در این چند روز باقی مانده برای آزمون مشاوران قوه قضاییه چه کار کنید؟

پایگاه تخصصی حقوق و فقه: با توجه به اینکه زیاد به آزمون مشاوران قوه قضاییه امسال نمانده است. بسیاری از دوستان سعی کرده اند که منابع آزمون را به دقت مطالعه کنند. اما اکنون دقیقا نمی دانند که باید چطور در ایند چند روز باقی مانده برنامه ریزی کنند که بتوانند منابع را حداقل دور سریع کنند و یا اینکه نکات مهم را مورد مطالعه قراردهند.

به هر حال اگر سعی دارید که  قبولی خود را قطعی کنید به نکات ذیل دقت داشته باشید:

– مهمترین قانونی که در این چند روز بیشترین دغدغه شما بوده قانون جدید مجازات اسلامی  جدید است که به هر حال بیشترین سوالات از بخش کلیات آن مطرح می شود به عبارتی مواد ۱ تا ۲۱۶- بنابراین سعی کنید بیشترین تمرکز خود را در این چند روز باقی مانده بر این مواد داشته باشید که بتوانید درصد زیادی از سوالات را بزنید.

– شاید برخی فکر کنند که در این مدت باقی مانده کتاب جدید گلدوزیان را بخوانند اما به نظر می رسد با توجه به اینکه این کتاب چند هفته بیش تر نیست که به بازار آمده است نمی تواند برای این چند روز باقی مانده (عدم طرح سوال از آن)  مفید باشد (وقت را از دست ندهید)

– برای قانون مدنی توصیه می شود بیشتر مواد مهم را دور کنید(اموال منقول و غیر منقول- وقف- عقود در برخی از قسمت ها) همچنین قانون جدید قانون حمایت خانواده را هم یکی دوبار مطالعه کنید

– آیین دادرسی کیفری فقط متن قانون را بخوانید و دور کنید

– برای متون فقه به نظر می رسد کتاب تحریر الوسیله را باید یک دور سریع داشته باشید بد نیست جزوه زیر را نیز مطالعه کنید:

متن کامل بخش وکالت تحریر الوسیله – فقه الوکاله ( عربی با ترجمه فارسی ) را از اینجا دریافت کنید
پی دی اف – ۵۴۰ کیلو بایت
 منتشر شده در اختبار

-برای آیین دادرسی مدنی نیز فقط قانون را بخوانید و دور کنید چرا که این درس حفظ کردنی است و باید با مرور زیاد بتوانید مطالب در یاد و خاطر داشته باشید

– حقوق ثبت نیز نگاهی سریع به کتاب غلامرضا شهری داشته باشید (مطالب اصلی مربوط به قوانین ثبتی چرا که تاریخچه  برای آزمون دارای اهمیت نیست)

در نهایت هم باید بدانید که مهمترین تاکیدتان در این چند روز بر تست های آزمون مشاوران باشد که در ذیل یک نمونه قرار داده می شود:

برای دانلود کلیک کنید.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب جامع و کاربردی حقوق تعهدات(مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز)

کتاب حقوق تعهدات مخصوص آزمون دکتری نفت و گاز 1399 به بعد کار شده است. این کتاب در 3 آزمون سالهای 98-97 و 96 نزدیک به 90 درصد سوالات دکتری را در بر داشته و فوق العاده کتاب موفقی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *