قضات به بهانه پایان وقت اداری، باعث نشوند فردی یک روز بیشتر در زندان بماند

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: یک قاضی باید تمام وقتش را وقف قضاوت کرده و به بهانه پایان وقت اداری باعث نشود فردی یک روز بیشتر در زندان بماند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد مصدق در افتتاحیه دوره 156 کارآموزی قضایی ویژه سازمان قضایی نیروهای مسلح، اظهار کرد: با تکیه به کرسی قضاوت نباید ذهن و فکر ما تغییر کند و صرفا به دنبال مطالبات و خواسته‌های مادی باشیم، چون آفت بزرگی است.

وی گفت: اجرای عدالت،‌ خدمت به مردم و احقاق حق ضعفا باید سرلوحه‌ کار تمامی قضات به خصوص قضات جدید قرار گیرد.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان این که خدمت به مردم نعمت بزرگی از سوی خداوند است‌، خطاب به کارآموزان گفت: حالا که این فرصت برای شما فراهم شده سعی کنید به بهترین نحو استفاده کرده و تمام توجه خود را به این مساله معطوف کنید.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت جنبه‌ اعتقادی حادثه غدیر گفت: متاسفانه سیر مباحث ما و رویکرد صدا و سیما به سمت ابعاد تاریخی غدیر گرایش دارد در حالی که کمتر درباره‌ ابعاد معنوی این واقعه مهم سخن گفته شده است و مبدا استقرار حاکمیت اسلامی و اعتقاد به ولایت در ایران به حادثه غدیر بر می‌گردد.

سرپرست دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز در ابتدای مراسم گزارشی از برگزاری این دوره ارائه کرد و گفت:‌ این آخرین گروه از پذیرفته‌شدگان آزمون قضات نظامی هستند که وارد مرحله کارآموزی قضایی می‌شوند.

جعفر صادق‌منش افزود:‌ آزمون قضات نظامی با حضور بیش از 1000 نفر از شرکت‌کنندگان در سال 90 برگزار شد و حدود 100 نفر از شرکت‌کنندگان پس از طی مراحل آزمون،‌ اخبار و گزینش وارد مرحله کارآموزی قضایی شدند.

وی ادامه داد: تاکنون دو دوره کارآموزی برگزار شده و این سومین و آخرین دوره است که با حضور 46 نفر برگزار می‌شود.

صادق‌منش تصریح کرد: به اذعان اساتید و مسئولان قوه قضاییه دوره‌های کارآموزی ویژه قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح به لحاظ نظم و انضباط و تلاش و کوشش کارآموزان در مباحث علمی و تحقیقاتی بهتر از دوره‌های مشابه بوده است.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب حقوق کار انتشارات عدلیه

کتاب متون فقه بخش امر به معروف و نهی از منکر(آزمون دکتری نیمه متمرکز حقوق عمومی سال 1399)

با سلام- بخش امر به معروف و نهی از منکر جدیدا به بخش جهاد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *