سند حقوق شهروندی در حد شعار باقی نماند

نظرات دقیق کارشناسان
راه گشای آرای قضات است
با حضور رئیس دیوانعالی کشور ساختمان کانون کارشناسان رسمی ماده ۱۸۷ استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.در این مراسم که جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی حضور داشتند آیت‌ا… محسنی‌گرکانی با اشاره به جایگاه کانون کارشناسان رسمی، گفت: جایگاه این کانون، جایگاه حضور نخبگان و فرهیختگان است و باید حرمت آن حفظ شود.رئیس دیوانعالی کشور کارشناسان را یکی از بازوان قضات معرفی کرد و افزود: با توجه به گسترش جرائم و مصادیق جدید آن همواره به تخصص کارشناسان نیاز است.وی خواستار توجه بیشتر کارشناسان به ارائه نظریات کارشناسی شد و گفت: نظرات کارشناسی باید بدون ابهام، دقیق و علمی مطرح شود تا بتواند راه گشای آرای صادره توسط قضات باشد.گفتنی است، ساختمان جدید کانون کارشناسان رسمی ماده ۱۸۷ استان مرکزی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال خریداری و تجهیز شد.
اعلام ظرفیت ۵ اردوگاه‌ ویژه محکومان مواد مخدر
رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: پیش‌بینی سازمان زندان ها برای ظرفیت اردوگاه‌های ویژه محکومان مواد مخدر ۳۰ هزار نفر است.غلامحسین اسماعیلی در مورد وضعیت اردوگاه‌های ویژه محکومان مواد مخدر، اظهار کرد: در استان‌های خراسان و اصفهان برخی از فازهای اردوگاه‌ها را مورد بهره‌برداری قرار دادیم، البته فازهای نیمه تمام هم داریم.وی ادامه داد: در استان‌های تهران،‌ سیستان و بلوچستان و کرمان نیز به لحاظ اینکه تخصیص بودجه آن‌ها با مشکل مواجه شده است، متاسفانه کارها کندتر انجام می‌شود.
سند حقوق شهروندی
در حد شعار باقی نماند
اولین نشست مجمع حقوقدانان حقوق اساسی کشور با موضوع نسبت بین قانون اساسی و حقوق شهروندی با حضور معاون حقوقی رئیس‌جمهور و جمعی از اساتید و حقوقدانان حقوق اساسی کشور برگزار شد. امین‌زاده با اشاره به دیدگاه دولت تدبیر و امید به قانون اساسی، خاطرنشان کرد: نگاه دولت به قانون اساسی نگاه به یک میثاق ملی است که همه باید به آن احترام بگذارند. معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه (دکتر روحانی تاکید دارند، نباید سند حقوق شهروندی فقط در حد شعار باقی بماند و باید اجرایی شود)،گفت: اگر اعتماد بین دولت و ملت بازسازی شود و فضای امنیتی به فضای متعادل اجتماعی تبدیل شود، قطعاً تضمین‌کننده امنیت ملی کشور خواهد بود.
No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

نقد حقوقی فیلم عدالت برای همه

اگه وجدان نداشته باشی هیچی نداری                         ال پاچینو در نقش یک وکیل شرافتمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *