تشکیل کارگروه ازدیاد جمعیت و اصلاح قوانین مغایر با آن

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با اعلام تشکیل کارگروه برنامه‌ریزی ازدیاد جمعیت، گفت: کارگروهی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای ازدیاد جمعیت و برنامه‌ریزی جهت اصلاح قوانین مغایر با افزایش جمعیت تشکیل شده است.

 

 

 

هدایت شرف‌الدینی در گفت‌وگو با خبرنگار«جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: یکی از مهم‌ترین مصوبات ستاد ساماندهی استان یزد تدوین برنامه‌های سیمای جوان در شهرستان‌هاست تا اطلاعاتی از آمار جمعیت، اشتغال، ازدواج و طلاق، مسکن و سرانه ورزش و مطالعه جوانان تهیه شود و این آمارها در مقایسه با کشور، استان و شهرستان به دست بیاید.

 

 

 

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۱، پنج جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در استان برگزار شده است، اظهارکرد: در مجموع ۱۶۰ مصوبه به تصویب رسیده است که آخرین جلسه ستاد در سال ۹۲ برگزار شد و ۱۴ مصوبه در خصوص برنامه‌های سیمای جوان به تصویب رسید.

 

 

 

شرف‌الدینی با اعلام آمارهای ازدواج و طلاق استان یزد، تصریح کرد: در چهار ماه اول سال ۹۲، ۳۸۸۶ مورد ازدواج ثبت شده است که نسبت به سال گذشته ۰٫۳ درصد رشد مثبت وجود داشته است و ۳۸۶ مورد طلاق به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته ۱٫۳ درصد کاهش داشته است.

 

 

 

معاون فرهنگی و امور جوانان استان یزد در خصوص مصوبات اوقات فراغت ستاد ساماندهی استان یزد نیز گفت: کمیته‌ای جهت هماهنگی و نظارت بر دستگاه‌هایی که در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت فعال بوده‌اند، تشکیل شده است. همچنین تمام اطلاعات پورتال اوقات فراغت تدوین شده و تمام نهادها کد فراغتی دریافت کرده‌اند و به محض راه‌اندازی پورتال اوقات فراغت قابل استفاده است، ضمن اینکه در پایان تابستان نیز همچون سال‌های گذشته مراسم تجلیل از دستگاه‌های برتر حوزه اوقات فراغت انجام خواهد گرفت.

 

 

 

شرف‌الدینی در خصوص طرح تفکیک جوانان از وزارت ورزش نیز اظهار کرد: تفکیک در این شرایط به صلاح نیست؛ چرا که امکانات و نیروهایی که در سازمان ملی جوانان بوده‌اند در سطح استان‌ها پخش شده‌اند و جمع‌آوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آنها مشکل است و تفکیک همچون ادغام دو سال گذشته اشتباه است.

 

 

 

وی با اشاره به مشکلات موجود در وزارت ورزش و جوانان، گفت: بایستی تدابیری اندیشیده شود و امروزه مشکلات در بحث نیروی انسانی است، بسیاری از تشکیلات سازمانی بلاتصدی مانده‌اند و از مشکلات خود استان نیز می‌توان به مسئله حل استقرار اشاره کرد که تمام این موارد قابل حل است.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

ابطال مصوبه حدنصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه تهران از سوی دیوان عدالت اداری

با شکایت یکی از داوطلبان آزمون دکتری، دستورالعمل کسب حداقل ۵۰ نمره از مصاحبه دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *