حمایت از پایان نامه های مرتبط با موضوع پیشگیری از جرم

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در راستای اهداف سازمانی خود برای مدیریت پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی و کاهش دعاوی دادگستری، محورها و موضوعات مطالعاتی مورد نیاز خود را اولویت­ بندی نموده است. بدین وسیله از کلیه اساتید، دانشجویان و پژوهشگران متخصص و علاقه­ مند به این حوزه دعوت می­ شود بر اساس محورها و پروژه­ های دارای اولویت که در پیوست شماره 1 آماده است، طرحنامه مربوطه (پیوست شماره 3) را تکمیل کرده و به پست الکترونیک مرکز مطالعات اجتماعی و جرم­شناسی این معاونت به  آدرس motaleat@scpd.ir  ارسال نمایند.

محورها و عناوین مذکور به تصویب شورای علمی – پژوهشی این معاونت رسیده و در صورتی که عنوان دیگری مدنظر پژوهشگران باشد، پس از ارائه پیشنهاد، مورد بررسی در مرکز مطالعات معاونت قرار خواهد گرفت. در این زمینه اولویت با عناوینی است که در پیوست شماره 1 ذکر شده­ اند.

همچنین در راستای حمایت از پایان­ نامه­ ها و رساله­ های ارشد و دکتری مرتبط با موضوعات پیشگیری از جرم، و نیز برای تألیف مقالات علمی – پژوهشی جهت چاپ در فصلنامه تخصصی یا مجموعه مقالات تخصصی، برخی از محورها و عناوین مورد حمایت جهت راهنمایی و هدایت پژوهشگران در پیوست شماره 2 ذکر گردیده است. دانشجویان محترم می­ توانند طرحنامه پایان­ نامه یا چکیده مقاله خود را برای بررسی در شورای علمی مربوطه به پست الکترونیک مذکور ارسال کنند.

لازم به ذکر است که در تمامی عناوین فوق اولویت با طرحنامه­ ها و مقالاتی است که رویکرد کاربردی داشته و با روش­ های مطالعاتی آماری و میدانی انجام شوند. مباحث نظری تنها درصورتی پذیرفته می­ شود که در زمینه موضوع مورد نظر ضعف ادبیات وجود داشته باشد و یا طرحنامه مشتمل بر موضوع جدید و یا بازاندیشی در نظریه­ های رایج با رویکرد بومی­ سازی باشد.

در تمامی موارد مذکور لازم است رزومه و سوابق پژوهشی پیشنهاد­ دهنده­ ی طرح  به پیوست ارسال گردد.

منبع:http://www.scpd.ir/

No votes yet.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد ولایت(آزمون دکتری)

با سلام این کتاب حاوی مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد و ولایت برای آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *