در این نوشته به موضوع تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد اسلامی و اتفاقات پیش رو اشاره می شود.

تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد سال 98

همانطور که در جریان هستید تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد تا این لحظه اعلام نشده است و طبق اعلام سایت دانشگاه آزاد بایستی در هفته اول مهرماه اعلام می شد. اما خاطرتان است که هنگام مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 97 ، خبر عدم تکمیل ظرفیت دکتری سراسری 97 را خوانده اید و طبق مصوبه سال قبل وزارت علوم تکمیل ظرفیت دکتری برای دانشگاه های سراسری و آزاد ممنوع شده بود. اما به دلیل وضعیت اقتصادی داوطلبان و خالی ماندن صندلی های خیلی از دانشگاه ها برخلاف انتظار، دانشگاه ها را با اعلام خبر تکمیل ظرفیت مواجه کرده است. اما تا این لحظه تکمیل ظرفیت هنوز اعلام نشده است اما انتظار می رود نهایتا در طی این هفته نتیجه این موضوع اعلام گردد. احتمال دارد دانشگاه آزاد در پی دریافت مجوز این موضوع می باشد چرا که تا این لحظه درگیر نتایج دکتری و سایر دوره ها بوده است.

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می گیرد.

مشاهده نمونه فایل بسته های دکتری حقوق 1399کلیک کنید

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد

کلیه کسانی که در آزمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت و دعوت به مصاحبه شوند می توانند در تکمیل ظرفیت همان سال شرکت کنند و شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد هیچ ارتباطی به قبولی و یا عدم قبولی شما در مصاحبه ندارد و صرفا شرکت شما در آزمون دکتری و حضور در جلسه ی مصاحبه مجوز شرکت در تکمیل ظرفیت می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما از این فرصت طلائی استفاده کنید چرا که این یک فرصت بزرگ برای قبولی در یک رشته محل بهتر می باشد.  یک نکته مهم دیگر که اکثرا برای داوطلبان سوال ایجاد می کند موضوع شرط دعوت به مصاحبه برای شرکت در تکمیل ظرفیت است. در سالهای گذشته حتی داوطلبانی که موفق به اخذ نمره قبولی در آزمون علمی نشده بودند نیز می توانستند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند ولی طبق آخرین اطلاعیه ی صادر شده از سوی دانشگاه آزاد فقط دالنشجویانی که توانسته اند وارد مرحله ی مصاحبه شونذ می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد شرکت کنند. البته توجه داشته باشید که این شرایط طبق دفترچه تکمیل ظرفیت سال 96 می باشد و به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری آزاد این مطلب آپدیت خواهد شد.

زمان و نحوه ی ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری طبق روال هر ساله از مهر ماه آغاز می شود و برای انجام ثبت نام می بایست وارد سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شده و فرم مربوطه را تکمیل نمایید.

نحوه ی انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97

ابتدا لازم است چند نکته مهم را یادآوری کنیم. اول اینکه : در صورت انجام تکمیل ظرفیت دکتری آزاد در سال 97، اگر داوطلبی در مرحله اول در یک رشته محل پذیرفته شود و سپس در تکمیل ظرفیت نیز شرکت و در یک رشته محل دیگر پذیرفته شود قبولی اولش لغو می شود و می بایست در رشته محلی که در تکمیل ظرفیت پذیرفته شده ثبت نام نماید. بنابراین در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت توجه داشته باشید که باید رشته هایی را انتخاب کنید که از رشته ای که در مرحله اول پذیرفته شده اید بیشتر به آن علاقه داشته باشید. مراحل انجام انتخاب رشته نیز به این صورت است که می بایست ابتدا وارد سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد شده و وارد قسمت خرید کارت اعتباری انتخاب رشته شوید و بر روی لینک کارت اعتباری انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری شوید و و با وارد کردن اطلاعات شخصی خواسته شده کارت را خریداری نمایید سپس به سیستم ثبت نام الکترونیکی دانشگاه آزاد رفته و با وارد کردن اطلاعات خواسته شده مانند شماره شناسنامه – کد دسترسی انتخاب رشته – شناسه و رمز ثبت نام وارد صفحه ی ثبت نام شده و انتخاب رشته خود را انجام دهید.قبل از انجام انتخاب رشته ابتدا دفترچه ی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را مطالعه و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید.

Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...

درباره‌ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

علایم ویروس کرونا چیست؟(کرونا ویروس)

با سلام خدمت باز دیدکننده عزیز. در این روزها برای شما پاسخ به این پرسش …

۳ نظر

 1. علی محمّد غلامی

  بنده بنوبه خودم واقعاً از جناب دکتر شم آبادی ممنون و سپاسگزارم .

  به جرات بگم روزی ۱۵ بار کانال ایشون رو دنبال میکنیم ، بلکه خبر جدیدی ثبت شده باشد .

  مصاحبه دعوت شدم ولی قبول نشدم .

  درصورت ثبت نام تکمیل ظرفیت ، امیدوارم بتونم در تکمیل ظرفیت قبول بشم .

  No votes yet.
  Please wait...
 2. عرض سلام مرسی از اطلاع رسانیتون
  توروخدااگه دست رسی دارید به معاونت دانشگاه حتما تکمیل ظرفیتوپیگیرشید خیلی ممنون
  درضمن تکمیل ظرفیت لیا شامل استعداددرخشانم میشه که درازمون نمره نیاوورده اما شرایط استعداددرخشانوداشته ومصاحبه رفته ورد شده؟؟

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • سلام- بله شامل استعداد درخشان هم می شود.

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *