دکتر ستار عزیزی به اجلاس کمیسیون حقوق بین الملل دعوت شد

آقای دکتر ستار عزیزی، حقوقدان برجسته کرمانشاهی و عضو بنیاد ملی نخبگان – و برادر جناب آقای صیداحمد عزیزی از فعالان خوشنام سیاسی استان-جهت شرکت در پنجاهمین اجلاس سالانه کمیسیون حقوق بین الملل ( که مسئول تدوین و توسعه مقررات حقوق بین الملل و در واقع مرکز تدوین مقررات بین المللی است ) پذیرفته شده اند.

لازم به ذکر است که سازمان ملل متحد از سال ۱۹۶۵ در مقر اروپایی خود در شهر ژنو سویس، هر سال همزمان با تشکیل اجلاس کمیسیون حقوق بین الملل ( ILC ) ، ۲۴ نفر را جهت حضور در اجلاس کمیسیون و آشنایی مستقیم با فعالیتها و ارائه بحث و گزارش در اجلاس کمیسیون دعوت می نماید.

( این افراد با توجه به رویه ملل متحد در سهمه بندی قاره ای انتخاب می شوند ( از هر قاره ۶ نفر ) که امسال با توجه به پنجاهمین سالگرد استثنائا یک سهمیه به اروپا اضافه شده و مجموعا ۲۵ نفر انتخاب شده اند ) افراد مدعو باید دارای تحصیلات عالی حقوق بین الملل از جمله اساتید جوان حقوق بین الملل بوده و حداقل از دو نفر از متخصصان برجسته حقوق بین الملل که عضو کمیسیون حقوق بین الملل و یا دیوان بین المللی دادگستری لاهه بوده باشند، توصیه نامه ای دال بر تایید شایستگی آنها ارائه داده باشند.

کمیته ای متشکل از مقامات عالی سازمان ملل واساتید برجسته حقوق بین الملل، از میان صدها تقاضای شرکت از واجدین شرایط در این اجلاس از سراسر جهان، تنها تعداد ۲۴ نفر را انتخاب می نمایند.

این اولین بار است که یکی از اعضای هیات علمی دانشگاههای ایران، جهت حضور در این اجلاس پذیرفته می شود. این اجلاس از ۱۵ تیرماه تا چهارم مردادماه در شهر ژنو برگزار می شود.

کرمانشاه پست به همراه پایگاه اطلاع رسانی سرپل جاوید این افتخار آفرینی را به آقای دکتر ستار عزیزی تبریک می گوید.

aaa

 

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

معرفی کامل شاخه کارشناسی ارشد حقوق بشر ۹۸ و ۹۹+ منابع کارشناسی ارشد حقوق بشر

شاخه کارشناسی ارشد حقوق بشر یکی از شاخه هایی است که به دلیل تعداد کم دانشگاه هایی که این شاخه را دارند دانش آموخته کمتری دارد؛ البته اساتید این شاخه عموما در حوزه حقوق اساسی و حقوق بین الملل معروف بوده و برخی از اساتید نیز بیشتر سیاسی هستند تا استاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *