کتاب کارشناسی ارشد حقوق عمومی- منابع مختصر آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال 1399- منابع مفصل آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال 1399- منابع ارشد حقوق عمومی پیشنهادی ابوالقاسم شم آبادی- بسته کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال 1399- بسته کارشناسی ارشد حقوق عمومی انتشارات عدلیه برای سال 1400- لیست جزوات کارشناسی ارشد حقوق عمومی- برنامه ریزی آزمون برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال 1399 و 1400-

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی 1399و 1400(لیست منابع و درباره رشته حقوق عمومی)

کارشناسی ارشد حقوق عمومی

معرفی رشته حقوق کارشناسی ارشد حقوق عمومی، سرفصل دروس ، دانشگاه های پذیرنده و مشاغل و بازار کار کارشناسی ارشد حقوق عمومی و معرفی سایر رشته ها و گرایش ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حقوق
معرفی رشته کارشناسی ارشد حقوق عمومی:

با سلام- بنده ابوالقاسم شم آبادی هستم و در حقوق عمومی تخصص دارم. چون حقوق عمومی رشته خود بنده در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بوده است بنابراین لازم دیدم برای داوطلبانی که می خواهند به شاخه کارشناسی ارشد حقوق عمومی وارد شوند اطلاعاتی را ارائه دهم که برای تصمیم گیری مفید آید.

همانطور که می دانید پایه حقوق، کارشناسی حقوق است. بنابراین اگر می خواهید وکیل یا قاضی و یا سردفتر شوید قاعدتا بایستی با مدرک کارشناسی در آزمون شرکت کنید و داشتن مدارج بالاتر فایده زیادی برای خود آزمون دادن ندارد.

اما برای کسانی که مثلا وکیل هستند و یا قاضی اند و یا کارشناسی حقوق هستند اما می خواهند یک وکیل یا قاضی و حقوقدان متخصص در دعاوی اداری و حقوق حقوق قراردادها و قراردادنویسی و همچنین دعاوی کار و دعاوی شهرداری و دعاوی استخدامی شوند این شاخه، بهترین می باشد.

اما برای کسانی که می خواهند هیات علمی شوند این شاخه، به دلیل تعداد کم فارغ التحصیلان آن نسبت به حقوق خصوصی شانس بیشتری را برای دارندگان مدرک حقوق عمومی ایجاد خواهد کرد.

اما باید دقت داشت که از نظر کاربرد اطلاعات و مسائل روز، حقوق خصوصی بهترین شاخه است و اگر شخصی می خواهد کارشناسی ارشد حقوق عمومی وارد شود که در آزمون وکالت قبول شود مسلما بهتر است وارد شاخه حقوق خصوصی و یا حقوق جزا شود چرا که می تواند با برخی از دروس آزمون وکالت به صورت تخصصی آشنا شود؛ مانند حقوق مدنی- حقوق تجارت- حقوق جزای عمومی و اختصاصی- آیین دادرسی کیفری

بنابراین دروس حقوق عمومی ارتباط کمتری با آزمون وکالت و حتی قضاوت و یا مشاوران حقوقی و سردفتری دارد.

مهمترین دلیلی که بنده در داوطلبان حقوق عمومی مشاهده کرده ام؛ علاقه وافر این داوطلبان به شاخه حقوق عمومی و مسائل مرتبط با آن است. برخی ها هم که می خواهند در حوزه سیاست وارد شوند مسلما بهترین شاخه ی حقوق است. منظور از حوزه سیاست، بخش مهمی از مقامات، نهادهای دولتی و نهادهای انتخاباتی را در بر می گیرد. به طور نمونه نمایندگان مجلس معمولا در شاخه حقوق عمومی متخصص می شوند- کسی که فرماندار- بخشدار و یا استاندار است بهتر است که در این شاخه فارغ التحصیل شده باشد. همچنین اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و یا شهرداران نیز می توانند در حقوق عمومی رشد کنند و برای مسائل کاریشان مطالعات و یا حتی مدرک خود را کاربردی سازند.

حقوق عمومی گرایشی از رشته حقوق است که در آن به موضوع رابطه دولت با مردم پرداخته می شود ( بر خلاف حقوق خصوصی که مربوط به رابطه اشخاص با یکدیگر است ) مهم‌ترین دروس این رشته عبارتند از : حقوق اساسی ، حقوق اداری و حقوق مالی.فارغ‌التحصیلان حقوق عمومی علاوه بر تدریس و وکالت می‌توانند در مشاغلی همچون قضاوت در دیوان عدالت اداری ، ‌مشاوره‌ی حقوقی در ادارات قوانین و معاونت‌های پارلمانی وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های دولتی به فعالیت بپردازند. این رشته را سیاسی‌ترین رشته حقوق و به تعبیری حقوقی‌ترین رشته علوم سیاسی می‌توان نام نهاد. به جهت مباحث مربوط به حکومت که در این رشته به آن‌ها پرداخته می‌شود حقوق عمومی می‌تواند با رشته‌هایی همچون فلسفه به ویژه فلسفه سیاسی ، اقتصاد ، مدیریت و علوم سیاسی ارتباط داشته باشد و با هر یک از آن‌ها در مطالعات میان رشته‌ای مشارکت نماید. به عبارت دیگر این رشته به بررسی و تبیین اصول و موازین مربوط به تنظیم روابط دولت و دستگاه‌های دولتی با اشخاص حقیقی و حقوقی در جامعه و نیز سایر دستگاه‌های دولتی است ، می‌پردازد. 

از مهمترین دانشگاه هایی که در این شاخه وجود دارد و بنده نیز جایگاه آنان را می شناسم؛ دانشگاه بهشتی- دانشگاه تهران- دانشگاه علامه طباطبایی- دانشگاه پردیس قم- دانشگاه شیراز- دانشگاه علوم تحقیقات و دانشگاه امام صادق می باشد. بالاترین جایگاه نیز مربوط به دانشگاه بهشتی با داشتن بهترین اساتید می باشد؛ مانند دکتر محمد راسخ- دکتر گرجی ازندریانی- دکتر محمد جلالی- دکتر اسدالله یاوری- دکتر سید محمدقاری سید فاطمی- دکتر سید محمد هاشمی(این استاد اکنون بازنشسته شده است و در علوم و تحقیقات مشغول به تحصیل می باشد)

همه دانشگاه هایی که نام برده شد دوره دکتری حقوق عمومی نیز در آنها دایر است و مسلما بهترین دانشگاه های حقوق عمومی در کشورند.

تحصیل در حقوق عمومی حداقل 4 ترم طول می کشد که دانشجو بایستی برخی از دروس اختیاری را در کنار دروس الزامی در سه ترم به پایان برساند و در ترم چهارم نیز پایان نامه را دفاع نماید.

از اساتید بارز شاخه حقوق عمومی عبارتند از:

دکتر سید محمد هاشمی: معروف به پدر حقوق عمومی ایران

دکتر منوچهر طباطبایی موتمنی: پدر حقوق اداری ایران – این استاد عزیز اکنون نزدیک به 100 سال سن دارد.

دکتر علی اکبر گرجی ازندریانی: دانشیار دانشگاه شهید بهشتی

دکتر محمد راسخ: استاد دانشگاه شهید بهشتی

دکتر حسن حبیبی استاد محیط زیست دانشگاه تهران

دکتر محمد جواد ارسطا: استاد دانشگاه پردیس قم

دکتر مهدی هداوند: استاد حقوق اداری دانشگاه علامه طباطبایی

دکتر محمد جلالی: استاد حقوق اداری دانشگاه شهید بهشتی

دکتر ولی رستمی: استاد حقوق اداری و مالیه عمومی دانشگاه تهران

دکتر محمد جواد رضایی زاده: استاد حقوق اداری دانشگاه تهران

دکتر ابراهیم موسی زاده: استاد حقوق اداری دانشگاه تهران

دکتر محمد رضا ویژه استاد دانشگاه علامه طباطبایی

دکتر حسین رحمت اللهی استاد مبانی حقوق عمومی دانشگاه پردیس قم

دکتر جواد محمدی استاد فلسفه حقوق و مبانی حقوق عمومی و حقوق اداری

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی 1399 و 1400

در خصوص آزمون کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان کمی اطلاعات به دست بیاورند. از جمله اینکه آزمون کارشناسی ارشد در اردیبهشت ماه هر سال برگزار می شود و زمان ثبت نام آن معمولا آذر ماه الی دی ماه می باشد.

اکنون پاییز سال 1398 است و قاعدتا منابع ذیل فعلا برای سال 1399 و احتمالا 1400 نیز مفید می باشد. مسلما با 10 سال کار آزمونی در شاخه کارشناسی ارشد حقوق عمومی، منابعی که به شما معرفی می گردد بسیار کاربردی و کامل است و پیشنهاد می شود به غیر از این منابع از منابع فرعی و منابع سایت های دیگر استفاده نکنید چرا که خیلی از سایت ها از یکی دیگر منابع را کپی برداری می کنند و هر موسسه ای منابع و تست های خود را اضافه می نماید.

منابع و سرفصل های آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی

منابع و سرفصل های امتحانی حقوق عمومی عبارت است از:

حقوق اساسی: کتاب حقوق اساسی و نهادهای سیاسی دکتر قاضی شریعت پناهی و یا کتاب بایسته های حقوق اساسی قاضی شریعت پناهی(داوطلب فقط یکی از این دو کتاب را انتخاب نماید چون مباحثش یکی است با این تفاوت که کتاب حقوق اساسی و نهادهای سیاسی بسیار گسترده تر و دارای صفحات بیشتری است) کتاب حقوق اساسی جلد اول و دوم دکتر هاشمی- مبانی حقوق عمومی دکتر گرجی ازندریانی- حقوق اساسی دکتر بیژن عباسی به همراه کتاب مبانی حقوق اساسی ایشان- قانون اساسی- قانون نحوه اجرای اصول 85 و 138 قانون اساسی- قانون منع تصدی بیش از یک شغل- قانون سازمان بازرسی کل کشور- قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری- قانون آیین نامه داخلی مجلس. چنانچه وقت مطالعه تان خیلی کم است حتما قانون اساسی را تا 5 الی 6 بار بایستی مطالعه نمایید. ضمنا اگر دنبال رتبه یک هستید مطالعه کتاب نظریات تفسیری شورای نگهبان نیز به شما کمک خواهد کرد. اما دقت کنید که این منبع آخر فرعی است.

حقوق اداری: کتاب حقوق اداری دکتر طباطبایی موتمنی- کتاب حقوق اداری دکتر موسی زاده- کتاب حقوق اداری دکتر بیژن عباسی- کتاب حقوق اداری دکتر ولی رستمی. اما قوانین اداری: قانون شوراهای اسلامی مصوب 75 با اصلاحات بعدی- قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392- قانون رسیدگی به تخلفات اداری به همراه آیین نامه آن- قانون دیوان محاسبات- قانون محاسبات عمومی- قانون فهرست نهادهای عمومی غیردولتی- قانون مدیریت خدمات کشوری با اصلاحیه های اخیر و برخی از آیین نامه های آن- قانون منع استخدام مجدد بازنشستگان با اصلاحیه اخیر- قانون گزینش- قانون چنانچه می خواهید رتبه یک را کسب کنید: قانون برگزاری مناقصات- آیین نامه استخدام پیمانی را نیز مطالعه کنید.

نمونه کتاب قوانین کاربردی کارشناسی ارشد حقوق عمومی در اینجا قرار داده می شود:

کتاب مجموعه قوانین کاربردی آزمون دکتری حقوق عمومی: نمونه فایل کتاب کلیک کنید.

متون فقه: چنانچه رتبه یک را می خواهید کسب کنید بهتر است از متون فقه استدلالی با متن عربی امینی و آیتی استفاده کنید. البته انتشارات عدلیه نیز کتاب متون فقه کاملی در این زمینه به چاپ رسانده است که شما آن را آموزشی در نظر بگیرید.

حقوق بین الملل عمومی: کتاب حقوق بین الملل عمومی دکتر ضیایی بیگدلی- کتاب حقوق بین الملل عمومی میرعباسی( مخصوصا جلد دوم) – اما داوطلبانی که می خواهند رتبه یک را کسب کنند اضافه بر منابع فوق کتاب حقوق معاهدات دکتر ضیایی بیگدلی و کتاب سازمانهای بین المللی دکتر قاسم زمانی و کتاب حقوق بین الملل عمومی هوشنگ مقتدر را نیز مطالعه نمایند. اما همه داوطلبان لازم است این اسناد بین المللی را مسلط شوند: منشور سازمان ملل- کنوانسیون حقوق معاهدات- کنوانسیون حقوق دریاها- کنوانسیون حقوق دیپلماتیک- اساسنامه دیوان بین المللی دادگستری- اعلامیه حقوق بشر- کنوانسیون ممنوعیت تبعیض علیه زنان- پیش نویس کنوانسیون مسئولیت بین المللی دولت ها در زمینه تخلفات بین المللی. چنانچه همه اسناد فوق را در یک کتاب کاربردی برای کارشناسی ارشد داشته باشید می توانید کتاب اسناد کاربردی حقوق بین المل عمومی مخصوص آزمون کارشناسی ارشد را تهیه نمایید.

متون حقوقی: کتاب مستقلی در دانشگاه ها وجود ندارد. بنده سوالات 90 الی 1397 را مطالعه کردم و سوالات از کتب لاتینی آورده شده بود که در ایران ترجمه نشده است. ما نیز بر اساس این موضوع سعی کردیم برخی از قسمت های این متون لاتین را تهیه کرده و ترجمه کنیم و سوالات آزمون کارشناسی ارشد را به صورت کامل و با ترجمه ارائه دهیم. این کتاب انتشارات عدلیه را به نظر بنده حتما تهیه نمایید و مخصوصا لغات آزمونی آن شما را برای ترجمه سوالات آماده خواهد کرد. برخی ها هم کتاب لاوتکست را مطالعه می کنند که در حقیقت منبع فرعی محسوب می شود اما در نبود منابع دقیق به نظر مفید است.

کتاب شب کنکور کارشناسی ارشد حقوق عمومی (آزمون 1399 و 1400)

سخن آخر: چنانچه فرصت مطالعه منابع فوق را ندارید می توانید از کتاب شب کنکور کارشناسی حقوق عمومی انتشارت عدلیه بهره مند شوید. این کتاب در یک جلد همه مباحث فوق را داشته و از همه منابع فوق استفاده شده است. بنابراین مطالب این کتاب شامل حقوق اساسی- حقوق اداری- حقوق بین الملل عمومی- متون فقه و متون حقوقی است. در جای جای مطالب نیز سوالات تالیفی و آزمونی کارشناسی ارشد آمده و برخی از کتابهای اساتید طراح نیز خلاصه شده در این کتاب آمده است. مسلما مطالعه این کتاب به همراه قوانین گفته شده و اسناد بین المللی رتبه شما را زیر 100 می آورد.

نمونه این کتاب هم در اینجا گذاشته می شود تا خود با کتب دیگر قضاوت نمایید:

سایر مطالب کاربردی مربوط به دوره تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق عمومی

برنامه درسی (سرفصل) کارشناسی ارشد حقوق عمومی و تعداد واحدها:

(بر اساس آخرین سرفصل دروس وزارت علوم)

تعداد کل واحدها: 32 واحد
دروس الزامی و اختیاری : 28 واحد
پایان نامه: 4 واحد

مبانی حقوق عمومیحقوق عمومی در اسلام
حقوق بین الملل عمومیحقوق اساسی تطبیقی
حقوق اداری ایرانحقوق اداری تطبیقی
متون حقوق عمومی به زبان خارجیحقوق کار
حقوق مالیسمینار
پایان نامه 
تاریخ حقوق عمومی ایرانتاریخ تحولات حقوق عمومی در جهان
حقوق معاهدات بین المللیحقوق حل و فصل اختلافات بین المللی
حقوق بین الملل اسلامیحقوق کار تطبیقی
حقوق اساسی کشورهای اسلامینظام های انتخاباتی
جامعه شناسی حقوق عمومیآزادی های عمومی
قراردادهای اداریحقوق شهری و روستایی
تامین اجتماعیحقوق منابع طبیعی
حقوق محیط زیستحقوق مخاصمات مسلحانه
  •  توجهدانشجویان باید حداقل 7 واحد از دروس اختیاری را بگذرانند.

چارت ترمیک دروس گرایش حقوق عمومی(این چارت از سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفادشت گرفته شده است)

ترم اول

1- مبانی حقوق عمومیالزامی2 واحد نظری
2- حقوق اداری ایرانالزامی2واحد نظری
3- حقوق بین الملل عمومیالزامی3واحد نظری
4- حقوق اساسی تطبیقیالزامی3واحد نظری

ترم دوم

1- روش تحقیقاجباری-جبرانی2 واحد نظری
2- حقوق اداری تطبیقیالزامی2 واحد نظری
3- حقوق عمومی در اسلامالزامی2 واحد نظری
4- حقوق مالیاالزامی2 واحد نظری
5- حقوق کارالزامی2 واحد نظری

ترم سوم

1-متون حقوقی به زبان خارجهالزامی2 واحد نظری
2- سمینارالزامی1 واحد عملی
3- یکی از دروس اختیاریانتخابی1 واحد نظری
4-یکی از دروس اختیاری5-یکی از دروس اختیاریانتخابیانتخابی2 واحد نظری2 واحد نظری

ترم چهارم

پایان نامهالزامی6 واحد عملی

دانشگاه هایی که در رشته ارشد حقوق عمومی پذیرش دانشجو دارند
بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد 95

دانشگاه بوعلی سینادانشگاه تبریز
دانشگاه تربیت مدرسدانشگاه تهران
دانشگاه سمناندانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شیرازدانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداریدانشگاه غیر انتفاعی مفید قم
دانشگاه مازندراندانشگاه قم 
دانشکده اطلاعات و امنیت ملی 

دانشگاههای پذیرنده ارشد حقوق عمومی که همزمان در مقطع دکترای این رشته نیز پذیرش دانشجو دارند

دانشگاه تهراندانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه علامه طباطباییدانشگاه تهران واحد پردیس قمدانشگاه هایی که در رشته ارشد حقوق عمومی پذیرش دانشجو دارند
بر اساس دفترچه انتخاب رشته ارشد 94

دانشگاه بوعلی سینادانشگاه تبریز
دانشگاه تربیت مدرسدانشگاه تهران
دانشگاه سمناندانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شیرازدانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداریدانشگاه غیر انتفاعی مفید قم
دانشگاه مازندراندانشگاه قم 

***************************

منابع کارشناسی ارشد حقوق عمومی- منابع ارشد عمومی- منابع آزمون ارشد حقوق عمومی 1399- منابع ارشد حقوق عمومی 1400- اساتید کارشناسی ارشد حقوق عمومی- اساتید حقوق عمومی دانشگاه تهران- اساتید حقوق عمومی دانشگاه صفا دشت- اساتید حقوق عمومی دانشگاه علامه طباطبایی- اساتید حقوق عمومی دانشگاه علوم قضایی- اساتید طراح تست- اساتید طراح حقوق عمومی- منبع اصلی آزمونی حقوق اساسی- منبع اصلی آزمون ارشد حقوق عمومی- منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی 1400- دروس امتحانی آزمون کارشناسی ارشد- لیست منابع حقوق عمومی- لیست منابع ارشد حقوق عمومی- لیست منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی- لیست اساتید طراح سوالات متون حقوقی ارشد- منابع آزمونی متون حقوقی کارشناسی ارشد- لیست سرفصل های آزمونی کارشناسی ارشد حقوق عمومی- درباره بازار شغلی کارشناسی ارشد حقوق- بازار شغلی حقوق عمومی- مشاغلی که با حقوق عمومی مرتبط است. مشاغلی که با حقوق خصوصی مرتبط است؟ مشاغل خوب در حقوق عمومی؟ برنامه ریزی کارشناسی ارشد حقوق عمومی- برنامه مطالعاتی برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی- استاد مشاور برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی- اساتید راهنما در حقوق عمومی- اساتید راهنمای حقوق عمومی تهران- اساتید مشاور دانشگاه تهران- اساتید راهنمای دانشگاه علامه طباطبایی- اساتید حقوق اداری کارشناسی ارشد- اساتید و مدرسان حقوق عمومی ارشد- دانشگاه صفادشت- حقوق عمومی دانشگاه صفادشت- سرفصل دروس عمومی و اختیاری- دروس اختیاری و اجباری حقوق عمومی- لیست رفرنس مطالعاتی حقوق عمومی- برنامه مطالعاتی آزمون حقوق عمومی- بهترین شاخه آزمون کارشناسی ارشد حقوق کدام است؟ کدام شاخه ارشد بهتر است؟ کدام شاخه حقوق را در خارج ادامه دهیم؟ کدام شاخه کارشناسی ارشد حقوق را می توان در خارج از کشور ادامه داد؟ مشاغل مرتبط با حقوق عمومی- مشاغل مرتبط با کارشناسی ارشد حقوق عمومی- منابع آزمون کارشناسی ارشد سال 1399- منابع آزمونی کارشناسی ارشد سال 1399- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1400 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1399 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1400 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1401 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1402 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1403 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1404 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1405 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1406 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1407 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1408 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1409 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1400 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1399 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1390 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1392 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1393 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1394 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1395 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1396 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1397 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1398 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1389 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1380 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1382 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1383 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1384 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1385 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1386 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1387 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1388 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1379 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1370 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1382 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1373 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1384 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1375 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش – سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1376 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1377 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- سوالات آزمون ارشد حقوق عمومی سال 1378 با پاسخنامه تشریحی و کلید سوالات منتشره سازمان سنجش- دانلود رایگان کلید سوالات آزمون 1400- دانلود کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی سال 1399- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1399- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1398- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1397- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1397- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1395- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1393- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1392- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1391- کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد حقوق سال 1390- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1400- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1401- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1402-سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1403-سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1404- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1405- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1406- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1407- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1405- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1404- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1403- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1402- سوالات ارشد حقوق عمومی با کلید سال 1401-

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

فراوانی موضوعی سؤالات متون فقه آزمون کارشناسی ارشد سراسری از سال 1386 الی 1391

یکی از دروس مهم در آزمون کارشناسی ارشد حقوق، متون فقه می باشد. شما در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *