روزنامه قانون(بررسی و نقد صفحه حقوقی روزنامه)

 

روزنامه قانون

ابوالقاسم شم آبادی

بازدیدکنندگان گرامی سلام

در این نوشتار قصد داریم شما را با یکی از روزنامه های حقوقی که به تازگی ها برای خود در جامعه حقوقی جا باز کرده است آشنا کنیم. روزنامه قانون که چند مدتی است؛ کار خود را شروع کرده و  توانسته به سرعت در گیشه ها جای خود را باز کند. در این نوشتار قسمت های غیر حقوقی این روزنامه  بررسی نمی شود .بلکه تاکید ما بر صفحه های حقوقی این روزنامه است.

همانطور که از اسم این روزنامه بر می آید محتوای آن بیشتر ارتباط با مباحث و مطالب حقوقی دارد.  البته لازم به ذکر است که به دلیل تازه بودن روزنامه  تنها یک صفحه(صفحه ۵) آن کاملا حقوقی است و صفحه های ۱۰ و ۱۱ آن هم هر چند مرتبط با مباحث اجتماعی و حوادث است اما ما شاهد مطالب حقوقی مرتبط با این موضوع هستیم.

به هر حال درصفحه حقوقی این روزنامه مصاحبه ها و یادداشت هایی با اساتید ، وکلا و قضات گرفته می شود که به نظر می رسد خوب کار می کند البته ناگفته نماند که نوع مصاحبه های گرفته شده در این روزنامه نشان می دهد که دیدگاهی باز نسبت به مسایل حقوقی جامعه داشته و به نظر این منطقی و زیبا ست.

صاحب امتیاز این روزنامه مرکز فرهنگ و هنر سپیده تابان است ومدیر عامل آن آقای علیرضا نیکویی است.

البته قابل ذکر است که مدیر مسئول روزنامه قانون خانم مظاهری است که تا کنون توانسته با دیدگاه های خوبش این روزنامه را به سمت فراگیر شدن پیش ببرد. کادر و مسئولان این روزنامه حقوقی توانسته اند به سرعت روزنامه را در جامعه دانشگاهی مطرح ساخته و مخصوصا در تهران شناخته شوند.

این روزنامه در گیشه های تهران- دانشکده های حقوق و در دادسراها و دانشگاه ها نیز پخش شده و توانسته است تاثیر خوبی بر جامعه علمی کشور داشته باشد. به نظر می رسد با افزایش صفحات حقوقی این روزنامه خواهد توانست جای خالی یک روزنامه با رویکرد کامل حقوقی را بگیرد. البته لازم به ذکر است که وجود روزنامه حمایت روزنامه وابسته به سازمان زندان ها را نیز در انتشار مطالب حقوقی نباید نادیده انگاشت و از سوی دیگر انتشار هفته نامه نقش  وابسته به کانون کلا نیز قابل توجه به نظر می رسد.

در نهایت  درباره سایت روزنامه قانون باید گفت که بسیار زیبا طراحی شده و بارگذاری مطالب به نوعی جالب سازماندهی شده است. بیشترین افرادی که با آنها در این روزنامه مصاحبه گرفته شده است  اساتید و ووکلا و قضات هستند و مهمترین استادی که مصاحبه اش بر جامعه حقوقی تاثیر گذاشت مصاحبه حقوقی دکتر سوده حامد توسلی بود که با دیدگاهش توانست تاثیر خوبی در تحلیل های حقوقی داشته باشد و به نوعی آزادی بیان  کردن نظرات حقوقی را در جامعه حقوقی مطرح سازد. به همین خاطر ما اسم این استاد بزرگوار در اول می آوریم:

دکتر سوده حامد توسلی

محقق داماد

موسوی بجنوردی

دکتر حسین میرمحمد صادقی

دکتر نعمت احمدی

بهمن کشاورز

دکتر نادر نوروزی

دکتر علی مندنی پور

دکتر محمدرضا پاسبان

دکتر کامران آقایی

دکتر عباس کریمی

عبدالصمد خرمشاهی

دکتر حسین احمدی نیاز

دکتر سید علی کاظمی

برای ورود به سایت روزنامه قانون اینجا کلیک کنید

 

نگاهی کوتاه:

 صاحب امتیاز: مرکز فرهنگ و هنر سپیده تابان
مدیرعامل و رئیس شورای سیاستگذاری: علیرضا نیکویی
مدیر مسئول: مهناز مظاهری
تحریریه: تهران.خیابان ولیعصر(عج).روبروی خیابان بزرگمهر.ساختمان ۱۴۹۱٫طبقه سوم شمالی
تلفکس: ۶۶۴۱۲۰۸۵
سازمان آگهی‌ها :  ۸۸۹۱۸۹۹۹
چاپ و لیتوگرافی : چاپ روزتاب تلفن:۴۴۵۴۵۰۷۷
توزیع : موسسه راه زندگی، تلفن: ۶۶۰۶۸۷۷۶

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *