مدارک احراز سکونت میباشد.
۲و۳-نظر به اینکه معرفی مالک از سوی مراجع معتبری مانند تامین اجتماعی و اداره دولتی که اطلاعات مالک در اختیار آنان می باشد خود به عنوان ملاک سکونت دائم افراد تلقی میگردد لذا با ارائه معرفی نامه از مراجع مذکور امکان احراز سکونت افراد میسر می باشد.

——–

اگه ممکنه اطلاعاتی بذارید که اگه کسی بخواد دفتر خدمات خودرویی در شهر خود تاسیس کنه باید چه مراحلی رو پشت سر بذاره و دارای چه شرایطی باید باشه؟

تاسیس دفاتر خدمات خودروئی و تعداد کارکنان و فضای مورد نیازو… بسته به تعداد جمعیت و خودرو های موجود در شهرستان میباشد که با مجوز از معاونت فنی مهندسی پلیس راهور ناجا و با مراجعه متقاضی به شعبه راهگشای استان دائر میگردد

منبع:

http://btnrahgosha.ir/

No votes yet.
Please wait...
X تعویض پلاکX انتقال پلاکX فک پلاکX دادگستریX پلیس راهورX وکالت در فک پلاکX فروش ماشینX اعتبار ماشین لیزینگیX وکالت به تعویض پلاکX فسخ وکالتX شماره گذاری خودروX آزاد کردن ماشین از گمرکX دفتر خدمات خودروX مشاوره حقوقیX مشاوره حقوقی رایگانX سوال و جوابX پرسش و پاسخX پاسخ حقوقیX وکیل پایه یک دادگستریX وکیل در تهرانX آدرس وکیل در تهرانX مشاوره با وکیلX مشاوره در مورد خرید و فروش لیزینگی ماشینX خرید و فروش لیزینگی ماشین

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

۳ دیدگاه

 1. سلام بنده تعویض پلاک ماشین میخوام انجام بدم ولی صاحب خودرو فک پلاک با حکم قضایی کرده ماشین اتاق تعویض پلاک نداره من وکالت فروش گرفتم از فروشنده ولی ماشین پلاکش تو انبار اتحاد فک شده من چگونه پلاکمو تعویض کنم

  Rating: 3.0/5. From 2 votes.
  Please wait...
 2. سلام چند ماه پیش ماشین خریدم و پلاک هم تعویض کردم به نام خودم ولی سند نزدم الام میخوام بفروشم ایا باید حتما قبلش سند بزنم به نام خودم یا هم اینطوری میتونم برا نفر بعد پلاک تعویض کنم بعد صاحب سند به نام نفر بعدی سند بزنه؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 3. سلام من ماشین اقساطی خریدم حالا به دلایلی میخوام بفروشم و سند رو هم اخرین قسط به نام طرف بزنم .با این شرایط میتوان تعویض پلاک کرد با اسم خودش ماشین رو استفاده کنه خریدار؟

  Rating: 4.7/5. From 7 votes.
  Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *