کاظم کاظم‌زاده:استقلال قضایی

کاظم کاظم‌زاده وکیل پایه یک دادگستری نقش سیستم قضایی در مدیریت جهاد اقتصادی را ایجاد بستر مناسب و مطمئن برای سرمایه‌گذاری دانست و گفت: به عبارت دیگر امنیت سرمایه‌گذاری باید از سوی قوه قضاییه تأمین و مالکیت افراد مقدم شمرده شود.

وی ادامه داد: در صورت عدم تأمین مالکیت اشخاص و ناامنی، سرمایه ها از کشور خارج می‌شود.

وی درخصوص مدیریت فرهنگ نیز یادآور شد: نقش سازمان‌های فرهنگی و مؤسسات تبلیغاتی در این زمینه بیشتر است و دستگاه قضایی نمی‌تواند نقش پررنگی در این زمینه داشته باشد.

کاظم زاده گفت: دستگاه قضایی در زمینه فرهنگی با مجازات اشخاص و تنبیه آنان نمی‌تواند کمکی به پیشرفت و رشد فرهنگ داشته باشد.

این حقوقدان در خصوص استقلال قضایی نیز یادآور شد: در نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال قضات مورد تأکید و تأیید است و باید توجه کرد وجود دلالان و واسطه‌گران قضایی استقلال قضایی را مخدوش می‌کند.

این قاضی سابق دادگستری همچنین درخصوص مکانیزم‌های نظارتی دستگاه قضایی گفت: مکانیزم‌ها برای مقابله با آلودگی‌های احتمالی مالی، بی‌اعتنایی به اجرای قانون و عدم رعایت شئونات توسط قضات و کارکنان دستگاه باید مؤثرتر عمل کند تا سلامت قضایی نمایان‌تر باشد.

کاظم‌زاده در پایان مسئله پیشگیری را نیازمند همکاری بیشتر نخبگان و اندیشمندان با دستگاه قضایی همراه با تأمین بودجه کافی و لازم در این زمینه دانست.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

معرفی کامل شاخه کارشناسی ارشد حقوق بشر ۹۸ و ۹۹+ منابع کارشناسی ارشد حقوق بشر

شاخه کارشناسی ارشد حقوق بشر یکی از شاخه هایی است که به دلیل تعداد کم دانشگاه هایی که این شاخه را دارند دانش آموخته کمتری دارد؛ البته اساتید این شاخه عموما در حوزه حقوق اساسی و حقوق بین الملل معروف بوده و برخی از اساتید نیز بیشتر سیاسی هستند تا استاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *