دکتر شریعت باقری رئیس دانشکده علوم قضایی شد

رییس پیشین دانشگاه علوم قضایی گفت: کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی برای اولین بار در 6 گرایش مورد تصویب قرار گرفت و از مهر ماه سال جاری اولین دانشجویان کارشناسی ارشد علوم قضایی مشغول تحصیل می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیامک ره‌پیک در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم قضایی با بیان اینکه این دانشگاه اهداف مقدسی دارد، اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه علوم قضایی تنها دانشگاه علوم قضایی در کشور است و این یک امتیاز برای قوه قضاییه است که بتواند از این فرصت استفاده کند.

وی با اشاره به وجود برنامه‌ریزی مشخص با تاکید بر استقلال دانشگاه علوم قضایی، بیان کرد: گفتمان اصلی که در این دانشگاه در چند سال اخیر مطرح شده بحث توسعه دانشگاه بوده است.

رییس پیشین دانشگاه علوم قضایی، گفت: ما در چند ماه گذشته موفق شدیم هیات ممیزه‌ی دانشگاه را تشکیل دهیم که این یک کار بی‌سابقه است. با توجه به افزایش جمعیت دانشجویی نیز ما در حوزه‌ بودجه فعال شدیم، زیرا بودجه دانشگاه کافی نبود.

وی افزود:‌ خوشبختانه با تلاشی که بعضی دوستان در مجلس کردند تقریبا از سال 90 تا 92 بودجه دانشگاه به طور تصاعدی افزایش یافت و در این دو سال بودجه دانشگاه بیش از 5 برابر شده است، اما در نیمه دوم سال گذشته و به ویژه نیمه اول سال 92 به دلیل مشکلات مالی کشور، تخصیص‌ها خیلی پایین بوده است و امیدواریم با رفع این مشکل و قولی که داده شده این امر جبران شود.

رییس پیشین دانشگاه علوم قضایی، خاطرنشان کرد: در گذشته ما مقطع لیسانس علوم قضایی و چند رشته‌ کارشناسی ارشد داشتیم، ولی با کمک همکارانم و مساعدت وزارت علوم، 14 رشته‌ کارشناسی ارشد مورد نیاز قوه قضاییه ایجاد شد و بر همین اساس کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی برای اولین بار در 6 گرایش مورد تصویب قرار گرفت و از مهر ماه سال جاری اولین دانشجویان کارشناسی ارشد علوم قضایی مشغول تحصیل می‌شوند.

وی گفت: خوشبختانه در سال جاری 80 دانشجوی برتر که تعداد زیادی از آنها رتبه‌های زیر 100 کنکور سراسری هستند انتخاب شده و در دانشگاه علوم قضایی مشغول تحصیل هستند.

ره‌پیک افزود: جذب دانشجو در هر سال حدود 120 نفر بوده اما در 4 سال اخیر به 200 تا 250 نفر رسیده است و این رقم علاوه بر 80 نفری است که در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی مشغول تحصیل شده‌اند.

رییس پیشین دانشگاه‌های علوم قضایی، گفت: در کنار توسعه‌ آموزشی و پژوهشی راجع به محل دانشگاه هم باید کار می‌کردیم و برای همین ما کاربری بعضی ساختمان‌ها را جهت راه‌اندازی دانشکده‌ها تغییر دادیم و چند خوابگاه نیز اضافه کردیم.

وی افزود: قرار بود دادسرای خارک را هم در اختیار ما بگذارند که این کار انجام نشد و امیدواریم در دوره‌ آقای دکتر شریعت باقری این کار صورت گیرد. همچنین قرار بود یک ساختمان مربوط به یکی از وزارت‌خانه‌ها در اختیار ما گذاشته شود، ولی دیروز شنیدم که با این امر مخالفت شده است.

ره‌پیک گفت: در پایان از همه‌ کسانی که در تاسیس، پیشرفت و ارتقای دانشگاه علوم قضایی نقش داشتند تشکر می‌کنم و برای آقای دکتر شریعت‌باقری آرزوی توفیق دارم.

وی با بیان اینکه ایشان دانش آموخته همین دانشگاه هستند و در همین دانشگاه هم تدریس می‌کنند، گفت: امیدواریم کارهای خوبی که در این دانشگاه انجام شده ادامه پیدا کند و ایشان هم موفق باشند.

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *