مشاوره حقوقی

تشکیل مرجع ملی حقوق بشر در وزارت دادگستری

 

Multimedia_pics_1384_8_Legal_23.jpg

دبیر مرجع ملی حقوق کودک از تشکیل مرجع ملی حقوق بشر در وزارت دادگستری خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مظفر الوندی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: بنده عهده‌دار مسئولیت مرجع حقوق بشر وزارت دادگستری شدم و این دفتر طبق شرح وظایفی که در وزارت دادگستری آمده تدوین شده است.

 

وی ادامه داد: ما به عنوان یک نهاد دولتی حقوق بشری، پیگیر ترویج حقوق بشر و شهروندی در تمامی نهادهای مرتبط در جامعه هستیم.

 

وی افزود: از طریق آموزش همگانی و رصد کردن موارد احتمالی نقض حقوق بشر و حضور در ستاد حقوق بشر قوه قضاییه و نیز همکاری و ارتباط با سازمان‌های مردم‌نهاد حقوق بشری، برنامه‌های خود را در مرجع حقوق بشر وزارت دادگستری دنبال خواهیم کرد.

 

دبیر مرجع ملی حقوق کودک ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ما این است که گزارشات حقوق بشری که در ایران منتشر می‌شود را بررسی کرده و درباره مواضع حقوق بشر در کشورهای مختلف اتخاذ تصمیم کنیم.

 

الوندی با بیان اینکه اداره کل دفتر حقوق بشر وزارت دادگستری دو سالی است که در ساختار این وزارتخانه قرار دارد، ادامه داد: آقای پورمحمدی مصر بودند تا این موارد را دنبال کنند و موضوع حقوق بشر در وزارت دادگستری فعال شود البته این دفتر رسما کار خود را آغاز نکرده است.

 

وی با بیان اینکه ما قصد داریم NGOهایی که در زمینه حقوق بشر هستند را شناسایی کرده و با آنها تعامل داشته باشیم، گفت: قصدمان این است تا همان اقداماتی را که در زمینه حقوق کودک در وزارت دادگستری دنبال کرده‌ایم انجام دهیم.

 

دبیر مرجع ملی حقوق کودک درباره فراکسیون حقوق کودک که از سوی یکی از نماینده‌های مجلس پیشنهاد شده بود نیز گفت: ‌در مورد این فراکسیون قبل از سال جدید جلساتی داشتیم و در شورای مرجع ملی قرار است که این کار انجام شود و فراکسیون پیشنهاد شده رسمی نیست و از سوی تعدادی از نماینده‌های مجلس ارائه شده است.

 

الوندی در پایان گفت: یکی از اولویت‌های ما در بحث کودک، مباحث مربوط به کار کودکان و مسائل بودجه و نیز کودکان خیابانی است و ان‌شاءالله از ابتدای اردیبهشت اقدامات خود را در مرجع ملی حقوق کودک انجام خواهیم داد.

No votes yet.
Please wait...

درباره ی ابوالقاسم شم آبادی

(حقوق عمومی) -مدرس دانشگاه-صاحب امتیاز انتشارات حقوقی عدلیه-ارتباط با ابوالقاسم شم آبادی: shamabadi.abolghasem@yahoo.com تلفن: ۰۲۱۶۶۹۲۱۰۰۲ ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۴۸

همچنین ببینید

کتاب مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد ولایت(آزمون دکتری)

با سلام این کتاب حاوی مجموعه سوالات شبیه سازی شده جهاد و ولایت برای آزمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *