تصویب مسکوت‌ماندن ۳ ماهه بررسی طرح فعالیت احزاب

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسکوت ماندن سه ماهه بررسی طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی رأی مثبت دادند.

در ابتدای جلسه علنی خانه ملت،حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رییس مجلس در نطق پیش از دستور خود با اشاره به حوادث اخیر غزه گفت: غزه امروز نماد توحش دنیای مدرن و مدعیان دفاع از حقوق بشر است و از سوی دیگر نماد اقتدار و ایستادگی برآمده از ایمان در برابر زیاده‌خواهی‌ نظام سلطه دنیای مستکبر و فرزند نامشروع آنان یعنی رژیم صهیونیستی است.
در ادامه جلسه علنی پارلمان، تقاضای جمعی از نمایندگان برای مسکوت ماندن بررسی طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی را بررسی و به تصویب رساندند.
وکلای ملت با استناد به ماده ۱۹۵ آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، خواستار مسکوت ماندن سه ماهه بررسی طرح مذکور و ارجاع آن به کمیسیون مربوطه شدند.
بهارستان‌نشینان با ۱۳۲ رأی موافق، ۵۷ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در صحن علنی خانه ملت، به مسکوت ماندن طرح یاد شده رأی مثبت دادند.
برگزاری جلسه رسیدگی به شکایت ۱۰۰ نماینده از هیأت رئیسه
روز گذشته در پی شکایت ۱۰۰ نماینده مجلس از هیأت رئیسه به دلیل سلیقه‌ای عمل کردن در مورد اعمال وصول سوال نمایندگان از وزرا و طرح‌‌های استیضاح وزرا، جلسه‌ای به منظور رسیدگی به این شکایت با حضور همه اعضای کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس و نیز روسای کمیسیون‌های تخصصی و حمید رسایی نماینده تهران به نمایندگی از شاکیان، طبق ماده ۲۶ آیین‌نامه داخلی مجلس برگزار شد.
عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اعلام خبر برگزاری این جلسه گفت: در این جلسه آقایان شاکی و برخی از اعضای هیأت رئیسه حضور داشتند.
وی اضافه کرد: شاکیان و اعضای هیأت رئیسه مباحث خود را مطرح کردند و در نهایت طرفین قانع شدند.
در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس،۷۳ نماینده مجلس شورای اسلامی طی تذکری به رئیس جمهور خواستار استخدام معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش‌دبستانی شدند.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

برگزاری جلسات نقد آرا در دادگاه‌های تجدیدنظر استان تهران

دهمین نشست نقد آراء به همت پژوهشگاه قوه قضائیه و معاونت آموزش دادگستری استان تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *