خبری جدید در مورد تاخیر در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری جدید(قابل توجه آزمونی ها)

با سلام

بنا بر اخبار غیر رسمی زمان اجرای قانون آیین دادرسی کیفری به تیرماه ۱۳۹۴ موکول شده است. گویا به دلیل وجود برخی اشکالات در قانون آیین دادرسی کیفری جدید اجرای این قانون به تاخیر افتاده است.

بنابر گزارشات رسیده به دلیل وجود ۲۷ اشکال کلی در قانون جدید اجرای این قانون به ۱/۴/۹۴ موکول شده است.

بنابراین آزمونی های وکالت لازم است فعلا تا اعلام کانون وکلا و خبر رسمی از منبع بودم قانون قدیم یا جدید از خواندن این منبع خوددادری کنند. اخبار تکمیلی منتشر خواهد شد.

این خبر پیرو خبری است که درباره آن قبلا ایسنا آورده بود:

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی:
قانون آیین دادرسی کیفری موضوع مورد بحث در جلسه اعضای کمیسیون با رئیس قوه قضائیه بود
تاخیر در اجرای قانون آیین دادرسی کیفری به مدت یک سال در این جلسه مطرح شد

عضو کمیسیون قضایی مجلس در تشریح جلسه روز گذشته اعضاء کمیسیون متبوعش با رئیس دستگاه قضا گفت:‌ بررسی قانون آیین دادرسی کیفری موضوع مورد بحث در جلسه روز گذشته بود.
“محمدعلی اسفنانی” در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، درباره جلسه روز گذشته کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله آملی اظهار داشت: مطالب مطروحه عمدتا پیرامون ارتباط و تعامل میان قوه قضاییه و کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی و رفع نیازهای تقنینی قوه قضاییه بود.

اسفنانی بررسی قانون آیین دادرسی کیفری را عمده‌ترین موضوع مورد بحث در جلسه روز گذشته عنوان و تصریح کرد: از آغاز بررسی این قانون ۲ ماه گذشته و با مهلت شش ماهه‌ای که قانون برای اجرای آن در نظر گرفته شده در نظر داشتیم که این موضوع را در این مدت مورد بحث قرار دهیم.

عضو کمیسیون قضایی مجلس به تأکیدات آیت‌الله آملی در این باره اشاره و افزود: با توجه به امکانات موجود دو مسئله مطرح بود و یکی اینکه تأخیر در اجرا که مهلت یک ساله برای آن در نظر گرفته شود تا قوه قضاییه سازوکار خود را برای اجرای آن درنظر بگیرد.

وی تصریح کرد: اعلام برخی مواد این قانون از دیگر موضوعات مورد تأکید آیت‌الله آملی بود و باتوجه به اینکه این مسئله اجرای قانون را دچار مشکل می‌کرد مقرر شد که تعدیلی در برخی مواد صورت بگیرد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

ابطال مصوبه حدنصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از سوی دیوان عدالت اداری

با شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری، دستورالعمل کسب حداقل ۵۰ نمره از مصاحبه دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *