سوابق علمی و پژوهشی دکتر روژان حسام قاضی

 
یکی از رسالت های دانشگاه های کشورمان به طور عام و دانشکده های حقوق به طور خاص پرورش دانشجویان مستعد در رشته های تحصیلی  حقوق بوده که در همین راستا بسیاری از واحدهای دانشگاهی اقدام به پرورش و آموزش دانشجویان در این رشته کرده اند. یکی از دانشگاه هایی که چندسالیست  در زمینه کارشناسی رشته حقوق اهتمام دارد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم است. دانشگاه آزاد اسلامی واحد رباط کریم جزو دانشگاه های نسبتا تازه در زمینه حقوق بوده که به سرعت به سمت مطرح شدن در مقایسه با دانشگاه هایی مثل اسلامشهر، پرند، ملارد و شهر قدس پیش می رود.
دکتر روژان حسام قاضی عضو هیات علمی و مسئول باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی رباط کریم  نیز می باشد. ایشان   فارغ التحصیل دکتری در رشته علوم سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات بوده که حوزه مطالعاتیشان مطالعات ایران و قدرت های بزرگ، مطالعات سیاست خارجی ایران، مطالعات اعراب و اسراییل، مطالعات خلیج فارس و مطالعات ترکیه شناسی است.
روژان حسام قاضی پژوهشگر   پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه نیز بوده و همکاری های پژوهشی با این مرکز نیز داشته است. دکتر حسام قاضی علاوه بر تدریس در حوزه علوم سیاسی در دانشگاه آزاد رباط کریم، مقالاتی به فارسی در مجلات معتبر داخلی به چاپ رسانده است.
آثار پژوهشی ایشان عبارتند از:
“جایگاه نقد در حوزه آموزش علوم اجتماعی در ایران”، (مقاله ارائه شده در همایش انجمن جامعه شناسی ایران،۱۳۹۰
“آینده شناسی و ضرورت آن در دانش مطالعات سیاسی معاصر”، (مقاله ارائه شده در همایش ایران، سیاست، آینده شناسی،۱۳۹۰
“جایگاه گفتمان پهلوانی در فرهنگ سیاسی ایران”، با همکاری دکتر عبدالعلی قوام، (مقاله ارائه شده در همایش رویکرد ایرانی به دانش سیاست،۱۳۹۰).

درجه: استادیار

ارتباطبا دکتر روژان حسام قاضی:

ایمیل:

R.hesamghazi@rkiau.ac.ir

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

دکتر ناصر قربان نیا در حادثه منا به شهادت رسید….

  با سلام- دکتر ناصر قربان نیا از اساتید صاحب نام و خوش اخلاق حقوق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *