کاظم کاظم‌زاده:استقلال قضایی

کاظم کاظم‌زاده وکیل پایه یک دادگستری نقش سیستم قضایی در مدیریت جهاد اقتصادی را ایجاد بستر مناسب و مطمئن برای سرمایه‌گذاری دانست و گفت: به عبارت دیگر امنیت سرمایه‌گذاری باید از سوی قوه قضاییه تأمین و مالکیت افراد مقدم شمرده شود.

وی ادامه داد: در صورت عدم تأمین مالکیت اشخاص و ناامنی، سرمایه ها از کشور خارج می‌شود.

وی درخصوص مدیریت فرهنگ نیز یادآور شد: نقش سازمان‌های فرهنگی و مؤسسات تبلیغاتی در این زمینه بیشتر است و دستگاه قضایی نمی‌تواند نقش پررنگی در این زمینه داشته باشد.

کاظم زاده گفت: دستگاه قضایی در زمینه فرهنگی با مجازات اشخاص و تنبیه آنان نمی‌تواند کمکی به پیشرفت و رشد فرهنگ داشته باشد.

این حقوقدان در خصوص استقلال قضایی نیز یادآور شد: در نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال قضات مورد تأکید و تأیید است و باید توجه کرد وجود دلالان و واسطه‌گران قضایی استقلال قضایی را مخدوش می‌کند.

این قاضی سابق دادگستری همچنین درخصوص مکانیزم‌های نظارتی دستگاه قضایی گفت: مکانیزم‌ها برای مقابله با آلودگی‌های احتمالی مالی، بی‌اعتنایی به اجرای قانون و عدم رعایت شئونات توسط قضات و کارکنان دستگاه باید مؤثرتر عمل کند تا سلامت قضایی نمایان‌تر باشد.

کاظم‌زاده در پایان مسئله پیشگیری را نیازمند همکاری بیشتر نخبگان و اندیشمندان با دستگاه قضایی همراه با تأمین بودجه کافی و لازم در این زمینه دانست.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری ۱۳۹۹)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *