دو برابر ظرفیت مورد نیاز از میان متقاضیان واجد شرایط تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انتخاب شدند

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه از ارائه خدمات الکترونیک قضائی در مراکز استان‌های کشور تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارس، حجت‌الاسلام حمید شهریاری با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه پس از اجرای موفق ارائه خدمات الکترونیک قضایی در شهر تهران فاز سوم ارائه این خدمات آغاز شده است.

وی گفت: در فاز سوم مقرر شده است تا پایان امسال در مراکز استان‌های کشور دفاتر خدمات الکترونیک قضایی آغاز به کار کند و به ارائه خدمات بپردازد.

شهریاری خاطرنشان کرد: از چندی قبل فراخوان ثبت‌نام از متقاضیان تأسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی منتشر شده بود که بر اساس اولویت‌های در نظر گرفته شده دو برابر ظرفیت موردنیاز افراد واجد شرایط انتخاب شدند.

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: رؤسای کل دادگستری‌های استان‌ها این اختیار را دارند که از میان افراد معرفی شده بعد از مصاحبه واجدان شرایط را انتخاب و اجازه فعالیت آنها را صادر کنند.

حجت‌الاسلام شهریاری تصریح کرد: هم‌اکنون در شهر تهران دادخواست‌های حقوقی که ۱۹۱ عنوان هستند، از سوی ۵۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت می‌شود.

وی گفت: ماهانه به طور متوسط ۲۰ هزار دادخواست در شهر تهران به ثبت می‌رسد و تلاش داریم تا پایان سال تعداد ۵۰ دفتر به ۸۰ دفتر افزایش پیدا کند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

برگزاری جلسات نقد آرا در دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران

دهمین نشست نقد آراء به همت پژوهشگاه قوه قضائیه و معاونت آموزش دادگستری استان تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *