شیوه نامه ارسال پایان نامه‌ به پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

۱- مقدمه:

این شیوه‌نامه در راستای دستورالعمل شماره ۱۲۲۳۸/۴۳۸۹ تاریخ ۲۰/۸/۸۶ وزیر محترم علوم و تحقیقات و فناوری در مورد لزوم امکان دسترسی به منابع غنی علمی(پایان نامه‌ها/رساله‌ها) برای پژوهشگران و علاقه‌مندان

اجتناب از تکرار مطالعات و تحقیقات انجام یافته،و تکمیل پایگاه اطلاعاتی پایان‌نامه‌های دانشجویی کشور در پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران تنظیم گردیده است.

۲٫ تعاریف:

دانشگاه: کلیه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر موسسه‌های پژوهشی دولتی و غیر دولتی زیر پوشش وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری.

دانشجو: دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای و تخصصی دانشگاه.

پژوهشگاه: پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

نماینده: فردی که از سوی دانشگاه برای ارتباط با پژوهشگاه در موضوع شیوه‌نامه معرفی می‌شود. این فرد، نماینده تام الاختیار دانشگاه در موضوع فوق الذکر بوده و مرجع تایید کننده برای صحت و اعتبار موارد ارسالی به پژوهشگاه می باشد.

پایان نامه: پایان نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری حرفه‌ای و تخصصی که مراحل دفاع و اصلاحات پایانی آن به پایان رسیده است.

کتابخانه: کتابخانه مرکزی دانشگاه یا کتابخانه دیگری که از سوی دانشگاه تعیین می‌شود.

۳- شیوه‌نامه

 1. دانشگاه نمایندهِِ‌ی را در امور مربوط به پایان‌نامه‌های دانشجوی به پژوهشگاه معرفی می‌کند.
  1. دانشگاههایی که جمع آوری پایان نامه ها را به صورت پراکنده و نه متمرکز انجام می دهند می توانند نمایندگانی را معرفی کنند.
 2. پژوهشگاه در سامانه‌ الکترونیکی خود یک شناسه به نام هر نماینده تعریف و به او اعلام می‌کند.
 3. دانشجوپس ازجلسه دفاع اطلاعات نمایه پایان نامه را به دو زبان فارسی و انگلیسی آماده می کند و در نشانی http://thesis.irandoc.ac.ir بخش ورود اطلاعات پایان نامه ، ورود اطلاعات می نماید .و شماره رهگیری را از طریق سیستم دریافت می نماید
 4. کتابخانه، بر اساس ابلاغ دانشگاه نمایه پایان نامه را بررسی و تا ئید می‌کند.
 5. دانشجو پس ازتائید پایان نامه توسط هیات دواران نسخه نهائی (الکترونیکی و چاپی) پایان نامه خود را همراه با شماره رهگیری جهت تحویل به پژوهشگاه تحویل نماینده می‌دهد.
 6. نماینده وارد کردن کد رهگیری و یا شماره دانشجویی به پایگاه اطلاعات پایان نامه به نشانیhttp://thesis.irandoc.ac.ir از وارد شدن اطلاعات پایان نامه به پایگاه توسط دانشجو اطمینان حاصل می نماید ونسخه‌ چاپی و الکترونیکی پایان نامه را تحویل می‌گیرد.
 7. نماینده، بر مبنای راهنمای مندرج در سامانه الکترونیکی به نشانی http://thesis.irandoc.ac.ir با تایید اطلاعات ، نسبت به ارسال اطلاعات پایان نامه‌ دانشجو از طریق سامانه اقدام می نماید..
 8. نماینده پس از اطمینان از ارسال موفق فرم و تایید محتویات پیوست، تائیدیه دریافت فرم را از سامانه پرینت می‌کند و پس از تائید( مهر و امضا)، تحویل دانشجو می‌دهد
 9. دانشجو رسید تحویلی را به بخش فارغ‌التحصیلان دانشگاه تحویل می‌هد
 10. نماینده دانشگاه در پایان هر ماه فهرست پایان نامه‌های ارسال شده را تهیه می‌کند و همراه با نسخه صحافی شده پایان نامه‌ها و فایلهای مربوطه به پژوهشگاه ارسال می‌کند.
 11. پژوهشگاه پس از کنترل اطلاعات سامانه با پایان نامه های دریافتی ، نسبت به صدور تاییدیه نهایی و ارسال آن به دانشگاه اقدام می نماید.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

ابطال مصوبه حدنصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از سوی دیوان عدالت اداری

با شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری، دستورالعمل کسب حداقل ۵۰ نمره از مصاحبه دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *