رسیدگی کامل به پرونده‌های قضایی از تولید پرونده‌های جدید جلوگیری می‌کند

رییس دادگستری استان تهران مطرح کرد:

رسیدگی کامل به پرونده‌های قضایی از تولید پرونده‌های جدید جلوگیری می‌کند

رییس دادگستری استان تهران گفت: در رسیدگی به پرونده‌ها نهایت دقت ممکن را به عمل آورید، زیرا رسیدگی‌های ناقص و تصمیمات قضایی که متقن نباشد خود تولید پرونده‌های جدید خواهد کرد.

سید علیرضا آوایی در مراسم افتتاح دادگستری و دادسرای شهرستان قرچک، اظهار کرد: تعداد قضات و کارمندان این مجموعه حداقل باید دو برابر تعدادی باشد که اکنون در این دادگستری مشغول به خدمت هستند؛ بنابراین همکاران بار سنگین و طاقت فرسایی را به عهده گرفته‌اند.

وی افزود: مسئولیت امر قضا بسیار خطیر و کار قضاوت طاقت فرسا و فرسایشی است و قاضی در حقیقت جاهلی است بین دو عالم که باید بین آنان قضاوت کند و وصول به حق ا غلب کار آسانی نیست؛ بنابراین خواهشمند است همه عزیزان به این معنا و به موقعیت شغلی همکاران شریف توجه کنند.

رییس دادگستری استان تهران بیان کرد: طبیعت کار دادگستری به نحوی است که اگر همه شرایط و امکانات در حد مطلوب نیز فراهم باشد معمولا نیمی راضی و نیم دیگر ناراضی‌هستند و به‌ظاهر، سایر مجموعه‌ها چنین وضعیتی را ندارند.

وی خطاب به همکاران قضایی اظهار کرد: به رغم سنگینی کار و کثرت طرح‌ها با همه مردم با احترام و تکریم رفتار کنید. به حقوق قانونی شهروندان احترام کامل بگذارید و امنیت قضایی مردم را در حدی که شان نظام جمهوری اسلامی است، تامین کنید به نحوی که همه شهروندان مطمئن باشند منازل آنان بدون موجبات قانونی بازرسی نمی‌شود، یک دقیقه بازداشت نمی‌شوند، کسی به حریم شخصی و خصوصی آنان بدون ضوابط شرعی و قانونی وارد نمی‌شود، حیثیت و آبرویشان در معرض آسیب قرار نمی‌گیرد و چنانچه شما با اقتدار عمل کنید می‌توانید این اوضاع را در حد مطلوب و آرمانی ایجاد کنید.

آوایی تصریح کرد: مجرمان و مخلان امنیت جامعه، قانون‌شکنان، مزاحمان نسبت به نوامیس مردم و سارقان باید به شدت احساس ناامنی کنند. بدیهی است احساس امنیت آنان معنایش احساس ناامنی جامعه است، واضح است که حتی در خصوص این افراد باید چارچوب‌های شرعی و قانونی لحاظ شود وگرنه فرق چندانی بین کارگزاران خاطی حکومت و آنان نخواهد بود؛ زیرا دو گروه از مسیر شرع و قانونی خارج شده‌اند، گروه نخست بدون وابستگی به نظام و دومی به اسم نظام جمهوری اسلامی و دین، حدود را شکسته است و تردید نکنید که هیچ‌کدام از بزرگان کشور راضی نیستند که با بهانه‌های مختلف به احدی ظلمی روا شود.

رییس دادگستری استان تهران تاکید کرد: قدر موقعیتی را که برای خدمت به مردم و احقاق حقوق آنان برایتان فراهم شده است بدانید و با نهایت قاطعیت، نشاط، عزت نفس، مناعت ، ادب و تواضع این رسالت خطیر الهی را اجرا کنید که بالاترین خدمت به این کشور، استقرار عدالت و دفع ظلم است.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق اساسی(مخصوص آزمون دکتری ۱۳۹۹)

این کتاب مخصوص آزمون دکتری 99 بوده که در تالیف آن از جزوات و کتب اساتید طراح مانند کتب حقوق اساسی و جزوات دکتری دکتر هاشمی- جزوه حقوق اساسی و کتاب بایسته های حقوق اساسی دکتر قاضی- کتاب مبانی حقوق اساسی و حقوق اساسی تطبیقی دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اساسی دکتر محمدرضا ویژه- کتاب کلیات حقوق اساسی دکتر خیرالله پروین استفاده شده است. ضمنا جهت به روز بودن کتاب، اکثر مقالات مهم اساتید حقوق عمومی ، نظرات تفسیری شورای نگهبان و جزوه های درسی این اساتید مورد بررسی قرار گرفته است. در نهایت اینکه بهترین راه حل جهت آشنایی با این کتاب مطالعه مقدمه کتاب و یا مشاهده نمونه صفحاتی از این کتاب است که باعث می شود قضاوتی دقیق تر در مورد محتوای این کتاب برای آزمون دکتری حقوق عمومی 99 داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *