«فاطمه هاشمی» ۱۸ دی ماه به دادگاه می‌رود

 

forootan-20-48.jpg

وکیل‌مدافع فاطمه هاشمی گفت: جلسه رسیدگی به اتهام موکلم صبح روز چهارشنبه – ۱۸ دی ماه – در شعبه اول دادگاه انقلاب برگزار می‌شود.

 

سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این که اتهام موکلش انتساب مطالب خلاف واقع به روسای قوه مقننه و قضاییه عنوان شده، معتقد است که عمل موکلش مجرمانه نیست.

 

وی افزود: موکل شاکی خصوصی ندارد و اتهام انتسابی، بدون شاکی خصوصی قابل رسیدگی نیست.

 

علیزاده‌طباطبایی با انتقاد از ارسال پرونده موکلش به دادگاه انقلاب، گفت: این پرونده خلاف ضوابط و قواعد دادرسی با اعلام جرم دادستانی به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

 

به گزارش ایسنا، اولین جلسه رسیدگی به پرونده فاطمه هاشمی، ۱۸ آبان ماه تعیین شده بود که به علت موافقت دادگاه با درخواست استمهال، این جلسه برگزار نشد.

 

بر اساس این گزارش، فاطمه هاشمی در روز ششم شهریور ۹۲ به اتهام انتساب مطالب خلاف واقع به روسای قوای قضاییه و مقننه به شعبه ۱۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و حدود یک ماه بعد برای او قرار مجرمیت صادر و پرونده وی به شعبه اول دادگاه انقلاب ارسال شد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

دانلود سوالات دکتری حقوق بین الملل ۹۸

برای دانلود سوالات روی عبارت ذیل کلیک کنید: سوالات دکتری حقوق بین الملل ۹۸دریافت Rate …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *