شورای رقابت مسئول سردرگمی بازار

اظهارات متناقض مسئولان دولتی درباره قیمت خودرو، در بازار این محصول نوعی رکود ایجاد کرده است. سید محمد بیاتیان عضو هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی مهمترین دلیل سردرگمی فعلی مصرف کننده و بازار خودرو را اقدامات غیر مسئولانه شورای رقابت اعلام می‌کند.
چهارشنبه هفته گذشته، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به نقل از رییس جمهور اعلام کرد که وی از نرخ‌های تعیین شده از سوی شورای رقابت راضی نیست و قیمت نباید در بازار روندی صعودی به خود می‌گرفت. در همین راستا رییس شورای رقابت هم نارضایتی خود از افزایش قیمت خودرو را اعلام کرد اما معلوم نیست در شرایطی که مسئولان دولتی مایل به افزایش قیمت خودرو نیستند، چگونه لیست اعلامی از سوی شورای رقابت، بر افزایش قیمت‌ها مهر تایید می‌زند. البته این اظهارات مسئولان دولتی احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان را هم به واکنش واداشت. او در گفت‌وگو با «ایسنا» آمادگی خودروسازان برای کاهش قیمت خودرو و اعمال نکردن قیمت‌های جدید را، -مشروط بر اینکه دولت به وظایف قانونی خود عمل کند- اعلام کرد. دبیر انجمن خودروسازان در سخنان خود به مواد قانونی اشاره کرد که به موجب آن، دولت باید ضرر و زیان ثبات قیمت خودرو را به تولیدکنندگان پرداخت کند. اما گویا مسئولان درباره وضعیت تولید و بازار خودرو فقط به اظهار نظرهای شفاهی بسنده میَ‌کنند.

شورای رقابت مقصر است
سید محمد بیاتیان عضو کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی درباره مباحث پیش آمده در تعیین قیمت‌های جدید خودرو می‌گوید: «همه مشکلات ایجاد شده به عملکرد نامناسب شورای رقابت باز می‌گردد».او در گفت‌وگو با «حمایت» تاکید می‌کند که شورای رقابت به صورت غیر قانونی قیمت‌ها را افزایش داده و به‌جای آنکه لیست قیمت‌ها را نگه‌ دارد تا خودروسازان پیش شرط‌های این شورا را اجرا و سپس قیمت‌های جدید اعلام شود، فقط به تعیین پیش شرط بسنده کرده است. این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهارات اخیر رییس شورای رقابت و نارضایتی او از افزایش قیمت خودرو را غیر منطقی دانسته و تاکید می‌کند که قیمت‌های جدید توسط شورای رقابت به تولیدکنندگان ابلاغ شده است. او بیان می‌کند که در حال حاضر قشر متوسط رو به پایین جامعه قادر به خرید پراید ۲۰ میلیونی نیستند. البته بیاتیان پیش‌بینی می‌کند که بهای پراید در بازار و برای مصرف کننده به ۲۲ میلیون تومان برسد زیرا شورای رقابت قیمت این خودرو در کارخانه را ۲۰ میلیون تعیین کرده است. او قیمت خودروهای ایرانی را غیر منطقی اعلام کرده و می‌گوید: «در شرایطی که خودروسازان از ارز مبادله‌ای برخوردار هستند و بهای ارز در بازار کاهش یافته، باز هم شاهد افزایش قیمت خودرو هستیم». بیاتیان معتقد است که دولت ابتدا برای خودروسازان داخلی باید توان رقابت با محصولات خارجی را فراهم کند، سپس با کاهش تعرفه و آزادسازی واردات خودروی خارجی بازار رقابتی برای این محصول ایجاد کند تا در چنین فضایی، قیمت‌ها توسط خود مردم تعیین شود.البته او از استاندارد ضعیف خودروی داخلی نیز ابراز نارضایتی کرده و می‌گوید که در حال حاضر بسیاری از محصولات تولید داخل حتی استانداردهای ایران را هم پاس نمی‌کنند.

بازار راکد خودرو
بر اساس برنامه‌های تدوین شده، خودروسازان هر ماه باید ۲۰ درصد از تولیدات خود را به صورت فروش نقدی به بازار عرضه کنند تا حاشیه بازار از بین برود و قیمت با افزایش عرضه، تعدیل شود. این ماه نیز مطابق ماه‌های گذشته، برنامه فروش نقدی از سوی خودروسازان کلید خورد اما این فروش دیرهنگام که اکنون با گذشت ۲۰ روز از ماه، تازه شروع شده است، ابهام قیمتی دارد و برای مردم مشخص نیست که بالاخره چه اتفاقی برای قیمت خودرو در روزهای آتی رخ خواهد داد. نکته حایز اهمیت در این میان، تاکید خودروسازان در آگهی فروش نقدی، پافشاری بر قیمت‌های اعلامی شورای رقابت است. این در حالی است که شورای رقابت برای اعمال قیمت‌های جدید خودرو توسط تولیدکنندگان پنج پیش شرط قایل شده که معلوم نیست آیا فعالان صنعت خودرو این پیش شرط‌ها را تا کنون اجرایی کرده‌اند یا خیر. اما اظهارات متناقض مسئولان دولتی درباره قیمت خودرو سبب شده بازار این کالا تا حدودی راکد شود. بسیاری از خریداران منتظرند ببینند آیا نارضایتی رییس جمهور از افزایش قیمت خودرو روی تصمیم شورای رقابت تاثیرگذار خواهد بود یا خیر. آنها امیدوارند که قیمت خودرو کاهش یابد. فعالان بازار خودرو به «مهر» می‌گویند که اعلام تزلزل قیمت‌ها از سوی دولت، بازار را به رکود بیشتر فرو برده است و مردم دست نگه داشته اند تا شاید خودرو ارزان‌تر شود و بعد از ارزانی، به خرید رو بیاورند، این در حالی است که سخنان سخنگوی دولت، به سرعت در بازار منتشر شده است و همین امر، افرادی که برای مصرف خود خودرو می‌خرند یا آنهایی که برای سرمایه‌گذاری به بازار خرید و فروش خودرو مراجعه می‌کنند، دچار تردید کرده است.

باز هم خبر بررسی مجدد قیمت‌ها
متاسفانه مصرف‌کننده خودروی ایرانی همیشه مظلوم واقع می‌شوند. آنها محصولی بی‌کیفیت را با قیمت بالا می‌خرند زیرا دولت برای حمایت از صنعت خودروسازی از جیب ملت هزینه می‌کند. در حال حاضر دولت با افزایش قیمت خودرو در راستای حمایت از تولیدکنندگان، باز هم از پول مصرف‌کننده برای نجات صنعت خودروسازی استفاده می‌کند. متاسفانه سیاست‌های دولت در زمینه ایجاد بازار انحصاری برای خودروی داخلی زمینه نارضایتی مصرف‌کنندگان را فراهم کرده است. تعرفه بالا برای واردات خودروی خارجی امکان انتخاب از مصرف‌کننده ایرانی را گرفته و متاسفانه قیمت‌ها با تصمیم شورای رقابت و به صورت فرمایشی در بازار داخلی تعیین می‌شود. آشفتگی‌های اخیر قیمت‌گذاری خودرو سبب شد تا «ایسنا» نظرسنجی برگزار کرده و نظر مخاطبان خود درباره مهمترین مشکل مصرف‌کننده خودروی ایرانی را جویا شود. نتیجه جالب است. از نظر مصرف‌کنندگان ایرانی مهمترین مشکل بازار خودروی کشور انحصاری بودن آن است. اما دولت همچنان بر انحصار بازار خودرو تاکید دارد. البته در نظرسنجی ایسنا،‌ عدم تناسب کیفیت با قیمت خودروهای داخلی هم مشکل دیگری است که از سوی شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به آن تاکید شده است. با این وجود تنها اقدام دولت برای حل مشکل مصرف‌کننده، اعلام نظرات ضد و نقیض است. این بار عیسی امامی عضو ناظر شورای رقابت از بررسی مجدد قیمت‌گذاری خودرو در این شورا خبر داده‌است.او در گفت‌وگو با «فارس» در واکنش به اعلام قیمت‌های جدید خودرو از سوی شورای رقابت و نارضایتی مردم، مجلس و دولت از این قیمت‌ها، بیان می‌َکند که با توجه به اعتراضات، حتماً در جلسه بعدی شورای رقابت موضوع قیمت‌گذاری جدید خودروها را مطرح خواهیم کرد.امامی با بیان اینکه موضوع قیمت جدید خودروها در شورای رقابت پیگیری خواهد شد، ادامه می‌دهد که در فرمول قیمت‌گذاری خودرو که توسط شورای رقابت تدوین شده، موضوع آپشن‌های خودرو نیز مطرح شده است، ولی باید دید آیا خودروهای تولیدی به استانداردهای لازم رسیده‌اند، یا خیر و علاوه بر این، ارایه خدمات پس از فروش، این خودروها در چه سطحی از کیفیت قرار دارد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

محمد جواد گواهی: اوراق صکوک

دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی رباط کریم مقدمه                                                        نیاز، در طول زندگی بشر موجب تحرک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *