لزوم بازنگری در قانون آئین‌دادرسی‌کیفری جدید

1420020667778_300.bmp

رییس، معاونین و چند تن از قضات عالی‌رتبه دیوان عالی کشور با رئیس و اعضاء کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه دادند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی، ۹ دی را روز بصیرت مردم ایران اسلامی در مقابل فتنه‌گران دانست و بیان کرد: تبعیت همه مردم با مقام عظمای ولایت در ۹ دی سال ۸۸ یک موهبت الهی بود که مملکت اسلامی را از شر خباثت‌های کشورهای سلطه‌گر نجات داد و نقشه‌های شوم آنها را خنثی کرد.

وی افزود: دیوان عالی کشور در قانون اساسی بالاترین تشکیلات قضایی است و باید شأن و منزلت آن حفظ شود؛ لذا از آنجائی که کاستی ها و اشکالاتی در قانون آئین دادرسی کیفری مصوب مجلس شورای اسلامی (سال ۹۲) که از تاریخ ۱/ ۴/ ۹۴ باید اجرائی شود کاملاً مشهود است انتظار می رود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بخصوص رئیس و اعضای محترم کمیسیون قضایی مجلس در این بخش آن را مورد بازنگری قرار داده و اصلاحات مورد نظر به‌عمل آید.

کریمی در رابطه با نواقص و اشکالات موجود اضافه کرد: مواردی مثل اعاده دادرسی، تشکیلات مربوط به شعب دیوان عالی کشور و صلاحیت رسیدگی و حد نصاب دیوان از حیث درجه بندی مجازات‌ها و شیوه دادرسی پرونده هایی که از ناحیه رئیس محترم قوه قضائیه به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود از جمله اشکالاتی است که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تایید و تاکید بر لزوم بررسی مطالب عنوان شده از سوی رئیس دیوان عالی کشور آمادگی اعضاء کمیسیون قضایی مجلس را برای تعامل سازنده هرچه بیشتر مجلس با دیوان عالی کشور اعلام کردند و درخواست تشکیل جلسات تخصصی قضات عالی رتبه دیوان عالی کشور با اعضاء کمیسیون قضایی مجلس در جهت حل مشکلات قانونی و حفظ جایگاه والای دیوان عالی کشور در متون قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی را خواستار شدند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

دانلود سوالات دکتری حقوق بین الملل ۹۸

برای دانلود سوالات روی عبارت ذیل کلیک کنید: سوالات دکتری حقوق بین الملل ۹۸دریافت Rate …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *