مروری بر رشته حقوق در کانادا

رشته حقوق در کانادا یکی از رشته های پرطرفدار تحصیلی است. با این حال در کانادا به نسبت تقاضای بازار کار، دانشگاه های ارائه دهنده این رشته تحصیلی به میزان کافی وجود ندارد. به همین دلیل مهاجرت کانادا به قصد کار در رشته حقوق یک تصمیم منطقی و ایدئال است. در این مقاله به طور مختصر شما را با آینده کاری این رشته تحصیلی در کانادا آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت کاری به کانادا در رشته وکلالت

مهاجرت کانادا و شغل وکالت

درآمد وکلا در کانادا چیزی در حدود 88 هزار دلار در سال است. به همین دلیل عده زیادی از وکلای مجرب به قصد کار و ادامه تحصیل راهی کانادا می شوند. با این حال شغل وکالت در کانادا چندان هم آسان و دست یافتنی نیست چراکه قوانین دولت کانادا فعالیت وکلای مهاجر را منوط به اخذ برخی گواهینامه ها و دوره های درسی کرده است.

شرایط پذیرش در کانون وکلا

در کانادا اگر مایل به کار به عنوان وکیل هستید، حتماً می بایست از یکی از کانون های رسمی کانادا اجازه فعالیت دریافت کنید. عموماً اخذ اجازه کار مشروط به گذراندن برخی واحدهای درسی در کرسی های حقوق دانشکده های معتبر کانادایی است. چراکه آشنایی با قوانین کشور کانادا پیش زمینه فعالیت هر وکیل مهاجرت کانادا محسوب می گردد. از طرف دیگر سایر مدارک شما و پیشینه کارتان باید مورد تائید بخش های تخصصی قرار بگیرد. گرفتن تائید کانون وکلا مراحل پیچیده ای دارد ولی با توجه به تقاضای بازار کار، سالانه عده زیادی از مهاجرین به کانون وکلای کانادا جذب می شوند و کار خود را به عنوان وکیل آغاز می کنند.برنامه NCA برنامه ویژه معادل سازی مدارک وکلای خارجی متقاضی کار در کانادا است.

مهاجرت وکلا به کانادا

LSATموفقیت در آزمون

آزمون LSAT مهم ترین آزمون رسمی برای ورود به دوره وکالت است. اگر دو سال دوره کالج در کانادا را گذرانده باشید و از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا در رشته حقوق فارغ‌التحصیل شده باشید، می توانید با دادن آزمون LSAT خود را آماده ورود به بازار کار وکالت در کانادا نمایید. البته در کانادا هر دانشجویی بعد از اتمام تحصیل موظف به سپری کردن دوره کارورزی یک ساله در دفتر های وکالت است. با داشتن این شرایط می توان در کانادا به عنوان یک وکیل متخصص کار را شروع کرد.

دوره کارورزی یا Articling چیست؟

تحصیل کانادا همواره با دوره های عملی و اجرایی همراه است. یک سال دوره کارورزی Articling دوره ای تخصصی برای رشته حقوق است. دوره ای که متقاضی نزد دفاتر معتبر وکالت طی می کند و خود را آماده بازار کار خواهد کرد.  اگر هم فکر می کنید که گذراندن یک سال از عمرتان در یک دفتر وکالتی آن هم برای کارآموزی زمان زیادی است، می توانید با ثبت نام در دوره های 4 ماهه دانشگاه های اتاوا و رایسون با مدرک LPP گواهی Articling را کسب کنید

اگر شما جزو متقاضیان کار در کانادا هستید و مایلید که به یکی از روش های ادامه تحصیل در کانادا و یا مهاجرت کاری به کانادا خود را به جمع وکلای برتر کانادایی برسانید، پیشنهاد می کنیم که از هم اکنون با تقویت توانایی درک مطلب زبان‌های خارجی (انگلیسی و فرانسه) خود را برای رقابت سنگین آزمون LSAT آماده نمایید.

مهاجرت وکلا به کانادا
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

سوالات دکتری حقوق تجارت در آزمون دکتری نیمه متمرکز 1398- 1397 و 1396 از چه بخش هایی مطرح شده است؟(به همراه دانلود سوالات دکتری حقوق خصوصی آزمون دکترای نیمه متمرکز در سالهای 1398- 1397 و 1396)

با سلام- بنده ابوالقاسم شم آبادی هستم توضیح دهنده این مطلب. در این نوشته شما از این مطلب مطلع می شوید که سوالات آزمون دکتری حقوق تجارت از کدام بخش ها مطرح شده است و اینکه کدام بخش های حقوق تجارت در آزمون دکتری نیمه متمرکز سالهای1396- 1397 و 1398 مهم بوده و احتمال طرح سوالات از کدام یک از بخش های حقوق تجارت در آزمون دکترای نیمه متمرکز 1399 و 1400 بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *