قرار منع تعقیب نسبت به بازپرس و سرپرست سابق دادسرای کارکنان دولت تایید شد

 

وکیل‌مدافع عباس پالیزدار گفت: شعبه ۱۰۵۷ دادگاه عمومی جزایی تهران ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت، قرار منع تعقیب صادره از سوی دادسرا را نسبت به بازپرس پرونده موکلم و سرپرست سابق دادسرای کارکنان دولت تایید کرد.

 

مصطفی ترک‌همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: پس از طرح پرونده موسوم به باند پالیزدار در دادسرای عمومی و انقلاب تهران، موکلانم (عباس پالیزدار و پیمان حاج‌محمود عطار ) از بازپرس پرونده و سرپرست سابق دادسرای کارکنان دولت و رسانه به اتهام مشارکت در جلب و دستگیری شکایت کردند.

 

وی افزود: شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت نسبت به متهمان قرار منع تعقیب را صادر کرد و با اعتراض ما پرونده به شعبه ۱۰۵۷ دادگاه عمومی جزایی تهران ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت ارجاع داده شد که شعبه مذکور نیز قرار منع تعقیب را تایید کرده است.

 

ترک‌همدانی صدور قرار مجرمیت غیرقانونی، موافقت با قرار بازداشت غیرقانونی، عدم تفهیم اتهام در موعد مقرر و عدم ارسال پرونده برای اقدام قانونی را برخی از عناوین اتهامی متهمان عنوان کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در مورد اتهام بازداشت غیرقانونی علیه بازپرس پرونده، دادسرا قرار مجرمیت صادر کرد و پرونده به شعبه ۷۸ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد و شعبه مذکور اتهام بازداشت غیرقانونی را به اتهام رفتار خلاف صریح قانون تغییر داد و وی را به شش ماه حبس بدل از جزای نقدی معادل پنج میلیون تومان محکوم کرد.

No votes yet.
Please wait...

About ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: 66965272 -021

Check Also

بسته دکتری حقوق عمومی برای آزمون نیمه متمرکز ۹۶ ??? منابع دکتری حقوق عمومی مطابق آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *