رانت 650 میلیون یورویی به گزارش کمیسیون اصل 90

سخنگوی کمیسیون اصل 90مجلس گفت: گزارش کمیسیون اصل 90 از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی آماده و به رئیس مجلس تحویل شد.

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش رانت 650 میلیون یورویی وزارت صنعت به یک شرکت آسیایی آماده و به رئیس مجلس تحویل داده شد گفت: افزود: نسخه‌ای از گزارش رانت 650 یورویی به قوه قضائیه ارسال می‌شود اما این گزارش در صحن علنی مجلس قرائت نخواهد شد.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس د ر گفت و گو با فارس اظهار داشت: توضیحات نماینده شرکت دریافت‌کننده رانت 650 میلیون یورویی در کمیسیون اصل نود قانع‌کننده نبود و مستندات موجود نشان می‌دهد که این رانت به این شرکت تعلق گرفته و شرکت مورد نظر در حال استفاده از این امتیاز است.
همچنین سید حسین میر محمدی عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در این خصوص به مهر گفت: رانت 650 میلیون یورویی وزارت صنعت به وارد کننده ای خاص را با حضور مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، احمد توکلی نماینده مردم تهران و تعدادی از اعضای کمیسیون اقتصاد در کمیته ویژه بررسی این موضوع بررسی کردیم و گزارش نهایی نیز جمع بندی شد.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته وجود این رانت را محرز دانست و گزارش نهایی را برای آقای لاریجانی جهت قرائت در صحن علنی و ارائه به قوه قضائیه ارسال می کند. وی با بایان اینکه سازو کاری که وزارت صنعت برای ترخیص کالا در نظر گرفته بود ساز و کار خوبی بود، گفت: باید این امتیاز برای همه وارد کنندگان در نظر گرفته می شد و استفاده از این امتیاز برای شرکتی خاص رانت است.
عضو کمیسیون اصل 90مجلس شورای اسلامی با اشاره به دفاعیات بانک مرکزی و وزارت صنعت در این زمینه گفت: مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می کردند که به موارد مشابه هم این امتیازات به شرکت های دیگر داده شده است اما مستندات دقیق و قوی حاکی از آن بود که این امتیازات تنها به شرکتی خاص داده شده است.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب حقوق کار انتشارات عدلیه

کتاب جامع حقوق اساسی(مخصوص آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال 1399)

مقدمه حقوق اساسی تخصصا عنوان درسی است که دانشجویان رشته حقوق در مقاطع مختلف تحصیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *