سازمان‌های موازی محیط زیست و صدور مجوزهای شکار

رییس سازمان حفاظت محیط زیست درباره موضوع ادغام سازمان‌های مرتبط با مسائل زیست محیطی همچون سازمان هواشناسی و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با سازمان، گفت: به جای ادغام سازمان‌های مرتبط با محیط زیست، مدیریت یکپارچه را دنبال خواهیم کرد.

معصومه ابتکار – معاون رییس‌جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: در دولت جدید به جای پیگیری بحث ادغام، با سایر دستگاه‌ها همکاری تنگاتنگ و جدی خواهیم داشت و ساز و کارهای اجرایی و مدیریتی منسجم و هماهنگی تعریف و تدوین خواهیم کرد.

طرح تنفس ۱۰ ساله جنگل‌ها پیگیری خواهد شد

سلاح‌های غیرمجاز در دست مردم مدیریت شکار را مشکل می‌کند

معاون رییس جمهوری با تاکید بر لزوم اجرای طرح تنفس ۱۰ ساله جنگل‌ها اظهار کرد:‌ بهره برداری تجاری از جنگل‌ها فشار مضاعفی به طبیعت جنگل‌های کشور وارد می‌کند که به همین منظور با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز جلساتی برگزار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: امیدواریم هرچه سریع تر این نگاه نسبت به منابع طبیعی در دولت مطرح شود تا بتوانیم بهره برداری بیش از حد از جنگل‌ها را متوقف کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در حال بررسی بحث شکار و مدیریت همه ابعاد آن است، افزود: متاسفانه سلاح‌های غیرمجازی که در دست مردم است مدیریت شکار را در کشور مشکل می‌کند.

ابتکار اضافه کرد: در سالهایی که سازمان حفاظت محیط زیست حتی پروانه شکار نیز صادر نکرده عملا شاهد این هستیم که شکار نسبت به سالهایی که پروانه صادر می‌شده افزایش پیدا کرده است که همین مساله نشان می‌دهد در زمینه شکار باید با در نظر گرفتن همه جنبه‌های آن یک مدیریت جامع داشته باشیم.

وی ادامه داد: برای مدیریت شکار و جمع آوری سلاح‌های شکاری غیرمجاز با نیروهای مسلح و سازمان‌هایی که با جوامع محلی کار می‌کنند همکاری خواهیم کرد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

با شاخه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرمشناسی و منابع آزمون برای سال ۹۸ و ۹۹ آشنا شوید

اطلاعات کاربردی درباره این شاخه: یکی از دو شاخه های پرطرفدار حقوق، شاخه جزا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *